3:1

konec (0:0, 1:0, 2:1)

10.12.2017, 01:00 • TD Garden, Boston • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 2.01 3.94 3.24 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (03:53:07)

Trestné minuty: 39:13
Je dobojováno a domácí se mohou těšit z vydřených bodů. Dnes to nebyl zrovna hokej plný technických fines, spíše urputný boj. Ten byl k vidění i v poslední třetině, kde padlo na straně Bostonu několik větších trestů, přesto dokráčeli domácí ke zdárnému konci. Zápletku sice vymyslel Anders Lee svým snížením v 57. minutě, v té poslední ale Danton Heinen potrestal odvolání gólmana a střelou do prázdné branky uzavřel skóre tohoto zápasu na 3:1.

59:18

59:18 Danton HEINEN - 3:1

59:18

Bruins právě vstřelili branku!
Patrné je definitivně rozhodnuto. Domácí trpělivě napadali rozehru New Yorku, dostali puk z pásma a po Bergeronově přihrávce mohl DANTON HEINEN pohodlně skórovat do opuštěné branky – 3:1. Asistence: Patrice Bergeron.

58:50

Rask vyrazil Pulockovu střelu, hosté jsou i nadále v útočném pásmu.

58:29

Hosté si vzali oddechový čas a po něm zůstal Jaroslav Halák na střídačce! Je tu power-play New Yorku.

57:30

New York opět v tlaku, zanedlouho se dá asi očekávat Halákovo odvolání z branky a power-play.

56:52

56:52 Anders LEE - 2:1

56:52

Islanders právě vstřelili branku!
Tak tu ještě budeme mít drama. Hosté předvedli v útočném pásmu několik rychlých přihrávek na vyšachování soupeře a ta poslední mířila na brankoviště, kde ANDERS LEE nastavil hokejku a sklepl puk za brankovou čáru. Asistence: Josh Bailey, Mathew Barzal.

56:15

Neuspěl ani Tavares, ten přišel o puk už ve středním pásmu a pustil domácí do kontru.

55:51

Hosté se nyní nemohou dostat do útočného pásma, naráží na dobrou obranu Bostonu.

55:02

Pulockova střela z levého křídla byla zblokována, Rask zasahovat nemusel.

54:20

Parádní kličky nyní předvedl Marchand, proháčkoval se až před Haláka, zblízka jej ale nedokázal překonat. Gólman New Yorku drží týmové šance na případný bodový zisk.

53:25

Na ledě je více prostoru, hraje se ve čtyřech na obou stranách a to svědčí útočným výpadům. Skoro to připomíná manévry během prodloužení.

52:21

Prudkou střelu vyslal Pulock, Rask měl ale na jeho pokus dobrý výhled a skryl puk ve své výstroji.

51:47

David Backes dostal pět minut za úder hlavou a deset minut za nesportovní chování, hostující Andrew Ladd dvě minuty za hrubost.

51:47

Backes a hostující Ladd se do sebe pustili u mantinelu. Rozhodčí je prakticky ihned roztrhli, tresty je ale neminou.

51:42

Rask si poradil i s Eberlem, předvedl dobrý zákrok lapačkou.

50:58

Barzal se vřítil do útočného pásma, zleva se natlačil před Raska, ležícího gólmana však nepřekonal.

50:02

Prudká přihrávka ale skončila zakázaným uvolněním. Hra se tak přesune k Raskovi.

49:55

Puk u domácích, ti hledají cestičku do útoku.

48:54

Krejčí se ocitl v blízkosti Halákovy branky, zblízka ale na slovenského gólmana nic nevymyslel.

48:21

Hosté neudrželi útočné pásmo, s pukem se rázem ocitli až za vlastní brankou. Tohle Bostonu stačí, nepouštět soupeře do šancí a zakončení.

47:45

Halák opět v práci, nyní musel čelit pokusu Patrice Bergerona.

