2:4

konec (0:3, 0:0, 2:1)

25.04.2018, 11:30 • 3. kolo • Jan Prošek

Střely na branku 33:39. (13:39:27)
Chorvatsko díky skvělé první třetině vyhrává tento zápas 4:2. Dokázalo se prosadit v přesilovce, v oslabení, ve tře pět na pět i do prázdné branky. Ukrajina doplatila na špatný vstup do zápasu. Ani snížení ve třetí třetině nepomohlo k zisku bodů.

Chorvatsko právě vstřelilo branku!
Chorvatsko tento zápas vyhraje, je to jasné. Do prázdné branky poslal kotouč přes celé kluziště DOMEN VEDLIN.

59:16

Ukrajina hraje bez brankáře, Sergej Babinec nepřesně zakončovat.

58:40

Hráči v bílém hrají velmi dobře defenzivně. Ukrajina má velké problémy s koncovkou.

58:12

Ukrajina se nemůže propracovat do výraznější střelecké pozice.

58:00

Chorvatsko drží hru daleko od své branky, stále vede o jednu branku.

57:33

Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Ukrajiny,

57:00

Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:44

Viktor Zacharov byl volný před brankou, jenže puk se k němu nedostal. Dobře zasáhla obrana soupeře.

55:48

Bogdan Djačenko kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.

55:18

Sledujeme rychlý hokej, mnoho práce gólmani nyní nemají. Souboje o kotouč se odehrávají v neutrální zóně.

54:10

Hraje se spíše ve středním pásmu, ani jeden celek se nemůže propracovat stabilněji do útočného pásma. Chorvatsko vede už jen o jednu branku.

53:00

Chorvatsko si vyžádalo oddechový čas.

53:00

53:00 Dmytro NIMĚNKO - 2:3

53:00

Ukrajina právě vstřelila branku!
Pěknou akci předvedl Andrij Michnov, který obkroužil branku a jeho střílenou bekhendovou přihrávku neomylně poslal do sítě DMYTRO NIMĚNKO. Asistence: Andrij Michnov.

52:44

Dmytro Niměnko pálil od modré čáry, výborně zasáhl obránce Ivan Šijan, který nenechal soupeře vypálit.

52:20

Nyní sledujeme klidnější pasáž hry. Oba týmy střídají, Ukrajina rozehrává od své branky.

51:38

Nikola Senzel to zkoušel samostatně, dostal se až před branku, jeho rána však postrádala přesnost.

50:50

David Brine pálil z dobré pozice, jeho rána byla zlbokovaná,

50:01

Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině. Chorvatsko pokračuje v aktivní hře, Dokáže si šance vypracovat, ale má velké problémy s přesností střelby.

49:16

Viktor Zacharov vedl útočnou akci svého celku, ale do výraznější střelecké pozice se propracovat nedokázal.

47:55

Ukrajina se poprvé dokázala propracovat ke skórování, nicméně nyní už zase hraje Chorvatsko zodpovědně defenzivně.

46:56

46:56 Kirill KATRIČ - 1:3

46:56

Přesilovka je využitá. Ránou od modré čáry se prosazuje obranou nepokrytý KIRILL KATRIČ. Asistence: Nikita Bucenko a Sergej Babinec.

46:10

Dmytro Niměnko dostal hru do útočného pásma, následná rána od modré čáry byla zblokovaná.

45:40

Dmitrij Ignatěnko pálil od modré čáry, jeho pokus kryje chorvatský brankář bez výraznějších problémů.

45:23

Vyloučení v týmu Chorvatsko (Luka Vukoja – 2 min., sekání).

44:00

Ukrajinský Dmitrij Ignatěnko pálil od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná. Následně Chorvatsko vyhodilo přes všechny čáry, icing.

43:32

Dmitrij Ignatěnko rozehrává od své branky, následně od modré čáry pálil Anton Bojkov. Jeho tvrdá rána se od břevna odrazila do ochranné sítě nad brankou.

43:00

Tomislav Zanoški ve vyložené střelecké pozici minul branku. Gólman Bogdan Djačenko zasahovat nemusel.

42:20

Hráči v bílém rozehrávají od své branky, následně Dominik Kanaet od modré čáry minul branku.

42:00

Dvě minuty hry ze třetí třetiny jsou pryč, Borna Rendulić zkušeně rozehrává od své branky, nikam se nežene.

41:20

Ukrajina dostala kotouč do útočného pásma, ale nedokázala vypálit.

40:42

Chorvatsko vede o tři branky a míří za výhrou v tomto zápase, zatím hraje jednoznačně lépe než soupeř.

