konec (3:1, 1:0, 3:0)

04.10.2017, 18:00 • Kuopion jäähalli, Kuopio • Skupina B • Michal Raška

Tipsport: 1.37 5.8 5.42 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je dnes ode mě vše, děkuji za pozornost. (20:26:14)
Domácí KalPa nakonec rozdrtila Stavanger jasně 7:1. V poslední třetině už to byla jasná dominance domácích, kdy vstřelili hned tři góly a k tomu jim rozhodčí neuznal jeden gól. Nejlepší střelec dnešního zápasu je Janne Tavi, který se dvakrát prosadil.

59:56

59:56 RUUTUU - 7:1

59:56

KalPa právě vstřelila branku!
A domácí vstřelili i sedmý gól! Po přihrávce od Nuutinena se k puku dostal ALEXANDRE RUUTTU a dává poslední gól zápasu. Asistence: Nuutinen, Ikonen.

59:17

Vyloučení v týmu Stavanger Oilers (Henriksen – 2 min., podražení).

58:22

58:22 TAVI - 6:1

58:22

Tohle už je jasný debakl! Nejprve se ve zmatku před brankovištěm dostal k puku Ikonen, ale gól nedal a poté vystřelil JANNE TAVI a druhým gólem zvyšuje vedení na 6:1! Asistence: Ikonen.

57:28

Lorentzen se řítil po pravé straně a následně vystřelil, ovšem bránu netrefil.

56:12

55:52

Ikonen vystřelil z pravé strany, ale brankář střelu viděl a vyrazil.

55:40

Ofsajd domácích.

55:10

Domácí kontrolují hru a ani moc nechtějí střílet na bránu v přesilové hře.

54:18

Riikola vystřelil přímo do brankářské výstroje Opsakly.

54:12

Vyloučení v týmu Stavanger Oilers (Salsten – 2 min., hákování).

53:12

Komerční přestávka.

52:34

51:35

Ruotsalainen musel vyjet z brány, aby byl u puku dříve než hráč ze Stavangeru.

50:23

50:23

50:23

Janne Tavi přihrál puk Alexandru Ruutovi a ten ho dokázal dostat za záda Opsakla. Ovšem rozhodčí gól neuznal, protože Ruutuu úmyslně kopl do puku, který skončil v síti!

49:25

49:25 LAVOIE - 5:1

49:25

ALEX LAVOIE se v přesilovce dostal k odraženému puku a neměl problém ho vstřelit do poloprázdné brány. Bez asistence.

47:34

Vyloučení v týmu Stavanger Oilers (Hoff – 5 min., nadměrná tvrdost + osobní trest do konce utkání, nadměrná tvrdost).

46:47

Opsakl si poradil se střelou hráče z domácího celku.

46:27

46:27

Vainiola pokoušel projít mezi obránci, ti mu ovšem puk odebrali.

45:36

Zápas se hraje v tempu, ale bez střel.

44:12

Maione se pokusil o střelu zpoza modré čáry, ovšem ta šla vedle pravé tyče.

42:22

Zatím Stavanger tlačí domácí hráče, ale k ničemu vážnějšímu se nedostal.

41:10

Reed si obkroužil bránu a následně vystřelil, ovšem puk šel pouze do masky brankáře a poté do ochranné sítě.

40:17

40:15

Hosté začali ihned aktivně, ale Soares brankáře nepřekonal.

40:01

Druhá třetina nám přinesla pouze jeden gól a to už po minutě a půl, kdy se prosadil Mikko Nuutinen. O dvě minuty později se dostal do totožné situace, ale trefil pouze pravou tyč. Domácí pak nedokázali využít ani čtyřminutou přesilovku a stav je tedy 4:1.

40:00

39:09

Hosté se zatím nedostali do žádné vážnější šance.

38:17

Vyloučení v týmu KalPa Kuopio (Lavoie – 2 min., hákování).

37:21

36:56

KalPa zkouší střely od modré, ale ty jsou zblokovány.

35:52

Henriksen se v oslabení dostal do šance, ale puk do brány nedostal.

35:15

Tommi Jokinen se před bránou málem dostal do zakončení, ale brankář Opsakl skočil po puku.

34:09

Domácí mohou zvýšit svůj náskok při čtyřminutové přesilovce.

33:21

Vyloučení v týmu Stavanger Oilers (Salsten – 2 min., naražení zezadu + 2 min., naražení zezadu).

32:59

Zakázané uvolnění domácích. Zápas se nám nyní herně vyrovnal, ale hosté nemohou vstřelit druhý gól.

32:34

31:46

Solberg vypálil ránu z modré čáry, ale Ruotsalainen jí viděl a chytil.

30:35

Riikola zkusil od modré, ale Opsakl si sním poradil.

29:04

Konsta Mäkinen se dostal do pěkné šance, ale Opsakl jeho pokus chytil.