46:45

46:45 Jake DEBRUSK - 2:0

46:45

Už je to o dvě branky. Prvotní akce Bostonu sice skončila zcela mimo Halákovu branku, puk se ale odrazil ke kruhů, u puku se ocitl JAKE DEBRUSK, ten se sním bleskurychle otočil a výsledkem byla parádní střela do horní části branky. Asistence: Torey Krug, David Pastrňák.

45:26

Všechny tresty jsou již vymazány a hraje se tak v pěti na obou stranách.

44:40

Zmatek u Haláka, ten se má co ohánět.

43:25

Po několika výměnách puku vystřelil od modré čáry Miller, jeho tvrdý pokus ale zcela postrádal přesnost a publikum jen zklamaně povzdechlo.

42:55

Tavares si zpoza branky vyjel do střelecké pozice, na Raska si ale nepřišel, ten i nadále drží čisté konto.

42:14

Další vyloučení, nyní na straně hostů. Calvin de Haan se dopustil podražení proti Krejčímu a už také sedí na trestné lavici.

41:20

Hosté jsou sice usazeni v útočném pásmu, zatím je to ale spíše o přihrávkách kolem mantinelu.

40:26

40:26 Marchandův nevybíravý zákrok na Tavarese

40:26

Brad Marchand u mantinelu sestřelil Tavarese a po tomto zákroku se strhla krátká mela. Domácí hráč dostal pět minut za nedovolené bránění, hostující Ryan Pulock dvě minuty za krosček.

40:17

Patrňákova střela z pravé strany skončila u Haláka, hosté jdou do rychlého kontru.

Trestné minuty: 19:7
Čtyřicet minut hry je za námi a výsledek je stále otevřený. I v této části probíhalo vše jakoby ve vlnách, chvíli táhl ofenzívu Boston, chvíli zase New York. Výslednem byl jediný gól, který dal v přesilové hře Brad Marchand, když využil ideální přihrávku do jízdy. Boston tak vede, náskok o jednu branku jej ale nesmí ukolébat.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:50

New York se ještě snaží o gól do šatny, domácí obrana je už ale připravena a hosté tak útočí do plných.

38:56

Tohle už bylo z jeho strany lepší, tvrdá rána z levého úhlu donutila Raska jít na led ukázat jeden z těch lepších zákroků

38:34

Barzal se pustil do neohrožené samostatné akce. Dokázal překonat několik protivníků, v pásmu už byl ale mimo dobrou pozici a musel přihrávat.

38:03

Leddy je dnes velmi aktivní, co se střelby týká. Jeho pokusy od modré ale zatím postrádají přesnost i překvapení.

37:17

37:17 Krug v akci

37:17

Ve velké šanci na zvýšení náskoku byl Krug, z mezikruží ale Haláka nepřekonal. Poté se ještě vyskytl při závaru u branky hostů, ale i tohle zvládl Halák vyřešit.

36:32

Chárova dělovka od modré šla mimo, Boston ale začíná v posledních minutách přidávat na tempu.

36:09

Domácím se nevydařil přechod do útoku. Vše to bylo neurovnané a Bjork se vystavil do postavení mimo hru.

35:43

Marchand se dostal k odraženému puku a vymyslel rychlou otočku s neméně rychlou střelou. Mířil nad Halákovu branku...

35:14

Po krátkém náporu Bostonu, se hosté osvobozují. Alespoň na chvíli.

34:18

Neuspěl ani Pulock z pravé strany, ani on domácí branku netrefil.

33:48

Leddyho střela od modré byla před Raskem tečována, domácí gólman měl štěstí, že puk šel kousek vedle.

33:21

Střela z dálky Haláka neprověřila, dopředu už mohou hráči New Yorku.

32:26

Na druhé straně zakončoval Hickey, jeho pokus byl sražen a bude se vhazovat po Raskově pravici.

31:58

Čekalo se, že domácí gól povzbudí a budou se i nadále cpát do útoku. Zatím se ale hraje spíše vyčkávaná.

