HC Sparta Praha – HC Dynamo Pardubice

5:6

konec (2:1, 3:2, 0:3)

28.01.2017, 13:00 • Tipsport arena • 12. kolo • Robin Mana (@robin_mana)

Sparta již nedokázala v závěru nic vymyslet a po opakovaném selhání z úvodu třetiny nakonec ztrácí dobře rozehraný zápas poměrem 5:6. Všechny body se stěhují na východ Čech. To je pro dnešek vše, díky za pozornost. (15:09:30)

58:40

58:40

Sparta hraje power play.

58:03

Matýs teď mohl rozhodnout, ale v úniku nedokázal ani nadvakrát zasunout puk za Wolfa!

56:33

Oddechový čas pro domácí.

55:59

Machačova střela z kruhů po delší době prověřia Wolfa. Tomu puk vypadl, ale podruhé jej již dokázal zkrotit.

54:23

Kropáček hledal v přečíslení na brankovišti volného Haše, ten byl však přece jen pod mírným tlakem obránce a k zakončení se nedostal.

53:57

Zakázané uvolnění přesouvá hru před Vlka.

52:17

Hašova rána od modré mířila těsně nad Vlkovu branku! Gólman hostů toho asi moc neviděl.

51:51

Před Wolfem teď je rušno. Domácí si mohou oddechnout až poté, co puk po jedno ze zásahů končí mimo ledovou plochu.

50:47

50:47

Dynamo bez větších problémů přestálo oslabení a jeho hráči se vrhají do útoku.

49:45

Jenže domácí si nepočínají zatím moc přesvědčivě. Za minutu početní výhody se zatím dostali ke střele jen jednou.

48:47

Domácí se snaží vyvinout tlak na obranu hostů a jsou částečně úspěšní. Bude se totiž znovu vylučovat. Dvě minuty pro Matýse za hákování.

46:20

Z otočky pálil mezi kruhy Matýs, ale Wolf stihl postavit střele do cesty svůj beton.

45:20

Sparťané se teď vůbec nemohou dostat do útočného pásma. Pardubičtí jsou po dalším obratu zjevně na koni.

43:23

Dynamo právě vstřelilo branku!
Neuvěřitelné. Pardubice zásluhou MICHALA MACHAČE vedou a stačilo jim k tomu pouhých 144 vteřin. Kde se teď nachází hlavou domácí hráči, to asi neví ani oni sami. Asistence: Daniel Blažej a Martin Kostka.

41:55

Tak to je neskutečné dejá vu. DOMINIK CHÁRA uplatnil důraz před brankou a je znovu vyrovnáno. Pražané znovu doplácí na nekoncentrovanost. Asistence: Čestmír Javůrek a Michal Pochobradský.

41:46

Pardubice budou hrát přesilovku. Kropáček vyloučen za podražení.

40:59

Sparťané opět nezachytili úvod třetiny a Pardubice snižují. Od mantinelu si na kruh vybruslil DOMINIK DUBOVČI a přesnou střelou k tyči rozvlnil síť. Asistence: Ondřej Matýs a Dominik Chára.

40:01

Druhá třetina byla ve znamení obratů. Pardubice nejprve otočily na 3:2, ale Sparta se z počátečního šoku úvodních minut druhé třetiny oklepala a dokázala soupeři zasadit další tři rány. Dočkáme se ve třetí části dalšího obratu nebo si domácí situaci pohlídají? Třetí třetina začne ve 14:37.

40:00

39:34

Zakázané uvolnění domácího týmu.

39:01

Rozhodčí ztratili za brankou Sparty puk z dohledu pod tělem jednoho z hráčů, hra je přerušena.

37:49

Sparta právě vstřelila branku!
A Sparta nabídnutou šanci okamžitě využívá, když se ujala nenápadná střela TOMÁŠE NACHÁZELA. Asistence: Vojtěch Kropáček a Filip Hadamczik.

37:30

Sparta si zahraje přesilovku. Javůrek dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

36:50

Dvojice Prymula, Čech si teď v přečíslení příliš dávala přednost v zakončení, až akce vyzněla zcela do ztracena.

