Slovensko – Německo

2:3

po s.n. (0:1) (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0)

10.05.2017, 20:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem • Skupina A • Daniel Kinc

Utkání je u konce! Německo ještě čtyři minuty před druhou sirénou prohrávalo o dvě branky, nicméně nevzdalo se a nakonec v nájezdech urvalo dva nesmírně cenné body.

V nájezdech, jak už bylo zmíněno, rozhodl Dominik Kahun a domácí si za velkých ovací zaplněných tribun připsali druhou výhru ve svém čtvrtém vystoupení na domácím MS! (23:15:40)

V samostatných nájezdech zvítězil tým Německo.
Domácí vítězí a dokonávají svůj zápasový obrat. V nájezdech se jako jediný prosadil DOMINIK KAHUN, který předvedl krásný blafák do bekhendu a vystřelil svému týmu druhou výhru na turnaji – 2:3.

3. série 0:1

Michel Miklík musel dát, ale z brankoviště střelou na lapačku přestřelil branku a Německo vítězí!

Yasin Ehliz se rozjel hodně rychle a zkusil zasunout na zadní tyč, ale také jemu kotouč utekl.

2. série 0:1

Mário Bližňák nic neřešil a zkusil vypálit z mezikruží, ovšem branku přestřelil. Pokračujeme.

Brooks Macek si skvěle rozhýbal Hudáčka, ale poté mu kotouč utekl!

1. série 0:1

Za Slováky se jako první rozjel Tomáš Hrnka, ovšem po rychlé míchanici trefili jen tyč!

Dominik Kahun se rozjel jako první k nájezdu, vystřihl klasický bekhendový zákrok a uspěl!

Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení vítěze nepřineslo, a tak uvidíme nájezdy. Slováci si tuto disciplínu vyzkoušejí podruhé během dvou dnů a já jen připomenu, že včera se neprosadil ani jeden z nich.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:58

Slováci mohli v samém závěru rozhodnout! Kudrna na sebe natáhl dva hráče a načasoval v útočné třetině skvělou žabičku na Lukáše Cingela, který však sám před brankou trefil jen vyrážečku připraveného Aus den Birkena!

64:40

Další tutovka Němců! Yasin Ehliz zůstal sám mezi kruhy, dostal nabito, ale příklepem prověřil pouze tvrdost pravého betonu Hudáčka, který skvěle zasáhl!

64:16

Vladimír Dravecký si vybruslil s pukem na vrcholek kruhů, ale trefil jen připraveného Aus den Birkena, který podržel svůj celek.

64:07

Rozběhla se poslední minuta prodloužení, do útoku se ženou pro změnu slovenští hokejisté.

63:26

Patrick Reimer si dobře nabruslil z levé strany, schoval svou střelu za obránce, ale Hudáček u své levé tyče skvěle zasáhl!

62:44

Hrnka si dal v útočném pásmu dvě kolečka, vyměnil si kotouč s Mikúšem a poté prudce vypálil, ale Aus den Birken zasahovat nemusel.

2:3

Branky a nahrávky: 10. Matoušek (Zigo, Šedivý), 22. L. Hudáček (Čajkovský) – 37. Reimer (Ehrhoff, Kahun), 37. Ehliz (D. Seidenberg, Müller), rozh. náj. Kahun

0:1   Michel Miklík (SVK)

Slovensko: J. Hudáček (J. Laco) – Jánošík, Čerešňák, Mikuš (A), Gernát, Sersen, Čajkovský, Šedivý, Trška – Miklík (A), Bližňák, Haščák – Cingel, Kudrna, Hrnka – Dravecký (C), L. Hudáček, Skalický – Matoušek, Zigo, A. Šťastný.

Německo: Greiss (A) (10. Aus den Birken) – D. Seidenberg, Müller (C), Reul, Ehrhoff, Abeltshauser, Hördler, Krueger – Reimer, Ehliz, Tiffels – Macek, Y. Seidenberg, Kahun – Plachta, Fauser (A), Wolf – Kink, Schütz, Gogulla.

Rozhodčí: Stefan Fonselius (FIN), Brett Iverson (CAN) – Rene Jensen (DEN), Judson Ritter (USA)

09:23 SVK 1:0 Matoušek (Zigo, Šedivý)