01.07.2017, 22:05 • Finále • Vít Schück (@VitSchuck)

To už je pro tuto chvíli vše. Já se s vámi loučím a přeji příjemnou dobrou noc. (23:24:24)

1. Sarah Pavanaová, Melissa Humanaová-Paredesová (CAN)
2. Barbora Hermannová, Markéta Sluková (CZE)
3. Tanja Hüberliová, Nina Betschartová (SUI)

0:0

Sarah Pavanaová s Melissou Humanaovou-Paredesovou spolu hrají teprve pátý turnaj a hned vítězí na podniku nejvyšší kategorie! Po fantastickém výkonu poráží české jedničky Barboru Hermannovou s Markétou Slukovou.

V maratonském první setu Češky dotahovaly i čtyřbodové vedení ze začátku zápasu, ale v závěru měly více sil a v parádní koncovce zvítězily neuvěřitelných 34:32. Ve druhém setu se českým jedničkám už tolik nedařilo. Ve střední pasáži se dostaly do ztráty a tu už nedokázaly smazat. Podobně to bylo také v rozhodujícím tiebreaku. Rychlé vedení Kanaďanek a prohra ve třech setech.

Český tým ale má měsíc před mistrovstvím světa fantastickou formu a druhé místo je pro Hermannovu se Slukovou parádní výsledek.

15:6

Třetí set skončil.

15:6

Je konec! Český tým cestu k titulu nedotáhl. Hermannová chtěla přelobovat soupeřku v poli, ale Paredesová se zázračně přesunula k míči, udržela ho nad pískem a poté její spoluhráčka Sarah Pavanaová mohla úderem za pásku ukončit zápas.

14:6

Osm mečbolů pro Kanadu. Sluková našla útokem jen v poli stojící Paredesovou, která poté ukončila výměnu útokem do odstupující Hermannové.

13:6

Paredesová skvěle na přihrávce a ještě lépe v útoku. Sluková neměla v poli žádnou šanci.

12:6

Sluková si přihrála a ještě drží český tým ve hře útokem do protipohybu polařky.

12:5

Už to je o sedm bodů! Hermannová útočí o pásku, která míč vyvezla mimo hřiště. To je velká smůla.

11:5

Tohle už česká dvojice nejspíše nedotáhne. Sluková nepřihrála přesně a musela jen odevzdat míč. To trestá útokem Pavanaová.

10:5

Navíc je tady i útok do autu od české blokařky. Pětibodové vedení pro Kanadu.

9:5

Teď už to nevypadá s českou dvojicí vůbec dobře. Hermannová je zablokovaná Pavanaovou.

8:5

Stále se Češky nemohou přiblížit k soupeřkám. Také Hermannová chybuje na podání.

7:5

Paredesová za koncovou lajnou. Hermannová si přihrála a poté také zarolovala míč za blok.

7:4

Markéta Sluková na servisu. Její podání ale končí jen v síti.

6:4

Ale Češky jsou stále v kontaktu. Hermannová přidává parádní útok po lajně.

6:3

Ani tentokrát Kanaďanky nepřipouštějí snížení. Pavanaová přelobovala Slukovou v poli.

5:3

Skvěle, to český pár potřeboval. Bod po oddechovém čase. Paredesová na podání našla Hermannovou, která útočí přesně po lajně.

5:2

A už to je o tři body. Hermannová hrála znovu nedůrazně. Poslední slovo měla Pavanaová blokem na Slukovou. Oddechový čas pro Češky.

4:2

Ale Kanaďanky stále drží potřebný dvoubodový náskok. Sluková chybuje na podání.

3:2

Češky ztrácejí v úvodu třetí sady jen bod. Hermanová zastavuje útok Pavanaová blokem.

3:1

Barbora Hermannová na podání. Paredesové zatím hraje ve třetím setu bezchybně.

2:1

Až nyní bodují také Češky. Hermannová smečuje tvrdě do diagonály.

2:0

A další bod pro Kanaďanky. Hermannová si křikla na přihrávce, ale chybuje.

1:0

Také třetí set nerozehrává český tým nejlépe. Kanada jde do vedení a získává první bod. Markéta Sluková na podání. Paredesová našla útokem jen Slukovou, která ale bod nedala a poté už Paredesová boduje.

