Play-off DHL extraligy juniorů

HC Plzeň 1929 – HC Kometa Brno

5:2

konec (1:0, 1:1, 3:1) Stav série: 1:0

19.03.2017, 12:00 • Home Monitoring Aréna • Semifinále • Matěj Vybíral (@Matavyb)

Idiáni zvládli první duel semifinálové série a poráží Brno 5:2. Ve třetí třetině nejdřívě zvýšil na 3:1 Rubner, poté snížil Král, ale když poté vstřelili gól Chalupa a Kantner, o vítězi utkání bylo rozhodnuto. Druhý zápas série začíná zítra ve 12:30. Stav série – Plzeň Kometa 1:0. (14:05:55)

59:45

A nic dalšího už se nestane.

58:55

Ferda nastřelil z pravého kruhu pouze boční síť a domácí jsou v plném počtu.

58:00

A znovu, do konce zbývají už pouze dvě minuty a stav je stále 5:2.

57:01

Plzeň vyhazuje kotouč až za branky Dostála.

56:55

Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (J. Roubal – 2 min., hrubost).

56:55

Horký dostal přihrávku mezi kruhy, střílel po zemi, ale Krasanovský vyrazil.

55:49

Furch střílel z levého kruhu, jeho střela zblokovaná střela skončila mimo branku.

55:05

Chalupa střílel z mezikruží, Dostál pozorný.

53:33

Plzeň právě vstřelila branku!
Lukáš Kaňák střílel od modré čáry, jeho střelu po zemi tečoval těsně před brankářem MATYÁŠ KANTNER a Dostál už nestihl zareagovat. Plzeň se tímto gólem velmi přiblížila k prvnímu vítězství v sérii. Asistence: Lukáš Kaňák, Tomáš Vracovský.

52:10

Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Dymáček – 2 min., hrubost).

52:10

Dymáček si teď krásnou stahovačkou obhodil plzeňského obránce. Dostal se ke střele zápěstím a Krasanovský vyrazil.

51:34

Kometa v tlaku, závar před brankou vyřešil Krasanovský, který si mezi bruslemi hráčů našel puk a ukryl ho v lapačce.

50:11

Kokoška nejdříve střílel z mezikruží, puk vyrazil Dostál, ale nejrychleji se k němu dostal Rubner, který našel před brankou volného MATĚJE CHALUPA, který vrátil Plzni dvoubrankové vedení. Asistence: Filip Kokoška, Marek Rubner.

49:23

Střelu Kantnera vyrazil jeden z obránců těsně vedle branky Komety.

48:17

Kometa právě vstřelila branku!
FILIP KRÁL dostal přihrávku z levého kruhu, napřáhl a tvrdou ranou propálil Krasanovského. Brno tak 12 minut před koncem snižuje na 2:3. Asistence: Radim Ferda, Daniel Hroudný

48:05

Jeden z obránců Brna se snažil najít dlouhou přihrávkou Havláta, ale neuspěl a puk tak skončil až u Krasanovského.

46:59

Teď ji zastavil ofsajd.

46:40

Kometa na puku, teď bude muset hodně zabrat, aby smazala dvoubrankové manko.

45:58

Hanzlík vypálil od modré, ale jeho střela neměla dostatečnou přesnost.

45:00

44:18

Hosté vyhazují.

43:37

Pokračuje přesilovka Indiánů, střelu Krystla od modré Dostál vyrazil.

42:59

Kantner našel krásnou přihrávku z pravého kruhu volného MARKA RUBNERA, který z první uklidil puk do sítě. Asistence: Matyáš Kantner, Filip Kokoška.

42:46

Střelu Rubnera byla ještě lepší, jen těsně minula branku Brna.

42:24

Chalupa tvrdou ranou minul hostující branku.

41:58

A hosté opět vyhazují.

41:50

Chalupovu střelu z pravého kruhu Dostál chytil. Plzni se zatím dlouhá přesilovka moc nedaří.

41:30

Vavřička tečoval střelu jednoho z domácích, Dostál vyrazil a hosté se osvobozují.

40:58

Rubner dostal přihrávku přes brankoviště a zívala před ním prázdná branka. Tu ale trestuhodně přestřelil.

40:37

Akce Plzně skončila střelou Kokošky vedle branky.

