Mistrovství světa

Kanada – Norsko

5:0

konec (2:0, 2:0, 1:0)

15.05.2017, 16:15 • AccorHotels Arena, Paříž (kapacita: 13 500 míst) • Skupina B • Ondřej Zoubek (@VondraZoubek), Jakub Borovský

57:20

Kanada právě vstřelila branku!
Tohle je opravdu neuvěřitelné! Kanaďané rozebrali Nory a proměnili čtvrtou přesilovku ze čtyř. Scheifele si přibrzdil s pukem v rohu kluziště, přihrál na levý kruh RYANU O'REILLYMU, a ten se z první trefil přesně k pravé tyčce – 5:0! Asistence: Mark Scheifele, Nathan MacKinnon.

56:55

Niklas Roest (NOR) odjíždí na trestnou lavici na dvě minuty za sekání. Kanada si zahraje čtvrtou přesilovku v zápase. Předchozí tři využila.

53:40

Roest pronikl po levém křídle a nakonec si vykoledoval faul. Chris Lee (CAN) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

50:16

Kanaďané rozjeli před Haukelandem kolotoč. Po střele Demerse přihrál MacKinnon Skinnerovi, a ten z mezikruží jen těsně minul!

48:12

Během komerční přestávky Norové znovu vystřídali brankáře. Henrik Haukeland už má beton v pořádku a vrací se do branky místo Steffena Söberga.

45:45

Henrik Haukeland měl nějaký problém s připevněním pravého betonu a nakonec musel vystřídat. Zaskakuje za něj Steffen Söberg.

39:36

Po střele Konecného z mezikruží zacinkala za Haukelandem levá tyčka! O něco později mířil od modré čáry nepřesně de Haan.

38:14

Kanaďané zůstávají v přesilovkách dnešního utkání stoprocentní! Po několika přihrávkách se puk dostal na modrou čáru ke COLTONU PARAYKOVI, a ten podruhé v zápase prostřelil Haukelanda – 4:0! Asistence: Nathan MacKinnon, Mitch Marner.

36:56

Skinner u pravé tyčky dorážel nahozený puk, ten ale jen proklouzal okolo čáry! Lee později pálil těsně vedle.

36:32

Niklas Roest (NOR) je potrestán dvěma minutami za zdržování hry – vystřelení puku mimo hrací plochu. Využije Kanada také třetí přesilovku?

34:57

Z další akce už Kanada udeřila a vede o tři branky! Matheson v tísni nahodil puk na bránu a kotouč se od bránícího Trettenese odrazil k volnému MARKU SCHEIFELEMU. Útočník Winnipegu překonal zmateného Haukelanda a zasunul puk do branky – 3:0! Asistence: Mike Matheson.

34:47

Simmonds přihrál mezi kruhy Girouxovi, jehož střela Haukelandovi propadla. Puk klouzal za čáru, ale na poslední chvíli jej odpálil Sörvik!

31:15

Parayko pronikl po levém křídle a přihrával před prázdnou branku Schennovi. Ten ale nedokázal skákavý puk zasunout!

29:14

Daniel Sörvik (NOR) z Litvínova je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl, ale trest přichází také pro Kanadu. Alex Killorn (CAN) si odsedí menší trest za sekání. Hraje se ve čtyřech.

28:43

Marner zrychlil hru přihrávkou z jedné a našel před bránou úplně volného Killorna. Ten naštěstí pro Nory netrefil puk dobře a Haukeland zasáhl.

19:28

Haukeland už měl puk pod kontrolou, když Wayne Simmonds (CAN) vlétl před norskou branku. Útočník Philadelphie si vysloužil dvě minuty za hrubost.

18:42

A skutečně se tak děje! Kanaďané proměňují i druhou přesilovku v zápase. COLTON PARAYKO nahodil puk před bránu, Haukeland nic neviděl přes dvojici hráčů, a tak skončil kotouč přesně za pravou tyčkou – 2:0! Asistence: Nathan MacKinnon, Ryan O'Reilly.

18:12

Podruhé v krátké době je vyloučen Mathis Olimb (NOR). Obdržel dvě minuty za držení protihráče a Kanada může náskok navýšit.

17:48

Kanada se prosazuje v přesilovce a tentokrát už gól platí! Lee napřáhl na modré čáře a Haukeland nedokázal jeho střelu udržet. Od Simmondse a bránícího Sveuma se puk odrazil k BRAYDENU SCHENNOVI, a ten jej zblízka bekhendem doklepl do prázdné branky – 1:0! Asistence: Wayne Simmonds.

16:33

O'Reilly vrátil puk zpoza brány na Marnera, který střílel z pravého kruhu. Haukeland pohotově zasáhl a vyrazil puk!

16:05

Konecny byl v rohu kluziště faulován Mathisem Olimbem (NOR), který si odsedí dvě minuty za krosček. První přesilovka pro Kanadu.

07:15

Bonsaksen chyboval při rozehrávce a u vlastní branky přišel o puk. Duchene si nabruslil do střelecké pozice, ale těsně minul!

05:34

Norové si zahrají přesilovou hru. Kanaďané hráli v šesti, dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Travis Konecny (CAN).

04:39

Tak dlouho Kanaďané tlačili Nory v jejich obranném pásmu, až se jim podařilo skórovat. Do prázdné branky zakončil puk Simmonds. Branka byla ale posunuta a rozhodčí po poradě s kolegou u videa gól neuznal.

03:50

Velká šance Duchena, který se objevil sám před norským brankářem. Zvolil bekhendovou kličku, puk ale poslal příliš vysoko.

01:52

O'Reilly se rozjel proti Haukelandovi, který ale vůbec nemusel zasahovat, protože puk proletěl vedle branky.

01:52

Johannes Johannesen (NOR) fauloval O'Reillyho, kterému překazil na poslední chvíli zakončení, a rozhodčí píská trestné střílení.

5:0

Branky a nahrávky: 18. B. Schenn (Simmonds), 19. Parayko (MacKinnon, R. O'Reilly), 35. Scheifele (Matheson), 39. Parayko (MacKinnon, Marner), 58. R. O'Reilly (Scheifele, MacKinnon)

Kanada: Ch. Johnson (Pickard) – Parayko, Vlasic, Demers, de Haan, Matheson, Lee, Morrissey – MacKinnon, Skinner, Scheifele – Simmonds, Giroux (C), R. O'Reilly (A) – Duchene (A), Couturier, Killorn – Konecny, Marner, Point – B. Schenn.

Norsko: Haukeland (46. až 49. Söberg) – Holös (C), Nörstebö, Sveum, Ödegaard, Johannesen, Bonsaksen, Sörvik – K. A. Olimb, Thoresen (A), M. Olimb (A) – Bastiansen, Röymark, Rosseli Olsen – Martinsen, K. Forsberg, Reichenberg – Trettenes, Roest, Valkvae Olsen – Karterud.

Rozhodčí: Roman Gofman (RUS), Marcus Linde (SWE) – Roman Kaderli (SUI), Libor Suchanek (CZE)

Diváci: 5 093 (38 % celkové kapacity)

01:52 NOR TS Johannesen, hákování
05:34 CAN 2 HL příliš mnoho hráčů, odpyká Konecny
16:05 NOR 2 M. Olimb, krosček
17:48 CAN 1:0 B. Schenn (Simmonds)
18:12 NOR 2 M. Olimb, držení protihráče
18:42 CAN 2:0 Parayko (MacKinnon, R. O'Reilly)
19:28 CAN 2 Simmonds, hrubost