0:0

Začal třetí set.

21:12

Druhý set skončil.

21:12

Pavanaová znovu na podání. Sluková si skvěle přihrála, ale její umístěný úder po lajně končí v těsném autu. O titulu z Poreče rozhodně třetí set.

20:12

Hned osm setbolů pro kanadskou dvojici. Pavanaová trefuje eso.

19:12

A další bod pro Kanadu. Hermannová byla nedůrazná a poté se prosazuje Pavanaová na síti.

18:12

Pavanaová s Paredesovou už jsou po nepřesném servisu Hermannové velmi blízko druhé sady.

17:12

Češky se ještě nevzdávají. Hermannová útočí kolem bloku do volného místa.

17:11

Paredesová na podání. Hermannová našla smečí jen připravenou polařku a ta poté skóruje. Šestibodové vedení pro zámořský tým.

16:11

Kanada si jde pro druhý set. Po servisu Slukové si přihrála Paredesová, která také bez problémů ukončuje výměnu smečí po lajně.

15:11

Nyní už to je bod pro Češky. Hermannová se neprosadila útokem, ale poté útočí Paredesová jen do autu.

15:10

Kanaďanky vedou již o pět bodů. Paredesová na podání nachytala Hermannovu na přihrávce, která poté chybuje také na útoku.

14:10

Nepříjemné vedení Kanady se navyšuje. Hermannová útočí jen do bloku Paredesové. Česká dvojice si bere oddechový čas.

13:10

Hermannová na podání. Česká blokařka ale trefuje jen síť.

12:10

Češky snižují na rozdíl dvou bodů. Paredesová na servisu. Sluková hraje na druhou přes přesně do rohu kurtu.

12:9

Markéta Sluková našla servisem Paredesovou, která bez velkých komplikací hraje hned za blok a připisuje si bod. Je tady technický oddechový čas.

11:9

Češky stahují po nepřesném podání Paredesové do sítě.

11:8

Tříbodové vedení pro Kanadu. Hermannová nebyla na útoku důrazná a je z toho bod pro Kanaďanky.

10:8

A už to je o dva body. Hermannová nepřihrála přesně a musela jen odevzdat míč. To trestá Paredesová útokem po lajně.

9:8

A nyní jdou do vedení Kanaďanky. Paredesová na servisu hraje o pásku. Češky byly bez šance na reakci.

8:8

Barbora Hermannová na podání. Paredesová na útoku sestřeluje Hermannovou v poli.

7:8

Ale Češky znovu vedou o bod. Paredesová na podání našla jen Slukovou, která hraje parádní zápas na útoku i v poli.

7:7

Sluková na servisu. Paredesová se trefuje přesně do rohu kurtu svou šikovnou levačkou.

6:7

Pavanaová na podání. Sluková si přihrála, poté dokonale zmátla soupeřku v poli kratším úderem.

6:6

Ale ne na dlouho. Paredesová útočí po vysoké nahrávce do ostré diagonály.

5:6

Hermannová na podání. Paredesová znovu našla jen v poli stojící Hermannovou, která poté zavařila soupeřkám rychlým úderem přes. Kanaďanky se již k útoku nedostaly. Češky jsou ve vedení.

5:5

Následně ale Pavanaová chybuje na podání.

5:4

Sluková na podání. Paredesová nedala bod útokem po lajně, poté boduje Pavanaová.

4:4

Přetahovaná o každý bod pokračuje. Sluková si přihrála, následně hrála jen do hráčky v poli. Kanaďanky se ale k útoku nedostaly a poté už smečuje do písku Hermannová.

4:3

Kanaďanky si ale drží v úvodu druhé sady mírné vedení. Pavanaová trefila tvrdým útokem v poli stojící Slukovou.

3:3

Paredesová na podání. Pavanaová zasáhla v poli, ale na druhý úder Slukové už neměla žádná z Kanaďanek.

3:2

Sluková na podání. Paredesová smečuje znovu přesně do rohu kurtu. Češky byly bez šance na obranu.

2:2

Paredesová na podání. Také Sluková se opřela do míče a je srovnáno.

2:1

Hermannová na servisu. Pavanaová měla znovu problémy na přihrávce, ale vše vyřešila útokem po lajně přes blok.

