Play-off NHL

Columbus Blue Jackets – Washington Capitals

1:4

konec (0:1, 0:1, 1:2) Stav série: 2:2

20.04.2018, 01:40 • Nationwide Arena, Columbus • Čtvrtfinále V. konference • Vojtěch Balon (@VojtaBalon)

To je z mé strany již vše, dobrou noc a příště na počtenou. (04:11:58)

Jakub Vrána (WSH): 0+0, +0, 1 střela, čas na ledě 6:41
Je dobojováno, také čtvrté utkání této série ovládl hostující tým, a do Washingtonu se tak tento souboj stěhuje za stavu 2:2 na zápasy. Capitals byli po většinu dnešního klání lepším týmem a ačkoliv měli také domácí pár světlých momentů, na výhru jim to stačit nemohl. Zřejmě rozhodující byla trefa Alexandra Ovečkina na 3:0, po níž sice ještě snížil Jenner, na víc už se ale Blue Jackets nezmohli.

59:34

Boone Jenner vjel do útočného pásma příliš brzy, Columbusu tak byl odpískán ještě jeden ofsajd.

58:42

Někteří diváci už opouštějí své sedačky, v samotném závěru utkání už se na ledě nic převratného neděje.

57:41

57:41 Jevgenij KUZNĚCOV - 1:4

57:41

Washington právě vstřelil branku!
A je rozhodnuto. Artěmij Panarin zavrávoral ve středním pásmu, čehož využil jeho bývalý spoluhráč z dětství JEVGENIJ KUZNĚCOV a neomylně poslal puk do prázdné branky. Bez asistence.

57:30

Capitals se osvobozují, domácím se čas začíná povážlivě krátit.

56:49

Bobrovskij je na střídačce, Blue Jackets to v závěru zkoušejí se šesti hráči v poli.

56:31

Panarinův pokus z levého kruhu si Braden Holtby pohlídal, před námi je ještě jedna komerční přestávka...

55:52

Jenner nabral rychlost ve středním pásmu a prokličkoval se až do mezikruží, odkud ale autor jediné branky Columbusu pálil nepřesně.

55:16

Necelých pět minut před třetí sirénou byla hra znovu přerušena a následovat bude další komerční brejk.

54:29

Ryan Murray si šikovně připravil palebnou pozici, jeho následnou ránu z pravého kruhu si ale Braden Holtby pohlídal.

53:40

Už se hraje dlouho bez přerušení a Blue Jackets se stále ne a ne usadit v útočném pásmu, do konce třetí třetiny už přitom zbývá jen něco málo přes šest minut.

52:47

Ovečkin pálil z pravého kruhu nepřesně, svěřenci Johna Tortorelly se ale poté daleko nedostali.

52:05

Oshie se po drobném kontaktu s protihráčem ochotně skácel k zemi, sudí ale nechávají ve hře pokračovat.

51:09

Vanek nepřesnou přihrávkou vyhnal Werenskiho z útočného pásma. Domácí se pokoušejí o tlak, stále je ale brzdí časté nepřesnosti.

50:17

Z dalšího krátkého pobytu Blue Jackets v útočném pásmu nic nebezpečného nepramenilo, Brooks Orpik pro jistotu jen vyhodil puk do bezpečí.

49:28

Sonny Milano vybojoval kotouč pro Duboise, který vůbec neváhal a okamžitě vypálil, Holtby ale jeho střelu vyrazil.

48:46

Ovečkin mohl definitivně rozhodnout. Snajpr Capitals se dostal do samostatného úniku, jeho následnou jedovatici ale Bobrovskij skvěle polapil!

47:20

T.J. Oshie se ve středním pásmu srazil s Duboisem a kluziště opustil v bolestech, doufejme, že se nejedná o nic vážného.

46:22

46:22 Boone JENNER - 1:3

46:22

Columbus právě vstřelil branku!
Že by drama? Jenner vyhrál buly v útočném pásmu a o chvilku později se Anderson dostal ke střele od modré, kterou právě BOONE JENNER protečoval mezi Holtbyho betony! Asistence: Josh Anderson.

46:15

Hra byla ve středním pásmu přerušena kvůli hře vysokou holí, následovat bude další komerční přestávka.

45:47

Domácím teď nevychází vůbec nic, při přechodu do útočného pásma byl Atkinsonovi odpískán ofsajd.

45:10

Nepovedená rozehrávka Columbusu končí na zakázaném uvolnění, z tribun se ozývá nespokojené bučení.

