HK 32 Liptovský Mikuláš – HK Detva

1:2

po prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)

25.02.2018, 18:00 • Titan aréna • 50. kolo • Michael Hruška sk

Po vcelku vyrovnanom zápase si napokon dva body zo zápasu odnáša Detva. Liptáci mali najmä v druhej tretine viacero dobrých príležitostí a párkrát zvonila aj konštrukcia brány. Týmto sa s vami lúčim a prajem pekný zbytok večera. (20:21:27)

61:03

Detva dala gól!
Hostia vybojovali puk v útočnom pásme. Medzi kruhy sa k nemu dostal MARTIN CHOVAN a presnou strelou sa postaral o víťazstvo svojho tímu. Asistencie: David VIdelka, Juraj Milý.

60:30

Milý sa dostal s pukom medzi kruhy. K strele sa neodhodlal a hostia stratili puk po nepresnej prihrávke.

60:13

Hostia v plnom počte.

60:01

Začalo sa predĺženie.
Detve sa podarilo v 54. minúte vyrovnať zásluhou Sládoka. V riadnom hracom čase sa tak nerozhodlo. Zápas bude pokračovať v päťminútovom predĺžení 3 na 3.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:36

Detva sa dobre bráni a Liptákov tlačí popri mantineli.

58:50

Liptáci sa držia v útočnom pásme, ale ohroziť bránu sa im zatiaľ nepodarilo.

58:20

Liptáci majú veľkú príležitosť strhnúť vedenie na svoju stranu a zvíťaziť, uvidíme ako si s touto presilovou hrou poradia.

58:13

Oddychový čas domácich.

58:13

Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Milý – 2 min., nešportové správanie).

57:18

Po zakázanom uvoľnení sa vhadzuje v obrannom pásme Liptovského Mikuláša. Buly vyhrala Detva ale prišla o útočné pásmo.

56:31

56:21

Detva sa opäť oslobodzuje a pomaly sa skončí ich početná nevýhoda.

55:23

Veľká šanca Langhammera po vyrazenom puku. Jeho strelu Viarbitsky vyráža. Liptáci zostávajú v útočnom pásme.

54:48

Po Kriškovom nahodenom puku sa k nemu dostala Detva a poslala ho cez všetky čiary.

54:31

Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Šimon – 2 min., držanie).

53:57

Macejko sa dostal s pukom medzi kruhy. Jeho strelu Košarišťan vyráža.

53:15

JOZEF SLÁDOK dostal puk medzi kruhy, odkiaľ nekompromisne strelou prekonal Košarišťana. Stav je teda vyrovnaný 1:1. Asistencie: Jakub Žilka, Rastislav Gašpar.

52:48

Liptáci puk poslali cez všetky čiary a môžu ísť vystriedať.

52:16

Obrovská šanca hostí. Košarišťan teraz podržal svoj tím, keď chytil zakončenie z bezprostrednej blízkosti.

52:08

Osem sekúnd budú hostia hrať presilovú hru o dvoch hráčov, potom sa vráti na ľad Uhrík a Liptáci budú hrať vo štvorici.

52:08

Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (M. Sukeľ – 2 min., hákovanie).

51:33

Laco puk súperovi vypichol a poslal ho cez všetky čiary.

51:02

Kuklevova prudká strela od modrej čiary tesne minula Košarišťanovu bránu.

50:20

Liptáci okamžite po vhadzovaní puk dokázali odpratať mimo obranné pásmo.

50:17

Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Uhrík – 2 min., držanie).

49:19

Obrovská šanca domácich. Lištiak išiel sám proti brankárovi, no triafa iba tyčku. Stav sa teda nemení.

48:59

Murčekov pokus spoza obrancu bol zblokovaný a domáci puk vyviezli mimo nebezpečenstva.

48:47

48:26

Nebezpečnú strelu Matúša Sukeľa spomedzi kruhov brankár chytá a hra sa prerušuje.

48:02

Nádašdiho strelu Viarbitsky betónmi vyrazil za bránu.

47:30

Liptáci hrajú presilovú hru o jedného hráča, no zatiaľ sa im nedarí udržať v útočnom pásme.

46:48

Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Kriška – 2 min., údery).
Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Belluš – 2 min., krosček).
Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Kuklev – 2 min., údery).

46:05

Surovka bol v rýchlom protiútoku, no bol dobre bránený Gründlingom a ten ho od puku odtlačil a bránu tak ohroziť nedokázal.

