Španělská LaLiga

UD Las Palmas – Valencia CF

3:1

konec (1:1)

30.01.2017, 20:45 • Estadio de Gran Canaria, Las Palmas • 20. kolo • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 2.7 3.35 2.67 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Jonathan Viera těsně před přestávkou odpověděl na úvodní gól Santiaga Miny a krátce po ní přišel klíčový moment utkání. Munir během necelých tří minut inkasoval dvě žluté karty a byl v 51. minutě vyloučen. Netrvalo to dlouho a domácí početní převahu využili, když se spektakulární střelou z volného přímého kopu prosadil Mauricio Lemos a dovršil obrat v zápase. Kevin-Prince Boateng si připsal asistenci při prvním gólu a svůj skvělý výkon po hodině hry korunoval brankou, kterou zpečetil zaslouženou výhru svého týmu. Konečný výsledek: Las Palmas 3 Valencia 1. (22:41:08)

90+3

90+2

Las Palmas vyrazil do rychlého přečíslení čtyři na tři, následná kombinace po pravém křídle ale nic nepřinesla.

90+1

Tyronne si krásně narazil míč s Kevinem-Princem Boatengem, který mu ho vrátil parádní patičkou, a jeho následný přízemní centr z pravého křídla byl zablokován.

90+1

Nad rámec dnešního utkání byly nastaveny 3 minuty.

90

Střídající Simone Zaza se snažil v blízkosti levého rohového praporku vybojovat míč, jenže vzápětí fauloval.

89

Valencia hraje zbytek utkání o deseti, přesto si v jeho závěru dokázala vytvořit velký tlak. Las Palmas pouze brání.

88

Dani Parejo se postavil k rozehrání volného přímého kopu a jeho následná rána pravačkou zamířila vysoko nad.

87

Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Carlos Soler, přichází Martín Montoya.

86

Valencia posílala do šestnáctky po rozehrání standardní situace pěkný centr, domácí fotbalisté ho ale dokázali odvrátit.

85

Roque Mesa ve snaze získat míč fauloval Carlose Solera a Valencia bude zahrávat pět minut před koncem standardní situaci.

84

Mario Suárez v rychlém sledu posílal do šestnáctky z pravého křídla dva dobré centry, první vzduchem a druhý po zemi, ani po jednom se ale jeho spoluhráči do zakončení nedostali.

83

Fotbalisté Las Palmasu sice trochu kostrbatě, nakonec ale centr Valencie z pravého křídla dokázali odvrátit.

82

Roque Mesa ve středovém kruhu ostře sestřelil Maria Suáreze a na domácí straně viděl jako první žlutou kartu.

81

Eliaquim Mangala našel krásnou kolmou přihrávkou za obranou Simonea Zazu, který se řítil sám na bránu a po kličce vybíhajícímu Javimu Varasovi posla míč do sítě. Celé akci ovšem předcházel metrový ofsajd!

80

Eliaquim Mangala mohl odčinit svou chybu při třetím gólu Las Palmasu, když se po krásném centru z levé strany uprostřed šestnáctky ocitl úplně sám, jenže z blízkosti hlavičkoval pouze do náruče Javiho Varase!

79

79. Javi Varas vytáhl v závěru utkání fantastický zákrok!

79

Santiago Mina se rychle otočil s míčem a zpoza šestnáctky napřáhl ke střele, která mířila přesně do levého horního rohu brány, Javi Varas ji ale dokázal vytáhnout na rohový kop!

3:1

konec (1:1)

Branky: 42. Viera (K-P. Boateng), 57. Lemos, 61. K-P. Boateng (Bigas) – 21. S. Mina (Gayá)

Karty:   82. Mesa (LPA) – 27. Nani (VAL), 44. E. Pérez (VAL), 48. Munir (VAL), 65. Parejo (VAL)   51. Munir (VAL)

Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 3:3. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 5:5. Fauly: 17:12.

UD Las Palmas: Varas – Michel, Lemos, Bigas, D. Castellano – Mesa – Momo (73. Tyronne), V. Gómez (65. Tana), Montoro, Viera (C) (77. Livaja) – K-P. Boateng.
Náhradníci: Lizoain – Simón, Mateo, Livaja, Tyronne, H. Lopes, Tana.

Valencia CF: Diego Alves – Cancelo, Garay, Mangala, Gayá – Parejo, E. Pérez (C) (46. Mario Suárez), Soler (87. Montoya) – Munir, S. Mina, Nani (67. Zaza).
Náhradníci: Doménech – Santos, Mario Suárez, Zaza, Montoya, Latorre, A. Pascual.

Rozhodčí: Santiago Jaime. Asistenti: Jorge Bueno, Fernando Tresaco. Čtvrtý rozhodčí: David Pinto

Diváci: 20427