6:1

konec (2:1, 2:0, 2:0) Stav série: 3:2

23.03.2018, 18:30 • Tipsport aréna • Osmifinále • Jan Hausmann

Já se s vámi loučím a těším se příště na počtenou. (20:39:58)
Závěrečná dvacetiminutovka byla jednoznačně v režii Sparty. Z holí Vitoucha a Pšeničky přidala další dvě branky a Hradec Králové k ničemu nepustila. Do čtvrtfinále tak po pěkné sérii postupuje pražský celek.
Tak tohle je ale nepříjemný závěr. Po konečné siréně neunesl prohru Pěnčík a pořádně vypěnil. U zadního mantinelu skočil na jednoho z domácích a začal ho častovat pěstmi. Do šarvátky se následně zapojili i další hráči včetně třeba i brankáře Vacka, za jehož brankou se celý incident odehrával. Rozhodčí ale následně celý hlouček roztrhli a na řadu přichází podávání rukou.

60:00

Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Mountfield HK (Šánek – 2 min., hrubost).

60:00

Vyloučení v týmu Mountfield HK (Řehák – 2 min., hrubost).

60:00

Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Najman J. – 2 min., hrubost).

60:00

Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Rubeš – 2 min., hrubost).

60:00

Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Vorobjev – 2 min., hrubost).

59:40

Sparťané už oslavují postup do čtvrtfinále a mač dohrávají v útočném pásmu.

58:56

58:46

V oslabení se ke střele dostal Kuboš, Mičán chytá.

58:16

Po skrumáži před svatyní Vacka se mezi hráči rozpoutalo menší postrkování.

57:20

Vitouch dostal nabito od Bláhy, jeho tvrdá rána ale končí na chráničích hradeckého hráče.

56:56

Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Kynčl – 2 min., faul kolenem).

55:55

Hradečtí vyslali z rohu na Mičána takové polonahození, polostřelu. S úspěchem se to každopádně nepotkalo, domácí brankář si puk v klidu stáhl se vzduchu.

55:39

Obadal se šikovně proháčkoval až před Vacka. Sedmý gól Sparty ale nepřidal, z blízkosti zamířil nad.

54:30

Oba dva týmy se pokoušejí o nějaká kloudné akce. Moc se jim to ale nevede a tempo duelu pomalu upadá.

52:50

Práci měl teď Mičán. Nepříjemný projektil z dálky pouze vyrazil,

52:30

Dani vybízel pěknou přihrávku do šance Kropáčka. Kropáček však na puk nakonec nedosáhl.

50:31

Sparta právě vstřelila branku!
Sparta využívá další početní výhodu a zřejmě definitivně utíná hradecké naděje. Bláhovu střelu od modré šťastně tečoval ONDŘEJ PŠENIČKA, světelná tabule ukazuje skóre 6:1. Asistence: Marek Bláha a David Vitouch.

49:50

Dani se dostal do mezikruží, jeho pokus zápěstím ale skončil na zadním mantinelu.

49:19

Vyloučení v týmu Mountfield HK (Komma – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

49:08

Vůbec to nevypadá, že by se mělo schylovat k nějakému obratu. Hradec není schopen přejít do útočného pásma, Mičán má zatím v téhle třetině maximálně tři zákroky.

48:51

Poppel nedokázal zpracovat těžkou přihrávku vzduchem, další zakázané uvolnění Mountfieldu.

47:46

Mountfield se opět sám zbytečně připravil o kotouč. Zadovka v rozehrávce se neukázala jako ta správná varianta.

46:50

Bureš se při střídání svého týmu pokoušel o útočnou akci. Leč zůstalo pouze o pokusu a sparťanský bek je odvoláván z ledu zvučným hlasem trenéra.

46:19

Tvrdá petarda Pěnčíka od modré. Mičán kotouč ale viděl a skryl ho do lapačky.

45:43

Teď se musel mít na pozoru naopak Vacek. Střelu vyrazil vyrážečkou, načež jeho spoluhráč poslal puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

45:19

Po dlouhé době si na kotouč sáhl i Mičán. Další akcí bude vhazování ve sparťanském pásmu.

