17.02.2018, 20:00 • Huttwil (Švýcarsko) • Karel Jedlička

1. Česko 6 bodů, 12:3
2. Německo 3 body, 4:1
3. Švýcarsko 3 body, 3:4
4. Rakousko 0 bodů, 1:12 (22:45:12)
"Kdo neskáče, není Čech!", rozléhá se huttwilskou halou vítězný pokřik našich děvčat, která navázala na včerejší výhru nad Rakouskem a v dobře zvládnuté třetí třetině potvrdila zasloužené vítězství 4:2 nad domácím výběrem.
Nejlepší hráčkou českého družstva byla vyhlášena Daniela Pejšová.
To je ode mne pro dnešní večer vše, blahopřání míří k našim mladým reprezentantkám a vám ostatním přeji dobrou noc, například při sledování on-line přenosů ze zimních olympijských her!

59:40

V samém závěru míří přece jen Spiesová na střídačku, ale už musejí její spoluhráčky rychle zpátky.

59:15

Švýcarky posouvají kotouč podél mantinelů v českém obranném pásmu, ale brankářka zůstává na svém místě.

58:30

Švýcarsko by potřebovalo vybojovat pásmo a zkusit power-play, jenže naopak Nepokojová získává útočné pásmo pro naše družstvo.

57:22

Oddechový čas pro domácí.

55:58

Machková v tísni ztrácí kotouč v obranném pásmu a švýcarská hráčka s číslem 24 z toho vytěžila obrovskou šanci, kdy sama před Pejšovou opět zvedala puk pod břevno, jenže i tentokrát česká brankářka fantasticky zasáhla a vytěsnila kotouč ramenem.

54:16

Jedna ze Švýcarek objela bránu a zakončovala bekhendem pod horní tyčku. Julie Pejšová připisuje další důležitý zákrok.

53:56

Mazancová přejela modrou čáru příliš brzy, píská se ofsajd.

53:37

Hra teď ubíhá plynule a dvě minuty se hrálo bez přerušení, české hokejistky nepouštějí soupeřky do šancí.

51:17

Naše hokejistky vyvážejí puk do útočného pásma, vhazuje se před Spiesovou.

49:45

Ofsajd Švýcarek, těsně před návratem Pejšové na led se hra stěhuje do středního pásma.

49:25

Až v závěru přesilovky se domácím daří usadit v útočném pásmu a roztočit kolotoč.

47:46

Vyloučení v týmu Česko (D. Pejšová – 2 min., podražení).

47:25

Nádherné sólo obránkyně Daniely Pejšové! Její bombu z plné rychlosti domácí brankářka vyráží.

46:33

Petřeková se rozjela proti dvěma soupeřkám, pak krásnou zadovkou uvolnila Kalovou, které střela z dobré pozice nesedla.

45:45

Hokejistky v bílých dresech jsou stále pevně usazeny v útočném pásmu.

44:08

44:08 Barbora BARTÁKOVÁ - 4:2

44:08

Česko právě vstřelilo branku!
Další rychle potrestaný faul a naše mladé hokejistky vedou zase o dva góly. Pod tělem padající Spiesové zakončila bekhendem po ledě zblízka opět BARBORA BARTÁKOVÁ.
Asistence: Hana Haasová, Adéla Hanzlíková.

43:39

Na trestnou lavici míří švýcarská "třináctka" na dvě minuty za držení.

42:49

Hraje se otevřený hokej a šance střídá šanci. Nejmenší hráčka na ledě, Švýcarka s osmadvacítkou, zblízka chtěla zvednout puk blafákem nad Pejšové beton. Česká brankářka zasáhla úspěšně.

41:48

Další práce pro Spiesovou, ramenem vyrážela dobře mířenou střelu Anny Kalové.

40:43

Po vyhraném buly pálila od modré čáry Hanzlíková, její střela zůstala v houštině těl před brankou.

40:01

Prostřední část vyhrálo Česko 2:1 díky dvěma rychlým přesilovkovým kombinacím, které proměnily Bartáková s Čajanovou. Domácí celek (papírově dle zápisu hostující, ale na stadiónu jsou vedeny jako domácí skutečně Švýcarky) pak dokázal z nájezdu snížit a měl několik obrovských příležitostí k vyrovnání v dvouminutové přesilovce pět na tři. Pejšová v bráně však dělá divy a tak je po 40 minutách příznivější stav pro šestnáctileté hokejistky České republiky!

40:00

39:09

Čtyřminutové oslabení, z toho rovné dvě minuty dvojnásobné, Češky přežily a hrají v plném počtu.

39:00

Poslední minuta druhé části, domácí hokejistky musí střídat.

38:34

Naše dorostenky si troufají ve čtveřici i do útočného pásma, pokus Daniely Pejšové od modré byl zablokován.