30:51

30:51 Brad MARCHAND - 1:0

30:51

A přesilovka je využitá! Krug zahájil akci, přihrál na levou stranu na volného BRADA MARCHANDA a ten střelou zápěstím z kruhu pro vhazování dostal puk za Haláka! Asistence: Torey Krug, David Pastrňák.

30:10

Hosté hráli v šesti a nabídli tak Bostonu přesilovku. Dvouminutový trest odsedí Joshua Ho-Sang.

30:00

Pastrňák si počkal, až na led naskočí čerství spoluhráči, poté nahodil do útočného pásma a sám odjel střídat.

29:02

Krug s Pastrňákem udrželi hosty na uzdě a nepustili je z rohu před Raska.

28:09

Ho-Sang se jako tank probíjel levou stranou, chyběl mu ale čas pro zakončení. A ani přihrávka na spoluhráče nebyla z těch nejpovedenějších.

27:21

Seidenbergova bomba prošla až k Ruskovi, ten měl dobrý výhled a puk zvládl vyrazit.

26:40

Bailey našel najíždějícího Tavarese, jenže ten byl mezi kruhy domácí obranou na poslední chvíli pokrytý.

26:03

Přesilovka New Yorku je u konce, hosté ale pokračují v útočné snaze.

25:40

Puk letí přes všechny čáry, domácí se osvobodili.

25:22

Hosté se usadili v útočném pásmu, ale ke střele se dostali až po notné chvíli. Rusk měl ale celou dobu dobrý výhled a nedělalo mu problém pokrýt Leddyho pokus.

24:03

Vyloučení v týmu Boston Bruins (Jake DeBrusk – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

24:03

Vyloučení v týmu New York Islanders (Casey Cizikas – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Jake DeBrusk – 5 min., bitka + 2 min., Vyprovokování bitky).

24:03

Cizikas u mantinelu tvrdě srazil McAvoye, což nenechalo chladným DeBruska a rázem jsme tu měli tvrdou bitku. Po několika výměnách pěstí se obra borci ocitli na ledě. Rozhodné se bude vylučovat na obou stranách.

23:05

Carlovo nahození od modré pouze prolétlo vzduchem, aniž by jakkoliv ohrozilo Haláka.

22:28

A pokračuje rozdrobený zápas. Nyní vše zastavilo Pastrňákovo postavení mimo hru.

22:10

Hostující Ho-Sang a poté i Nelson se pokoušeli zprava překvapit Raska. Ten byl ovšem přilepený k tyčce a zabránil pro domácí nejhoršímu.

21:11

Heinen potáhl akci levou stranou, přihrávkou hledal najíždějícího Nashe, i jeho sklepnutí bylo ovšem zastavenou hostující obranou.

21:01

Na druhé straně našlápl do útoku Clutterbuck, přihrál doleva na Cizikase, jeho svižnou střelu Rask zvládl pokrýt.

20:23

Pastrňák měl spíše přihrávat, rozhodl se ale přečíslení vyřešit střelou. Trefil ovšem padajícího Leddyho, který puk srazil mimo led.

Trestné minuty: 0:2
Je za námi první třetina, ve které domácí vlétli na soupeře a na gólmana New Yorku létal jeden projektil za druhým. Postupem času se ale hráči hostů Bostonu vyrovnali a i oni si vybrali svou útočnou chvíli. Jenže jak domácí Rask, tak hostující Halák jsou zatím stoprocentní a my si tak na případné branky musíme ještě nějakou dobu počkat.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:33

Obě modré čáry jsou nyní jako neprostupná zeď, ani jeden z týmů není schopen vyprodukovat souvislejší akci.

18:41

Na útočné modré byl nabruslený Pastrňák, čekal na dlouhou přihrávku, bránící duo ale bylo připraveno a o puk českého forvarda připravilo.

17:55

Pulock musel rychle zpátky a dávat si pozor na puk, domácí nasadili vysunutější forčekink.

