Mistrovství světa

Švýcarsko – Bělorusko

3:0

konec (1:0, 1:0, 1:0)

10.05.2017, 16:15 • AccorHotels Arena, Paříž (kapacita: 13 500 míst) • Skupina B • Ondřej Zoubek (@VondraZoubek), Vojtěch Drbohlav (@Vojta_Drbohlav), Michal Toman (@michal_toman99)

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek středečního dne. Večer pro vás z Paříže připravíme online přenos z utkání mezi Finskem a Slovinskem. Na počtenou! (18:29:31)
Švýcaři se díky dnešnímu vítězství posunuli na druhé místo ve skupině, o které už dnes jistojistě nepřijdou. Naopak Bělorusové zůstávají bez bodového zisku poslední a budou nejspíš se Slovinskem bojovat o záchranu.
Nejlepší hráči utkání:

Leonardo Genoni – SUI (14 úspěšných zákroků)
Charles Linglet – BLR (0+0)
Švýcaři vstupovali do třetí třetiny s náskokem dvou branek a znovu se jim podařilo jednu přidat. Po osmi minutách využil Schäppi chyby Graborenka a přihrál Almondovi. Švýcarský útočník se trefil přesně do pravého horního růžku. Bělorusové následně nevyužili přesilovku a do konce utkání už se na pořádnou šanci nezmohli. Po čtyřech zápasech jsou bez bodu.

59:59

Voroboj ještě vyslal od červené čáry poslední propagační ránu. Genoni udržel kotouč a Švýcaři slaví výhru 3:0.

59:32

Suter posunul puk do středního pásma a švýcarští fanoušci oceňují výkon svých oblíbenců skandovaným potleskem.

58:48

Kogalev se po Drozdově akci natlačil před brankou k volnému puku, ale Genoniho nepřekonal. Švýcarský gólman hájí nulu.

58:16

Běží poslední dvě minuty třetí třetiny. Almondovi se nepovedlo tečovat nahození od Rüfenachta, a tak Lalande v poklidu zasáhl.

57:53

Korobov dohrál Martiho na mantinel a S. Kosticyn přihrál mezi kruhy na Kovyršina. Jeho střelu skryl Genoni do lapačky.

56:58

Děmkov vybojoval puk pro Jevenka, jehož nahození od mantinelu na branku neprošlo. I tak zůstává Bělorusko v útočné třetině.

56:34

Nyní už se utkání skutečně jen dohrává a běloruské šance klesají na minimum. Genoni si vyjel pro puk a s přehledem rozehrál.

55:54

Bodenmannova přihrávka vyhnala Švýcary z útočného pásma, naopak zaútočit mohl A. Kosticyn. Objetí branky nekorunoval povedeným bekhendovým zakončením.

55:25

A. Kosticyn vybojoval u mantinelu puk pro Stase a přihrál mu na pravý kruh. Švýcarský brankář udržel Stasovu střelu.

54:43

Jako vítěz vyšel Šinkevič, a tak mohli Bělorusové zaútočit. Před Genonim se marně pokoušel proti trojici obránců prosadit Kogalev.

53:57

Kukan udržel modrou čáru a nahodil puk po mantinelu. Tam pokračuje hra soubojem dvou osmiček, Praplana a Šinkeviče.

53:27

Bělorusové působí hodně bezradně, za celý zápas nebyli schopni si vytvořit gólovou šanci. Šance na postup do čtvrtfinále jim nenávratně utíká.
Dnešní utkání sleduje 3 212 diváků.

52:36

Pavloviče při přechodu modré čáry jeden ze spoluhráčů předběhl, a tak už se střela do chráničů Genazziho nepočítala. Ofsajd, komerční pauza.

3:0

Branky a nahrávky: 18. Schäppi (Untersander, Genazzi), 36. Ambühl (Hollenstein, Loeffel), 48. Almond (Schäppi)

Švýcarsko: Genoni (Hiller) – Diaz (C), Furrer (A), Kukan, Untersander, Loeffel, Genazzi, Marti – Rüfenacht, Schäppi, Almond – Praplan, Hollenstein, Haas – Ambühl (A), Bodenmann, Brunner – Herzog, Malgin, Richard – Suter. Trenér: Patrick Fischer.

Bělorusko: Lalande (M. Karnauchov) – Lisovec, Korobov (A), Šinkevič, Chenkel, Jevenko, Graborenko, Vorobej – Stefanovič, A. Kosticyn, S. Kosticyn – Kulakov, Pavlovič (A), Kovyršin – Děmkov, Stas (C), Linglet – Šarangovič, Karaban, Kogalev – Drozd. Trenér: Dave Lewis.

Rozhodčí: Roman Gofman (RUS), Anssi Salonen (FIN) – Hannu Sormunen (FIN), Libor Suchánek (CZE)

Diváci: 3 212 (24 % celkové kapacity)

07:47 BLR 2 Korobov, krosček
12:00 SUI 2 Bodenmann, hákování
14:39 BLR 2 Karaban, hákování
16:12 BLR 2 Graborenko, podražení
17:54 SUI 1:0 Schäppi (Untersander, Genazzi)
27:01 BLR 2 Linglet, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo
27:06 SUI 2 Schäppi, hákování
35:29 SUI 2:0 Ambühl (Hollenstein, Loeffel)