2:5

konec (1:1, 0:2, 1:2)

15.10.2017, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • Jan Prošek

Tipsport: 2.54 3.73 2.49 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Domácí hokejisté se po zápase shodli, že inkasovat pět branek je příliš, navíc jim vůbec nevyšli přesilové hry, neproměnili ani jednu ze sedmi. (07:02:20)
1. Mark Giordano (CGY) 1+0
2. Dougie Hamilton (CGY) 2+0
3. Mike Smith (CGY) 23 zák., 2 góly, 93,1%
Československá stopa v utkání:
Jaromír Jágr (CGY) 0+1, 0 střel, čas na ledě 11:57
Michael Frolík (CGY) 0+1,0 střel, čas na ledě 15:51
Domácí hokejisté byli sice střelecky aktivnější, ale nedokázali proměnit ani jednu ze sedmi přesilových her. Calgary proměnilo jednu početní výhodu. A právě u tohoto gólu na 4:1 byl Jaromír Jágr, který zaznamenal asistenci. Získal tak první kanadský bod v dresu Flames. Ve třetí třetině padly tři rychlé góly. První branku zápasu zaznamenal Mark Giordano, pro kterého to byl stý zásah v NHL.

59:50

Už se nic nestane, zápas končí.

59:36

Markus Granlund promáchl před brankou, kotouč mu sjel z hole, a tak nezakončil.

59:26

Jedna z mála posledních střel. Markus Granlund z kruhu vyslal tvrdou střelu zápěstím, brankář Flames byl pozorný a dokázal si poradit.

58:59

Brock Boeser vypálil od modré čáry, ale jeho rána postrádala přesnost. To už probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině.

58:41

Sven Bärtschi se propracoval do zakončení, jeho rána byla zablokovaná obráncem.

58:18

57:50

Vancouver se zatím dokáže bez problémů bránit aktivní hře soupeře.

57:14

Hosté se nemohou stabilněji usadit v útočném pásmu, což je zas až tak nemusí mrzet. Vedou totiž o tři góly.

56:56

Domácí celek vyhazuje přes všechny čáry, Flames tak musí začínat od své brány.

56:43

Johnny Gaudreau se propracoval do střelecké pozice, jeho ránu ale kryje Jacob Markström.

56:20

Calgary vyhrálo vhazování v útočném pásmu.

2:5

Branky a nahrávky: 18. Dorsett (Burmistrov, Del Zotto), 51. Boeser (Bärtschi, D. Pouliot) – 12. Giordano (D. Hamilton, Brouwer), 31. Hamonic (Frolík, Monahan), 38. D. Hamilton, 51. J. Gaudreau (Jágr, Brodie), 52. D. Hamilton (Tkachuk)

Vancouver Canucks: Markström (A. Nilsson) – B. Hutton, Ch. Tanev, Del Zotto, Gudbranson, D. Pouliot, Stecher – Bärtschi, Horvat, Boeser – D. Sedin, H. Sedin, Vanek – Gagner, Burmistrov, Eriksson – M. Granlund, B. Sutter, Dorsett.

Calgary Flames: M. Smith (Läck) – Giordano, D. Hamilton, Brodie, Hamonic, Bartkowski, Stone – J. Gaudreau, Monahan, Lazar – Tkachuk, Backlund, Frolík – Versteeg, S. Bennett, Jágr – T. Glass, F. Hamilton, Brouwer.

Rozhodčí: Hanson, Walsh – Gibbons, Rody

Diváci: 17 074

06:05 CGY 2 S. Bennett, sekání
09:25 CGY 2 D. Hamilton, krosček
10:14 CGY 2 Stone, hákování
11:37 CGY 0:1 Giordano (D. Hamilton, Brouwer)