37:49

Další skvělý zákrok české gólmanky lapačkou proti ráně švihem z pravého křídla. Češky budou za chvíli ve čtyřech.

37:24

Domácí útočnice stála zcela sama na brankovišti, ale puk mezi betony Pejšové neprostrčila!

36:46

Třetí české vyloučení v rychlém sledu za faul Petřekové před brankovištěm znamená další prodloužení dvojnásobné přesilovky Švýcarska. To jsou horké chvilky pro českou obarnu.

36:40

Obrovský tlak domácích hráček, které touží po vyrovnání. Pejšová sebou háže na brankové čáře a zastavuje všechny jejich útoky.

35:52

A naše dorostenky jsou opět ve třech, na trestnou lavici míří Mazancová za hákování.

35:09

Vyloučení v týmu Česko (Hanzlíková – 2 min., vysoká hůl).

33:20

33:20 Laura ZIMMERMANNOVÁ - 3:2

33:20

Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Češky propadly ve středním pásmu, hráčka s číslem 24 LAURA ZIMMERMANNOVÁ ujela sama na brankářku a bekhendovým blafákem nájezd proměnila.
Asistence: Lea Zoggová.
Vše bez záruky, hlasateli v plechové hale je přes mikrofon velmi špatně rozumět.

33:00

Rychlý protiútok domácích, byla to situace jedna na jednu a kotouč po střele přes bránící hráčku končí ve výstroji Julie Pejšové.

30:59

30:59 Sára ČAJANOVÁ - 3:1

30:59

Bleskově využitá početní výhoda, po vyhraném buly a rychlé kombinaci skóruje česká kapitánka SÁRA ČAJANOVÁ, odchovankyně zlínského hokeje.
Asistence: Daniela Pejšová, Tereza Mazancová.

30:47

Gruntová ujela Švýcarkám a řítila se sama na brankářku, ze strany však byla podražena a teď mohlo přijít trestné střílení. Místo toho dostává švýcarská čtyřka pouze 2 minuty za podražení.

29:53

Naše hráčky jsou při chuti, Tereza Mazancová v rohu útočného pásma vymíchala protihráčku a po hraničním zákroku se ocitla na kolenou. Tentokrát se výjimečně nepíská faul.

27:57

27:57 Barbora BARTÁKOVÁ - 2:1

27:57

Přesilovkový zámek končí gólem ve švýcarské síti. Povedenou kombinaci s Haasovou a Hanzlíkovou zakončuje přesnou střelou útočnice Tatranu Sedlčany BARBORA BARTÁKOVÁ.

26:42

Po švýcarské devítce ještě nevychladla trestná lavice a už si tam tato dívka míří odpočinout na dvě minuty znovu.

26:31

Teď si po neplodném českém tlaku připisuje zákrok Julie Pejšová proti bekhendové střele po ledě z pravého křídla.

25:00

Hra zatím nemá příliš vysokou úroveň, hraje se převážně podél mantinelů a brankářky jsou bez práce.

23:23

Rychlou souhru zakončovala opět z mezikruží číhající Daniela Pejšová, její střela však v síti neskončila a Švýcarky vyhazují až za českou bránu.

21:56

Vyloučení v týmu Švýcarsko (2 min. – podražení). Provinila se hráčka s číslem 9.

21:16

V úvodu prostřední části jsou české dorostenky v tlaku a svírají soupeřky před jejich bránou. Škoda že volná Nepokojová nedostala přihrávku.

20:01

Po úvodní části je tedy stav nerozhodný, když do zápasu vstoupily lépe Švýcarky, jenže inkasovaly ve vlastní dvojnásobné přesilovce a iniciativu poté přebraly hokejistky Česka. Naše hráčky však několik dobrých šancí zahodily a v poslední minutě naopak domácí využily přesilovou hru.

20:00

19:07

19:07 Aurela THALMANNOVÁ - 1:1

19:07

Domácí výběr nakonec využívá přesilovou hru a v závěru třetiny gólem do šatny vyrovnává. Jestli jsem dobře rozuměl hlasateli, dostala kotouč za záda české brankářky AURELA THALMANNOVÁ.

18:19

Češky však vybojovaly pásmo a vhazuje se po levici brankářky Caroline Spiesové.

17:48

Rozhodčí pískají dost úzklostivě a nyní posílají na trestnou lavici za hákování teprve čtrnáctiletou Hanu Haasovou z Krnova.

15:54

Domácí jsou v plném počtu, ale závar před jejich brankou pokračuje. Spiesová dokonce na chvíli přišla o brankářskou hůl.

15:20

Přesilová hra se příliš nedaří, obránkyním utíká kotouč do středního pásma.

13:44

Je tu další česká přesilovka, číslo 4 v červeném odchází na trestnou lavici za nedovolené bránění.

