10.02.2017, 01:05 • Nationwide Arena, Columbus • Vojtěch Balon (@VojtaBalon)

Tipsport: 1.77 4.0 4.15 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

1. Ryan Miller (VAN) 33 zák., 0 gólů, úsp. 100%
2. Daniel Sedin (VAN) 1+1
3. Henrik Sedin (VAN) 0+2
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Lukáš Sedlák (CBJ) 0+0, +0, 1 střela, čas na ledě 9:30
Je dobojováno. Columbus nenaplnil roli favorita a proti trápícímu se Vancouveru doma prohrál hladce 0:3. Canucks ukončili sérii čtyř porážek v řadě a udrželi se v boji o play-off, k čemuž přispěl 33 zákroky a třetí vychytanou nulou v sezóně zkušený brankář Ryan Miller. Domácí sice svého soka přestříleli, na ledě ale bylo vidět, že Vancouver chce vyhrát víc.

59:33

Murrayho střílená přihrávka v mezikruží nikoho v modrém dresu nenašla a svěřenci Willieho Desjardinse poté odpálili kotouč do středního pásma.

59:05

Alexander Edler byl v rohu kluziště sražen k zemi Jennerem, sudí už ale nechávají v samotném závěru hru plynout.

58:21

Ofsajd a v něm Markus Granlund, následovat bude vhazování ve středním pásmuve chvíli, kdy do konce zápasu už zbývá jen něco přes minutu a půl.

57:53

Jackets se na chviličku usadili v útočném pásmu, tentokrát se ale ani nedostali ke střele a kotouč už je zpět ve středním pásmu.

56:56

Burrows, Trjamkin (oba VAN) a Hartnell se Sedlákem (oba CBJ) za zmiňovanou strkanici vyfasovali shodné dvouminutové tresty za hrubost. Pokračovat budeme v pěti na obou stranách.

56:56

Hartnellův pokus z prakticky nulového úhlu Ryan Miller bez potíží zastavil a přerušil hru, načež se před ním strhla pořádná strkanice, v níž se angažovali především Hartnell, Sedlák, Trjamkin a Burrows.

56:49

Bo Horvat vybojoval buly v útočném pásmu, hosté ale následně o kotouč přišli a na druhou stranu už míří Sam Gagner.

56:33

Blue Jackets jsou blízko druhé potupné domácí porížce v řadě, o víkendu totiž tady v Nationwide Areně podlehli New Jersey hladce 1:5.

55:57

Domácí jako by hráli bez zápalu, domácí sice mají jasnou střeleckou převahu, ale ve třetí třetině jsem je snad ještě neviděl dorážet či alespoň clonit Millerovi.

55:04

Tribuny se vyprazdňují rychleji a rychleji, některé řady už zůstaly prakticky prázdné. Takový průběh zápasu si příznivci Blue Jackets asi nepředstavovali...

54:05

Ani Dubinsky s Jennerem to teď nezměnili a na druhou stranu se vydal Markus Granlund, jehož střelu Bobrovskij přizvedl do ochranné sítě – je tu další komerční přestávka.

53:21

Jackets jsou v této fázi zápasu navíc směrem dopředu prakticky neviditelní a nedaří se jim ani kloudně rozehrát.

52:29

Po třetím gólu Canucks tribuny Nationwide Areny utichly a někteři diváci už opustili své sedačky, nic nenasvědčuje tomu, že by měli Vancouverští o svůj pohodlný náskok přijít.

51:35

Werenskiho nahození od levého mantinelu skončilo v Millerově moci, následovat bude další komerční přestávka.

0:3

Branky a nahrávky: 21. D. Sedin (M. Granlund, H. Sedin), 29. Eriksson (D. Sedin, H. Sedin), 51. Megna (Stecher, Edler)

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Forsberg) – Werenski, S. Jones, R. Murray, J. Johnson, Harrington, Nutivaara – Saad, Wennberg, N. Foligno (C) – Jenner (A), Dubinsky (A), Atkinson – Calvert, W. Karlsson, Hartnell – Sedlák, Gagner, J. Anderson.

Vancouver Canucks: R. Miller (Markström) – Edler, Stecher, Sbisa, Ch. Tanev, Trjamkin, B. Hutton – D. Sedin (A), H. Sedin (C), Eriksson – M. Granlund, B. Sutter, Hansen – Megna, Horvat, Burrows (A) – Boucher, Chaput, Skille.

Rozhodčí: Furlatt, L'Ecuyer – Pancich, Gibbons

17:04 VAN 2 Stecher, držení protihráče
20:44 VAN 0:1 D. Sedin (M. Granlund, H. Sedin)
27:58 CBJ 2 Sedlák, podražení
28:53 VAN 0:2 Eriksson (D. Sedin, H. Sedin)
47:41 VAN 2 Hansen, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo