Mistrovství světa

Kanada – Norsko

5:0

konec (2:0, 2:0, 1:0)

15.05.2017, 16:15 • AccorHotels Arena, Paříž (kapacita: 13 500 míst) • Skupina B • Ondřej Zoubek (@VondraZoubek), Jakub Borovský

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. Z Paříže se vám znovu přihlásíme při večerním utkání Francie proti Slovinsku. Na počtenou! (18:33:59)
Nejlepší hráči utkání:

Colton Parayko – CAN (2+0)
Henrik Ödegaard – NOR (0+0)
Utkání je u konce, Kanada jednoznačně vítězí a potvrzuje první místo ve skupině. Norům se čtvrtfinále vyhne, naopak Češi mají účast ve vyřazovacích bojích po tomto utkání jistou. Ve třetí třetině ubrala na aktivitě i Kanada, ale přesto dokázala ještě jednou skórovat. Čtvrtou přesilovku ze čtyř využil přesnou střelou O'Reilly.

59:32

Reichenberg vnikl do útočné třetiny, obstřelil Demerse, ale branku netrefil. Kanada zahajuje jeden z posledních útoků.

59:04

Couturierova přihrávka na Duchena neprošla, kotouč srazil Martinsen. Norové jej pak prostrčili do středního pásma.

58:24

Parayko nahodil puk po mantinelu, ale Kanaďané se v útočném pásmu neudrželi. Norové jim však puk rychle vrátili.

57:20

Kanada právě vstřelila branku!
Tohle je opravdu neuvěřitelné! Kanaďané rozebrali Nory a proměnili čtvrtou přesilovku ze čtyř. Scheifele si přibrzdil s pukem v rohu kluziště, přihrál na levý kruh RYANU O'REILLYMU, a ten se z první trefil přesně k pravé tyčce – 5:0! Asistence: Mark Scheifele, Nathan MacKinnon.

56:55

Niklas Roest (NOR) odjíždí na trestnou lavici na dvě minuty za sekání. Kanada si zahraje čtvrtou přesilovku v zápase. Předchozí tři využila.

55:54

Lee vyskočil z trestné lavice a přihrál do jízdy Girouxovi. Ten objel Johannesena a vystřelil, Haukeland byl připraven.

55:14

Johnsona překvapil odraz o mantinelu, ale nakonec pro něj všechno dobře dopadlo. O chvilku později střílel vedle Johannesen.

54:45

Kanaďané zastavili křižnou přihrávku od M. Olimba a Couturier vyhodil puk z pásma. Javorové listy střídají.

54:15

Kanada vyhodila a v klidu střídá. Norové se snaží vrátit do útočné třetiny a pokusit se o vstřelení čestného gólu.

53:40

Roest pronikl po levém křídle a nakonec si vykoledoval faul. Chris Lee (CAN) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

52:54

Marner si u střídačky odstavil Karteruda a získal puk pro Couturiera. Ten teď čeká na dostřídání spoluhráčů.

52:10

Nörstebö dostal puk alespoň do středního pásma, k založení útočné akce se ale Norové nedostali.

51:32

První Vlasicova střela od modré čáry neprošla na branku, podruhé už mířil hodně nepřesně.

5:0

Branky a nahrávky: 18. B. Schenn (Simmonds), 19. Parayko (MacKinnon, R. O'Reilly), 35. Scheifele (Matheson), 39. Parayko (MacKinnon, Marner), 58. R. O'Reilly (Scheifele, MacKinnon)

Kanada: Ch. Johnson (Pickard) – Parayko, Vlasic, Demers, de Haan, Matheson, Lee, Morrissey – MacKinnon, Skinner, Scheifele – Simmonds, Giroux (C), R. O'Reilly (A) – Duchene (A), Couturier, Killorn – Konecny, Marner, Point – B. Schenn.

Norsko: Haukeland (46. až 49. Söberg) – Holös (C), Nörstebö, Sveum, Ödegaard, Johannesen, Bonsaksen, Sörvik – K. A. Olimb, Thoresen (A), M. Olimb (A) – Bastiansen, Röymark, Rosseli Olsen – Martinsen, K. Forsberg, Reichenberg – Trettenes, Roest, Valkvae Olsen – Karterud.

Rozhodčí: Roman Gofman (RUS), Marcus Linde (SWE) – Roman Kaderli (SUI), Libor Suchanek (CZE)

Diváci: 5 093 (38 % celkové kapacity)

01:52 NOR TS Johannesen, hákování
05:34 CAN 2 HL příliš mnoho hráčů, odpyká Konecny
16:05 NOR 2 M. Olimb, krosček
17:48 CAN 1:0 B. Schenn (Simmonds)
18:12 NOR 2 M. Olimb, držení protihráče
18:42 CAN 2:0 Parayko (MacKinnon, R. O'Reilly)
19:28 CAN 2 Simmonds, hrubost