20.04.2018, 18:30 • CSKA Ice Palace, Moskva • Finále • Tomáš Kalas (@tomascipy)

Tipsport: 1.77 3.95 4.07 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

59:13

Kazaň vstřelila branku!
Hotovo, Kazaň má mečbol! A tohle je upřímně hodně velká smůla pro CSKA. ANTON LANDER vyhazoval zpoza branky v nouzi kotouč z pásma. Ten mířil původně do rohu kluziště na icing, ale následně se po hraně stočil naprosto překvapivě do branky, Robinson bojoval marně! Bez asistence.

58:47

Petrov šel za pukem, ale vybojoval z toho jenom souboj. Domácí navíc bez gólmana!

51:17

Žarkov byl velice důrazný před Garipovem a jeho nebojácnost mohla vyústit v druhý gól! Jenže ho pokryla hostující obrana a otočila hru, na druhé straně kontroval Svitov a střela přes lapačku nadělala Sorokinovi problémy! Těžký zákrok pro domácího mladého gólmana!

49:43

Ti impulzivnější by mluvili o trestném střílení, hlavní rozhodčí ale mluví jinak a Kiselevičovi vystavuje účet na dvě minuty.

41:37

Svitov odbojoval doslova na krev dva souboje a je dosti vyšťaven, jede tak na střídačku. Hra se ale přerušuje a sudí debatují nad možným vyloučením. A je to tak, Klinkhammer odpálil kotouč ven z ledu do prostoru mezi střídačkami a jde bručet na dvě minuty nepodmíněně.

37:40

Kazaň má druhou přesilovku, vyloučeným je domácí Grigorenko, trest klasifikován jako sekání.

35:59

Dvě rychlé akce v krátkém sledu! Nejprve se řítil sám na Sorokina Galijev, kotouč mu ve finální fázi uskočil. Vojáci na nic nečekali a ujeli do přečíslení 3 na 2, Světlakov z pravého kruhu trefil rameno Garipova!

29:38

Hosté tak mají první přesilovku a mohli ji ihned využít! K Jiřímu Sekáčovi se odrazil kotouč od blokujícího domácího obránce a kladenský odchovanec pálil do odkryté branky, Kiselevič ho však výborně dojel, kotouč tečoval, čímž lehce zpomalil let puku, Sorokin pak sebral již nevýrazný pokus.

29:11

Bars má v dnešním utkání první přesilovku, po nějakých 29 minutách. Naumenkov stáhl k zemi Gluchova po vhazování, což neušlo pozornosti sudího Romana Gofmana, který tak domácího beka odesílá na trestnou.

27:42

27:42 Andrej SVĚTLAKOV - 1:2

27:42

CSKA právě vstřelilo branku!
Hned je to ale zase o gól! Trvalo to 15 sekund, než po vyhraném buly Kuzmenko nahrál Těleginovi, který od modré prozkoušel tvrdě Garipova. Ten však dalekonosnou střelu neudržel, k jeho smůle se u něj nacházel ANDREJ SVĚTLAKOV, který doklepl kotouč do prázdné branky! Asistence: Ivan Tělegin, Andrej Kuzmenko.

27:27

27:27 Anton LANDER - 0:2

27:27

Osm a půl minuty je Moskva jasně lepším celkem, přesto inkasuje a Bars vede 2:0! Zásluhu na gólu má i Jiří Sekáč, který zablokoval čistě obránce u levé tyče, Azevedo tak měl tvůrčí prostor na svou akci, vyjel si zpoza branky a nahrál křížně na volného ANTONA LANDERA, který se sám před poloprázdnou kasou nemýlil. Asistence: Justin Azevedo.

22:10

Jenže veselí ukončuje Klinkhammer, který zasáhl za brankou Scotta do obličeje a je vyloučen na dvě minuty. Pro Kazaň se jedná o čtvrté vyloučení.

19:06

19:06 Justin AZEVEDO - 0:1

19:06

Co si budeme nalhávat, sudí pustili dva zákroky na hranici pravidel pro Bars a hosté tak jeli do přečíslení, Lukojanov nahrál na modré čáře na volného JUSTINA AZEVEDA, který pozemní střelou překonal Sorokina a hosté se radují! Asistence: Arťom Lukojanov, Atte Ohtamaa.

18:52

Platt z rohu ledové plochy našel před brankou volnějšího Kuzmenka, který se obtočil a bekhendem zakončoval, leč přímo do Garipova!

16:44

Lukojanov se s tím po buly moc nepáral, Šalunovovi přesekl hůl vejpůl a CSKA má k dispozici přesilovku číslo 3.

13:20

Platt ale mohl legitimně poslat domácí do vedení! Dostal prostor u levého kruhu, úplně volný dostal kotouč, ale nepovedlo se mu z bekhendu překonat poněkud zaskočeného Garipova!

11:25

Trest byl udělen hostujícímu Galijevovi za sekání. Pro Moskvu tak druhá přesilovka.

11:25

Gól nebyl uznán! Bude se ale vylučovat, gól padl v signalizované výhodě.

11:25

Zhruba po třech minutách vstupuje do hry coach challenge! Rozhodčí tak jdou zkoumat celou situaci.

11:25

Velmi zajímavá situace. Tělegin objel ve velké rychlosti branku a fakticky vložil kotouč z otočky pod Garipovu lapačku, ale Světlakov o něj lehce zavadil levou bruslí v poměrně velké rychlosti a Garipov logicky neudržel kotouč ve své lapačce a puk propadl za něj, do branky ho doklepl Kuzmenko. Gól se nejprve uznal, sudí se ale radí nadále.

05:35

Ljamkin podrazil za brankou právě velmi agilního Scotta a sudí Gofman ihned vylučuje.

03:00

První gólovka, snad i tutovka! Střelu od modré tečoval Sekáč přímo na hůl Batyršina, jenže ten byl velice překvapen a úplně před prázdnou brankou ve spolupráci se svoji nohou poslal kotouč mimo!

01:58

Klinkhammer se přesto probojoval dopředu, využil mezery v obraně a z pravého kruhu prověřil Sorokina, který mu zkazil radost levým betonem!

1:3

Branky a nahrávky: 28. Světlakov (Tělegin, Kuzmenko) – 20. Azevedo (Lukojanov, Ohtamaa), 28. Lander (Azevedo), 60. Lander

CSKA Moskva: I. Sorokin (L. Johansson) – M. Robinson, Kiselevič (A), Marčenko, Nestěrov, Ar. Sergejev, Pašnin, Naumenkov – K. Petrov, Al. Popov, Grigorenko – Kaprizov, Andronov (C), Šalunov – Tělegin, Světlakov, Kuzmenko – V. Žarkov, Scott (A), Platt – Popugajev.

Ak Bars Kazaň: Garipov (Šaryčenkov) – Jarullin, Markov (A), Ljamkin, Ohtamaa, Tokranov, Batyršin, Sidorov – Azevedo, Lander, Sekáč – Galijev, Tkačov, Zaripov (A) – A. Potapov, Burmistrov, Lukojanov – Klinkhammer, Svitov (C), M. Gluchov.

Rozhodčí: Gašilov, Gofman – Kučava, Šeljanin

Diváci: 5 600

05:35 KZN 2 Ljamkin, podražení
11:25 KZN 2 Galijev, sekání
16:44 KZN 2 Lukojanov, sekání
19:06 KZN 0:1 Azevedo (Lukojanov, Ohtamaa)