43:57

Velmi zbytečné vyloučení Kommy potrestali Sparťané bleskově. Křižnou nahrávku Arnošta uklidil DAVID VITOUCH precizní ranou z první pod břevno. Domácí už vedou 5:1 a Hradec to bude mít velmi, ale velmi složité. Asistence: Dominik Arnošt a Marek Bláha.

43:43

Vyloučení v týmu Mountfield HK (Komma – 2 min., sekání).

43:28

Dani bravůrně prokličkoval až před Vacka! Hradecký brankář mu ale vsítit nedovolil.

42:30

V držení černé gumy teď byla naopak Sparta. Chybnou přihrávkou se ale dostává z pásma a následně ještě vyhazuje na zakázané uvolnění.

41:29

U puku je nyní Mountfield a pokouší se dostat do útočného pásma. Neúspěšně.

40:45

Najman se prodíral dopředu po mantinelu. Hradečtí ale včas zakročili a úmysl mu překazili.

40:15

Po buly se puk dostal na čepele Hradce. Ten s ním ale nenaložil moc dobře a posílá puk na zakázané uvolnění.

40:01

V prostřední části navýšila Sparta díky brankám Prymuly a Pšeničky své vedení na 4:1. Do šancí se ale dostávali i hosté, a to převážně z brejků. Dva nejnebezpečnější měli Kuboš a Sklenář. Ani jeden z nich ale síť za Mičánem ale neprovětral. První umístil svůj pokus mimo, druhý se svou kličkou skončil na Mičánových betonech.
Stav je tak 4:1 a pokud chce Hradec pomýšlet na zvrácení mače na svou stranu, bude muset v poslední třetině pořádně zabrat.
Další třetina začne přibližně ve 20:02.

40:00

39:30

O založení útoku se teď dlouhým pasem pokoušeli i hosté. Ani jim ale nebylo přáno.

38:13

Domácí bek se pokusil o dlouhou přihrávku přes střed hřiště. Jeho myšlenka se ale nepotkala s úspěchem, namazal totiž hostům. Z protiútoku ale opět nic nebylo.

37:25

Flídr vyslal hned z buly svižnou střelu zápěstím. Vacek si ji ale elegantně slupl ze vzduch do lapačky.

37:06

36:10

Kapitán Tůma zcela nezvládl situaci na modré, kdy se mu puk nabalil na čepel. Do rychlého brejku se vydal Kuboš, na Mičánovi ale ztroskotal.

35:31

Sparťané se vlastní špatnou přihrávkou posílají ven z pásma.

35:06

Vyloučení v týmu Mountfield HK (Hrabčák – 2 min., podražení).

34:50

Signalizované vyloučení, Mičán upaluje na střídačku a Sparta to zkusí v šesti.

34:41

Rozhodčí píská domácím ofsajd, vhazuje se ve středním pásmu.

33:50

Tůma míchá s pukem za bránou. Nakonec se rozhodne vyjet a pasem na útočníka vysílá svůj tým dopředu.

32:23

Dvě lapení puku teď zapíše sparťanský Mičán.

31:50

Hradecký útok byl zastaven, touš se dostal na hůl Vitoucha, a ten s ním pelášil do útoku. Kličkou se dostal před hradecké beky, jeho následná přihrávka před bránu však nikoho nenašla.

30:54

Po křídle ujel Sklenář a dostal se s pukem až před Mičána. Jeho pokus z blízkosti ale minul sparťanskou kasu.

30:30

Domácí jsou opět usazeni před bránou Vacka. Po soubojích v rohu přichází střela, Vacek ji bez problému kryje.

29:00

Najmanovi sjela v útočném pásmu přihrávka, domácí se ale i tak udržují v pásmu. Ovšem ne na dlouho, puk totiž vzápětí už opravdu získali hosté a vyvážejí ho ze třetiny.

28:18

27:40

Sparta vyhrává buly a vyhozením se osvobozuje.