40:01

Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Havránek – 5 min., nesportovní chování). Po menší potyčce plivnul Havránek směrem k rozhodčímu, za což byl okamžitě poslán předčasně do šaten. Plzeň teď má k dispozici přesilovku 5 na 3 necelé tři minuty!

40:01

Ve druhé třetině jsme viděli celkem dvě branky. Stále byla lepší Kometa, měla k dispozici rovněž dvojnásobnou přesilovku a trefil se Gajarský. Plzeň poté začala hrát, vypracovala si tlak, ale žádnou šanci nevyužila. Pak převzala otěže utkání opět Kometa, ale paradoxně šla do vedení Plzeň, v oslabení ujel David Roubal, a tak je stav po druhé třetině 2:1 pro domácí. Ti si do poslední částí nesou ještě tři minuty přesilovky za vyloučení Šnajnara.

Druhá třetina skončila. Zápas se nám začíná přiostřovat, po odpískání ještě následovala menší potyčka.

39:40

39:35

Kaňák nahazoval kotouč od levého mantinelu, ale nikdo ho netečoval a tak Dostál kryje.

38:54

Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Šnajnar – 2 min. sekání + 2 min., hrubost).

38:15

Robert Havlát vystřelil a rozezvučnil tyč plzeňské branky! Ještě teď mi zvoní v uších.

37:44

Ale je to gól Plzně! Hned po buly se dostal k puku DAVID ROUBAL, zapnul motor, přebruslil obránce Komety a střelou k levé tyči poslal Plzeň do vedení. Bez asistence,

37:36

Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Pokorný – 2 min., podražení). A teď bude mít Brno možnost přesilovky.

37:24

Další závar před brankou Západučechů. Situaci uklidnil až Krasanovský, který ukryl puk pod lapačku a tak přerušuje dlouhý čas bez odpískání se spoustou šancí.

36:45

Dvě šance Gajarského v rychlém sledu! Jednou netrefil poloprázdnou branku, poté se proti němu přesunul výtečný Krasdanovský.

35:45

Velká šance Komety! Přihrávku před brankviště dostal Hasoň, snažil se zasunout puk za Krasanovského, ale ten se skvěle přesunul.

34:45

Puk na střídačce hostů, vhazuje se ve středním pásmu.

33:47

A teď už to byla pro Kodýtka větší šance. Střelu z levého kruhu vyrazil Dostál vyrážečkou.

33:09

Kodýtek pálil z velkého úhlu, Dostál betony vyrazil.

32:09

Krásná akce Plzně! Kokoška se dostal za obranu, ale neměl rychlost, ten přihrál Rubnerovi, ten našel volného Chalupu a pouze rychlý přesun Dostála zabránil plzeňskému gólu.

31:31

Chalupa vapálil hned po buly těsně mimo hostující branky.

31:23

Teď se ale hra přesune na druhou stranu, zakázané uvolnění Komety.

30:59

Nahození Havláta pro jistotu kryje Kasanovský do lapačky a tak se vhazuje v obranném pásmu Plzně.

30:20

Vracovský střílel od modré, Dostál bez problému vyrazil. Teď jsme viděli dlouhý úsek bez přerušení.

29:16

28:41

Kantner dostal přiíhrávku od Kodýtka, střelu zápěstím vyrazil Dostál mimo branku.

28:05

Hosté vyhazují, Plzni se zatím přesilovka nedaří.

27:16

Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Kratochvíl – 2 min., příliš mnoho hráčů).

26:41

25:58

Ale teď už Kometa přesilovku využívá.Kratochvíl našel přihrávkou přes brankoviště volného ADAMA GAJARSKÉHO, Krasanovský se nestihl přesunout a tak Hasoň jednoduše zařídil Kometě vyrovnání. Asistence: Tomáš Havránek, Filip Král

25:31

Zábranský střílel z pravého kruhu, Krasanovský vyrazil a pak se ještě Brno tlačilo k dorážce, neúspěšně.

25:08

Plzeň vyhazuje a střídá.

24:41

Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Kodýtek – 2 min., podražení).
Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Vavřička – 2 min., podražení). Dvě vyloučení najednou znamenají dvojnásobnou přesilovku pro Kometu.