44:08

Svěřenci Johna Tortorelly se na chvilku usadili v útočném pásmu, ke střele se ale nedostali a Capitals už zakládají protiútok.

43:20

Capitals jsou na koni, naštěstí pro Blue Jackets ale Oshieho dorážka Orlovovy střely od modré postrádala přesnost.

42:49

42:49 Alexandr OVEČKIN - 0:3

42:49

A už je to o tři góly, tato ztráta už se bude domácím stahovat velmi těžko. ALEXANDR OVEČKIN dostal od Kuzněcova nabito na pravý kruh a přesnou střelou zaskočil Sergeje Bobrovského, který nedokázal včas zareagovat. Asistence: Jevgenij Kuzněcov a Tom Wilson.

42:07

Zach Werenski z levého kruhu přestřelil a Capitals už zakládají protiútok.

41:11

Seth Jones dokázal zblokovat střelu Ellera, načež domácí hokejisté vyhodili kotouč do bezpečí.

40:01

Ve druhé třetině se Capitals podařilo zásluhou přesilovkové trefy Oshieho zvýšit svůj náskok na 2:0, načež sice domácí převzali iniciativu a vytvořili si několik gólových šancí, recept na Bradena Holtbyho ale stále nenašli. Třetí třetina začne ve 3:32.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:04

Díky skvělé práci Artěmije Panarina se domácí dostali do útočného pásma, dlouho tam ale nevydrželi, poněvadž Carlsonovi se podařilo vyhodit puk do bezpečí.

38:15

John Carlson jednoduchým nahozením od modré vybojoval buly v útočném pásmu, Bobrovskij musel po delší době zasahovat.

37:24

Coleova dělovka od modré orazítkovala jen zadní mantinel, nikdo v modrém dresu se poté navíc nedostal k dorážce.

36:39

Zach Werenski nabral rychlost ve středním pásmu a postupně se prokličkoval až před Holtbyho, překonat jej ale nedokázal!

35:58

Jonesovu dělovku od modré zblokoval Nicklas Bäckström a hosté poté dostali puk alespoň do středního pásma.

35:05

Nicklas Bäckström našel v předbrankovém prostoru volného Oshieho, ten si ale z bezprostřední blízkosti na Bobrovského nepřišel.

34:09

Po druhém inkasovaném gólu Blue Jackets převzali iniciativu a jsou jasně aktivnějším týmem, Braden Holtby ale stále drží čisté konto.

33:15

Jonesova střela od modré postrádala přesnost, o chvilku později ale svěřenci Johna Tortorelly vybojovali vhazování v útočném pásmu.

32:34

Boone Jenner se užuž chystal k dorážce z předbrankového prostoru, když vtom mu někdo v bílém dresu vysekl hůl.

31:50

Folignovo nahození od levého mantinelu nedokázal Matt Calvert tečovat, Holtby si tak připsal snadný zákrok.

30:55

Cam Atkinson už byl v útočném pásmu, kde ale začal nesmyslně kličkovat a Chandler Stephenson jej o puk snadno připravil.

30:02

Hra byla přerušena ve středním pásmu a následovat bude komerční přestávka.

29:19

29:19 T. J. OSHIE - 0:2

29:19

A už je to o dva góly. Capitals si v útočném pásmu vytvořili drtivý tlak podpořený několika střelami. Pokusy Carlsona a Ovečkina ještě Bobrovskij stačil zastavit, proti dorážce T.J. OSHIEHO už byl ale krátký. Asistence: Alexandr Ovečkin a John Carlson.

28:49

Panarin (CBJ) půjde dnes už podruhé na trestnou lavici, a to na dvě minuty za sekání.

28:28

Foligno s Jennerem vybojovali puk ve středním pásmu a okamžitě se s ním vydali vstříc Holtbymu, ten si ale připsal dva důležité zákroky po střelách obou jmenovaných forvardů Columbusu.

27:56

Lars Eller se krátce po svém návratu na led pokusil překvapit Bobrovského střelou z otočky, ta mu ale nevyšla podle představ.

27:01

Jay Beagle se k odraženému kotouči po zblokované ráně Jonese dostal jako první a odpálil puk do bezpečí.

26:22

Nick Foligno z levého kruhu orazítkoval tyč!

25:33

O pár sekund později navíc Lars Eller (WSH) zbytečně fauloval ve středním pásmu a vyfasoval dvouminutový trest za hákování.

25:28

Tom Wilson ujížděl sám na Bobrovského, ten ale jeho bekhendový blafák skvěle zneškodnil!