27:34

Mičán skokem přikrývá puk, rozhodčí vhodí buly v obranném pásmu Sparty.

27:00

Hradečtí kombinují okolo kluziště, Mičána zatím ohrozili pouze jednou.

26:18

Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Bureš – 2 min., podražení).

26:15

Gajdošovi se nepovedla rozehrávka o mantinel, k puku se tak dostává Hradec.

24:21

A Pražané vedou už o tři branky! Čtyři vteřiny před vypršením trestu Matěje Síly se štěstím Vacka překonává ONDŘEJ PŠENIČKA. Asistence: Dominik Arnošt a Patrik Tůma.

23:25

Prymula od modré vyslal ránu golfem. Puk se zvláštně poodrážel od Vackových betonů a nakonec skončil mimo.

22:25

Vyloučení v týmu Mountfield HK (Síla M. – 2 min., hákování).

22:06

Sparta odskakuje na dvoubrankový náskok! Po dlouhém souboji o puk ve středním pásmu u mantinelu se domácí dostali do útočné třetiny. Jejich první pokusy ještě Vacek zlikvidoval, na zakončení PATRIKA PRYMULY z blízkosti už ale nestačil. Asistence: Matěj Flídr a Ondřej Havlín.

21:10

U mantinelu na středu se už asi dvacet vteřin bojuje o puk. Souboj nakonec vyhrávají domácí a Vacek si musí připsat další zákrok.

20:03

Po buly se dopředu hnali hosté, sparťanští obránci je ovšem úspěšně zastavili a hned počali se zakládáním svého útoku.

20:01

První perioda přinesla hned tři trefy. V 11. minutě se dostal do vedení zásluhou Petra Poppela Mountfield, jenže za 40 sekund už byl stav zase nerozhodný. To se střelou z mezikruží prosadil Dominik Arnošt. Následovaly šance na obou stranách, o trochu více jich ale přeci jenom měla Sparta. Domácím se i občas podařilo soupeře zamknout v pásmu, k větším příležitostem to ale většinou nevedlo. 48 vteřin před odchodem do kabin podruhé v utkání rozvlnil síť Dominik Arnošt, a poslal tak Pražany do vedení 2:1.
Další třetina začne přibližně v 19:17.

20:00

19:22

Sparta se krátce před první přestávkou dostává do vedení. Překonat Vacka se povedlo DOMINIKU ARNOŠTOVI, a skóre je tak 2:1. Asistence: Jiří Obadal a Marek Bláha.

18:50

Flídr poslal svou střelu pouze do boční brankové konstrukce.

17:26

Sklenář už už pádil sám na Mičána, fantasticky se ovšem vrátil Vitouch a únik mu zmařil.

17:00

Flídr se pokoušel vybruslit s pukem na střed, hostující obránci ho ale úspěšně zastavili.

16:21

Na pozoru se nyní musel mít Mičán, valila se na něj hradecké ofenzíva.

15:56

Sparťané se tlačili do zakončení tak vehementně, až vyrazili Vackovi vyrážečku z ruky. Na pořadu je bule před hradeckým gólmanem.

15:15

Další úspěšný zákrok Vacka. Následuje vhazování před jeho osobou.

14:40

Kropáček nedokázal na středu zpracovat puk, ten tak získávají hosté.

14:15

Dani z levého kruhu vypustil jedovatou přízemní střelu, Vacek betonem vyráží do ochranné sítě.

12:40

Čech inkasoval ve středu kluziště nepříjemný hit a domácí střídačka se dožaduje vyloučení.

12:22

Hra se teď na chvílí přerušila. Jeden ze sparťanských forvardů při rychlém brejku ztratil rovnováhu a omylem najel do Vacka.

11:39

No ale vedení Hradce netrvá dlouho. Sparta se po obdržené brance velmi rychle sebrala, zavezla puk do útočného pásma, kde Flídr našel na středu volného DOMINIKA ARNOŠTA, jenž propálil Vacka zřejmě mezi betony. Asistence: Matěj Flídr.