40:01

Ve druhé třetině jsme sice branku neviděli, ale Anton Bojkov nedokázal proměnit trestné střílení po faulu brankáře. Jeho blafák nebyl špatný, ale gólman výborně zasáhl.

40:00

39:49

Vhazovat se bude ve středním pásmu.

39:45

Bogdan Djačenko má na svém kontě další zákrok, tentokrát od modré čáry pálil Ivan Puzič.

39:35

Buly před ukrajinskou brankou.

39:10

Bogdan Djačenko přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou. To už probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:44

Chorvatsko hraje v plném počtu.

38:30

Ukrajině se početní výhoda vůbec nedaří, nemůže se stabilněji dostat do útočného pásma.

38:15

Bránící se celek znovu vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

38:00

Přesilovka se Ukrajině příliš nedaří. Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině,

37:20

Sergej Babinec pálil z bezprostřední blízkosti, jeho rána byla zblokovaná. Následně musí Ukrajina rozehrávat od své branky.

36:44

Vyloučení v týmu Chorvatsko (David Brine – 2 min., podražení).

36:26

Chorvatský brankář rozehrává od své branky, sledujeme poklidné založení akce.

36:10

Ivan Janković ani nadvakrát nedokázal prostřelit brankáře soupeře. Bogdan Djačenko své spoluhráče nyní podržel.

35:33

Vladislav Gavrik vybojoval kotouč v útočném pásmu, pokoušel se něco vymyslet, nicméně jeho rána postrádala přesnost.

35:00

Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině. Velkou šanci měl Anton Bojkov, jehož projektil ale končí na mantinelu nad brankou.

34:50

Dominik Kanaet vypálil a jeho projektil kryje do rukavice ukrajinský gólman.

34:34

Hra se nyní přelévá ze strany na stranu. Ani jeden tým se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu.

34:06

Ivan Šijan pálil z kruhu, jeho rána končí výrazně mimo branku. Gólman Bogdan Djačenko zasahovat nemusel.

33:41

Mate Krešimir Tomljenović kryje ránu z dobré pozice, kterou vyslal Andrij Tatarenko.

33:38

Hlavní sudí ztratil kotouč po nepřehledné situaci před brankou Chorvatska z pohledu, a tak se bude vhazovat.

33:17

Kiril Žovnir rozehrává od své branky, díky dobré práci obraně soupeře se k zakončení nedostal.

32:40

Ivan Janković se dostal do střelecké pozice, jeho rána byla zblokovaná. Kotouč tak končí v rohu kluziště.

32:00

Chorvatsko se nyní musí bránit aktivní ukrajinské hře. Mnoho velkých šancí tato část hry momentálně nenabízí.

31:01

31:01 Neproměněný nájezd.

31:01

Anton Bojkov měl k dispozici trestné střílení. Jeho blafák výborně kryje Mate Krešimir Tomljenović, který tak napravil své zahání.

31:01

Vyloučení v týmu Chorvatsko (Mate Krešimir Tomljenović – trestné střílení, podražení).

29:48

Ukrajina se musí bránit přesilovce soupeře. Hráči v bílém kombinují v útočném pásmu a nemohou se propracovat do vyložené střelecké pozice.

29:24

Chorvatsko hraje v plném počtu, začíná jeho přesilovka.

29:17

Sledujeme hru do čtyři na čtyři, Luka Jarčov vypálil hodně nepřesně.

28:42

Vyloučení v týmu Ukrajina (Šamil Ramazanov – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

28:18

Chorvatsko vyhazuje přes všechny čáry.

28:04

Mate Krešimir Tomljenović byl pozorný a odkázal si poradit s ránou od modré čáry.

27:44

Hra se hodně kouskuje, poměrně hodně se vylučuje. Plynulost chybí.

27:24

Vyloučení v týmu Chorvatsko (Dominik Kanaet – 2 min., hákování).

26:56

Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. V této třetině sedmkrát vystřelo Chorvatsko na branku, Ukrajina jen jednou.

26:23

Chorvatské hraje v plném počtu.

26:00

Kirill Katrič hraje od své branky, pokoušel se rychle dostat hru do útoku, což se mu ovšem nepodařilo. Následně Šamil Ramazanov vypálil hodně nepřesně.

25:05

Chorvatsko vyhazuje přes všechny čáry, Ukrajina hraje od své branky. Do útočné části kluziště se dostat nemohou.

24:23

Vyloučení v týmu Chorvatsko (Bruno Kegalj – 2 min., držení).

24:07

Mnoho šancí momentálně k vidění není, hraje se spíše ve středním pásmu.

23:50

Nikita Bucenko se pokoušel dostat do útočného pásma, ale byl nachytaný v postavení mimo hru.

23:10

Ukrajina zvládla dlouhé oslabení, nyní se hraje již pět na pět.