1:1

Hermannová bez problémů ukončuje výměnu tvrdou smečí po lajně.

1:0

Do druhého setu vstupují lépe Kanaďanky. První bod jde na stranu zámořských hráček. Markéta Sluková začala druhý set na podání. Paredesová nepřihrála přesně, ale zachraňuje jí spoluhráčka na druhou přes.

0:0

Začal druhý set.

32:34

První set skončil.

32:34

Sluková na podání. Následně se česká kráska předvedla také v poli. Měla míč ideálně nahraný, mohla se do něj opřít a první sada končí po útoku po lajně.

32:33

Desátá možnost pro Češky. Sluková znovu zázračně vybrala nepřesný příjem spoluhráčky, která poté ukončila výměnu.

32:32

Sluková za koncovou lajnou. Paredesová měla nahráno, ale trefila jen hráčku v poli, ale ani Češky nedokázaly ukončit set útokem.

31:32

Paredesová na podání. Hermannová smečuje do zadní části kurtu. Nyní mohla vybrat míč v poli Paredesová.

31:31

Barbora Hermannová na podání. Pavanaová měla trochu štěstí, Sluková si sáhla na míč v poli, ale neudržela ho ve hře.

30:31

Další šanci na ukončení setu pro český tým po nekompromisní smeči české blokařky do diagonály.

30:30

Češky nemohou ukončit první set. Sluková na podání riskovala a míč končí v síti.

29:30

Pavanaová na podání. Sluková si přihrála a poté také odútočila.

29:29

Ani nyní ještě není konec. Hermannová našla servisem Paredesovou, který uklízí míč kolem bloku za síť.

28:29

První set stále pokračuje. Paredesová na podání, ale míč letí daleko do autu.

28:28

To je drama. Ani Sluková se neprosadila servisem. Paredesová boduje útokem do diagonály.

27:28

Čtvrtá možnost na ukončení sady pro český pár. Sluková se prosazuje blokem soupeřky.

27:27

Ani po servisu Barbory Hermannové není konec. Míč končí v síti.

26:27

Třetí setbol pro Češky. Paredesová na podání. Hermannová si poradila s vyšší nahrávku do kůlu.

26:26

Kanaďanky nechtějí prohrát první sadu. Sluková našla Paredesovou, která trefuje milimetrový útok do rohu kurtu.

25:26

Je tady druhý setbol pro české volejbalistky. Sluková na podání. Pavanaová měla problémy s přihrávkou a musela jen odevzdat míč. Hermannová ještě na první pokus neuspěla, ale na ten druhý už ano.

25:25

Maratonský první set pokračuje. I po servisu Pavanaové. Nyní měla na ruce konec setu Paredesová, poté i její spoluhráčka, ale ta trefuje bodovku do sítě. Parádní volejbal na obou stranách.

25:24

Barbora Hermannová na podání. Paredesová po dlouhé době útočila, ale je stoprocentní. Setbol pro Kanadu.

24:24

Stále první set nekončí! Hermannová ustále tlak a sestřeluje v poli stojící Paredesovou.

24:23

Nyní mají navrch Kanaďanky. Hermannová nebyla na útoku důrazná a toho využívá u sítě Pavanaová.

23:23

Ale ani Kanaďanky se nevzdávají. Pavanaová smečuje po lajně do písku.

22:23

A nyní je tady setbol pro české jedničky! Markéta Sluková na podání dává eso. Míč končí na lajně!

22:22

Znovu je srovnáno. Hermannová měla přihráno, poté se ale v útoku neprosadila. Sluková zachránila v poli téměř ztracený míč a set může pokračovat. Češky byly centimetry od prohry v prvním setu.

22:21

To je bitva! Kanaďanky mají třetí setbol i po servisu Hermannové. Pavanaová měla štěstí, že vytlouká Slukovou na bloku.

21:21

Češky odolávají na přihrávce. Sluková útočila znovu po lajně a a znovu vytlouká blok soupeřky.

21:20

Sluková přetahuje podání do těsného autu.

20:20

Sluková znovu v útoku. Pavanaová měla na ruce konec setu, ale trefuje pásku. Velké štěstí pro Češky.

20:19

Hermannová na podání. Pavanaová měla problémy na útoku, ale nakonec zůstal míč na české polovině.

