Mistrovství světa

Francie – Česko

2:5

konec (0:1, 1:2, 1:2)

14.05.2017, 16:15 • AccorHotels Arena, Paříž (kapacita: 13 500 míst) • Skupina B • Ondřej Zoubek (@VondraZoubek)

54:00

Olivier Dame-Malka (FRA) je potrestán dvěma minutami za držení Hanzla u mantinelu. Využije český tým i třetí přesilovku?

39:14

Roman Červenka (CZE) musí na trestnou lavici na dvě minuty za zdržování hry – vystřelení puku mimo hrací plochu. Francouzi mají ještě před přestávkou dobrou šanci.

36:48

Stéphane Da Costa (FRA) je potrestán dvěma minutami za hákování Sobotky. Češi rozehrají přesilovou hru.

24:45

Češi jdou znovu do tří. Michal Řepík (CZE) si pomohl faulem v souboji s Treillem a odsedí si dvě minuty za hákování. Do návratu Sobotky přitom zbývá ještě padesát sekund.

21:35

Navíc přichází znovu ten samý trest pro Vladimíra Sobotku (CZE) po faulu na Meuniera. Čtyři minuty za vysokou hůl a další nepříjemně dlouhá přesilovka Francie.

18:42

Tohle bude ale nepříjemné. Michal Kempný (CZE) je vyloučen na čtyři minuty za vysokou hůl. Francie bude hrát skoro minutu v pěti proti třem.

17:28

Roman Červenka (CZE) fauloval v útočném pásmu a odsedí si dvě minuty za hákování. Francouzi si zahrají svou první přesilovku.

08:02

Potrestaným hráčem je kapitán Laurent Meunier (FRA), jenž je vyloučen na dvě minuty za držení Řepíka. První přesilovka pro Čechy.

2:5

Branky a nahrávky: 21. S. Da Costa (Fleury), 51. Roussel – 9. Pastrňák (Horák, Voráček), 27. Řepík (Kundrátek), 38. Rutta (Červenka), 49. Řepík (Kempný), 59. T. Zohorna (Horák)

Francie: Hardy (Quemener) – Auvitu, Hecquefeuille (A), Manavian, Besch, Janil, Dame-Malka, Raux – S. Da Costa, Roussel, Bellemare (A) – Fleury, Treille, T. Da Costa – Meunier (C), Lamperier, Perret – Ritz, Douay, Rech – Claireaux. Trenér: Dave Henderson.

Česko: Francouz (Mrázek) – Gudas, R. Šimek, Jeřábek, J. Krejčík, Kempný, Rutta, Kundrátek – Plekanec (A), Sobotka, Voráček (C) – Červenka, Jan Kovář (A), Pastrňák – Birner, P. Vrána, Řepík – Radil, R. Hanzl, T. Zohorna – Horák. Trenér: Josef Jandač.

Rozhodčí: Oliver Gouin (CAN), Jozef Kubuš (SVK) – Alexander Otmachov (RUS), Hannu Sormunen (FIN)

Diváci: 13 003 (96 % celkové kapacity)

08:02 FRA 2 Meunier, držení protihráče
08:32 CZE 0:1 Pastrňák (Horák, Voráček)
17:28 CZE 2 Červenka, hákování
18:42 CZE 2+2 Kempný, vysoká hůl+vysoká hůl
20:53 FRA 1:1 S. Da Costa (Fleury)
21:35 CZE 2+2 Sobotka, vysoká hůl+vysoká hůl
24:45 CZE 2 Řepík, hákování