konec (0:2, 1:1, 1:0)

10.12.2017, 17:30 • Stadthalle Villach • 27. kolo • Tomáš Teplý

Tipsport: 2.09 4.5 2.74 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Hezký zbytek neděle. (19:48:41)
Je konec! Ačkoliv to po první třetině vypadalo na snadnou výhru Znojma, tak to byl nakonec tuhý boj až do konce. Villach se zmátořil, začal být obtížným soupeřem a snažil se o vyrovnání až do závěrečné sirény. To nepřišlo a Orli Znojmo tak vezou z Korutan tři body!

59:40

Jeden z hráčů Znojma trefil přes celé hřiště tyč!

59:33

Schwarz zalehl kotouč, vhazovat se bude po jeho levici.

59:09

Villach zkouší štěstí v šesti!

59:09

Oddechový čas pro domácí.

59:00

Minuta do konce, Villach operuje v útočném pásmu.

57:48

Domácí se sami vyhnali ven z pásma, ještě stále ale zbývá strašně moc času.

56:46

Obrana Villachu zkoušela vyslat jednoho ze svých útočníků do brejku, ten však vjel do útočné třetiny příliš brzy – odpískán úmyslný ofsajd.

55:29

Puk skončil po střele Petrika v ochranné síti, vhazovat se bude před Schwarzem.

54:00

Orli se snaží hrát co nejjednodušeji. Jakmile to jde, tak ihned posílají puky ven ze třetiny.

52:35

52:35 Neuznaný gól Tomáše Plíhala

52:35

Rozhodčí prozkoumali video a gól neplatí! Vysoká hůl.

52:35

Znojmo vstřelilo branku, rozhodčí se ale ještě radí a pravděpodobně půjdou na video. Dost možná totiž bylo branky dosaženo vysokou holí.

52:32

Herzog vyráží dělovku od modré do ochranné sítě.

52:28

Kouč Šimíček burcuje své svěřence o reklamní přestávce, sedm minut to bude ještě tuhý boj.

49:49

Velký tlak domácího mužstva branku nepřinesl, Marek Schwarz výborně zlikvidoval všechny nepříjemné dorážky a následně Radim Matuš dostal puk ven ze třetiny.

48:53

48:27

Matuš výborně zastavil obětavým zákrokem kotouč a následně vyhodil.

47:20

Jeden z domácích hráčů najížděl do útočné třetiny, když v tom narazil do vlastního spoluhráče a spadl. Orli tak ušetřili několik vteřin opětovným vyhozením.

46:53

Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Novák – 2 min., nedovolené bránění).

46:53

Už je vše zažehnáno, Patrik Novák usedá na trestnou lavici. Villach bude hrát početní výhodu.

46:53

Do Nováka se po přerušení pustila hned trojice hráčů Villachu.

46:53

Rozhodčí přerušují, bude se vylučovat.

45:22

45:22 LABRECQUE - 2:3

45:22

Villach právě vstřelil branku!
Domácí snižují! Brunner našel z rohu kluziště volného SAMUELA LABRECQUEHO, který si sjel od modré čáry až kousek před Schwarze, odkud poslal puk přesnou střelou do sítě. Asistence: Nico Brunner, Robert Flick.

44:09

Hra vykázaná ven ze třetiny Znojma, přihrávka rukou.

42:22

42:22 Zákrok Marka Schwarze

42:22

Páni! Jeden z hráčů Villachu ujel do brejku, který řešil střelou do horního růžku. Jenomže aby to byl gól, tak by v bráně nesměl stát Marek Schwarz, který vytáhl parádní zákrok lapačkou!

42:14

Orli dlouho okupovali útočnou třetinu. Po střele Bořuty ale Herzog přerušil a domácí mohou konečně vystřídat.

40:01

Druhá třetina se v porovnání s tou první nesla ve vyrovnaném duchu. V kabině Villachu zřejmě došlo o první přestávce k hlasitému projevu trenéra, protože jeho svěřenci vstoupili do prostřední dvacetiminutovky s o poznání větším nasazením. Ani to ale nestačilo k tomu, aby Orli nenavýšili po chybě Herzoga vedení na tři góly. Domácím se pak přece jenom podařilo překonat Marka Schwarze, když snížil na rozdíl dvou branek Hickmott.

40:00

38:39

Vyloučení v týmu EC Villacher SV (Verlič – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Zajíc – 2 min., hrubost).

38:39

Tejnor vybruslil s kotoučem ven ze hřiště, rozhodčí ale přerušili. V obranné třetině Orlů se totiž mezitím strhla menší mela.

38:00

Dvě minuty před koncem se hraje v obranném pásmu Orlů.

