Česko – Švýcarsko

3:2

konec (2:0, 1:1, 0:1)

10.11.2017, 14:00 • Hartwall Arena, Helsinky • Martin Augustin (@ogy_16)

Děkuji za to, že jste s námi dnešní zápas sledovali. Přeji úspěšný start do víkendu! (16:36:31)
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 29:25 (9:11, 13:7, 7:7)
Zblokované střely – 3:0
Vyhraná vhazování – 34:35
Trestné minuty – 8:16
Čeští hokejisté se dnes dočkali vítězství, když zdolali nepříjemné Švýcary 3:2. Josef Jandač může být spokojen s přesilovými hrami, v nichž jeho svěřenci vstřelili všechny tři góly. Velmi dobře zachytal také reprezentační debutant Marek Mazanec. Do závěrečné třetiny se vstupovalo za stavu 3:1 pro Česko. V 51. minutě se z ničeho nic prosadil Andres Ambühl, ale vyrovnat už Švýcarsko nedokázalo ani ve více než dvě minuty trvající hře bez gólmana.
Nejlepší hráči zápasu: Andres Ambühl – Jakub Klepiš

59:49

Mohlo být vyrovnáno! Kotouč se odrazil od nohou Andrese Ambühla směrem na odkrytou českou klec, ale Marek Mazanec byl velmi pohotový a stačil puk tygřím skokem zastavit. Před brankovou čarou ho schoval do lapačky!

59:40

Ránu Loeffela schytal Jakub Lev. Švýcarsko pokračuje v náporu!

59:29

Zakázané uvolnění českého týmu. Josef Jandač si vyžádal time-out.

59:17

Dopředu se vydali Řepík s Birnerem, ale ohrozit opuštěnou klec soupeře nakonec nedokázali.

59:01

Poslední minuta třetí třetiny.

58:38

Nahození Romaina Loeffela zastavil lapačkou Mazanec. Švýcarský trenér Fischer si bere time-out.

57:54

Švýcaři to zkoušejí s prázdnou brankou!

57:30

Nahozený puk vyrazil Mazanec pravým betonem. Kotouč získali jeho spoluhráči.

56:25

Z ostrého úhlu to zkoušel Jakub Lev. Gilles Senn puk zastavil a hned rozehrál na své spoluhráče.

55:49

Po delší době zaútočili také svěřenci Josefa Jandače. Po nahrávce Kováře pálil od modré Ondřej Vitásek. Gilles Senn si sáhl pro puk lapačkou.

55:30

Švýcaři získali dobrým forčekinkem kotouč a opět českou defenzivu zlobili. Střely Rüfenachta a Hofmanna však byly zablokovány.

54:15

Mohlo být vyrovnáno! Dennis Hollenstein předkládal Grégorymu Hofmannovi puk před odkrytou branku, ale na poslední stačil tuto přihrávku tečovat jeden z bránících hráčů!

3:2

Branky a nahrávky: 3. Gulaš (J. Krejčík, D. Kubalík), 20. Radil (Klepiš, Nakládal), 33. D. Kubalík (Gulaš) – 23. Haas (Praplan, Hollenstein), 51. Ambühl (Du Bois, Loeffel)

Česko: Mazanec (Francouz) – Šmíd, Nakládal (C), J. Krejčík, Kundrátek, Vitásek, Mozík, Šulák, Němeček, Moravčík – Sekáč, Nestrašil, Radil – D. Kubalík, Jan Kovář (A), Gulaš – Birner, Lev, Řepík – Zaťovič, Horák, Klepiš (A).

Švýcarsko: Senn (Hiller) – Untersander, Marti, Du Bois, Loeffel, Fora, Maurer, Genazzi, Rüfenacht – Praplan, Haas, Hollenstein – Ambühl (C), Corvi, S. Moser (A) – Herzog, Suter, Hofmann – Baltisberger, Schäppi (A), Scherwey.

Rozhodčí: Kaukokari, Heikkinen – Österholm, Nikulainen (FIN)

00:26 SUI 2 Baltisberger, sekání
02:02 CZE 1:0 Gulaš (J. Krejčík, D. Kubalík)
06:37 SUI 2 Maurer, podražení
07:42 CZE 2 Zaťovič, zdržování hry / porušení postupu vhazování
10:26 CZE 2 Šulák, držení protihráče