27:46

27:40

Lukka vystřelil od modré, ale jeho střela byla zblokována.

26:46

Domácí se v další přesilovce ještě nedostali ke střele, jelikož hosté brání vysoko vepředu.

25:46

Vyloučení v týmu Stavanger Oilers (Reed – 2 min., podražení).

24:53

Kantola se krásně vytočil a vystřelil ránu vedle brány.

24:08

24:08 Nuutinen (KAL)

24:08

Totožná situace, ale tentokrát Mikko Nuutinen trefil pravou tyč branky!

23:23

Domácí jsou jasně lepším týmem a hosté si neví rady.

22:46

Hosté mohli jít 3 na 1, ale Reedovi utekl puk.

21:25

21:25 NUUTINEN - 4:1

21:25

Sebok předal puk na pravou stranu MIKKU NUUTINENOVI a ten pěknou střelou zápěstím umístil střelu do pravého rohu branky. Asistence: Sebok.

20:59

20:47

Medhus poslal puk na bránu, ale ten se odrazil mimo.

20:17

Hosté ještě mají možnost vstřelit gól z přesilovky, která začala už v první třetině.

20:01

V první třetině jsme viděli hned čtyři góly. Začátek zápasu jasně patřil domácím, kteří už v šesté minutě vstřelili gól z přesilovky. Čtyřicet vteřin poté se prosadil Tavi a KalPa se dostala do vedení 2:0. Ovšem poté využili i druhou přesilovku a dostali se do vedení o tři góly. Hosté snížili tři minuty před koncem první části, kdy se po parádní přihrávce dostal do zakončení Tony Romano a nemýlil se. Šest vteřin před sirénou se ještě do šance dostal Kokkala ale druhý gól svého týmu nepřidal.

20:00

19:54

Kokkala se po parádní přihrávce dostal do skvělé příležitosti, ale puk nedokázal dostat do brány!

19:22

Ovšem domácí už podruhé vyhodili puk ze svého území a zatím se hosté nedostali ke střele.

19:05

První přesilovku si zahrají i hosté.

18:59

Vyloučení v týmu KalPa Kuopio (Lavoie – 2 min., příliš mnoho hráčů).

18:56

Salsten vystřelil nenápadnou ránu vedle brány.

18:24

Hosté po vstřelení gólu ožili a bruslí o dost aktivněji.

17:07

17:07 ROMANO - 3:1

17:07

Stavanger právě vstřelil branku!
Harrison Reed dal fantastickou přihrávku TONYMU ROMANOVI a ten střelu umístil do pravé části branky. Asistence: Reed, Solberg.

16:19

Následně tvrdou ránu vypálil Jonas Djupvik, se kterou si ovšem sedmnáctiletý Ruotsalainen poradil.

16:00

Borresen napadal domácí obránce při rozehrávce, ale bezúspěšně.

15:47

15:08

Hosté vyhodili a málem se dokonce Djupvik dostal ke střele, ale puk mu sjel z hole.

14:28

Zatím krouží kolem čtyřky hráčů Stavangeru a následnou střelu chytil osmnáctiletý Opsahl.

13:55

Domácí mají třetí přesilovku, uvidíme jestli jí také využijí.

13:47

Vyloučení v týmu Stavanger Oilers (Lorentzen – 2 min., vysoká hůl).

13:12

Sebok teď nepřihrál přesně a domácí budou muset začít akci od znova.

12:48

12:15

Lukka vystřelil z pravé strany, ale brankář Opsahl si sním poradil.

11:56

Zakázané uvolnění hostů.

11:22

Hosté jsou po takovém začátku zaraženi a zatím poslali pouze dvě střely na branku.

10:04

Zatím parádní start z pohledu domácího týmu, který využil už dvě přesilovky a vede o tři branky.

09:02

09:02 JOKINEN - 3:0

09:02

A domácí využívají i druhou přesilovou hru! Sebok rozehrál buly poté se TOMMI JOKINEN dostal k odraženému puku a krásným bekhendem dostal puk za Opsahlova záda. Asistence: Sebok.

08:14

Vyloučení v týmu Stavanger Oilers (Opsahl – 2 min., podražení).

08:14

06:01

06:01 TAVI - 2:0

06:01

JANNE TAVI nejprve poslal puk do mantinelu a po jeho odrazu vystřelil přesně do pravé části branky. Asistence: Ruutuu.

05:23

05:23 MAIONE - 1:0

05:23

Kantola v přesilovce nahrál MATHEWU MAIONOVI a ten prostřelil vše co mu stálo v cestě! Asistence: Kantola, Lavoie.

04:43

Domácí hrají první přesilovku zápasu ve které zatím nevystřelil pouze Mutanen, který trefil protihráče.

04:23

Vyloučení v týmu Stavanger Oilers (Mostue – 2 min., hákování).