24:19

Vracovský se po odrazu puku dostal ke kotouči úplně sám mezi kruhy. Tvrdě vypálil a Dostál skvěle vyrazil!

23:59

Teď už se ale domácí osvobodili a mají puk na holi.

23:39

Hosté pokračují v tlaku.

22:44

22:16

Dymáček dostal puk na pravé straně, ale byl hodně z úhlu a tak Krasanovký neměl problém zasáhnout.

21:23

Šnajnar se znovu dostal ke střele, Krasanovký vyrazil a Brno se snažilo puk dorážet. K dorážce se dostali dva hráči Komety, ale Krasanovský skvělě zasáhl a zatím drží hubené vedení Plzně.

21:03

Teď střílel Šnajnar od modré, Krasanovský znovu pozorný.

20:54

Král nahazoval od modré, ale puk nikdo netečoval a tak ho Krasanovský v klidu chytil do své náruče.

20:44

Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Kantner – 2 min., napadení).

20:29

Zábranský pálil od modré, Krasanovský vyráží.

20:01

V první třetině jsme viděli pouze jednu branku. Přesilovku 5 na 3 ještě domácí nevyužili, ale o minutu později se k puku probojoval Josef Roubal a poslal Indiány do vedení. Poté už byla Kometa lepším celkem, ale moc vyložených příležitostí si nevypracovala. Nevyužila ani čtyřminutovou přesilovku a tak je stav po první třetině 1:0.

Druhá třetině začně přibližně v 12:45.

20:00

19:52

Kokoška přebruslil hostující obránce a dostal puk na brankoviště. Kotouč bekhendem zvedl, ale skvěle zasáhl Dostál.

19:41

Brněnské snažení zastavil ofsajd.

19:26

Krystlova střela od modré netrefila branku minimálně o metr.

18:46

Trnka střílel od modré, Krasanovský vyrazil a puk mají Indiání.

18:22

A Kometa je opět v útoku a sevřela Plzeň.

17:23

Na druhé straně kryje pokus Komety Krasanovský.

17:13

Chalupa ujel po levé straně, ale byl tísněn, tak přihrával zpět Kokoškovi, ten o puk přišel.

16:46

Nahození ze středního pásma kryje Krasanovský ve své výstroji,

16:22

Vracovského střela k Dostálovi neprošla.

15:41

Brno je teď lepší a motá Plzeň. Ke gólu to ale zatím nevede, Kometa se nemůže dostat ke střelbě.

14:32

Poura při pokusu o útočnou akci zastavil ofasjd.

13:53

Kratochvíl ujel plzeňské obraně! Snažil se Krasanovského vymíchat, ale skvěle ho dojel Kaňák a čistě ho odzbrojil.

13:05

Havlát se prokličkoval před brankáře Plzně, snažil se procpat kotouč mezi betony. Krasanovský byl pozorný a domácí hrají v plném počtu.

12:17

Hosté zkazili přihrávku a sami se vyhodili z pásma.

11:50

Kratochvíl dostal přihrávku před branku, střílel z první, ale střela mu nesedla a trefil pouze prostředek plzeňské branky.

11:20

Zábranský střílel od modré, Krasanovského beton byl včas na ledě.

10:59

Gajarský to zkoušel z levého kruhu, ale včas u něj byl plzeňský obránce, který kotouč vyrazil bruslí do ochranné sítě.

10:39

Nahození Krále bylo tečované do ochranné sítě.

09:49

Vracovský osvobozuje Plzeň a ta získává cenné vteřinky.

09:03

Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Stráský – 2 min., vysoká hůl). Plzeňský hráč trefil v pádu jednoho z hostů do obličeje.

08:18

Plzeň se dostala do kombinace, ale tu přerušil Čejka, který zblokoval střelu jednoho z plzeňáků.

07:19

Havlát dostal přihrávku do jízdy, ale puk si špatně zpracoval. Velká škoda pro Kometu, jel by totiž sám na bránu.

06:42

Gajarský se dostal sám k puku mezi kruhy, střílel k levé tyči, ale Krasanovského lapačka byla pozorná.

05:46

JOSEF ROUBAL vybojoval puk v útočném pásmu a dostal se až před brankkáře hostů. Bekhendem poslal puk pod víko a domácí vedou 1:0! Bez asistence.

