11.02.2017, 23:05 • Nationwide Arena, Columbus • Vojtěch Balon (@VojtaBalon)

Tipsport: 1.86 4.0 3.73 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z mé strany vše, příště na počtenou! (01:49:48)
Dnešní utkání sledovalo 19143 diváků.
Je dobojováno. Duel mezi Columbusem a Detroitem nakonec nabídl parádní drama. Red Wings v závěru utkání odvolali skvěle chytajícího Petra Mrázka a se šesti bruslaři na ledě se jim málem podařilo dostat zápas do prodloužení, Thomas Vanek ale v poslední sekundě napálil brankovou konstrukci. Jackets tak odčinili čtvrteční porážku proti Vancouveru, zatímco Detroit i po dnešku zůstane na dně Východní konference.

59:59

Ou! V poslední sekundě se ještě dostal ke střele Thomas Vanek a jeho dělovka orazítkovala levou spojnici tyče a břevna!

59:56

David Savard vleže zblokoval dorážku Zetterberga z mezikruží a skutečně to vypadá, že Columbus už těsné vedení udrží.

59:49

Blue Jackets dostali kotouč do středního pásma, zdá se, že je hotovo!

59:15

Tlak Red Wings vrcholí, jak to nakonec dopadne?!

58:27

Domácí dopravili kotouč do útočného pásma, Red Wings zbývá na vyrovnání už jen zhruba minuta a půl!

57:50

Sergej Bobrovskij přerušil hru po nahození ze středního pásma, vhazovat se tak bude v útočné třetině Red Wings. Mrázek míří na střídačku!

56:53

To byl pane zákrok! Tomáš Tatar se dostal ke střele z mezikruží a nemohl puk trefit lépe, Bobrovskij ovšem ránu směřující do levé šibenice neuvěřitelným způsobem polapil!

56:30

John Tortorella si vybral oddechový čas, aby uklidnil své svěřence a připravil je na závěr tohoto vyrovnaného utkání, v němž Columbus stále vede 2:1.

55:55

Petr Mrázek drží Red Wings ve hře! Josh Anderson ujel do samostatného úniku, ale ostravský rodák vystihl jeho záměr a vytáhl skvělý zákrok lapačkou!

54:49

Ryan Murray zkusil štěstí z vrcholu kruhů, ale jeho střela byla zblokována a Mantha poté poslal kotouč až k Sergeji Bobrovskému.

54:10

Andreas Athanasiou vyhodil puk přes všechny čáry, Seth Jones pomalu zakládá další protiakci ohijské party.

53:31

O chvilku později však bla hra přerušena, jelikož byl Saad ve zmiňovaném úniku zahákován Greenem (DET), jenž za své počínání vyfasoval dvouminutový trest.

2:1

Branky a nahrávky: 10. Jenner (Dubinsky), 32. Atkinson (Jenner, Dubinsky) – 17. Vanek (Zetterberg, Helm)

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Forsberg) – Werenski, S. Jones, J. Johnson, D. Savard, R. Murray, Nutivaara – Saad, Wennberg, N. Foligno (C) – Jenner (A), Dubinsky (A), Atkinson – Calvert, W. Karlsson, J. Anderson – Hartnell, Sedlák, Gagner.

Detroit Red Wings: Mrázek (Coreau) – DeKeyser, Green, Kronwall (A), Jensen, Br. Smith, Sproul – Nyquist, Zetterberg (C), Mantha – Tatar, Nielsen, D. Larkin – Athanasiou, Helm, Vanek – Sheahan, Glendening, Abdelkader (A).

Rozhodčí: Lee, Hebert – Murphy, Shewchyk

Diváci: 19143

09:26 CBJ 1:0 Jenner (Dubinsky)
15:06 CBJ 2 D. Savard, krosček
16:06 DET 1:1 Vanek (Zetterberg, Helm)
31:27 CBJ 2:1 Atkinson (Jenner, Dubinsky)