Mistrovství světa

Švýcarsko – Bělorusko

3:0

konec (1:0, 1:0, 1:0)

10.05.2017, 16:15 • AccorHotels Arena, Paříž (kapacita: 13 500 míst) • Skupina B • Ondřej Zoubek (@VondraZoubek), Vojtěch Drbohlav (@Vojta_Drbohlav), Michal Toman (@michal_toman99)

48:30

Bělorusko dostává šanci na odpověď. Andres Ambühl (SUI) je potrestán dvěma minutami za nedovolené bránění.

47:55

Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Nádherná branka Švýcarů! Schäppi obral u mantinelu o kotouč Graborenka a posunul puk do jízdy CODYMU ALMONDOVI. Útočník Ženevy si nabruslil na kruh a vymetl pravou šibenici překrásnou střelou – 3:0! Asistence: Reto Schäppi.

38:17

Hollenstein efektně přenechal puk za sebou Praplanovi, jenž by byl býval zakončoval z velmi výhodné pozice, kdyby ho nefauloval Pavel Vorobej (BLR). Bělorus je vyloučen na dvě minuty za podražení.

37:06

Lalande mohl inkasovat potřetí! Po krásné přihrávce křížem jel na něj z levé strany Suter, ale bekhendové zakončení mezi tři tyče nevměstnal.

35:29

Švýcaři zvyšují náskok a vedou před koncem druhé třetiny o dvě branky! Bělorusové ustáli střelu z pravé strany, ale poté přihrál Hollenstein mezi kruhy ANDRESI AMBÜHLOVI, který se z první trefil pod břevno. Lalande na puk lapačkou nedosáhl – 2:0! Asistence: Denis Hollenstein, Romain Loeffel.

30:35

Švýcaři byli velmi blízko vstřelení druhé branky! Po akci Schäppiho dorážel Almond a jen těsně minul levou tyčku branky zmateného Lalanda.

27:06

Přesilovka okamžitě končí. Reto Schäppi (SUI) hned po buly fauloval Graborenka a odsedí si dvě minuty za hákování.

27:01

Charles Linglet (BLR) je nakonec za vystřelení puku mimo hrací plochu (zdržování hry) vyloučen na dvě minuty. Švýcaři si tak znovu zahrají přesilovku.

22:37

Bělorusové teď v obranném pásmu naprosto propadli a Malgin si vybruslil mezi kruhy. Střelu floridského útočníka čapl Lalande do lapačky.

17:54

Přesilovku pět na čtyři už hokejisté ze země helvétského kříže využívají a jdou do vedení! Lalande vyrazil Untersanderovu střelu jen před sebe a RETO SCHÄPPI doklepl puk zblízka do prázdné branky – 1:0! Asistence: Ramon Untersander, Joel Genazzi.

16:12

Necelou půlminutu budou hrát Švýcaři ve dvojnásobné početní výhodě. Roman Graborenko (BLR) obdržel menší trest za podražení.

14:39

Danila Karaban (BLR) sice nepustil Brunnera do zakončení, jenže si pomohl nedovoleným způsobem. Dvě minuty za hákování.

12:00

Simon Bodenmann (SUI) je vyloučen na dvě minuty za hákování. Po skončení druhé komerční pauzy si svou první přesilovku zahrají Bělorusové.

07:47

Dokonce si Švýcaři vykoledovali první faul. Dmitri Korobov (BLR) je potrestán dvěma minutami za krosček, přesilovka začne po komerční přestávce.

03:54

Hollenstein střílel z úhlu a jeden z běloruských obránců měl co dělat, aby si nesrazil puk do vlastní branky. Lalande byl totiž hodně daleko z klece.

3:0

Branky a nahrávky: 18. Schäppi (Untersander, Genazzi), 36. Ambühl (Hollenstein, Loeffel), 48. Almond (Schäppi)

Švýcarsko: Genoni (Hiller) – Diaz (C), Furrer (A), Kukan, Untersander, Loeffel, Genazzi, Marti – Rüfenacht, Schäppi, Almond – Praplan, Hollenstein, Haas – Ambühl (A), Bodenmann, Brunner – Herzog, Malgin, Richard – Suter. Trenér: Patrick Fischer.

Bělorusko: Lalande (M. Karnauchov) – Lisovec, Korobov (A), Šinkevič, Chenkel, Jevenko, Graborenko, Vorobej – Stefanovič, A. Kosticyn, S. Kosticyn – Kulakov, Pavlovič (A), Kovyršin – Děmkov, Stas (C), Linglet – Šarangovič, Karaban, Kogalev – Drozd. Trenér: Dave Lewis.

Rozhodčí: Roman Gofman (RUS), Anssi Salonen (FIN) – Hannu Sormunen (FIN), Libor Suchánek (CZE)

Diváci: 3 212 (24 % celkové kapacity)

07:47 BLR 2 Korobov, krosček
12:00 SUI 2 Bodenmann, hákování
14:39 BLR 2 Karaban, hákování
16:12 BLR 2 Graborenko, podražení
17:54 SUI 1:0 Schäppi (Untersander, Genazzi)
27:01 BLR 2 Linglet, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo
27:06 SUI 2 Schäppi, hákování
35:29 SUI 2:0 Ambühl (Hollenstein, Loeffel)