Extraliga staršího dorostu

HC Dukla Jihlava – HC Sparta Praha

3:4

konec (0:0, 2:2, 1:2)

15.02.2017, 17:00 • Zimní stadion Světlá nad Sázavou • 16. kolo • Tomáš Lysý (@tomaslysy86)

50:03

Jindra vyslal na útočné modré puk do jízdy na Adama, který si nabruslil na pravý kruh, kde jej při bekhendové přihrávce sekl útočník Sparty Vojtěch Kropáček.

Na vyloučení: 3-6.

44:39

Vyloučení také na jihlavské straně, Sparta si zahraje druhou přesilovku v zápase. Obránce Dulky Jiří Marek vyhodil kotouč mimo hrací plochu a dostává tak dvě minuty za zdržování hry.

Na vyloučení: 3-5.

34:40

Jihlava může srovnat nepříznivý vývoj zápasu v přesilové hře, kterou bude mít po tom, co Jevgenij Pika držel soupeřovu hokejku.

Na vyloučení: 2-5.

27:05

Jihlava bude mít možnost k vyrovnání, jelikož Alexandr Vorobjev zahrál proti protihráči faulem a pomohl si nedovoleným bráněním.

Na vyloučení: 2-4.

18:52

Také Sparťané si vyzkouší, jak jim jde hra v přesilové hře. Milan Strnad totiž dostává dvě minuty za nedovolené bránění ve svém obranném pásmu.

Na vyloučení: 2-3.

13:31

Sparta se bude krátce bránit oslabení tří proti pěti, jelikož Marcel Barinka dostává dvě minuty za zdržování hry, když vystřelil puk mimo hrací plochu.

Na vyloučení: 1-3.

11:43

Tomáš Schwamberger, jehož příjmení by mohlo být lehkou komplikací pro hlasatele, si před brankou počínal nedovoleně a dostává trest na dvě minuty za vražení na hrazení. Je tu první přesilová hra zápasu – pro Duklu.

Na vyloučení: 1-2.

08:09

Po Válově střele vznikl závar před brankou, kde se do sebe lehce pustili jihlavský kapitán Slavomír Kadleček a útočník Sparty Michael Švarc. Oba dva jdou ven na dvě minuty za hrubost.

Na vyloučení: 1-1.

3:4

Branky a nahrávky: 34. Vala (Rašín, Kadleček), 37. Kadleček (Vala), 55. Vála (Vrátný, Adam) – 24. Šišolák (Schwamberger, Hanuš), 33. Kropáček (Arnošt, Dani), 41. Hanuš, 53. Kropáček (Arnošt, Haš)

HC Dukla Jihlava: Šťastný (Juřička) – Vrátný, Vála, Musil, Veleba, Marek, Rašín, Piskač, Trávník – Jindra, Adam, Daňhel – Filip, Kadleček, Vala – Strnad, Slabý, Hrbatý – Úlovec, Najman, Kardoš. Trenér: Štěpán Moravec

HC Sparta Praha: Wolf (Mičán) – Hanuš, Haš, Vízner, Hadamczik, Havlín, Tůma, Vorobjev, Pika – Šišolák, Schwamberger, Nacházel – Arnošt, Kropáček, Dani – Čech, Barinka, Čermák – Švarc, Flídr, Gnusin. Trenér: Richard Žemlička

Rozhodčí: Vrba – Šustr, Kráľ

08:09 SPA 2 Švarc, hrubost