Mistrovství světa

Kanada – Finsko

5:2

konec (3:1, 1:1, 1:0)

16.05.2017, 20:15 • AccorHotels Arena, Paříž (kapacita: 13 500 míst) • Skupina B • Ondřej Zoubek (@VondraZoubek)

57:46

Ještě jedna přesilovka pro Kanadu. Mika Pyörälä (FIN) je vyloučen na dvě minuty za sekání.

49:32

Minutu a dvě sekundy bude hrát Finsko v pěti proti třem. Calvin de Haan (CAN) usedá na trestnou lavici na dvě minuty za sekání.

48:34

Marc-Edouard Vlasic (CAN) je dalším potrestaným hráčem. Zkušený obránce San Jose si odsedí dvě minuty za krosček.

45:41

Jeff Skinner (CAN) nedotáhl svůj únik po pravém křídle do gólového konce a později u mantinelu fauloval. Odpyká si dvě minuty za faul loktem.

29:21

Finové se mohou dostat do hry až po zbytečném faulu Calvina de Haana (CAN). Obránce New Yorku Islander podrazil Rantanena a odsedí si dvě minuty. Komerční přestávka.

24:49

Kanada je v plném počtu a vylučuje se pro změnu na druhé straně. Antti Pihlström (FIN) obdržel dvě minuty za podražení.

22:30

Sallinen se pustil do akce proti kanadské přesile, ale vykoledoval si faul. Josh Morrissey (CAN) je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl. Finové si poprvé zahrají v početní výhodě.

13:35

Oba hráči se pak ještě kočkovali na ledě a Sebastian Aho (FIN) za to zaplatil dvěma minutami za hrubost. Finům se to bude zřejmě zdát nespravedlivé, ale po komerční pauze začne přesilovka Kanady. Lasse Kukkonen (FIN) dostal navíc kvůli protestům desetiminutový trest za nesportovní chování.

07:33

Finové budou hrát znovu ve čtyřech. Miro Aaltonen (FIN) je potrestán dvěma minutami za vysokou hůl v obličeji Leeho. Přesilovka Kanady začne po komerční pauze.

03:58

O'Reilly vyslal do akce po křídle Simmondse, který byl při pokusu natlačit se před branku faulován. Joonas Järvinen (FIN) je potrestán dvěma minutami za hákování.

5:2

Branky a nahrávky: 3. Marner (Point, Matheson), 5. Parayko (Marner), 14. Marner (Scheifele, MacKinnon), 29. Point (Matheson, Parayko), 41. Duchene (Couturier) – 4. J. Lajunen (Osala), 37. Ohtamaa (Honka, Kemppainen)

Kanada: Pickard (Ch. Johnson) – Parayko, Vlasic (A), Demers, de Haan, Morrissey, Matheson, Lee – MacKinnon, Skinner, Scheifele – Simmonds, Giroux (C), R. O'Reilly (A) – Duchene, Couturier, Killorn – Konecny, Marner, Point – B. Schenn. Trenér: Jon Cooper.

Finsko: Säteri (Korpisalo) – Ohtamaa, Honka, Jaakola (A), V. Lajunen, Lehtonen, Hietanen, Kukkonen (C), Järvinen – Aho, Filppula (A), Rantanen – M. Aaltonen, Kemppainen, Pyörälä – Savinainen, Sallinen, Pihlström – J. Lajunen, Hännikäinen, Osala. Trenér: Lauri Marjamäki.

Rozhodčí: Mark Lemelin (AUT), Stephen Reneau (USA) – Brian Oliver (USA), Alexander Otmachov (RUS)

Diváci: 10 202 (76 % celkové kapacity)

02:46 CAN 1:0 Marner (Point, Matheson)
03:08 FIN 1:1 J. Lajunen (Osala)
03:58 FIN 2 Järvinen, hákování
04:08 CAN 2:1 Parayko (Marner)
07:33 FIN 2 M. Aaltonen, vysoká hůl
13:35 FIN 2 Aho, hrubost