35:07

Kostkova střela z levého křídla prověřila Wolfovu pozornost.

32:09

Po sérii odrazů se puk dostal na brankovišti až k Machačovi, ale ten jej nezvládl zvednout přes Wolfův beton!

31:19

Ale Dynamo ani nemohlo stačit nic vymyslet a soupeř už je kompletní.

31:00

Začíná krátká přesilovka hostů.

30:39

Teď už se domácí dočkali a berou si vedení zpět. Od mantinelu si vybruslil PATRIK PRYMULA a nekompromisně zavěsil puk k tyčce Vlkovy branky. Asistence: Štěpán Čech.

30:01

Hadamczikova rána od modré minula jen těsně pardubickou branku!

29:19

Sparťané si vška svou výhodu neužijí. Za podražení je vyloučen i Arnošt a hraje se ve čtyřech.

29:01

Pražané jsou v pěti.

29:00

Téměr s koncem přesilovky Pardubic je tu výhoda pro Spartu. Za podražení půjde pykat hostující Černý.

27:40

Hosté dobře kombinují, ale Wolf měl dobrý výhled a jejich střelecké pokusy zatím dokáže krýt.

27:01

Přesilovka Pardubic. Haš dostává dvě minuty za podražení.

26:43

Rychlá odpověď se Pražanům přece jen podařila. Od modré vypálil Tůma a puk přesně k pravé tyči tečoval ONDŘEJ PŠENIČKA. Vlk nemohl reagovat. Asistence: Patrik Tůma a Jegor Gnusin.

25:10

Pardubičtí byli znovu v přečíslení, ale tentokrát domácí obětavým zákrokem zmařili jejich kombinaci.

24:38

Sparta už prohrává a její obrana teď nepůsobí vůbec dobře. Hosté přečíslili domácí defenzivu, Kostka zadovkou přikepl puk MICHALU MACHAČOVI a ten trefil horní roh branky! Asistence: Martin Kostka.

23:05

Sparta zvýšila aktivitu a snaží se o rychlou odpověď.

22:13

Je vyrovnáno. Wolfovi propadla střela od modré čáry a puk se nakonec MARTINA KOSTKY překulil přes brankovou čáru. Asistence: Juraj Rudy.

21:46

Zakázané uvolnění teď pro změnu na druhé straně. Kombinace oběma týmům silně vázne.

20:39

Příliš dlouhá sparťanská přihrávka. Druhou třetinu otevírá zakázané uvolnění.

20:01

První třetina nabídla vyšší tempo až ve své druhé polovině. Sparta je lepším týmem, ale Pardubice díky včasnému snížení rozhodně nezůstávají bez šance. Zápas pokračuje ve 13:48.

20:00

19:50

19:50

Sparťané mohli ještě v závěru třetiny po skruámáži na brankovišti opět navýšit vedení, ale Vlk branku ustrážil.

18:43

Jenže Pardubice prakticky vzápětí snižují. Rychlou akci zakončil přesnou střelou ONDŘEJ MATÝS. Domácí gólman nestihl reagovat. Asistence: Dominik Chára.

18:25

Navíc zvyšuje náskok. Po levém křídle ujel hostujícím bekům MIROSLAV DANI a střelou pod horní víko nedal Vlkovi šanci. Asistence: Filip Hadamczik a Jegor Gnusin.

18:14

Sparta přežila oslabení a je v pěti.

18:06

V klasické přesilovce se Pardubice ještě ani nedostaly ke střele. Teď je tu navíc jejich ofsajd.

16:55

Domácí už jsou ve čtyřech.

16:14

Domácí kouč Žemlička nesouhlasí, ale podle čárových hrála Sparta v šesti a bude se bránit ve třech borcích. Trest odpyká Nacházel.

14:55

Přesilovku si zahrají i hosté. Za hákování je vyloučen domácí Štěpán Čech.

14:50

Parádní kombinace domácích končí prvním gólem. Vorobjev na modré čáře z první přiťukl Kropáčkovi, ten ještě posunul puk na DOMINIKA ARNOŠTA, který sám před Vlkem poslal puk mezi jeho betony. Asistence: Vojtěch Kropáček a Alexandr Vorobjev.

