Mistrovství světa

Kanada – Finsko

5:2

konec (3:1, 1:1, 1:0)

16.05.2017, 20:15 • AccorHotels Arena, Paříž (kapacita: 13 500 míst) • Skupina B • Ondřej Zoubek (@VondraZoubek)

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera. Na Onlajnech můžete přeladit do Kolína, kde vrcholí drama mezi Německem a Lotyšskem. Na počtenou! (22:23:42)
Nejlepší hráči utkání:

Mitch Marner – CAN (2+1)
Oskar Osala – FIN (0+1)
Utkání končí vítězstvím Kanady, která potvrdila vítězství ve skupině. Finové se ve čtvrtfinále střetnou v Kolíně s USA. Ve třetí části vstřelil pátou kanadskou branku po samostatném úniku Duchene. Vzápětí trefili Kanaďané tyčku. Na druhé straně sice dostal puk do sítě Filppula, ale až po přerušení, a tak nemohl gól platit. V předposlední minutě pobavil diváky v kanadském oslabení brankář Pickard, který vystartoval za odražený pukem a rybičkou jej odehrál mimo dosah Finů.

59:29

J. Lajunen pronikl po levé straně a vypálil. Pickard vytěsnil puk vyrážečkou. Pyörälä se za chvilku vrátí na led.

59:03

Kemppainen zablokoval střelu Morrisseyho od modré čáry a Finům se povedlo vyhodit. Začala poslední minuta utkání.

58:13

Za odraženým pukem spěchal J. Lajunen, ale Pickard vystartoval z branky a rybičkou píchl kotouč do středního pásma.

58:03

Duchenova rána byla tak razantní, že se puk od Säteriho betonů odrazila až za modrou čáru. Kanaďané musí vyklidit útočnou třetinu.

57:46

Ještě jedna přesilovka pro Kanadu. Mika Pyörälä (FIN) je vyloučen na dvě minuty za sekání.

57:14

Ohtamaa se po přihrávce od Aha na pravé straně dostal do zakončení, ale bekhendem trefil jen Pickardův beton.

56:51

Scheifele si za brankou Finska našel Hietanena a dovoleným způsobem ho poslal na mantinel. Kanada pokračuje v útočné třetině.
Dnešní utkání sleduje 10 202 diváků.

56:29

Filppula přihrál zpět na modrou čáru Lehtonenovi, který už to ale nestihl. Po ofsajdu je tady poslední komerční pauza.

55:34

Couturier pronikl po pravé straně a vystřelil na lapačku Säteriho. Finský brankář zasáhl, a stihl dokonce rozehrát.

54:46

Pyörälä nahodil kotouč od mantinelu a Morrissey jej pro Pickarda nepříjemně tečoval. Puk ale zamířil mimo branku.

53:51

Simmonds zastavil přihrávku Rantanena a vyhodil puk do středního pásma. Finové jsou teď o něco aktivnější.

52:38

Skinner objel branku a přihrál de Haanovi. Kanadský obránce střílel jen do bránících hráčů, možná zasáhl i Säteri.

52:14

Osala přihrál na modrou čáru Kukkonenovi, který nahodil kotouč na bránu. Pickard tentokrát zasahovat nemusel.

5:2

Branky a nahrávky: 3. Marner (Point, Matheson), 5. Parayko (Marner), 14. Marner (Scheifele, MacKinnon), 29. Point (Matheson, Parayko), 41. Duchene (Couturier) – 4. J. Lajunen (Osala), 37. Ohtamaa (Honka, Kemppainen)

Kanada: Pickard (Ch. Johnson) – Parayko, Vlasic (A), Demers, de Haan, Morrissey, Matheson, Lee – MacKinnon, Skinner, Scheifele – Simmonds, Giroux (C), R. O'Reilly (A) – Duchene, Couturier, Killorn – Konecny, Marner, Point – B. Schenn. Trenér: Jon Cooper.

Finsko: Säteri (Korpisalo) – Ohtamaa, Honka, Jaakola (A), V. Lajunen, Lehtonen, Hietanen, Kukkonen (C), Järvinen – Aho, Filppula (A), Rantanen – M. Aaltonen, Kemppainen, Pyörälä – Savinainen, Sallinen, Pihlström – J. Lajunen, Hännikäinen, Osala. Trenér: Lauri Marjamäki.

Rozhodčí: Mark Lemelin (AUT), Stephen Reneau (USA) – Brian Oliver (USA), Alexander Otmachov (RUS)

Diváci: 10 202 (76 % celkové kapacity)

02:46 CAN 1:0 Marner (Point, Matheson)
03:08 FIN 1:1 J. Lajunen (Osala)
03:58 FIN 2 Järvinen, hákování
04:08 CAN 2:1 Parayko (Marner)
07:33 FIN 2 M. Aaltonen, vysoká hůl
13:35 FIN 2 Aho, hrubost