22:41

Tým vedený jako hostující se ve dvojnásobné přesilovce nedokázal vypracovat žádnou velkou příležitost.

22:13

První vyloučený hráč se vrací do hry.

21:46

Rána z první čáry, kterou vyslal Bruno Kegalj, končí v moci brankáře Ukrajiny. Hra je přerušena.

21:34

Rána od modré čáry byla zblokovaná.

21:06

Přesilovka pět na tři pro Chorvatsko, které tak může navýšit své vedení.

20:58

Vyloučení v týmu Ukrajina (Vladislav Gavrik – 2 min., hákování).

20:30

Bogdan Djačenko kryje kotouč, vhazovat se tak bude před jeho brankou. Přesilovku hraje v úvodu třetiny Chorvatsko.

20:13

Vyloučení v týmu Ukrajina (Andrij Michnov – 2 min., podražení).

20:01

10:14, tak vypadá statistika střel na branku.
Poněkud překvapivě vede Chorvatsko po první třetině nad Ukrajinou o tři branky. Proměnilo přesilovou hru, vlastní oslabení, a pak také hru pět na pět. Ukrajina vystřídala brankáře, což zatím zmenšilo útočnou aktivitu soupeře, ale do výraznější šance se tým vedený jako domácí nedostal.

20:00

19:50

Už se pravděpodobně nic nestane.

19:25

Ukrajina hraje v plném počtu.

19:14

Bogdan Djačenko znovu přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

19:00

Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině a ukrajinský brankář kryje kotouč po střele z mezikruží, kterou vyslal Ivan Janković.

18:45

Chorvatsko hraje v plném počtu. Začíná jeho přesilovka.

18:17

Sledujeme hru čtyři na čtyři, ani jeden celek si nemůže vypracovat střelecké příležitosti.

17:25

Vyloučení v týmu Ukrajina (Dmitrij Ignatěnko – 2 min., podražení).

16:45

Vyloučení v týmu Chorvatsko (Tomislav Zanoški – 2 min., podražení + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

16:40

Chorvatsko hraje velmi dobře, dominuje dění na hrací ploše, nyní ale bude hrát v oslabení.

15:13

Ukrajina má velké problémy se hrou v útočném pásmu, Chorvatsku vyšlo v toto zápase zatím úplně všechno. Ukrajina vystřídala brankáře, uvidíme, zda tým dostane nový impulz.

13:06

Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Sergej Gajdučenko, přichází Bogdan Djačenko.

13:06

13:06 Dominik KANAET - 0:3

13:06

A je to již 0:3. Situaci dva na jednoho výborně vyřešil DOMINIK KANAET, který poslal puk přesně pod horní tyčku. Asistence: Marko Tadić.

11:51

11:51 Tomislav ZANOŠKI - 0:2

11:51

Jeden z ukrajinských hráčů vypálil od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná. K odraženému puku se dostal TOMISLAV ZANOŠKI, který v brejku mířil na brankáře. Uspěl střelu na lapačku.

11:12

Přesilovku tedy hraje Ukrajina, která se usadila v útočném pásmu a pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře.

10:43

Vyloučení v týmu Chorvatsko (Domen Vedlin – 2 min., vražení na hrazení).

10:34

Mnoho velkých šancí k vidění není.

09:47

Sergej Gajdučenko musel zasahovat proti střele soupeře z dobré pozice.

09:18

Chorvatský celek se musel bránit aktivní hře Ukrajiny, zejména Vladimir Romaněnko dělal obraně soupeře velké problémy.

08:41

Vladislav Gavrik měl velkou šanci, v rozhodující chvíli mu sjel puk z hole.

08:11

Dlouhou dobu se hraje bez přerušení, Ukrajina vedla další akci, ale zakončit se hráčům ve žlutém nepodařilo.

07:30

Filipp Matvijenko vedl akci svého celku, střelu od modré vyrazil brankář.

07:00

Sedm minut hry z první třetiny je pryč. První střelu ukrajinský brankář vyrazil, na dorážku sice nedosáhl, ale puk končí mimo branku.

06:36

Denis Petruchno pálil od modré čáry, jeho ránu kryje Mate Krešimir Tomljenović. Vhazovat se tak bude v útočném pásmu Ukrajiny.

06:25

Sledujeme rychlý hokej, který musí fanynky a fanoušky bavit.

05:54

Ukrajina hraje aktivně, pokouší se vyrovnat, ale marně, obrana Chorvatska je pozorná.

04:37

04:37 Ivan JANKOVIĆ - 0:1

04:37

První rána v přesilovce na branku a je z toho první gól. Puk se dostal do míst, kde stál IVAN JANKOVIĆ. Jeho rána propadla mezírkou v postoji brankáře až za čáru. Asistence: Nikola Senzel a Mislav Blagus.