13:49

13:49

Nevíme oč šlo, ale už se opět hraje. Hosté jsou v pěti.

13:40

Hostující trenér je teď v debatě s rozhodčími. Hra je na okamžik přerušena.

13:40

Sparťané v ofsajdu. Domácím se zatím v přečíslení nedaří. Jejich kombinace v útočném pásmu vázne.

13:00

Hadamczik pálil od modré, Vlk pokus kryl a následná dorážka zamířila těsně vedle!

12:06

Hosté už jsou ve čtyřech.

11:49

Sparta si zahraje 17 vteřin 5 na 3. Oliva dostává dvě minuty za podražení.

10:50

Po nepřehledné situaci před Wolfem ujeli sparťané do přečíslení, odražený puk se následně dostal k Nacházelovi, ale ten jej z druhé vlny sám před Vlkem nedokázal ukldit do branky!

10:06

Bude se znovu vylučovat a opět v týmu hostů. Rozlílek inkasuje dvě minuty za faul kolenem.

09:18

Hra je teď hodně neurovnaná. Obě strany mají problém s přechodem středního pásma. Nakonec se přece jen ke střele probil hostující Černý, ale jeho pokus mířil jen do náruče Wolfa.

07:10

Rozlílek dostal do druhé vlny přesnou přihrávku od mantinelu, z první vypálil, ale Wolf se stihl včas přesunout!

06:02

Domácí akci tří na dva se rozhodl řešit Arnošt střelou, ale Vlk byl u své pravé tyčky připraven.

05:53

Nahození hostů teď Wolf raději podržel a po delší době mají Pardubičtí pásmo.

04:30

Flídr přenechal puk Arnoštovi, najel si před branku a očekával přihrávku do volného prostoru. Ta přišla, ale hosté dokázali včas prostor zavřít...

04:02

Hosté jsou kompletní.

03:20

Kapitán Vízner mohl v nepřehledné situaci na brankovišti zasunout puk do branky, ale měl ho na dlouhou hůl, a hosté tak tuto situaci přestáli.

03:00

Minuta přesilové hry je pryč a Sparta ještě nevystřelila na branku.

01:58

Sparta si zahraje přesilovku. Za podražení putuje na dvě minuty na trestou lavici obránce Leder.

01:13

Špatná rozehrávka domácích končí zakázaným uvolněním. Vhazuje se před Wolfem.

00:11

V první šanci zápasu se ocitli hosté. Pochobradský tečoval nahození od modré čáry nebezpečně do protipohybu Wolfa, ale ten ještě stihl reagovat a puk vyrazil.

00:01

HC Sparta Praha: Wolf (Liemann) – Haš, Vízner (C), Tůma, Havlín, Hadamczik – Prymula, Nacházel (A), Gnusin, Dani, Flídr, Pika, Arnošt, Kropáček, Čech, Vorobjev, Pšenička. Trenér: Richard Žemlička.

HC Dynamo Pardubice: Vlk (Růžička) – Dubovčí, Leder, Oliva, Rudy, Sýkora, Javůrek (A), Blažej – Machač, Pochobradský (A), Kostka, Chára, Černý, Bucek, Matys (C), Rozlílek. Trenér: Michal Mikeska.

Rozhodčí: Jaroš – Krátký, Šmika.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

5:6

Branky a nahrávky: 15. Arnošt (Kropáček, Vorobjev), 19. Dani (Hadamczik, Gnusin), 27. Pšenička (Tůma, Gnusin), 31. Prymula (Čech), 38. Nacházel (Kropáček, Hadamczik) – 19. Matýs (Chára), 23. Kostka (Rudy), 25. Machač (Kostka), 41. Dubovči (Matýs, Chára), 42. Chára (Javůrek, Pochobradský), 44. Machač (Blažej, Kostka)

HC Dynamo Pardubice: Vlk (Růžička) – Dubovči, Leder, Oliva, Rudy, Sýkora, Javůrek (A), Blažej – Machač, Pochobradský (A), Kostka, Chára, Černý, Bucek, Matýs (C), Rozlílek. Trenér: Michal Mikeska.

Rozhodčí: Jaroš – Krátký, Šmika