03:44

Domácí se pokoušejí dostat co nejblíž k bráně hostů a následně vystřelit, ale zatím je obrana Stavangeru zastavuje už ve středu kluziště.

02:33

Začátek zápasu se hraje převážně ve třetině hostů, ale zatím se domácí KalPa dostala pouze k jedné střele.

02:09

01:16

Ovšem prozatím jsou aktivnější domácí, kteří mají puk pod kontrolou.

00:21

Úvodní buly vyhráli hosté.

00:01

KalPa Kuopio: Ruotsalainen (Helenius) – Maione, Riikola, Lukka, Seppala, Kinnunen, Makinen – Sebok, Nuutinen, Jokinen – Gymer, Luostarinen, Kantola – Tavi, Texier, Lavoie – Vainiola, Mutanen, Ruuttu, (Ikonen)

Stavanger Oilers: Opsahl (Holm) – Mostue, Solberg, Strom, Rokseth, Humphries, Gedig, Kjellesvik – Soberg, Borresen, Soares – Lorentzen, Medhus, Salsten – Reed, Romano, Lovlie Djupjik – Henriknes, Kokkala, Hoff

Rozhodčí: Mikael Andersson, Joonas Kova – Jani Pesonen, Jussi Thomann.
Stavanger Oilers:

Tento norský tým je v tabulce na posledním čtvrtém místě s jedním bodem a skóre 8:12. Všechny zápasy zatím prohrál pouze o gól. Domácí zápasy prohrál jak s Kometou Brno 1:2 tak s Malmö 3:4 a venkovní v Malmö 1:2 a první bod urval v Brně, když prohrál po prodloužení 3:4. Nejlepším střelcem je kanaďan Joshua Soares, který se třikrát prosadil. V lize se Stavanger po osmi kolech nachází na pátém místě s jedenácti body. Poslední zápas nezvládl na domácím ledě proti Vålerenga, když prohrál 3:4 na nájezdy. Nejlépe hodnoceným hráčem podle kanadského bodování je Curtis Gedig, který jednou vstřelil gól a pětkrát nahrával. Hlavním trenérem je Pål Gulbrandsen.
KalPa Kuopio:

Tento finský tým to bude mít ještě hodně těžké a bude muset spoléhat nejen na vlastní výsledky, ale pokud chce postoupit tak taky na výsledky zápasů mezi Kometou Brnem a Malmö. KalPa se totiž nachází na třetím místě se čtyřmi body a druhé Malmö je o příčku výš s devíti body. Nicméně Liga mistrů začala pro KalPu skvěle, když v prvním kole vyhrála doma s Malmö 6:4. Ovšem potom v domácím i hostujícím prostředí prohrála s Kometou Brno. Zápas v Brně prohrála po prodloužení a poslední zápas v Malmö nezvládla a prohrála jasně 2:6. Nejlepším hráčem je zatím třicetiletý fin Kai Kantola, který si připsal tři úspěšné zásahy a dvě přihrávky. V lize se týmu s Kuopy vůbec nedaří a po deseti kolech se nacházejí až na třináctém místě s deseti body. Poslední zápas nezvládli v Pelicans, kde prohráli těsně 0:1. Nejlepším hráčem KalPy je prozatím Santeri Lukka, který se jednou prosadil a čtyřikrát nahrál. Tým vede fin Sami Kapanen.
V pátém kole základní fáze Ligy mistrů se proti sobě utkají KalPa Kuopio a Stavanger Oilers. Tyto týmy se už spolu dvakrát utkaly a to před dvěma lety taky v základní skupině Ligy Mistrů, kdy společně s nimi byli i Oceláři Třinec. Oba vzájemné zápasy vyhrálo vždy domácí družstvo. Nejprve hostila na domácím ledě KalPa, která vyhrála 2:1. Poté ovšem doma dominoval Stavanger, který jasně vyhrál 3:0. Hrát se bude na stadionu Kuopion jäähalli ve městě Kuopio. Tato hala nabídne kapacitu pro 5 064 diváků.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

7:1

Branky a nahrávky: 6. Maione (Kantola, Lavoie), 7. Tavi (Ruutuu), 10. Jokinen (Sebok), 22. Nuutinen (Sebok), 50. Lavoie, 59. Tavi (Ikonen), 60. Ruutuu (Nuutinen, Ikonen) – 18. Romano (Reed, Solberg)

Rozhodčí: Mikael Andersson, Joonas Kova – Jani Pesonen, Jussi Thomann

04:23 STV 2 Mostue, hákování
05:23 KAL 1:0 Maione (Kantola, Lavoie)
06:01 KAL 2:0 Tavi (Ruutuu)
08:14 STV 2 Opsahl, podražení
09:02 KAL 3:0 Jokinen (Sebok)
13:47 STV 2 Lorentzen, vysoká hůl
17:07 STV 3:1 Romano (Reed, Solberg)