04:30

Mislav Blagus autorem další střely, minul branku.

04:10

David Brine tvrdě vypálil, jeho ránu kryje soupeřův obránce.

03:44

Chorvatsko hraje přesilovou hru, usadilo se v útočném pásmu, kde kombinuje.

03:05

Vyloučení v týmu Ukrajina (Vsevolod Tolstuško – 2 min., hrubost).

02:47

Vsevolod Tolstuško se pokoušel za svou brankou vybojovat puk, což se mu nepodařilo, a tak hrál soupeř. Tomislav Zanoški se dostal do šance, puk kryje brankář Ukrajiny. Buly před jeho brankou.

02:34

Andrij Michnov pálil od modré čáry, jeho ránu bez problémů kryje brankář soupeře.

02:08

Ukrajinská rána od modré čáry postrádala přesnost. Následně hráči ve žlutém rozehrávají od své branky.

01:17

Hraje se spíše ve středním pásmu, puk má Chorvatsko, které se dostalo do útočného pásma. Borna Rendulić pálil mimo branku.

00:57

Sergej Babinec se propracoval ke střele z mezikruží, brankář Mate Krešimir Tomljenović kryje kotouč, vhazovat se tak bude před jeho brankou.

00:41

Ukrajina rozehrává od své branky, mnoho šancí momentálně k vidění není.

00:23

Zápas v poklidném tempu začíná. Ani jeden celek se nikam nežene.

00:01

Ukrajina: Gajdučenko (Djačenko) – Tolstuško, Ignatěnko, Katrič, Romaněnko, Tatarenko, Žovnir, Petruchno, Matvijenko – Michnov, Niměnko, Zacharov – Bucenko, Babinec, Ljalka – Černišenko, Ramazanov, Gricenko – Gavrik, Karpenko, Bojkov.

Chorvatsko: Tomljenović (Nikolić) – Tadić, Šijan, Vedlin, Senzel, Šilović, Puzič, Kegalj – Zanoški, Brine, Jarčov – Blagus, Kanaet, Rendulić – Jazbec, Janković, Miličić – Šakić, Fičur, Brenčun – Vukoja..
Ukrajina má velké problémy s přesilovými hrami. Hrála jich šest, celkem byla v početní výhodě 9 minut a 47 sekund, nicméně neproměnila ani jednu. Chorvatsku také přesilovky nejsou, z deseti proměnilo jednu.
Ukrajina vyhrává v prvním zápase nad Rumunskem 3:0, ve druhém vystoupení pak nestačila na Estonsko 0:2. Zatím jediné tři góly týmu vstřelili tři různí hráči. Katrič, Nimenko a Bucenko. Gólman Gajdučenko se stal hrdinou prvního klání, pokryl všech 39 střel. Ve druhé zápase ze 33 střel kryl 31.
Chorvatsko odehrálo na šampionátu dva zápasy a oba prohrálo. Nejprve s Litvou 0:3, a pak s Japonskem 3:4. Chorvatsko stále čeká na svou první výhru na turnaji. Úvodní gól týmu vstřelil Borna Rendulič, jeden z vůbec nejzkušenějších hráčů národního týmu. V tomto zápase Chorvatsko vedlo 3:1, jenže od 37. minuty bylo z jeho pohledu všechno špatně. Ještě před koncem druhé části hry inkasovaná branka a ve třetí části další dvě. Po první prohře s Litvou přišel v duelu s Japonskem další kolaps.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního hokeje. V tomto zápase proti sobě nastoupí Ukrajina a Chorvatsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.

2:4

Branky a nahrávky: 47. Katrič (Bucenko, Babinec), 53. Niměnko (Michnov) – 5. Janković (Senzel, Blagus), 12. Zanoški, 14. Kanaet (Tadić), 60. Vedlin

Ukrajina: Gajdučenko (14. Djačenko) – Tolstuško, Ignatěnko, Katrič, Romaněnko, Tatarenko, Žovnir, Petruchno, Matvijenko – Michnov, Niměnko, Zacharov – Bucenko, Babinec, Ljalka – Černišenko, Ramazanov, Gricenko – Gavrik, Karpenko, Bojkov.

Rozhodčí: Halm – Janusauskas, Kroyer

03:05 UKR 2 Tolstuško, hrubost
04:37 CRO 0:1 Janković (Senzel, Blagus)
10:43 CRO 2 Vedlin, vražení na hrazení
11:51 CRO 0:2 Zanoški
13:06 CRO 0:3 Kanaet (Tadić)
13:06 UKR -Djačenko +Gajdučenko (Střídání)