45:26

Liptáci vyhrali buly v útočnom pásme. Tabačekov nahodený puk na brankára hostia zachytili a poslali ho cez všetky čiary. Hra sa prerušuje pre zakázané uvoľnenie.

44:32

Gašpar si puk potiahol medzi kruhy a vystrelil. Jeho zakončenie triafa iba Košarišťa a ten hru prerušuje.

43:38

Surovka sa dostal s pukom do útočného pásma, ale v súboji o neho prišiel. Pri puku sú Liptáci a čakajú na dostriedanie.

43:05

Po rýchlom protiútoku sa Liptáci dostali k viacerým strelám, no svoje príležitosti využiť nedokázali.

42:15

Vybíralov nahodený puk na bránu nikto netečoval a hostia puk vyhodili do stredného pásma.

41:36

Detva je s pukom vo vlastnom pásme a robí jej problém dostať sa cez dobre bránenú útočnú modrú čiaru.

40:30

Buly opäť vyhrala Detva a puk vyviezla až do útočného pásma, kde o puk prišla.

40:15

Vhadzovať sa bude pred brankárom Viarbitskym. Buly vyhrali hostia, ale puk skončil na ochrannej sieti a vhadzovať sa bude znova v obrannom pásme Detvy.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Liptáci v druhej tretine dokázali otvoriť stav zápasu, keď sa v neprehľadnej situácii presadil Uhrík. Hostia nedokázali gólovo odpovedať a do tretej tretiny tak mužstvá naskočia za stavu 1:0.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:58

Domáci v plnom počte.

39:39

Pri strele Martina Chovana Košarišťan svoj tím podržal a puk poslal mimo nebezpečenstva.

39:07

Po nepresnej prihrávke hostia opäť prišli o puk a musia sa po neho vrátiť do obranného pásma.

38:43

Domáci opäť puk vyhodili a môžu ísť vystriedať.

38:22

Ščurkova nebezpečná strela letela tesne ponad bránu Liptovského Mikuláša.

38:00

Domáci okamžite po buly puk poslali do stredného pásma.

37:58

Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Lištiak – 2 min., hákovanie).

36:51

Surovka sa ocitol s pukom osamotený pred bránou, ale jeho strelu Košarišťan zakončenie vytesnil mimo priestor brány.

36:07

Richard Rapáč prišiel o puk v rohu klziska a hostia mohli ísť do rýchleho protiútoku. Ohroziť Košarišťanovu bránu nedokázali.

35:44

Neprehľadnú situáciu pred Viarbitskym rozhodca zastavuje pre postavenie hráča v bránkovisku.

34:48

34:23

Nádašdi na modrej čiare nabil Kriškovi. Jeho prudkú strelu brankár vyrazil do rohu klziska.

33:55

Detva opäť puk vyhadzuje sa zatiaľ sa veľmi dobre bráni.

33:23

Liptákom sa zatiaľ v presilovej hre nedarí usadiť sa v útočnom pásme.

33:08

Hostia puk vyhadzujú a môžu ísť vystriedať.

32:48

Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Žilka – 2 min., nedovolené bránenie).

32:45

Prudká bomba Fekiača od modrej čiary letela tesne vedľa brány.

32:05

Ďalšia veľká príležitosť domácich. Po peknej akcii bol Matúš Sukeľ osamotený pred brankárom, no jeho strela bola nepresná.

31:35

Obrovská šanca Rudolfa Hunu. Po krásnej individuálnej akcii sa natlačil až pred brankára hostí, no jeho zakončenie skončilo len na hornej žrdi Viarbitskeho brány.

30:51

Domáci vybojovali puk v útočnom pásme. Langhammer nedokázal v dobrej streleckej príležitosti puk spracovať a následné zakončenie bolo veľmi nepresné.

29:20

Liptáci dokázali zachytiť prihrávku hostí a puk vyviezli mimo nebezpečenstva.

29:00

Hostia sa usadili v útočnom pásme, no prihrávajú si najmä okolo mantinelov. Bránu zatiaľ neohrozili.

28:25

Martin Chovan zo stredného pásma prudko vystrelil. Košarišťan mal dobrý výhľad, puk chytá a hra sa prerušuje.

27:30

Rýchly protiútok domácich. Langhammer v dobrej pozícii našiel osamoteného Števuliaka, no tomu puk preskočil hokejku a zakončiť už nedokázal.