35:29

Raškova řada znovu zatopila Herzogovi, následně se ale z protiútoku prezentoval i soupeř. I Marek Schwarz ale zareagoval bez problémů.

34:07

Ofsajd domácího mužstva.

33:13

Orli ostřelují Herzoga a zkouší jej zaskočit podobně jako u třetí branky. Zatím ale bez úspěchu.

32:15

První formace hostů znovu v akci, Herzog tentokrát bez problémů zasáhl.

31:09

Icing Znojma.

30:51

30:35

Puk je opět venku ze třetiny.

29:29

Výborná práce Orlů, kteří vybojovali kotouč a dostali jej ven ze třetiny.

28:51

Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Pastor – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

28:08

Raška dnes hraje výborně. Z vlastního pásma nabral neuvěřitelnou rychlost, nabruslil až do útočné třetiny, ale tam marně hledal Čípa, protože soupeřova obrana jeho přihrávku zblokovala.

27:42

Komerční přestávka, vhazovat se bude před znojemskou klecí.

26:03

26:03 HICKMOTT - 1:3

26:03

Loňský mistr slovenské extraligy JORDAN HICKMOTT ukázal svůj kanadský čich na góly, když si počkal na vrcholu kruhu na přihrávku a nekompromisní ránou překonal poprvé v zápase Marka Schwarze.

25:14

Sarauer se dostal do brejku, ale Schwarz mu výborně vypíchl kotouč!

23:32

23:32 Yellow HORN - 0:3

23:32

Orli právě vstřelili branku!
Tak tohle si Herzog za rámeček nedá. Fanoušci Villachu tohle navíc nenesou vůbec dobře a brutálním pískotem to dávají najevo. COLTON YELLOW HORN vzal ve středním pásmu kotouč, najel s ním na modrou a zápěstím překonal z obrovské dálky domácího brankáře.

22:40

Jeden z hráčů domácím proletěl s pukem kolem znojemské branky a pokoušel se zaskočit Schwarze rychlou kličkou do forhendu, ale znojemský gólman se výborně roztáhl a nedal mu šanci.

20:01

Úvodní dvacetiminutovka je za námi a domácí hokejisty doprovází do šaten pískot vlastních fanoušků. Není divu, hra Villachu byla v první třetině katastrofální. Naproti tomu Znojmo předvedlo skvělý hokej, pohledně kombinovalo, tvořilo si šance a po zásluze vede o dva góly. Pokud budou Orli v nastoleném tempu pokračovat, pak by jim dnes tři body utéct neměly. Ale zbytečně nepředjímejme, čeká nás ještě čtyřicet minut.

20:00

19:09

Kyle Beach se nedostal k dorážce, tak si alespoň zlepšil chuť vyprovokováním menší výměny názorů. Bez vyloučení.

18:22

Raška je při chuti. Sjel si do mezikruží pro přihrávku, jenomže následně přestřelil.

17:52

Stehlík vjel do ofsajdu, hra znovu přerušena.

16:27

Akce domácích zastavena, ofsajd.

15:03

Villach strávil dvě minuty početní výhoda naprosto tragicky. Ani se nedostal ke střele a Orli tak neměli skoro žádnou práci.

12:58

Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Němec – 2 min., nedovolené bránění).

12:58

Schwarz na druhé straně čelil ostré střele a několika pokusům o dorážky, roztáhl se ale po brankovišti a nedal soupeři šanci.

12:39

Yellow Horn nebezpečně dorážel z bezprostřední blízkosti, tentokrát však vedle.

11:44

Gumanova tvrdá střela z kruhu třetí branku nepřinesla.

10:02

10:02 STEHLÍK - 0:2

10:02

Znojmo v přesilové hře navyšuje svoje vedení! Yellow Horn vystřelil od mantinelu a kotouč se štěstím doputoval po teči JAKUBA STEHLÍKA za Herzogova záda. Rozhodčí se šli ještě pro jistotu podívat na video. Asistence: Colton Yellow Horn, Adam Miller.

09:15

Bartošova formace pěkně zavařila soupeřově obraně, Herzog si ale tentokrát počínal velmi dobře a všechny pokusil zlikvidoval.

07:37

Jeden z domácích útočníků se po zaváhání hostů u vlastní modré dostal do zajímavé příležitosti, znojemský gólman byl ale úspěšnější.

07:21

Vyloučení v týmu EC Villacher SV (Shields – 2 min. + 2 min., vysoká hůl).

06:26

Marek Schwarz neudržel střelu od modré, k odraženému puku se ale nejrychleji dostali jeho spoluhráči a poslali jej až k Herzogovi na druhou stranu.

