0:2 1:6, 3:6

25.08.2017, 21:10 • Semifinále • Veronika Pancuráková (@PancurakovaVer) sk

Tipsport: 2.34 1.67 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

3:6

Dominika Cibulková uspela na sieti, kde si pripísala posledný potrebný bodík! Slovenská ženská tenisová jednotka vďaka tomu víťazí v tomto zápase a postupuje do finále.

3:5

Ďalší Mertensovej aut za základnú čiaru. Slovenka vyhráva 5:3 a jej oponentka bude teraz podávať na udržanie sa v zápase.

3:4

Elise Mertensová zakončila gem dvojchybou. Belgická hráčka prišla v druhom sete o vedenie a teraz už prehráva 3:4.

3:3

Mertensová returnovala do siete a gem sa končí. To by malo Slovenke psychicky pomôcť, pretože odolala dvom brejkbalom a vyrovnala na 3:3.

3:2

Zhodu už ale slovenská hráčka nevybojovala. Loptičku totiž počas výmeny napálila iba do siete a v druhom sete prehráva 3:2.

2:2

Dominika Cibulková začala servisom na téčko, ktorý jej súperka returnovala iba s veľkými problémami. Na pomalú loptičku si tak Slovenka mohla vyskočiť a nekompromisne ju zasmečovať.

2:1

Slovenská tenistka zvládla záver gemu výborne a otočila jeho stav vo svoj prospech. Naša reprezentantka vďaka tomu v druhom sete znížila na 1:2.

2:0

Cibulková sa pokúšala o krátky úder, ale jej loptička za sieť neprešla. Toto nie je dobrý úvod gemu v podaní slovenskej hráčky, prehráva už 0:2.

1:0

Cibulková poslala loptičku iba hlboko do autu. To znamená, že Elise Mertensová nestratila v prvom geme druhého dejstva ani jeden fifftín a ujíma sa vedenia 1:0.

1:6

Štatistiky po prvom sete

1:6

Dominika Cibulková vyťahuje eso a ukončuje ním prvý set! Slovenská tenistka úlohu favoritky zatiaľ zvláda a všetko nasvedčuje tomu, že hladko kráča za postupom do semifinále.

1:5

Dominika Cibulková zvldálla vynikajúci úder do pravého zadného rohu. Mertensová bola síce blízko, ale loptičku nestihla zachytiť.

1:4

Cibulková zahrala vo svojom pravom rohu veľmi obetavo, ale oplatilo sa to. Jej súperka poslala ďalšiu loptičku iba do siete, takže Slovenka vyhráva v úvodnom dejstve 4:1.

1:3

Dominika Cibulková sa pokúšala dobehnúť loptičku v pravom rohu. To sa jej podairlo, ale ťažký bekhend poslala už iba do siete. Stav prvého setu sa teda z jej pohľadu znižuje na 3:1.

0:3

Teraz sme videli kratučkú výmenu, ktorú zakončila mladá Belgičanka iba úderom do siete. Sloenská tenistka tak v úvode prvého setu vyhráva hladko 3:0.

0:2

Dominika Cibulková svoj druhý brejkbal v tomto zápase využila! Slovenka výborne zaútočila, na čo jej oponentka zareagovala iba odvrátením loptičky do autu.

0:1

Cibulkovej ani teraz nestačila jedna loptička, ale napokon podala smerom von z kurtu a jej oponentka returnovala do autu. Slovenská tenistka vedie po úvodnom geme 1:0.