27:00

Richard Rapáč perfektne pred bránou našiel Piatka, ten ani na dvakrát neprekonal Viarbitskeho.

25:45

Domáci v druhej tretine zvýšili aktivitu a v útočnej tretine sú veľmi nebezpeční.

24:45

Do útočného pásma sa s pukom teraz dostal Žilka, ale dlho sa tam neohrial. Liptáci mu puk dokázali vypichnúť.

23:47

Nemcov nahodený puk tečoval Richard Rapáč, no aj toto zakončenie bolo nepresné.

23:17

K strele spoza obrancu sa teraz dostal Števuliak. Puk ale netrafil detviansku bránu.

22:36

Liptovský Mikuláš dal gól!
Pekná akcia domácich. Viarbitsky viacero zakončení najprv vyrazil, no Liptáci neprehľadnú situáciu napokon dokázali zúžitkovať a MICHAL UHRÍK otvára stav stretnutia. Asistencia: Vladimír Vybíral.

21:54

Kriška v útočnom pásme prihral Jakubovi Sukeľovi, ale ten bol dobre bránený a o puk rýchlo prišiel. Pri puku sú hostia.

21:02

Po zakázanom uvoľnení sa bude vhadzovať pred Viarbitskym. Liptáci buly vyhrali a k strele sa okamžite dostal Kriška. Brankár teraz Detvu podržal.

20:24

Na útočný výlet sa vybral Surovka. Ohroziť bránu však nedokázal a puk Liptáci vyviezli.

20:01

Začala sa druhá tretina.
Diváci v prvej tretine moc hokejovej krásy nevideli. Oba tímy často strácali puk a väčšinu času sa hralo v strednom pásme. Detva si na začiatku duelu vytvorila pár príležitostí, no nedokázala ich zúžitkovať. Uvidíme, ktorému tímu sa podarí ako prvému otvoriť stav stretnutia.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:19

Vhadzovať sa bude opäť pred Košarišťanom. Pri puku zostali domáci no cez stredné pásmo sa znova nedostali.

19:04

Detva je s pukom za vlastnou bránou a hráči čakajú na dostriedanie.

18:07

Košarišťan zakryl nahodený puk a hra sa prerušuje. Bude sa vhadzovať po jeho ľavici. Domáci buly vyhrali, ale s pukom sa dokázali dostať len do stredného pásma, kde o neho rýchlo prišli.

16:50

Pekná akcia Liptovského Mikuláša na jeden dotyk. V jej záver Matúš Sukeľ posielal puk na osamoteného Jakuba Sukeľa, ale hostia boli pozorní a puk dokázali zachytiť.

15:50

Šimonov nahodený puk na bránu Liptovského Mikuláša domáci zachytili a Detve sa tak bránu tentokrát ohroziť nepodarilo.

14:40

Pri puku boli hostia. S rozohrávkou príliš váhali a v strednom pásme po nepresnej prihrávke prišli o puk.

12:56

Rudolf Huna obkrúžil bránu hostí, no puk mu skĺzol z čepele hokejky a Detva puk vyviezla mimo obranné pásmo.

12:30

Hra stratila tempo a väčšinu času sa hrá v strednom pásme s množstvom strát puku.

11:49

Strelu Martina Chovana hostia ešte pred Košarišťanom tečovali, no brankár s problémami napokon puk chytá a hra sa prerušuje.

11:05

Po skončení oslabenia sa medzi kruhy s pukom dostal Andrisík. Jeho strelu Košarišťan vyrazil a k puku sa dostávajú domáci.

10:56

10:12

Nádašdiho strelu od modrej čiary brankár vyrazil a hostia puk vyhodili do stredného pásma.

09:33

Puk je opäť v obrannom pásme Liptovského Mikuláša, ktorý sa zatiaľ nevie usadiť v útočnom pásme.

09:15

Hostia zachytili nepresnú prihrávku Liptákov a puk poslali cez všetky čiary.

08:55

Liptáci si zahrajú ďalšiu presilovú hru a dostanú tak možnosť otvoriť stav stretnutia.

08:55

07:50

Hostia v plnom počte. Liptákom sa presilová hra moc nevydarila a hostia sa dobre ubránili.

06:53

Hostia puk opäť vyhadzujú a na chvíľu si môžu vydýchnuť.

06:23

Kriška krížnou prihrávkou našiel Števuliaka, ktorý z dobrej pozície triafa iba betóny detvianskeho brankára.