05:44

Dělovko od modré výborně zblokoval obětavý Marek Biro, Znojmo se následně osvobodilo a poslalo na led čerstvé síly.

05:26

Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Plíhal – 2 min., hákování).

04:25

04:25 RAŠKA - 0:1

04:25

Výstavní branka!!! Radek Číp dostal dlouhý pas na útočnou modrou do přečíslení, které vyřešil brzdou na vrcholu kruhu a parádním žabičkou volnému ADAMU RAŠKOVI. Ten se sice dostal hodně blízko Herzgovi, ale zachoval chladnou hlavu, soupeřova gólmana vymotal a kolem tyče dopravil puk do sítě! Asistence: Radek Číp, Adam Miller.

03:15

Schwarz se musel pořádně protáhnou, po střele od modré mu totiž kotouč vypadl z lapačky před sebe, a tak po něm musel skočit rychleji než soupeř.

02:12

Z ostrého úhlu to zkoušel Miller, Herzog stál ale na svém místě.

01:05

Schwarz si připisuje první zákrok, vhazovat se bude po jeho pravici.

00:01

Ve Villachu panuje před zápasem skvělá atmosféra. Uvidíme, zda tomu tak bude i po závěrečném hvizdu.
Domácí dnes do brány nenasadí loňského žolíka mistrovské Vídně Davida Kickerta, jeho místo zaujme čtyřiadvacetiletý Lukas Herzog.

EC Villacher SV: Herzog (Kickert) – Bacher, Schlacher, Shields, Labrecque, Glenn, Stebih, Wohlfahrt – Antonitsch, Platzer, Kromp – B. Petrik, Sarauer, Flick – Wolhfahrt, Verlič, Hickmott – Beach, Walter, Brunner.

Rozhodčí: Baluška, Berneker – Pagonová, Pardatscher.
Také Orli mají za sebou páteční porážku v prodloužení po atraktivním souboji proti Salzburgu, v němž třikrát vedli. Je jasné, že v neděli skončí na jihu Rakouska jedna série. Znojmo na venkovních kluzištích prohrálo osmkrát za sebou, zároveň ale zvítězilo v posledních pěti vzájemných soubojích s Villachem, naposledy doma 3:1.

"Musíme začít vyhrávat. Je úplně jedno, proti jakému soupeři. Zatím se na góly strašně nadřeme. Musíme mít dvakrát více šancí, abychom dali stejný počet gólů jako soupeř," ví útočník Orlů Tomáš Plíhal.
To také stálo místo hlavního kouče Grega Holsta, kterého nahradil asistent a bývalý rakouský reprezentant Markus Peintner, dobře známý pro svou bradku a výrazné brýle. Jeho první zápas v nové pozici nedopadl nejlépe, v Bolzanu tým prohrál 1:2 v prodloužení. "Zápas jsme si na videu analyzovali a vyhodnotili. Nyní už se ale všichni soustředíme na Znojmo, je to pro nás nesmírně důležitý souboj," konstatuje.
Znojmo a Villach toho mají kromě orla ve znaku v letošní sezóně mnoho společného. Zpočátku solidní start a pozice v první polovině tabulky, postupně však přišly horší výsledky a sestup tabulkou na nižší pozice. Forma korutanského klubu je v poslední době velmi zlá, z posledních osmi utkání vyhrál jen jediné.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

2:3

Branky a nahrávky: 27. Hickmott, 46. Labrecque (Brunner, Flick) – 5. Raška (Číp, Miller), 11. Stehlík (Yellow Horn, Miller), 24. Yellow Horn

EC Villach SV: Herzog (Kickert) – Bacher, Schlacher, Shields, Labrecque, Glenn, Stebih, Wohlfahrt – Antonitsch, Platzer, Kromp – B. Petrik, Sarauer, Flick – Wolhfahrt, Verlič, Hickmott – Beach, Walter, Brunner.

HC LERAM Orli Znojmo: Schwarz (Halász) – Tejnor, Stehlík, Pastor, Bořuta, Plutnar, Biro, Zajíc – Miller, Raška, Číp – Němec, Matuš, Mrázek – Novák, Bartoš, Guman – Beroun, Plíhal, Yellow Horn – Špaček.

Rozhodčí: Baluška, Berneker – Pagonová, Pardatscher

04:25 ZNO 0:1 Raška (Číp, Miller)
05:26 ZNO 2 Plíhal, hákování
07:21 VIL 2+2 Shields, vysoká hůl
10:02 ZNO 0:2 Stehlík (Yellow Horn, Miller)
12:58 ZNO 2 Němec, nedovolené bránění