21.01.2017, 01:00 • KeyBank Center, Buffalo • Milan Šplíchal

Tipsport: 2.47 3.67 2.6 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Petr Mrázek (DET) 64 minut, 34 zákroků, 91,9%
Tomáš Tatar (DET) 0+0, 3 střely, čas na ledě 17:27
1. Ryan O'Reilly (BUF) 1+1
2. Kyle Okposo (BUF) 1+0
3. Anders Nilsson (BUF) 32 zák., 94,1%
Střely - 37:34 (13:11, 15:10, 7:11 – 2:2)
Je za námi zajímavé utkání, které bude mít hořký konec pro hosty. Ti dvakrát vedli, nakonec odletí pouze s bodem. Rozhodnutí přišlo v samotném závěru prodloužení, když se trefil v přesilové hře Kyle Okposo.

64:34

64:34 Kyle OKPOSO - 3:2

64:34

Sabres právě vstřelili branku!
DeKeyser byl při pokusu o odpálení puku hákován Okposem, rozhodčí však nepískali, následně se puk dostal po ose Eichel – O'Reilly právě ke KYLE OKPOSOVI, jenž dokázal zasunout kotouč za Mrázka – 3:2! Asistence: Ryan O'Reilly, Jack Eichel.

64:21

Ristolainen prověřil z pravého kruhu Mrázka, ten jeho střelu chytil!

63:53

Nielsen dostává za hákování dvě minuty, Detroit se musí do konce prodloužení bránit.

63:41

63:30

Tatar s Larkinem postupně stříleli, ale Nilsson se zdá být nepřekonatelný.

63:04

Opět se povedlo domácím vyhodit, přesilová hra co nevidět skončí.

62:50

Ke střele z hranice levého kruhu se dostal Mantha, jeho dělovka mířila přímo doprostřed branky, kde stál pozorný Nilsson!

62:31

Sražený kotouč zamířil do ochranné sítě, vhazovat se bude před Nilssonem.

61:53

Domácí zkraje oslabení vyhazují kotouč až k Mrázkovi. V krátkém sledu se jim to povedlo dvakrát.

61:41

Rozhodčí se usnesli na tom, že Vanek nebyl ve vyložené šanci. Trestné střílení tak nařízeno nebylo!

61:41

Vanek jel sám na brankáře a byl zezadu faulován Okposem, ten si odpyká dvě minuty za hákování.

60:42

Larkin nabruslil do útočného pásma, kde předal puk Tatarovi, jenž s nim opět vyjel mimo obrannou třetinu Sabres.

3:2

Branky a nahrávky: 26. Reinhart (Eichel, Ristolainen), 56. R. O'Reilly (Franson, Falk), 65. Okposo (R. O'Reilly, Eichel) – 10. Nielsen (Green), 54. Helm (Abdelkader, Marčenko)

Buffalo Sabres: A. Nilsson (Lehner) – McCabe, Ristolainen, Bogosian, Franson, Falk, Fedun – Ennis, R. O'Reilly, Okposo – M. Foligno, Eichel, Reinhart – E. Kane, Girgensons, B. Gionta – Carrier, C. O'Reilly, Moulson.

Detroit Red Wings: Mrázek (Coreau) – Green, DeKeyser, Marčenko, Ericsson, Jensen, Ouellet – Mantha, Zetterberg, Nyquist – Vanek, Nielsen, Athanasiou – D. Larkin, Sheahan, Tatar – Helm, Glendening, Abdelkader.

00:56 DET 2 Nyquist, podražení
08:50 BUF 2 Bogosian, držení protihráče
09:02 DET 0:1 Nielsen (Green)
22:43 DET 2 Helm, podražení
24:20 DET 2 Ouellet, vysoká hůl
25:06 BUF 1:1 Reinhart (Eichel, Ristolainen)