Rumunsko – Estonsko

0:1

konec (0:0, 0:0, 0:1)

25.04.2018, 15:00 • Žalgirio Arena • 3. kolo • Petr Sumbal

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek dne. (17:07:17)
Zápas mezi Rumunskem a Estonskem nepřinesl nijak extra záživný hokej a rozhodl ho nakonec jediný gól z polední minuty třetí třetiny. Prosadili se Estonci, trefil se Riho Embrich. Rumuni jsou hodně smutní, protože byli blízko bodu, který by jim mohl pomoci v cestě za záchranou. Rumunsko přitom rozhodně nebylo dnes horším týmem, naopak si vytvořilo některé hodně zajímavé šance. Nejblíž byl dvakrát Tranca. Nejprve na konci druhé třetiny neproměnil svůj únik a pak ve třetí třetině sice procpal kotouč mezi Koitmaaovými betony, ale obránci Estonska gólu zabránili.

Estonci se díky tomuto vítězství dostávají se sedmi body na první místo tabulky, oproti šestibodové Litvě a pětibodovému Japonsku ale mají o jeden zápas odehraný navíc. Rumunsko je i dál s nula body poslední, čtvrtá Ukrajina a páté Chorvatsko mají tři body.
Nejlepší hráči zápasu obou týmů

Rumunsko: Roberto Gliga
Estonsko: Villem-Henrik Koitmaa

59:57

Estonsko vyhrálo vyhazování a vyhodilo puk.

59:55

Také Estonsko si bere oddechový čas.

59:55

Rumunsko si bere oddechový čas.

59:55

Píská se zakázané uvolnění Estonska a Rumunsko to ještě zkusí v šesti bez brankáře.

59:07

59:07 Riho EMBRICH - 0:1

59:07

Estonsko právě vstřelilo branku!
Tak to jsou kruté chvíle pro Rumunsko. Bylo blízko důležitého bodu, ale teď prohrává s Estonskem 0:1. Markov objel branku a pak našel přihrávku přes šíři kluziště na pravé straně úplně volného RIHA EMBRICHA. Polc se nestihl tak rychle přesunout a Embrich ho dokázal překonat. Asistence: Andrej Makrov, Robert Rooba.

58:00

Alexandr Ossipov dostal pěknou přihrávku mezi kruhy, ale ranou z první netrefil branku soupeře.

56:54

Rumuni se znovu tlačili dopředu, ale tentokrát je estonská obrana ke střele nepustila.

55:22

Villem-Henrik Koitmaa vymrštil do vzduchu svou lapačku, aby chytil jedovatou střelu Csanada Fodora z pravé strany.

54:25

Od levého hrazení napřáhl ke střele Robert Rooba, tato střela ale nemohl Patrika Polce vykolejit.

53:56

Hugo Gecse odvedl dobrou práci v obraně, sebral Estoncům puk ve velké šanci.

52:45

Estonci byli i po skončení svého oslabení pod tlakem. Přišlo jim tak vhod, že rumunská střela byla přizvednuta do ochranné sítě.

52:21

Estonsko v plném počtu.

51:41

Tentokrát už Villem-Henrik Koitmaa předvedl jistý zákrok, Chytil střelu z vrcholku pravého kruhu a zastavil hru.