05:31

Horký se teď prokličkoval až před Krasanovského, dával mu puk mezi betony, domácí gólman vyráží.

04:15

A znovu. Kometa je v plném počtu.

03:29

Krystl nahazoval puk na teč, ale nikomu se tečovat nepodařilo a Dostál puk chytil. Kometa se následně osvobozuje.

03:11

Chalupa střílel od modré, Dostál kryje.

02:57

Kodýtek to teď dvakrát zkoušel z pravé strany, Dostál oba pokusy vyrazil a hosté vyhazují.

02:28

Chalupa dostal přihrávku mezi kruhy, vystřelil a Dostál skvěle Kometu podržel.

02:05

Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Havránek – 2 min.). Plzeň má výhodu přesilové hry 5 na 3, celé 2 minuty. Havránek nedoveleně přihrál hůl spoluhráči.

01:15

Plzeň se zatím nemůže dostat do pásma.

00:39

Hosté vyvezli kotouč, Havlát se dokonce dostal až před Krasanovského. Plzeňský brankář puk vyrazil.

00:15

Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Gajarský – 2 min. + 2 min., vysoká hůl).

00:08

Zakázané uvolnění domácích.

00:01

HC Plzeň 1929: Krasanovský (Zeman) – Kačena, Kaňák, Sysel, Novák, Krystl, Pokorný – Kantner, Stráský, Hanzlík, Roubal, Vavrička, Pour, Chalupa, Kodýtek, Kokoška, Roubal, Vracovský, Rubner

HC Kometa Brno: Dostál (Krček) – Trnka, Furch, Král, Zábranský, Šnajnar, Mikyska – Havlát, Dvořák, Hasoň, Gajarský, Hroudný, Čejka, Horký, Mlynář, Dymáček, Havránek, Kratochvíl, Ferda

Rozhodčí: Pavlovič, Horák – Komárek, Ondráček.
Utkání, ani celá série nemá výraznějšího favorita, nicméně lépe na tom byla v základní části Plzeň. Využijí dnes výhodu domácího prostředí Indiáni, nebo si první vítězství v sérii připíší hosté z Brna?
Plzeň se do semifinále dostala přes pražskou Spartu, kterou porazila v poměru 4-2 na zápasy. K vidění byl velmi útočný hokej, západočeši nasázeli v 6 utkáních 31 gólů! Neproduktivnějším hráčem domácích v play-off je zatím Matyáš Kantner, který má na kontě 12 bodů za 7 gólů a 5 asistencí, nejlepším nahrávačem je Petr Kodýtek, ten k 9 asistencím přidal ještě jeden gól.

Kometa Brno se dostala do semifinále přes Jihlavu. A série to byla velmi vyrovnaná, hned čtyřikrát muselo rozhodovat prodloužení nebo samostatné nájezdy. Jediný poslední zápas byl jednoznačný, Kometa ho jednoznačně vyhrála 5:0, a tak ovládla sérii 4-3 na zápasy a teď má šanci postoupit do finále přes Plzeň. Největší bodový příspěvek Komety zatím zaznamenal Tomáš Havránek, jenž vstřelil 5 gólů a na 6 asistoval. Nejlepším nahrávačem týmu je se statistikou 1+8 Robert Havlát.
Extraliga juniorů jde do finiše! Jedná se o první zápas semifinálové série hrané na tři vítězné zápasy. Druhý duel se bude hrát zítra, v Brně se bude hrát ve čtvrtek a v pátek, na případné páté střetnutí by se série přesunula opět do Plzně v neděli. Vítěz této série postoupí do finále, ve kterém se utká buď s Třincem, nebo s Českými Budějovicemi.
Přeji příjemné poledne, případně i dobrou chuť, z plzeňské Home Monitoring arény, kde se v rámci semifinále DHL extraligy juniorů utká HC Plzeň 1929 proti HC Kometa Brno.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

5:2

Branky a nahrávky: 6. J. Roubal, 38. D. Roubal, 43. Rubner (Kantner, Kokoška), 51. Chalupa (Kokoška, Rubner), 54. Kantner (Kaňák, Vracovský) – 26. Gajarský (Havránek, Král), 49. Král (Ferda, Hroudný)

Rozhodčí: Pavlovič, Horák – Komárek, Ondráček