Play-off NHL

Minnesota Wild – St. Louis Blues

3:4

po prodl. (1:2, 0:0, 2:1 - 0:1) Stav série: 1:4

22.04.2017, 21:20 • Xcel Energy Center, St. Paul • Čtvrtfinále Z. konference • Jaroslav Svoboda (@JarSvoboda)

52:36

A znovu na trestné Jay Bouwmeester, jehož zákrok před chvílí potrestal Koivu.

49:01

Domácí si ale zahrají přesilovou hru, na trestné lavici Jay Bouwmeester za držení protihráče. A znovu šance pro domácí tým.

45:23

A domácí se naprosto hloupým způsobem připravují o přesilovku. Dubnyk zastavil puk za brankou, tam se pak nedohodli na převzetí puku Dumba a Brodin a ze všeho pramenil zbytečný zákrok na Brodziaka, kterého Dumba podrazil.

45:10

Jori Lehterä dostává dvě minuty za držení a Mike Yeo jen kroutí na střídačce hlavou. No, nedá se nic dělat, přesilovka pro domácích a znovu v hledišti bílá záplava ručníků.

33:18

Dlouho ji nehráli! Hosté ujeli, do koncovky se dostal Upshall a zezadu jej sekl při zakončení Zach Parise. Takže poměr sil se rychle vyrovná.

33:05

Edmundson podrazil Granlunda a domácí budou navíc hrát přesilovku.

28:22

Za držení protihráče míří na trestnou lavici Carl Gunnarsson a po reklamní pauze začne druhá domácí přesilovka v zápase. Tu první Minnesota využila. Co teď?

25:41

Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Marco Scandella – 2 min., hákování).
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Nate Prosser – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Jori Lehterä – 2 min., hrubost).

17:11

Scottie Upshall vyfasoval dvě minuty za krosček na Prossera. Publikum ožívá, domácí cítí šanci.

14:24

Mikael Granlund dostává za svůj zákrok, kdy hůl nasadil brankáři přes hlavu a pak jej tímto způsobem stáhl na led, dvě trestné minuty. A pro domácí nejen že hořká pointa, že z mnoha šancí nedali gól, teď se navíc budou bránit.

3:4

Branky a nahrávky: 19. Suter (Spurgeon), 51. M. Koivu (Niederreiter, Mikael Granlund), 55. Zucker (Haula, Brodin) – 8. Tarasenko (Schwartz), 11. Steen (Parayko), 48. Stastny (Schwartz, Lehterä), 70. Pääjärvi (Sobotka, Lehterä)

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter (A), Spurgeon, Scandella, Dumba, Brodin, Prosser – Haula, M. Koivu (C), Mikael Granlund – Niederreiter, E. Staal, Parise (A) – Zucker, Hanzal, Coyle – Stewart, White, Pominville.

St. Louis Blues: Allen (C. Hutton) – Bouwmeester, Pietrangelo (C), Edmundson, Parayko, Gunnarsson, Bortuzzo – Schwartz, Stastny, Tarasenko (A) – Steen (A), Berglund, Perron – Sobotka, Lehterä, Pääjärvi – Upshall, Brodziak, Reaves.

Rozhodčí: Francis Charron, Steve Kozari – Matt MacPherson, Scott Driscoll

07:16 STL 0:1 Tarasenko (Schwartz)
10:31 STL 0:2 Steen (Parayko)
14:24 MNS 2 Mikael Granlund, nedovolené bránění brankáři
17:11 STL 2 Upshall, krosček
18:31 MNS 1:2 Suter (Spurgeon)