17:22

Kombinace mezi Marchandem a Pastrňákem skončila postavením mimo hru. Chyb neubývá...

16:43

Chviličku po buly vystřelil z kruhu pro vhazování DeBrusk, Halák pouze vyrazil před sebe.

16:36

Zakázané uvolnění hostů, hra míří před Haláka, vhazuje se po jeho levici.

16:05

Neuspěl ani Tavares, hosté se v posledních okamžicích dostali do větší herní pohody a v útoku jsou nebezpečnější.

15:10

Od modré pálil Pulock, tohle už bylo lepší, Rusk musel dávat velký pozor. Situaci ale zvládl vyřešit.

14:24

Ho-Sangova střela byla zblokována, k Ruskovi se puk vůbec nedostal.

13:47

Domácí se i v oslabení dostali do akce dva na dva. Marchand s Bergeronem ovšem nezvládli kombinaci mezi sebou samými.

13:19

Je tu první vyloučení, přesilovku si zahrají hosté. Dvě minuty za sekání dostal Zdeno Chára.

12:56

A opět chyba, hosté se při průniku do útoku dopustili postavení mimo hru.

12:28

Stále sledujeme hokej plný nepřesností a chyb, a to i v rozehrávce. Souvislost akcí tím hodně trpí.

12:09

Kuralyho střelu pro jistotu kryl Halák a přerušil hru.

11:38

Mezi dva obránce si najížděl hostující Eberle, přihrávku ovšem nepřijal, přesila domácích byla proti.

10:51

Po levé straně vyrazil do akce Krejčí, pokusil se o střelu přes obránce, ten ale jeho ránu srazil.

10:13

Domácí Bjork zahrál zbytečně do středu, doslova ale namazal soupeři do protiakce.

09:38

Je to teď trochu rozkouskované, ani jeden z týmů není schopen déle udržet puk na holi.

08:21

New York na pár chvil vládl útoku, z rohu se do lepší pozice dostával Barzal, domácí si jej ale velice dobře všímali.

07:21

Leddy měl trochu problémy udržet neposedný puk na modré čáře, poté se mu ale podařilo útočnou akci rozvinout.

07:02

Boston zatím ostřeluje soupeřovu branku ze všech možných pozic, Halák odolává.

06:24

Backesova střela od levého mantinelu škrtla o jednu z hokejek a puk opustil ledovou plochu. Další přerušení.

05:21

Nashova vysoká přihrávka prolétla vzduchem přes celé hřiště a skončila až u Haláka. O zakázané uvolnění se tak jednat nebude.

04:31

Zprava to na Haláka zkusil DeBrusk, slovenský gólman se v úvodu rozhodně nenudí.

03:26

Halák měl teď plné ruce práce, neboť před jeho brankovištěm se o zakončení pokoušel Backes. Puk nebezpečně poskakoval u brankové čáry, ale ani dva pokusy domácího útočníka ke gólu nevedly.

02:05

Marchand nevyhrál sprinterský souboj o puk, dopředu už vyráží hráči New Yorku.

01:13

Na druhé straně si prostor hledal Barzal. Dokázal si nabruslit do dobrá pozice, zakončení už však bylo slabší.

00:20

Bergeron i Marchand si už připsali střelecké pokusy, zápas začal pěkně zostra.

00:01

Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, K. Miller, Grzelcyk – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – Bjork, Krejčí (A), DeBrusk – Backes, Riley Nash, Heinen – Vatrano, Kuraly, Schaller.

New York Islanders: Halák (Greiss) – Pulock, Leddy, Pelech, de Haan, Hickey, D. Seidenberg – Jo. Bailey, Tavares (C), Lee – Eberle, Barzal, Ladd (A) – Ho-Sang, Beauvillier, B. Nelson – Clutterbuck (A), Cizikas, Chimera.

Rozhodčí: Skilliter, Kozari – MacPherson, Murphy.
Oba týmy jsou již na ledové ploše, po hymně můžeme začít.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Zápas v TD Garden začne v 1:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.