24:49

Právě Kuzněcov nyní vypálil z levého kruhu, ale Bobrovskij jistě zasáhl a nepustil Toma Wilsona k dorážce.

23:55

Capitals se usadili v útočném pásmu, kde si ale Stephenson a Kuzněcov nerozuměli při kombinaci a o kotouč nakonec přišli.

23:02

John Tortorella o přestávce trochu přeházel formace. Anderson nyní hraje ve Folignově útoku, kde se místo Vaneka objevil také Bjorkstrand.

22:04

Pierre-Luc Dubois zavezl puk do útočného pásma a poté ho přenechal Atkinsonovi, jehož střelu z pravého kruhu si ale Holtby pohlídal.

21:08

Těsný ofsajd a v něm Michal Kempný, vhazovat se bude poblíž washingtonské střídačky.

20:01

Po dvaceti minutách hry se jde do kabin za stavu 1:0 pro Capitals, kteří tak i ve čtvrtém utkání série dokázali skórovat jako první. Columbuští zatím působí vcelku nervózním dojmem a do jejich hry se vkrádají časté nepřesnosti. Druhá třetina začne ve 2:36.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:44

Stephensonova střela z vrcholu pravého kruhu rozvlnila boční síť, načež Bobrovskij přerušil hru a nepustil nikoho v bílém dresu k dorážce.

19:02

Přesilovka Columbusu ale trvala jen pět sekund, ihned po buly se totiž Panarin (CBJ) provinil hákováním.

18:57

Tom Wilson (WSH) nedovoleně srazil k zemi Colea a příští dvě minuty stráví na trestné lavici.

17:15

Puk se po nečekaném odrazu o mantinel dostal na levý kruh k úplně volnému Jennerovi, jeho následný projektil byl ale přizvednut do ochranné sítě.

16:30

Po trmě-vrmě ve středním pásmu se Thomas Vanek ocitl s pukem na hokejce na útočné modré, rakouskému střelci ale poté kotouč sjel z čepele.

15:37

Josh Anderson se omylem srazil s čárovým sudím, načež ztratil rovnováhu a rozehrávka adresovaná jemu skončila až na zakázaném uvolnění.

14:52

Capitals měli k dispozici přečíslení tři na jednoho, Seth Jones jim ale vůbec nedovolil zakončit!

14:03

Nepovedená rozehrávka Christiana Djoose skončila na zakázaném uvolnění, hra se tak vrátí zpět před Holtbyho.

13:06

To už neplatí, Orpik vybojoval puk v souboji u mantinelu a vyslal na zteč rozjetého Ellera.

12:19

Coleův pokus od modré Braden Holtby snadno vyrazil, svěřenci Johna Tortorelly ale i nadále pokračují v kombinaci v útočném pásmu.

11:26

Holtby po nepřehledné situaci pro jistotu přerušil hru, po jeho levici se bude vhazovat až po komerční přestávce.

10:51

Jonesovu střelu z levého kruhu Braden Holtby vytěsnil, svěřenci Barryho Trotze následně pro jistotu jen vyhodili puk z vlastní třetiny.

10:09

Oliver Bjorkstrand se proti přesile tří bránících hráčů soupeře neprosadil, ani následná rozehrávka Capitals ale za moc nestála.

09:18

Krátce po Dubinskyho návratu na led to z vrcholu pravého kruhu zkusil Brett Connolly, zakončení mu ale nevyšlo podle představ. Ani jednomu týmu první přesilovka v utkání nesedla.

07:54

Hosté sice celou dobu kombinovali v útočném pásmu, ani jednou ale nevystřelili a Mark Letestu poté vyhodil puk do bezpečí.

07:15

Po komerční přestávce si Washington zahraje přesilovku, Dubinsky (CBJ) vyfasoval dvě minuty za vysokou hůl.

06:16

06:16 Tom WILSON - 0:1

06:16

Posléze se do přečíslení dostali hosté, kteří tuto možnost dokázali přetavit v úvodní gól zápasu! Stephensonovu dorážku z bezprostřední blízkosti ještě Bobrovskij skvěle zneškodnil, proti následné ráně TOMA WILSONA od modré už byl ale krátký. Asistence: Jevgenij Kuzněcov.

05:56

Capitals propadli ve středním pásmu a bylo z toho přečíslení pro domácí, to ale Nick Foligno vyřešil nepřesně.

05:04

Před Holtbym teď vznikl obrovský závar, Dubois ani Atkinson ale nedokázali dorazit Nutivaarovu střelu z pravého kruhu do sítě!

