5:2

konec (4:1, 1:1, 0:0)

20.04.2018, 16:30 • Skupina B • Michal Toman (@michal_toman99)

To je ode mě z Traktor arény vše, přeji příjemný zbytek večera. (18:59:07)
Třetí třetina nakonec branku nenabídla, což zcela jistě vyhovuje více slovenským fanouškům. Jejich reprezentace totiž udržela třígólové vedení a poráží favorizované Čechy 5:2. Nejlepším hráče Čechů byl vyhlášen Tomáš Dajčar a na slovenské straně je nejlepším hráčem bez debat vyhlášen gólman Samuel Vyletelka. Český národní tým nebyl horší, ale hlavní rozdíl mezi oběma týmy byl v brankovišti.

60:00

59:47

Puk opět letí ke Dvořákovi, tohle už Češi nezvládnou.

59:26

Pekař rozehrává za vlastní brankou.

58:57

Čajkovič střílel z mezikruží, trefil jen bránícího hráče.

58:29

Zekucia drží kotouč za vlastní klecí, Češi se ne a ne dostat do závěrečného tlaku.

57:59

Teplý se prokličkoval ke střele z mezikruží, minul pravou tyč.

57:28

Doktor na modré čáře místo střely volil přihrávku za branku, kde se k puku dostali domácí.

56:58

Puk opět letí do středního pásma, tohle Slovákům vyhovuje, Češi jsou naopak nervózní.

56:09

Okuliar zblokoval nahrávku před bránu, kde stál samotný Pekař, jenže Slováci jsou velmi obětaví.

55:33

Dvořák špatně rozehrál a Slováci kombinují v útočném pásmu, aby nasbírali co nejvíce vteřin daleko od vlastní klece.

55:13

Zůbek vyhazuje puk až k Dvořákovi, Slováci byli dlouho zamčeni v obranné třetině a přerušení jim přijde vhod.

54:35

Střondala pálil z mezikruží po Pláškově přihrávce zpoza branky, jenže nastřelil prvního bránícího hráče.

54:04

Zůbek se drze protáhl do české třetiny, ale jeho střela z pravé strany neměla gólové parametry.

53:36

Puk zmizel u hrazení v pásmu Čechů, kde o něj bojuje několik hráčů z obou stran.

53:07

Český národní tým opět hraje v plném počtu.

52:40

Ilenčík střílel od modré čáry, jeho pokus těsně minul pravou tyč a zaduněl o zadní mantinel.

5:2

Branky a nahrávky: 5. Mrázik, 7. Mrázik (Dlugoš, Turan), 14. Džugan (Čajkovič, Čederle), 15. Čajkovič (Bučko), 33. Okuliar (Čajkovič) – 9. Lauko (Klejna), 32. Plášek ml. (Zábranský, Střondala)

Slovensko: Vyletelka (Hlavaj) – Dlugoš, Turan, Ilenčík, Kňažko, Zekucia, Bučko, Česanec, Huděc – Sojka, Džugan (C), Mrázik – Okuliar, Kováčik (A), Čajkovič – Ferenyi, Paulíny, Tkáč – Sarvaš (A), Zůbek, Čederle.

Česko: Dostál (15. Dvořák) – Dajčar, Zábranský (C), Malík, Klejna, Doktor, Adámek – Pekař, Blümel, Kvasnica (A) – Jeník, Plášek ml., Střondala – Gajarský, Lauko (A), Čajka – Sklenář, Kropáček, Teplý.

Rozhodčí: Anderson (USA), Holm (SWE) – Kovacs (BLR), Nordlander (SWE)