12.02.2017, 15:30 • DRFG arena, Brno • Daniel Kinc

Ode mne je to z DRFG Areny vše, přeji pěkný zbytek večera. (19:31:42)
Nejlepší hráči

Jakub Lauko (CZE) – Pavel Rotenberg (RUS)
Utkání je u konce! Česká reprezentace předvedla na konci neuvěřitelný obrat během půl minuty, otočila duel na 2:1 a na turnaji obsadila třetí místo!

Ve třetí třetině se dlouho českému celku nedařilo využít své šance, až se prosadil po odrazu v mezikruží Adam Gajarský, který se prosadil přesnou ranou k tyči. O půl minuty později se dostal k dorážce volného puku na brankovišti Zack Malík a odšpuntoval obrovskou radost domácího celku, který udržel náskok až do konce, a mohl zaslouženě slavit!

Obrovská radost českých mladíků!

59:51

V poslední šanci byl Lauko, ale Miftakov vytáhl skvostný zákrok lapačkou a nedopustil Čechům potřetí skórovat!

59:10

Češi se svým útokem neuspěli, následně se ale usadili v pásmu a Miftakov musel zasahovat proti ráně Dluhoše.

58:38

Rusové i početní nevýhodě útočí, ale Češi dobře drží střední pásmo.

58:15

Češi hrají v početní převaze a drží kotouč daleko od své branky.

57:59

Vyloučení v týmu Rusko (Chovanov – 2 min., hrubost + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

57:59

Oddechový čas pro domácí.

57:59

Ještě, než stačil být kotouč vhozen, se do křížku pustili Lauko s Chovanem, který nebyli daleko od pěstní výměny. Pro Chovanova, který neunesl své emoce, utkání skončí předčasně.

57:59

Rusové ještě reklamovali postavení hráče v brankovišti, nicméně neuspěli a branka platí.

57:59

57:59 Zack MALÍK - 2:1

57:59

Česko právě vstřelilo branku!
Neskutečné, Češi vedou a stadión se otřásá v základech! Kvasnica se dostal k zakončení na levém kruhu a jeho pokus vypadl Miftakovi z výstoje. Třinecký útočník chtěl dorazit kotouč, ale jen lehce jen postrčil před ZACKA MALÍKA, jenž z bezprostřední blízkosti nadvakrát odšpuntoval obrovskou radost v DRFG Areně – 2:1! Asistence: Michal Kvasnica.

57:34

57:34 Adam GAJARSKÝ - 1:1

57:34

Neuvěřitelné se stává skutečností, Češi vyrovnávají! Po skrumáži před brankou a několika odrazech přisunul po zblokované střele Šik v mezikruží kotouč ADAMU GAJARSKÉMU, který se trefil přesně nad beton Miftakova k pravé tyči – 1:1! Asistence: Otakar Šik, Jakub Lauko.

56:51

Rusové ale skvěle zhušťují střední pásmo a Čechům se absolutně nedaří projít dopředu.

56:03

Češi drží opět puk za svou brankou a vše se pomalu schyluje ke hře bez brankáře.

2:1

Branky a nahrávky: 58. Gajarský (Šik, Lauko), 58. Malík (Kvasnica) – 18. Chovanov (Platonov, Žuravljov)

Česko: Dostál (Dvořák) – Malík, Adámek, Klejna, Dluhoš, Zábranský (C), Dajčar, Kowalczyk – Lauko, Šik, Gajarský – Svoboda, Štrondala, Pekař – Sedlák, Šír, Kvasnica – Kropáček, Arnošt, Koblížek.

Rusko: Miftakov (Isajev) – Kaliničenko, Žuravljov, Malyšev, Žiljakov, Starikov, Sinicyn, Solopanov – Denisenko, Chovanov (C), Platonov – Sokolov, Žabrejev, Rotenberg – Kotkov, Koreškov, Rtišev – Drobin, Šafejev

Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Kotlík, Polák