10:59

Hradec právě vstřelil branku!
A máme tady úvodní gól duelu. Hradec vyrazil do rychlého brejku a vyplatilo se. Po přihrávce Hrabčáka se do šibenice trefuje PETR POPPEL. Asistence: Samuel Hrabčák.

10:47

Čech nepříjemnou ranou nad rameno ohrozil Vacka. Ten ale puk skryl ve své výstroji.

9:45

9:45

Vhazování po zakázaném uvolnění ale vyhráli domácí a už jsou opět na dobývací akci Vackovy svatyně.

9:32

Sparta vyhazuje na zakázané uvolnění.

9:05

Prymula zkusmo nahodil na Vacka. Ten nezakročil moc jistě a puk se od něj odrazil do rohu.

8:03

Do velké šance se dostal Hrabčák. Ocitl se sám na brankovišti, prudkou přihrávku ale umístit mezi Mičánovy betony nedokázal.

7:45

Hradec se ze sevření úspěšně vymanil a projektilem Sklenářem ohrozil domácího Mičána.

7:05

Domácí teď zamkli soupeře v obranné třetině a snaží se z toho vytěžit vedoucí branku.

6:25

Bláha rozjíždí další útok Sparty. Jeho snaha končí už ve středním pásmu.

5:48

5:15

Na steč vyrazili v oslabení hokejisté Hradce. Mičán si se vším poradil.

4:28

Rozhodčí vykazuje hru kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti do středního pásma.

4:10

První střelu v přesilovce si připisuje Pšenička. Bohužel pro Spartu mířila mimo.

3:48

Vyloučení v týmu Mountfield HK (Pěnčík – 2 min., hákování).

3:30

Sparta se dostala do útočné třetiny, tam ale o puk v rohu přišla.

2:03

Pšenička plánoval ohrozit hradeckého brankáře. Jeho projektil ale skončil v chráničích hradeckých beků.

1:27

A na útočné výpravě je teď i Sparta. Ta ale neměla dlouhého trvání a na puku už jsou zase hosté.

1:13

Po útočné akci Mounttfieldu přichází zakázané uvolnění domácích.

0:30

Hrabčák zkusil od modré ohrozit domácího brankáře. Jeho střela ale byla vytečována ven z kluziště.

0:01

Úvodní bule patří pražské Spartě.

00:01

Doprovázeni potleskem nastupují na kluziště hráči domácí Sparty, po nich z kabiny vycházejí i jejich soci z Hradce Králové.
Zahajovací bule nás čeká za čtyři minuty a na ledě se už objevují dnešní arbitři.

HC Sparta Praha: Mičán (Škorpík) – Bureš, Najman J., Bláha, Tůma, Havlín, Vorobjev, Gajdoš – Najman M., Prymula, Pšenička, Kasanda, Dani, Obadal, Rubeš, Flídr, Arnošt, Kropáček, Čech, Vitouch

Mountfield HK: Vacek (Ševců) – Řehák, Kukla, Voňka, Junek, Martinec, Pěnčík, Kynčl, Kuboš – Šedivý, Sklenář, Jakubec, Síla M., Pinkas, Hrabčák, Šánek, Síla V., Komma, Poppel

