Euro Hockey Tour

Česko – Švédsko

1:3

konec (0:1, 0:2, 1:0)

26.04.2018, 19:00 • Scaniarinken, Södertälje, Švédsko (kapacita: 6 200 diváků) • Daniel Ježek

Ohlas hlavního trenéra Josefa Jandače:

„V zápase jsme měli v podstatě jen prvních deset minut, kdy jsme snesli nějaký parametr. Potom už jsme tahali za kratší konec, byli u všeho druzí, prohrávali osobní souboje, takže jsme zaslouženě prohráli." (21:51:07)
Z mé strany to je pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera. Na shledanou!
Český tým bude mít v pátek zápasové volno, k dalšímu duelu tým Josefa Jandače vyjede v sobotu, kdy se opět v Södertälje utká s výběrem Finska.
Nejlepší hráči zápasu

David Sklenička (1+0) – Jacob Nilsson (1+0).
Úvodní utkání českého národního týmu na Švédských hokejových hrách končí, reprezentace si připisuje první porážku v přípravě na mistrovství světa. Švédové v dnešním duelu byli lepším týmem a po zásluze si dokráčeli k vítězství 3:1. Hráči Tre Kronor si do konce druhé dvacetiminutovky vypracovali tříbrankové vedení, Češi v závěrečné periodě dokázali zásluhou Davida Skleničky jen korigovat na konečných 1:3.

59:42

Švédsko hraje v plném počtu. Nilsson si připsal zákrok proti Řepíkově střele, kouč národního týmu si ještě před vhazováním ve středním pásmu vyžádal oddechový čas.

59:01

Minuta do konce. Čechům se nedaří najít cestu k Nilssonově brance, Švédové se dobře brání.

58:33

Českým hráčům se nepovedlo v rohu švédského pásma vybojovat kotouč, Wikstrand jej pak odpálil za prázdnou branku národního týmu.

58:14

Moravčíkovi na modré utekl kotouč, Češi se musí vrátit do středního pásma.

58:00

Dvě minuty do konce, Rittich je na střídačce. Češi hrají se šesti bruslaři v poli!

57:35

Jacob de La Rose zajel do Ritticha, sudí mu udělili dvouminutový trest za nedovolené bránění. Český národní tým má velkou příležitost ještě se zápasem něco udělat.

57:10

Rittich si nakonec musel dávat pozor proti pokusu Brännströma, ten ale nakonec svou střelou netrefil branku.

56:29

Červenka s Nestrašilem připravili dobrou pozici pro Hrbase, ten ale z bezprostřední blízkosti Nilssona nepřekonal. Švédové posílají kotouč k Rittichovi.

55:59

Češi se herně zvedli, Švédové se brání jen za cenu zakázaného uvolnění.

55:13

Dnešní utkání sleduje 4 707 diváků.

55:13

Po buly v útočném pásmu okamžitě pálil Frk, Nilsson opět zasáhl.

55:09

55:09 Horák bekhendem nepřekonal švédského brankáře.

55:09

Češi se mohli přiblížit k vyrovnání! Roman Horák a dostal kotouč do předbrankového prostoru, svou bekhendovou kličkou ale Nilssona nepřekonal!

1:3

Branky a nahrávky: 51. D. Sklenička (Červenka) – 16. Nilsson (Backlund, Brännström), 34. Zibanejad (Janmark, Wikstrand), 36. Ekman-Larsson (L. Andersson, Janmark)

Česko: Rittich (Furch) – Jordán, F. Pavlík, Moravčík, D. Sklenička, Hrbas, Pyrochta, Pláněk – Červenka (C), Faksa, Frk – Stránský, R. Hanzl, Nestrašil – D. Kubalík, Horák, Řepík (A) – Chytil, Chlapík, Zadina.

Švédsko: A. Nilsson (Hellberg) – E. Gustafsson, J. Klingberg (A), Ekman-Larsson (A), A. Larsson, Wikstrand, Pilut, Brännström – Janmark, Zibanejad, L. Andersson – C. Klingberg, Backlund (C), Nilsson – Pääjärvi, Jo. Larsson, J. de La Rose – Everberg, Zackrisson, Norman – Jonsson Fjällby.

Rozhodčí: Anssi Salonen, Jari-Pekka Pajula (oba FIN) – Daniel Persson, Emil Wernström (oba SWE)

00:27 SWE 2 L. Andersson, vysoká hůl
08:51 CZE 2 Stránský, hrubost