13:34

Švýcarka s čtyřiadvacítkou na zádech zkoušela zasunout kotouč zpoza brány, jenže Pejšová skulinku u tyče nenechala.

12:55

Přesilovou hru české hokejistky nevyužily.

12:30

Domácím hráčkám se daří vyhodit puk přes všechny čáry.

11:39

Do velké šance si najela Mazancová, zblízka však nedokázala brankářku s helvétským křížem na hrudi prostřelit.

10:55

Švýcarská hokejistka se čtrnáctkou na dresu odchází za hákování na 2 minuty na trestnou lavici.

10:55

Hanzlíková si v útočném pásmu vyměnila kotouč s Nowákovou a při bekhendové střele byla zahákována.

9:17

Nikol Nepokojová objela bránu a prověřila brankářku domácích nepříjemnou střelou.

8:40

Český výběr hraje v plném počtu. Tohle oslabení se povedlo!

8:16

8:16 Tereza MAZANCOVÁ - 1:0

8:16

Z rychlého brejku se podařil českým hokejistkám husarský kousek, v dvojnásobném oslabení dostala puk za záda domácí brankářky nejlepší střelkyně našeho družstva na turnaji, mladoboleslavská TEREZA MAZANCOVÁ! Asistence: Daniela Pejšová.

7:14

Češky jdou do tří! Vyloučenou hráčku doplníme později.

6:40

Vyloučení v týmu Česko (Gruntová – 2 min., sekání).

6:19

Zakázané uvolnění domácích hokejistek.

5:31

Švýcarský výběr je v plném počtu, hráčka s číslem 20 skáče na led.

5:21

Až v samotném závěru přesilovky se podařilo našim hráčkám sevřít soupeře do přesilovkového zámku a z mezikruží prověřila Spiesovou ranou švihem obránkyně Daniela Pejšová.

3:31

Vyloučení v týmu Švýcarsko (2 min. – podražení). Bohužel nemáme k dispozici soupisku domácích hokejistek, jednotlivé hráčky doplníme po skončení utkání.

2:41

Češky se ubránily trvalému tlaku a vyhazují kotouč z obranného pásma, aby mohly vystřídat.

1:09

První formace Švýcarek si při úvodním střídání vytvořila slušný tlak, žádné z hráček se ale po přihrávce zpoza brány nepodařilo dorazit puk za záda Julie Pejšové.

00:01

Oba celky jsou nastoupeny na modrých čarách, huttwilským stadiónkem znějí státní hymny. Na protější tribuně dokážeme napočítat přesně 14 přítomných diváků.

Česko: J. Pejšová (Hřívová) – D. Pejšová, Hlinková, Hanzlíková, Habartová, Mudráková, Vaněčková, Dubová, Kučerová – Čajanová, Mazancová, Nepokojová – Bartáková, Kalová, Chwastková – Gruntová, Petřeková, Haasová – Machková, Hrubanová, Nowáková.

Švýcarsko: Spiesová (D’Adettová) – N. Bachmannová, S. Bachmannová, Bardillová, Bessonová, Christenová, Freyová, Gianolová, Giordanová, Ingoldová, Leemannová, Merzová, Messerliová, Montalbettiová, Polettiová, Stabuová, Stuckiová, Surdezová, Thalmannová, Zimmermannová, Zogová.
Po skončení bohatého olympijského i fotbalového programu vítejte při sledování druhého utkání z turnaje čtyř zemí hokejových dorostenek do 16 let ve švýcarském Huttwilu.

České reprezentantky vstoupily do turnaje páteční výhrou nad outsiderkami z Rakouska 8:1, o kterou se nejvýrazněji zasloužila hattrickem mladoboleslavská útočnice Tereza Mazancová. Domácí výběr však bude pro svěřenkyně Romana Heindla jistě daleko tvrdším oříškem.

V sestavě reprezentace helvétského kříže se objevuje hned několik účastnic nedávného mistrovství světa osmnáctek v Rusku: Sara Bachmannová, Lara Christenová, Julina Gianolová, Emma Ingoldová, Sinja Leemannová, Ladina Staubová a brankářka Caroline Spiesová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

4:2

Branky a nahrávky: 9. Mazancová (D. Pejšová), 28. Bartáková (Haasová, Hanzlíková), 31. Čajanová (D. Pejšová, Mazancová), 45. Bartáková (Haasová, Hanzlíková) – 20. Thalmannová, 34. Zimmermannová (Zoggová)

3:31 SUI 2 podražení
6:40 CZE 2 Gruntová, sekání
7:14 CZE 2 držení
8:16 CZE 1:0 Mazancová (D. Pejšová)
10:55 SUI 2 hákování
13:44 SUI 2 nedovolené bránění
17:48 CZE 2 Haasová, hákování
19:07 SUI 1:1 Thalmannová