konec (0:1, 2:0, 0:0)

04.01.2018, 18:30 • Arena Riga • Ondřej Klos

Tipsport: 3.13 4.1 2.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou. (20:52:22)
Sledovali jsme utkání mezi Dinamem Riga a Neftěchimik Nižněkamsk, které končí nejspíš zaslouženou výhrou domácích 2:1. Nejprve sice vedli hosté díky obránci Piganoviče, jenže v druhé třetině otočili vývoj utkání Razgals s Meijou. V třetí třetině se už domácí pouze bránili, dokonce přežili i tři oslabení, ve kterých ovšem byli více nebezpečnější než soupeř. Riga stahuje ztrátu na předposlední Slovan Bratislava, Nižněkamsk zůstává čtvrtý.

59:26

Oleg Piganovič promáchl u modré čáry a hosté musí začít další útok až ze středního pásma.

58:39

Hostující Nižněkamsk hraje v šesti hráčích v poli.

58:22

Riga drží černou gumu v útočném pásmu a začíná šetřit každičkou vteřinku.

58:00

Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:39

Po střele českého útočníka Andreje Nestrašila se strhla menší potyčka u domácí brány. Sudí Kulakov ovšem nebude vylučovat.

56:27

Domácí v plném počtu. I další oslabení domácí zvládli a již jsou velice blízko třem bodům.

55:36

Krišjanis Redlihs dokázal opět vyhodit kotouč a spokojeně jde střídat.

54:57

Riga opět drží puk ve svém útočném pásmu a dokonce se opět dostala k zakončení. Nižněkamsk má ve druhé a třetí třetině obrovské problémy.

54:27

Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Karl Stollery – 2 min., sekání).

53:39

To se podařilo Dennisovi Everbergovi, ten vystřelil z velkého úhlu a domácí brankář tak v poklidu chytá. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

52:07

Hosté opět drží puk za svou brankou a stále hledají způsob, jak by se dostali do útočné třetiny.

51:51

Frenks Razgals se dostal díky výbornému bruslení až před brankáře, vystřelil k levé tyčce, jenže na jeho smůlu trefil pouze vyrážečku Ježova.

50:41

Zakázané uvolnění hostujícího mančaftu, který podtrhuje má slova, že se jim vůbec nedaří rozehrávka.

50:27

Gunars Skvorcovs skvěle napadá a nepouští Nižněkamsk ani do středního pásma.

50:00

Ke střele se dostal hostující Emil Galimov, jenže Janis Kalninš předvedl již 24 úspěšný zákrok.

49:46

Domácí v plném počtu. Dinamo se opět úspěšně ubránilo a už zhruba deset minut od tříbodového domácího utkání.

2:1

Branky a nahrávky: 24. Razgals (Galvinš, M. Redlihs), 30. Meija (Stollery, McMillan) – 3. Piganovič (Nestrašil, E. Galimov)

Dinamo Riga: Kalninš (Armalis) – Stollery, K. Redlihs, Salmela, Ališauskas, Galvinš, Balinskis, Jerofejevs – Darzinš, M. Redlihs (A), Bičevskis – Skvorcovs, Meija, Jevpalovs – Kristo, Indrašis (C), McMillan – Razgals, Gegeris, Pavlovs.

Neftěchimik Nižněkamsk: I. Ježov (An. Makarov) – Piganovič (C), E. Gustafsson, Ogurcov, Bryncev, An. Sergejev, Šaripzjanov (A), Fazylzjanov – Nestrašil, E. Galimov, Sexton (A) – Jeglič, Filatov, Chajrullin – Avcin, Everberg, Jakimov – Arkalov, P. Kulikov, Zemčenko – Šafigullin.

Rozhodčí: Kulakov, Ravodin – Kučava, Novikov

02:57 NIZ 0:1 Piganovič (Nestrašil, E. Galimov)
05:23 NIZ 2 E. Galimov, hákování
08:39 NIZ 5+OK Filatov, faul kolenem+faul kolenem
11:11 RIG 2 McMillan, sekání