Slovensko – USA

1:6

konec (0:1, 1:3, 0:2)

14.05.2017, 16:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem • Skupina A • Daniel Kinc

Ode mne je to pro tuto chvíli z kolínské LANXESS areny vše, opět se vám z Německa přihlásíme ve 20:15, kdy se utkají Dánsko se Švédskem. Loučí se s vámi Daniel Kinc. (18:58:47)
Hráči zápasu

Mário Bližňák (Slovensko) – Kevin Hayes (USA)
Utkání je u konce! Američané mu téměř celou dobu dominovali a po zásluze si připisují téměř snadnou výhru 6:1 nad hodně se trápícím Slovenskem. Ve třetí třetině se USA dočkaly ještě dvou branek, když se nejprve po akci Hayese prosadil před prázdnou brankou Johnny Gaudreau a výsledek zavřel v přesilovce po střílené přihrávce Eichela Anders Lee. Spojené státy mají jistý postup do čtvrtfinále, ale stále není známo z jakého místa.

59:58

Čestnou branku mohl přeci jen zaznamenat v samém závěru Hudáček, ale ani nadvakrát Howarda nepropálil.

59:35

Na druhé straně to zkusil ještě Kudrna, ale v individuálním průniku středem nepochodil.

59:01

V momentě, kdy Zigo naskočil zpět do hry, se mohli radovat Američané znovu, ale střela Eichela byla nepřesná.

58:25

Slováci zatím oslabení zvládají nad míru dobře a už podruhé v krátkém sledu vyhodili.

58:00

Do konce třetí třetiny zbývají dvě minuty.

57:40

Keller dobře pálil z hranice levého kruhu, ale Hudáček proti jeho ráně povyjel a vyrážečkou ji vytěsnil nad břevno.

57:01

Tomáš Zigo fauloval a odsedí si dvě minuty za podražení. Nejen slovenští fanoušci, ale taky samotní hráči si jistě přejí, aby tohle trápen už co nejrychleji skončilo.

56:26

Američané jsou v plném počtu a nutno dodat, že se při oslabení prakticky nezapotili.

56:05

A když už to vypadalo, že se Slováci přeci jen v pásmu usadí, tak jim nevyšel přechod modré čáry a byl odpískán ofsajd.

55:34

Až nyní pronikli naši východní sousedé do pásma, ale USA opět rychle vyhodily a na tribunách se začíná ozývat první pískot.

54:58

Jenomže i tahle přesilovka je ze strany Slovenska jedno velké trápení, svěřenci Zdeno Cígera se nemohou usadit v pásmu.

54:26

Tak ještě malou jiskru naděje přinese Slovákům nabídnutou přesilová hra. Na trestnou lavici usedá Nick Bjugstad, jenž si odpyká dvě minuty na podražení.

54:00

Spojené státy se nikam neženou. Kevin Hayes nyní dobře zachytil puk, rychle rozehrál, ale USA pouze odevzdaly kotouč za branku soupeři.

53:25

Cingel nyní dobře obral Howarda o puk za brankou, ale nic ze své možnosti nevytěžil a Američané vyhodili.

52:45

Obraz utkání je již víceméně takový, že se zápas jen dohrává. Američani jsou aktivnější, zatímco jejich soupeř naprosto odevzdaný.

1:6

Branky a nahrávky: 31. Gernát (L. Hudáček, Dravecký) – 9. Keller (Lee, Skjei), 26. J. Gaudreau (K. Hayes), 37. Dvorak (J. Gaudreau), 39. Trouba, 43. J. Gaudreau (K. Hayes), 48. Lee (Eichel, Hanifin)

Slovensko: J. Hudáček (Janus) – Čerešňák, Trška, Mikuš (A), Gernát, Sersen, Čajkovský, Šedivý – Miklík (A), Bližňák, Haščák – Cingel, Kudrna, Hrnka – Dravecký (C), L. Hudáček, Skalický – Matoušek, Zigo, A. Šťastný – Suja.

USA: Howard (Hellebuyck) – Trouba, DeKeyser, C. Murphy (C), Hanifin, McAvoy, Skjei, T. van Riemsdyk – Eichel, Keller, Lee – Schmaltz, D. Larkin (A), B. Nelson (A) – J. Gaudreau, Bjugstad, K. Hayes – Compher, Copp, Greenway – Dvorak.

Rozhodčí: Jan Hribik (CZE), Tobias Wehrli (SUI) – Andreas Malmqvist (SWE), Sakari Suominen (FIN)

02:41 USA 2 Dvorak, hrubost
08:12 USA 0:1 Keller (Lee, Skjei)
15:28 USA 2 DeKeyser, krosček
25:57 USA 0:2 J. Gaudreau (K. Hayes)
27:41 SVK 2 Čerešňák, podražení
30:40 SVK 1:2 Gernát (L. Hudáček, Dravecký)
36:04 USA 1:3 Dvorak (J. Gaudreau)
38:01 USA 1:4 Trouba