Rozhodčí: Valenta – Brejcha, Sedláček.
Do úvodního vhazování zbývá 20 minut. Obě dvě skvadry pomalu vyklízejí po rozcvičce kluziště, to teď bude na pár minut v režii rolby.
Dobré pozdní odpoledne, vítám vás na rozhodujícím klání osmifinálové série mezi domácí Spartou a hostujícím Hradcem Králové. Stav série je 2:2, kdo získá poslední třetí bod, se dozvíme od 18:30.
Mountfield HK:
Ze dvou úvodních duelů tady v pražské Tipsport aréně si Mountfield odvezl jeden bod za výhru 2:4. V domácí ČPP Aréně třetí zápas série sice Hradec urval díky trefě Miroslava Kukla 3:2 po prodloužení, čtvrtý duel však ve své baště nezvládl a rupnul 2:4.
Stejně jako Sparta, tak i východočeský celek se může spolehnout na své maskované muže. Do osmifinále zasáhli už dokonce tři – Denis Vacek, Kryštof Ševců a Daniel Dvořák. Všichni tři si vedou znamenitě, největší zásluhy má ale šestnáctiletý Denis Vacek. Odchytal nejvíce minut (160 minut) se skvělou úspěšností 93,91 %, ale hlavně to byl právě on, kdo vyčapal Mountfieldu obě dvě dosavadní vítězství!
O co se naopak nemůže mančaft z města ležícího na soutoku Labe a Orlice opřít, jsou početní výhody. Z 15 nabídnutých přesilových her využil pouze dvě, tedy nelichotivých 13,3 %.
Týmovému bodování společně kralují Petr Poppel a Dominik Sklenář. Oba dva borci sesbírali 4 body za jednu trefu do černého a tři asistence.

Nejproduktivnější hráči:
Petr Poppel (Ú, 17 let) – 4 zápasy (1+3, 4 body)
Dominik Sklenář (Ú, 17 let) – 4 zápasy (1+3, 4 body)
Tadeáš Pinkas (Ú, 16 let) – 4 zápasy (2+1, 3 body)

Brankáři:
Kryštof Ševců (16 let) – 1 zápas (31min); úspěšnost 100 %
Daniel Dvořák (18 let) – 1 zápas (60min); úspěšnost 96,97 %, 1,00 branek na zápas
Denis Vacek (16 let) – 3 zápasy (160min); úspěšnost 93,91 %; 2,63 branek na zápas
HC Sparta Praha:
První domácí zápas osmifinálové série doma Pražané ovládli 2:0, druhý jim už ale nevyšel, když se nechali od Hradce pokořit poměrem 2:4. A na východě Čech to bylo obdobné. Jeden triumf a jedna porážka.
Skvadru s "S" na hrudi zatím drží v play off brankáři. Jan Škorpík odchytal tři duely s úspěšností 93,00 % a navíc udržel jedno čisté konto. Jan Mičán nastoupil do jednoho klání, v němž pochytal 94,29 % hradeckých projektilů.
Spoustou pokusů ale museli krýt i hradečtí strážci klece. Sparta vyslala v průměru 42,75 střely na zápas, což z ní dělá druhý nejčastěji střílející tým vyřazovacích bojů (vícekrát zkouší štěstí už jen Salzburg).
Sparťanskou produktivitu vede 18letý útočník nevelkého vzrůstu Miroslav Dani. 170cm vysoký forvard nasbíral za čtyři střetnutí 6 kanadských bodů (2+4)

Miroslav Dani (Ú, 18 let) – 4 zápasy (2+4, 6 bodů)
Dominik Arnošt (Ú, 17 let) – 4 zápasy (1+2, 3 body)
David Vitouch (Ú, 16 let) – 4 zápasy (0+3, 3 body)

Brankáři:
Jan Mičán (17 let) – 1 zápas (60min); úspěšnost 94,29 %; 2,00 branek na zápas
Jan Škorpík (17 let) – 3 zápasy (190min); úspěšnost 93 %; 2,21 branek na zápas; 1 ČK
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

6:1

Branky a nahrávky: 12. Arnošt (Flídr), 20. Arnošt (Obadal, Bláha), 23. Prymula (Flídr, Havlín), 25. Pšenička (Arnošt, Tůma), 44. Vitouch (Arnošt, Bláha), 51. Pšenička (Bláha, Vitouch) – 11. Poppel (Hrabčák)

Rozhodčí: Valenta – Brejcha, Sedláček

3:48 HKM 2 Pěnčík, hákování
10:59 HKM 0:1 Poppel (Hrabčák)
11:39 SPA 1:1 Arnošt (Flídr)
19:22 SPA 2:1 Arnošt (Obadal, Bláha)
22:06 SPA 3:1 Prymula (Flídr, Havlín)
22:25 HKM 2 Síla M., hákování
24:21 SPA 4:1 Pšenička (Arnošt, Tůma)