19.03.2017, 00:00 • Amalie Arena, Tampa • Lukáš Ureš

Tipsport: 3.1 3.7 2.14 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

1. T.J. Oshie (WSH), 3+1, 4 střely, 21:26
2. Nicklas Bäckström (WSH), 0+4, 2 střely, 21:05
3. Nikita Kučerov (TBL), 2+0, 4 střely, 22:11

2. Peter Budaj (TBL), 0 zásahů, 00:22
3. Ondřej Palát (TBL), 0+1, 1 střela, 26:16 (03:56:58)
V dnešním zápase vítězí 3:5

Souhrn utkání

1. třetina – Skóre otevřel hned ve 4' T.J. Oshie, který nejprve prostřelil Vasilevskije ze spodní části pravého kruhu a poté ve 12' se dostal do úniku Alexander Ovečkin, jenž z levého kruhu našel skvělou žabičkou čepel prvně jmenovaného střelce, který jen nasměroval kotouč do odkryté branky k pravé tyči. Zdálo se, že se domácí do tempa nedostanou, ale v 16' se dostal na pravém kruhu k odraženému kotouči Nikita Kučerov jehož trefa do sítě snížila stav utkání na 1:2! O minutu později, tedy v 17' se prosadil Alex Killorn, který v pádu mezi kruhy dokázal prostřelit Holtbyho k levé tyči.

2. třetina – Ve druhé třetině jsme branku neviděli. Velmi blízko byl nejprve Shattenkirk, který se v dobré pozici mezi kruhy pokoušel ještě o vyšperkování celé situace přihrávkou na obsazeného Nikitu Kučerova, jenž nezvládl zakončit. O chvíli později to zkusil Burakovsky ze středu hřiště, ale trefil pouze výstroj Vasilevskije. V dvaatřicáté minutě se ocitl mezi kruhy Eller po přihrávce Connollyho od modré čáry, ale ani on nezvdládl procedit kotouč za Vasilevskijho záda.

3. třetina – Ve třetí třetině se brzy prosadil po drobné tyči Justin Williams a to po střele ze Matta Niskansena ze 44' od modré čáry. O dvě minuty poději ve 46' se dokázal trefit baseballovývm úderém John Carlson. V závěru se povedlo domácím zásluhou Nikita Kučerova ve 49' snížit na rozdíl jedné branky, ale hned na to se v 60' trefil do prázdné branky autor hattricku T.J. Oshie.

59:45

Kotouč opustil hrací plochu a Vasilevskij je donucen vrátit se zpět do branky.

59:17

Lightning se nevzdávají a i přes inkasovanou branku to zkouší se šesti hráči v poli.

59:17

59:17 T. J. Oshie - 3:5

59:17

Washington právě vstřelil branku!
Pravděpodobně je rozhodnuto! Domácí celek nezvládl přechod ve středním pásmu a po přihrávce Nicklase Bäckströma se dostal na červené čáře ke střele autor hattricku T. J. OSHIE, jenž obloučkem trefuje prázdnou branku. Asistence: Nicklas Bäckström.

58:30

58:30 Nikita KUČEROV - 3:4

58:30

Tampa právě vstřelila branku!
Domácí dávají kontaktní branku! a ještě mají minutu a půl na vyrovnání utkání. Brayden Point vyhrál čistě buly na levém kruhu pro vhazování po zakázaném uvolnění hostů a NIKITA KUČEROV nic nevymýšlel a švihem zápěstím prostřelil Holtbyho a snižuje na těsný stav 3:4! V dnešním zápase si připisuje tak druhou branku. Asistence:Brayden Point.
Oddechový čas pro domácí.

58:00

Běží poslední dvě minuty a trenér Cooper odvolává Vasilevskije z branky! Domácí posílají na led šestého hráče.

56:45

Ovečkin se snažil dostat do protiútoku, ale jeho střelu srazil do levého rohu připravený Stralman.

56:00

Domácí Lightning zvýšili nápor což je vidět i na střelbě. Ze 3-9 střel z desáté minuty je to nyní 8-11.

55:13

Kučerov byl vytlačen až do ostrého úhlu, z kterého trefuje pouze boční síť.

54:07

Během pokusu o tlak domácích se dostal za brankou ke kotouči Orlov, jenž vysokým obloučkem našel přesně unikajícího Ovečkina, který si dlouho zpracovával neposedný kotouč.

53:33

Kučerov to zkusil na druhé straně, když zařízl brusle do ledu na vrchu pravého kruhu a střelou zápěstím přes clonícího Alznera vyzkoušel pozornost Holtbyho.

53:04

Z levého kruhu pro vhazování se dostal ke střele Burakovsky, jehož střelu vyrazil Vasilevskij pouze před sebe a k neúspěšné dorážce se dostal Williams.

3:5

Branky a nahrávky: 16. Kučerov (Palát, Point), 17. Killorn (Drouin), 59. Kučerov (Point) – 4. Oshie (Ma. Johansson, Bäckström), 12. Oshie (Ovečkin, Bäckström), 44. Williams (Niskanen, Burakovsky), 46. Carlson (Oshie, Bäckström), 60. Oshie (Bäckström)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (4. Budaj) – Dotchin, Hedman, Strålman (A), Garrison, Šustr, Coburn (A), Witkowski – Kučerov, Point (A), Palát – Gourde, Drouin, Killorn – J.T. Brown, McKegg, Dumont – Froese, Erne.

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Carlson, Alzner, Niskanen, Orlov, Shattenkirk, Orpik (A) – Oshie, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Williams, Kuzněcov, Ma. Johansson – J. Vrána, Eller, Connolly – T. Wilson, Beagle, Winnik – Burakovsky.

02:33 TBL 2 HL příliš mnoho hráčů
03:44 WSH 0:1 Oshie (Ma. Johansson, Bäckström)