19:19

Je srovnáno. Nyní to Sluková zvládla bravurně. Vytlouká blok soupeřky útokem po lajně.

19:18

Pavanaová na podání. Hermannová se musela natahovat a poté neuspěla ani v útoku.

18:18

I Kanaďanky bojují o první set. Sluková našla servisem Paredesovou. Následně znovu zapracovala v poli, ale její útok již končí blokem soupeřek.

17:18

Sluková na podání. Sluková vybrala útok soupeřek a poté ona sama ukončila výměnu. Češky vedou!

17:17

Pavanaová na servisu. Sluková si došla pro kratší servis k síti, poté si narazila míč o blok a Hermannová uklízí míč do písku.

17:16

Hermannová přetahuje podání do těsného autu.

16:16

Paredesová na podání. Hermannová přidává bombu do lajny. To Kanaďanka nemohla mít.

16:15

Kanada nepouští Češky do vedení. Sluková na podání. To je velká škoda, servis se zastavil o pásku.

15:15

Je srovnáno! Sluková na podání. Paredesová zabojovala v poli, ale Hermannová je hrdinkou okamžiku. Po jejím zákroku boduje český tým.

15:14

Stále to je jen o jeden bod. Češky jsou v kontaktu. Pavanaová našla servisem Hermannovou, která přidává povedený útok po lajně do volného místa.

15:13

Po oddechovém čase již bodují zámořské volejbalistky. Barbora Hermannová našla servisem Pavanaovou, který bod nedala, ale poté neskorovala ani Hermannová. Vše ukončila Paredesová.

14:13

Skvěle! Češky jsou zpět ve hře o první set. Paredesová je zablokovaná Slukovou, která zůstala netradičně u sítě při podání spoluhráčky. Kanaďanky si berou oddechový čas.

14:12

A je tady další snížení. Hermannová servíruje o pásku na stranu soupeřek.

14:11

Znovu Sluková v útoku. Její smeč zastavila blokařky, ale jen do anténky. Bod pro český výběr.

14:10

A právě Sluková na podání. Servis české krásky jde do těsného autu.

13:10

Paredesová na podání. Sluková smečovala po dlouhé době, ale to se neprojevilo. Povedený útok.

13:9

Hermannová trefila servisem jen aut.

12:9

Paredesová na podání. Hermannová znovu zkušeně přelobovala hráčku v poli. Stále to je jen o tři body. Následuje technický oddechový čas.

12:8

Další bod pro Kanadu. Sluková zatlačila na podání, ale Paredesová vytlouká český blok.

11:8

Češky bojují o snížení. Hermannová si křikla na přihrávce, poté si poradila i s útokem po lajně.

11:7

Ale Kanaďanky nepřipouštějí další snížení. Hermannová na podání nevydržela. Paredesová s přehledem umisťuje míč do rohu kurtu.

10:7

Po oddechovém času již bodují Češky. Po servisu Paredesové mohla bez problémů útočit Sluková, která boduje se štěstím o pásku.

10:6

Kanaďanky nepříjemně odskakují. Paredesová našla Hermannovu, která nepřihrála přesně. Sluková musela hrát v nouzi přes a to se českému páru nevyplatilo. Je tady oddechový čas pro české jedničky.

9:6

Paredesová pokračuje na podání. A už to je o tři body. Hermannová našla jen Paredesovou v poli a ta už bodovku posílá do písku.

8:6

Paredesová na podání. Hermannová nedostala ideální nahrávku, zkusila ještě vytlouct blok, ale to jí nevyšlo.

7:6

Pavanaová dokázala vybrat podání hned za pásku, poté sama ukončila výměnu úderem podél sítě.

6:6

Také Sluková boduje přímo ze servisu. Pavanaová se jen ohlídla za míčem.

6:5

Hermannová hraje na druhou přes po nepřesném příjmu Slukové. Je z toho bod.

6:4

Češky znovu ztrácejí dva body. Pavanaová trefila znovu pásku, od které se míč dostal na českou polovinu.

5:4

Nyní už bodují Kanaďanky. Hermannová na servisu našla Pavanaovou, ta na bezblok trefuje roh kurtu.

