Česko – Rusko

3:6

konec (0:1, 2:2, 1:3)

21.12.2017, 17:00 • Čáslav • Petr Dejnožka

V na góly mnohem bohatějším utkání nedokázali čeští hokejisté porazit Rusy a i ve druhém zápase prohrávají, tentokrát 3:6. (19:04:17)

59:48

Ještě jedno vhazování v dnešním utkání se uskuteční ve středním pásmu po ruském ofsajdu.

58:14

Rusko právě vstřelilo branku!
Také Rusové si dnes vychutnají pocit využité přesilové hry. Kvalitní důraz na brankovišti předvedl VASILIJ PONOMAREV, který dorazil vyraženou střelu za bezmocného Lekeše – 3:6! Asistence: Kirill Steklov a Kirill Vasčilin.

57:49

Tak to je zřejmě konec českých nadějí. Jan Hampl (CZE) podražením zastavil útok soupeře a poslední dvě minuty utkání s největší pravděpodobností stráví na trestné lavici.

56:59

Čeští trenéři si okamžitě berou oddechový čas a spřádají plány na závěrečné tři minuty utkání!

56:59

Česko právě vstřelilo branku!
Druhá využitá přesilová hra v podání českého týmu přináší ještě naději! Chlubnova střela od modré čáry trefila v prostoru kruhů JANA SEDLÁČKA, který následně ostrou ranou o břevno nedal Askarovovi šanci zareagovat – 3:5! Asistence: Tomáš Chlubna.

55:53

Průnik Talafy byl zastaven nedovoleným způsobem, což znamená, že si český tým ještě vyzkouší přesilovou hru. Na lavici hanby je odkázán Kirill Vasčilin (RUS).

55:20

Teč těsně před českou brankou vypadala nebezpečně, rozhodčí ale nakonec odpískali hru vysokou holí. Veškeré vzrušení je tak zbytečné.

55:14

Do konce utkání zbývá necelých pět minut, obě mužstva již pochopila, že druhou výhru na soustředění v Česku oslaví Rusové.

53:57

Další zakázané uvolnění Rusů přinese vhazování po levé ruce Askarova.

53:30

Čtyřgólový Guščin ještě nemá dost, další zakončení z levé strany si ale Lekeš vyrážečkou pohlídal.

52:50

O několik sekund později se stejným přestupek prohřešilo také Rusko.

52:22

Icing České republiky posílá hru před brankáře Lekeše.

51:26

Po přihrávce Chlubny se k zakončení nedostal Konečný, volný puk velmi rychle zalehl ruský brankář Askarov. Naši hokejisté však zůstanou nastěhováni v útočném pásmu.

51:01

Dnešní utkání sleduje 862 diváků.

50:05

49:39

Rusové se znovu osvobozují vyhozením až za Lekešovu branku.

3:6

Branky a nahrávky: 28. Binias (Vacík), 35. Chlubna (Krutil), 57. Sedláček (Chlubna) – 11. Guščin (Ponomarev, Pašin), 25. Guščin (Ponomarev), 28. Ponomarev (Guščin), 44. Guščin (Ponomarev), 48. Guščin (Ponomarev, Pašin), 59. Ponomarev (Steklov, Vasčilin)

Česko: Lekeš (Malík) – Kremláček, Vacík, Sedláček, Baláž, Talafa – Handl, Chlubna, Cikhart, Novák, Konečný, Myšák, Matěj, Geidl, Malát, Binias, Gut, Luža

Rusko: Askarov (Šarabarin) – Pustovalov, Vasčilin, Steklov, Šigajev, Kondratěnko, Kuzmin, Muchamadullin – Guščin, I. Didkovskij, Šujdin, Ponomarev, Burujanov, Tjutnej, Rychkov, A. Didkovskij, Kontantinov, Chusnutdinov, Zlodějev, Prokopenko, Pašin

Rozhodčí: Hribik – Kis, Klouček