05:57

Detva vyhrala buly v obrannom pásme a puk okamžite poslala cez všetky čiary.

05:51

Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Murček – 2 min., hákovanie).

05:05

Rudolf Huna si potiahol puk do útočného pásma, ale pri následnom súboji za bránou hostí o puk prišiel.

03:50

DO dobrej streleckej príležitosti sa teraz dostal Martin Chovan. Prudký puk brankár domácich vytesnil mimo priestor brány.

03:10

Detva je v útoku zatiaľ nebezpečnejšia ako domáci, ktorí sa do príležitosti zatiaľ dostať nevedia.

02:18

Videlka v obrovskej príležitosti. Sám proti Košarišťanovi bol neúspešný a puk skončil za bránou Liptovského Mikuláša.

01:45

Oba tímy teraz viackrát stratili puk v strednom pásme a do útoku sa dostať nedokázali.

00:32

Vhadzovať sa bude po Košarišťanovej pravici. Sládokovu strelu od modrej čiary brankára vyrazil do rohu klziska.

00:12

Do útočného pásma sa s pukom dostal Belluš, ale jeho zakončenie nemalo dostatočnú razanciu a Košarišťan puk vyrazil.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Úvodné zostavy:

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Tabaček, Moravčík, Gründling, Nemec, Mezovský, Nádašdi, Nitriansky, Bača – R. Rapáč, Piatka, Laco – Števuliak, Langhammer, Huna – J. Sukeľ, M. Sukeľ, Kriška – Lištiak, Uhrík, Vybíral

HC 07 Detva: Viarbitsky – Kuklev, Mar. Chovan, Sládok, F. Fekiač, Macejko, Šimon, Gachulinec, Jendroľ – Sitnikov, Surovka, Belluš – Žilka, Gašpar, Milý – Ščurko, Murček, Videlka – Roth, M. Surový, Andrisík

Rozhodca: Štefik, Fridrich – Tvrdoň, Výleta.
Vážení športoví priatelia, vítame vás pri sledovaní piatkového hokejového zápasu 50. kola Tipsport ligy, v ktorom domáci tím MHK 32 Liptovský Mikuláš privíta na vlastnom štadióne HC Košice. Zápas sa začína o 18:00.

MHK 32 Liptovský Mikuláš

Svoj posledný zápas odohral proti Dukle Trenčín na vlastnom ľade. Stav zápasu otvoril v druhej tretine Jakub Sukeľ v 19. minúte. Hosťom sa podarilo vyrovnať v druhej tretine zásluhou Bačíka a na začiatku tretej tretiny išli Trenčania do vedenia, keď sa presadil Branko Radivojevič. V riadnom hracom čase sa o výsledku zápasu nerozhodlo, keď na 2:2 strelil gól Tabaček. V predĺžení sa o víťazstvo postaral svojou presnou strelou Patrik Števuliak a domáci si tak zaslúžene odniesli zo zápasu dva body.
Skóre: 109:143
Najproduktívnejší hráč: Martin Kriška (8+22)

HC 07 Detva
Detva svoj posledný zápas odohrala na vlastnom ľade proti Košiciam. V prvej tretine zápasu gól nepadol, no Košice sa dostali do vedenia v 39. minúte zásluhou Eduarda Šedivého. V 54. minúte Košice odskočili svojmu súperovi na rozdiel dvoch gólov, keď sa presadil v presilovej hre Jenčík. Detva znížila až minútu pred koncom riadneho hracieho času na 2:1 po góle Rótha. Detva je v tabuľke na poslednom mieste s 35 bodmi.
Skóre: 103:174
Najproduktívnejší hráč: David Videlka (13+18)
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

1:2

Branky a nahrávky: 23. Uhrík (Vybíral) – 54. Sládok (Žilka, Gašpar), 62. Mar. Chovan (Videlka, Milý)

HK Detva: Viarbitsky – Kuklev, Mar. Chovan, Sládok, F. Fekiač, Macejko, Šimon, Gachulinec, Jendroľ – Sitnikov, Surovka, Belluš – Žilka, Gašpar, Milý – Ščurko, Murček, Videlka – Roth, M. Surový, Andrisík

Rozhodčí: Štefik, Fridrich – Tvrdoň, Výleta

05:51 DTV 2 Murček, hákování
08:55 DTV 2 Šimon, držení