04:34

Seth Jones našel na pravém křídle rozjetého Duboise, ten se ale do zakončení nakonec nedostal.

03:47

Sonny Milano zavezl kotouč do útočného pásma, z něhož se ale domácí hokejisté krátce poté sami vyhnali.

02:58

Právě Jevgenij Kuzněcov se nyní prokousal až do mezikruží, jeho následný pokus si ale Bobrovskij snadno pohlídal.

02:20

Milanův křižný pas na Bjorkstranda byl zblokován, načež hosté dostali puk do středního pásma. Kuzněcovův trest už je téměř u konce.

01:46

Capitals se opět osvobozují, tato přesilovka zatím Blue Jackets ani trochu nevychází a Holtby ještě nemusel vůbec zasahovat.

01:05

Jonesovi na útočné modré sjel kotouč z čepele, následně ale Stephenson vyhodil puk do prostoru mezi střídačkami.

00:34

Právě Jevgenij Kuzněcov (WSH) teď ale naprosto zbytečně zahákoval Werenskiho, Jackets si tak hned v první minutě utkání zahrají přesilovku!

00:16

Orlov našel na pravém křídle rozjetého Kuzněcova, který poté z vrcholu kruhů vypálil a Sergej Bobrovskij pro jistotu přerušil hru.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones, Cole, D. Savard, R. Murray, Nutivaara – Panarin, Dubois, Atkinson – Jenner, N. Foligno, Vanek – Calvert, Dubinsky, J. Anderson – Milano, Letestu, Bjorkstrand.

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Orlov, Niskanen, Kempný, Carlson, Orpik, Djoos – Ovečkin, Kuzněcov, T. Wilson – Stephenson, Bäckström, Oshie – Connolly, Eller, Smith-Pelly – J. Vrána, Beagle, Chiasson.

Rozhodčí: Charron, Watson – Murray, Gibbons.
PŘEDCHOZÍ ZÁPASY SÉRIE:

Washington – Columbus 3:4p
Washington – Columbus 4:5p
Columbus – Washington 2:3pp
WASHINGTON CAPITALS

Po dvou neúpěšných zápasech na domácím ledě sáhl washingtonský trenér Barry Trotz ke změnám v sestavě. Jakuba Jeřábka nahradil ve třetí obranné dvojici mladík Christian Djoos, o poznání více pozornosti ale získala rošáda v brankovišti, kde nejistého Philippa Grubauera nahradil o poznání zkušenější Braden Holtby. Rodák z Lloydminsteru ve třetím utkání zářil: připsal si 33 zákroků a dovedl zápas do prodloužení, v němž o výhře Capitals rozhodl Lars Eller. Washington ale musí bezpodmínečně zabrat i dnes, v opačném případě by papírového favorita této série dělila od vyřazení už jen jediná porážka.
COLUMBUS BLUE JACKETS

Modrokabátníci shodně v prodloužení ovládli první dva zápasy na soupeřově ledě a do domácího dvojutkání vstupovali v luxusní pozici, první duel před vlastním publikem ale svěřenci Johna Tortorelly – rovněž v prodloužení – ztratili. Blue Jackets by dnes měli nastoupit ve stejné sestavě jako předvčerem, tedy bez centra druhé formace Alexandera Wennberga, jenž je stále v rekonvalescenci po tvrdém ataku Toma Wilsona z prvního utkání. Na pozici druhého centra se posune Nick Foligno, šanci ve třetí formaci pak opět dostane veterán Brandon Dubinsky.
Vítejte. Série prvního kola play-off NHL mezi Columbusem Blue Jackets a Washingtonem Capitals má dnes za stavu 2:1 na zápasy pro domácí tým na programu své čtvrté pokračování. Úvodní buly bude vhozeno krátce po 1:30, tak si to nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

1:4

Branky a nahrávky: 47. Jenner (J. Anderson) – 7. T. Wilson (Kuzněcov), 30. Oshie (Ovečkin, Carlson), 43. Ovečkin (Kuzněcov, T. Wilson), 58. Kuzněcov

Rozhodčí: Charron, Watson – Murray, Gibbons

00:34 WSH 2 Kuzněcov, hákování
06:16 WSH 0:1 T. Wilson (Kuzněcov)
07:15 CBJ 2 Dubinsky, vysoká hůl
18:57 WSH 2 T. Wilson, podražení
19:02 CBJ 2 Panarin, hákování
25:33 WSH 2 Eller, hákování
28:49 CBJ 2 Panarin, sekání