Mistrovství světa

Česko – Švýcarsko

1:3

konec (0:1, 1:1, 0:1)

16.05.2017, 16:15 • AccorHotels Arena, Paříž • Skupina B • Vojtěch Drbohlav (@Vojta_Drbohlav)

Z tohoto utkání je to vše. Odsud z Paříže se znovu přihlásíme za několik minut, v AccorHotels aréně se bude hrát ještě zápas Kanada – Finsko. Prozatím přeji dobrý, téměř letní večer. (18:26:47)
Oba týmy děkují svým fanouškům za podporu, švýcarští hráči o něco déle. Následně hráči odjíždějí do svých kabin, předtím ještě projdou mix zónou, kde poskytnou rozhovory novinářům.
Česká republika prohrála a je na třetím místě. Stále není rozhodnuto, zda odehraje čtvrtfinále zde v Paříži nebo v Kolíně nad Rýnem. To bude jasné až po večerním zápasu Německa.
Nyní je na pořadu švýcarská hymna.
Nejlepší hráči utkání
David Pastrňák (CZE)
Niklas Schlegel (SUI)
Švýcarsko položilo základ k vítězství nad Českou republikou již na začátku zápasu, konkrétně ve druhé minutě. Čechům se sice podařilo po polovině zápasu snížit, ale na vyrovnání nedosáhli. Ve třetí třetině potom Jandačovi svěřenci trochu otevřeli hru a Švýcaři rozhodli po jednom ze svých četných brejků. Švýcarsko tedy přeskočilo Čechy na druhé příčce.

59:52

Švýcarsko vyhodilo puk a může se radovat z vítězství.

59:32

Po střele od modré se čeští hokejisté snažili puk tečovat, jenže přes několik bránících Švýcarů se jim to nepovedlo.

59:10

Češi jsou sice v pásmu, jenže si jen přihrávají a nestřílejí.

58:53

Švýcaři minuli prázdnou branku České republiky.

58:39

Česká republika hraje bez brankáře v šesti.

57:55

Švýcarsko si vytvořilo tlak a jeden z hráčů čekal na přihrávku a chtěl dorážet do prázdné brány. Puku na hokejce se však nedočkal.

57:29

Švýcarští hokejisté pečlivě střeží obrannou čáru, a kvůli tomu mají Češi problémy s přechodem do útočného pásma.

57:14

Necelé tři minuty před koncem třetí třetiny se bude vhazovat ve středovém kruhu, Češi zatím nezkusili odvolat brankáře.

56:39

Na branku ujížděl osamocený Reto Suri. Švýcarský útočník si rozhýbal brankáře a mohl poslat puk pod břevno, ale Suri přestřelil.

56:18

Znovu Češi ani nevystřelili na branku, protože si několik hráčů dávalo přednost, kdo vystřelí, až tak nakonec neučinil žádný z nich.

55:36

Oba týmy vystřídaly a Švýcaři se ženou do útočného pásma.

1:3

Branky a nahrávky: 35. Červenka (Pastrňák, Šulák) – 2. Praplan (Diaz), 29. Suri (Kukan, Schlumpf), 53. Brunner (Richard, Marti)

Česko: Mrázek (Francouz) – Gudas, R. Šimek, Jeřábek, J. Krejčík, Kempný, Rutta, Šulák, Kundrátek – Plekanec (A), Sobotka, Voráček (C) – Červenka, Jan Kovář (A), Pastrňák – Birner, P. Vrána, Řepík – Horák, R. Hanzl, T. Zohorna.

Švýcarsko: Schlegel (Genoni) – Diaz (C), Marti, Schlumpf, Kukan, Loeffel, Genazzi – Ambühl (A), Herzog, Malgin – Praplan, Suri, Haas – Bodenmann, Richard, Brunner – Rüfenacht, Schäppi (A), Suter.

Rozhodčí: Kubuš (SVK), Linde (SWE) – Dedioulia (BLR), Sormunen (FIN)

Diváci: 4 531

01:42 SUI 0:1 Praplan (Diaz)
09:25 SUI 2 Loeffel, krosček
13:21 CZE 2 Plekanec, držení protihráče
17:26 SUI 2 Marti, krosček