4:4

A je srovnáno. Pavanaová si přihrála, ale poté našla útokem jen v poli stojící Slukovou. Ale ani ta nedokázala dostat míč do písku. Vše ukončuje na druhou přes Hermannová.

4:3

Hermannová trefila jen v poli stojící Pavanaovou, ale míč se jí vrátil a česká blokařka na druhou možnost přidává bod.

4:2

Sluková na podání. Pavanaová znovu nekompromisní útokem do dlouhé diagonály.

3:2

Hermannová si přihrála, poté si jen nahodila blok. Následně mohla útočit SLuková do zadní části kurtu.

3:1

A už to je o dva body. Pavanaová servíruje o pásku.

2:1

Barbora Hermannová na podání. Pavanaová předvádí podobný útok jako před malou chvílí Hermannová.

1:1

Také Češky si připisují první finálový bod. Hermannová s přehledem smečuje do dlouhé diagonály.

1:0

Vše je připraveno, finále může začít. Lépe do boji o titul vstupují hráčky z Kanady. Markéta Sluková na podání, ale míč končí v síti.

0:0

0:0

O bronzu už je rozhodnuto! Švýcarky, soupeřky Češek v semifinále, Tanja Hüberliová s Ninou Betschartovou porazily ve dvou setech brazilskou dvojici Barbara, Fernanda a slaví třetí místo. Na zkušené Brazilky zbyla jen nepopulární čtvrtá pozice. V Poreči už tedy zbývá odehrát v ženské části jen jeden zápas – finále!

0:0

I za tak krátkou dobu, co spolu Kanaďanky hrají, stačily už dvakrát na české jedničky narazit. Češky neuhrály proti soupeřkám ještě ani set, ale hned třikrát skončila sada jen o dva body!

0:0

Kanaďanky Sarah Pavanaová s Melissou Humanaovou-Paredesovou se daly dohromady teprve před méně než dvěma měsíci. Za tu dobu stačily hrát finále na prestižním turnaji v Brazílii. Na dalším turnaji v nizozemském Haagu z toho bylo jen čtvrté místo. V Poreči ještě nenašly přemožitelky a prohrály dohromady jen tři sety! Největší překážky musely Kanaďanky překonat ve čtvrtfinále a v boji o finále. Proti Švýcarkám musely hrát tři sety, ale nakonec udolaly Heindrichovou s Vergeovou-Depreovou 20:18 v tiebreaku. V semifinále totálně spláchly zkušené Brazilky Barbaru s Fernandou 21:16 a 21:11.

0:0

0:0

0:0

Barbora Hermannová s Markétou Slukovou v minulém roce dosáhly na nečekaný úspěch na mistrovství Evropy ze kterého si přivezly stříbro! V úvodním majoru letošní sezony asi čekaly více, než "jen" těsnou osmifinálovou prohru s brazilskou dvojicí Alvesová, Maestriniová.

V Chorvatsku se jim ale daří skvěle. Podobně jako druhý český pár tak i Hermannová se Slukovou prošly základní skupinu bez prohry s jen dvěma ztracenými sety. V osmifinálovém zápase proti Finkám Lehtonenové s Lahtiovou si pohlídaly koncovky obou setů a mohly se postavit krajankám. Ve čtvrtfinále nezačala proti Kolocové s Kvapilovou dobře, rychle prohrály první set, ale od té doby už byl na kurtu jen jeden pár a to české jedničky.

Dnešní semifinále bylo reklamou na beachvolejbal. Češky dotáhly v prvním setu vedení Švýcarek Hüberliové s Beschartovou a nakonec vyhráli 22:20. Druhá sada šla velmi rychle na konto soupeřek. V rozhodující sadě ale Češky rychle odskočily na rozdíl čtyř bodů a už zápas dotáhly do vítězného konce. Hermannová se Slukovou si zahrají první společné finále na majoru.

0:0

0:0 Proměněný mečbol českých jedniček v semifinále

0:0

Krásný sobotní večer, vítám všechny příznivce plážového volejbalu. České beachvolejbalistky Markéta Sluková s Barborou Hermannovou jsou měsíc před mistrovstvím světa v parádní formě. V chorvatské Poreči si zahrají na druhém majoru sezony s kanadským párem Pavanaová, Humanaová-Paredesová o titul!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:05.