konec (1:0, 2:0, 1:0)

06.01.2017, 18:30 • 36. kolo • Martina Martinková

Tipsport: 1.48 5.5 5.1 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

59:06

Ještě v závěru utkání si Sparta zahraje přesilovou hru. Lukáš Pabiška dostává dvě minuty za krosček.

53:39

53:39 Jan PISKÁČEK - 4:0

53:39

Sparta právě vstřelila branku!
Parádní trefou se nyní blýskl JAN PISKÁČEK. Po nahrávce od Uhera si kotouč zpracoval, napřáhl zprava od modré čáry tak, že jeho střela prosvištěla skrz všechny bránící i clonící hráče před Maxwellem. Ten měl zakrytý výhled, a tak se stihl pouze ohlédnou za trefou, jež mu prosvištěla nad ramenem a doplachtila pod břevno jeho svatyně. Asistence: Dominik Uher, Lukáš Cingel.

51:55

Vše ale mohl vynahradit Netík, který ujel hostující defenzívě podél pravého mantinelu. Propracoval se až ke střele z pravého kruhu, která ztroskotala na připraveném Maxwellovi.

50:25

Kudrna mohl skórovat podruhé v utkání. Nepokrytý se ocitl v mezikruží, střelou zápěstím prověřil mladoboleslavské gólmana, jenž černou pryž chytil do své náruče.

48:29

Sparta se úspěšně drží u Maxwella, Pech nejprve zleva u brány vystřelil poprvé, poté dorážel odražený kotouč, potřetí se mu již puk nepodařilo trefit. Maxwell byl rychlejší, když se po kotouči vrhl a přikryl ho.

47:47

Jenže dlouho v pěti Středočeši nezůstanou. Na trestnou lavici usedl David Štich, který se provinil držením.

45:41

Další přesilová hra pro domácí mužstvo, za vysokou hůl odchází na trestnou lavici Jiří Kurka s dvouminutovým trestem.

40:22

začátkem třetí třetiny si zahraje v početní výhodě Sparta, Jan Holub dostává dvě minuty za podražení.

40:01

Střídání v týmu BK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Jan Lukáš, přichází Brandon Maxwell.

38:08

Juraj Mikuš se musel na trestnou lavici navrátit, neboť obdržel dvě minuty za sekání, Sparta půjde do čtyř.

36:16

36:16 Brian IHNAČÁK - 3:0

36:16

Po nepřesnostech mladoboleslavské obrany zvyšuje Sparta své vedení již na tři góly. Forman zavezl puk do útočné třetiny, zleva posunul kotouč na osamoceného BRIANA IHNAČÁKA, který přes obránce prostřelil Lukáše mezi betony. Asistence: Miroslav Forman.

34:49

Dlouho to ale sparťanům nevydrželo, za podražení si odpyká rovněž dvě minuty i domácí Juraj Mikuš.

34:41

Po vlastním oslabení si Pražané zahrají přesilovou hru, Martin Látal odchází na trestnou lavici za podražení.

32:19

Mladá Boleslav dostává možnost snížit, Lukáš Klimek obdržel dvě trestné minuty za hru vysokou holí.

30:32

Mohlo to být již 3:0, ale nedůslednost v hostující obraně nebyly potrestány. Domácí se dostali k "ťukecu" na tři rychlé přihrávky, ta závěrečná ale, i k překvapení Jana Lukáše, v síti neskončila.

27:53

Další pěkná souhra ve třetině hostů ze strany Pražanů. Uher si počkal na dojíždějícího Cingela, který zblízka zkoušel zakončovat. Tentokrát byl v souboji se sparťanem silnější brankář Mladé Boleslavi.

26:02

26:02 Petr VRÁNA - 2:0

26:02

Domácí rychle početní výhodu využívají! Po nevydařené prvotní souhře a rychlém výletu hostů k Pöpperlemu se znovu domácí dostali k Lukášovi. Kumstát počkal u levého mantinelu na dojíždějícího Hlinku, který posunul kotouč na PETRA VRÁNU. Ten číhal před bránou a přesně tečoval puk pod horní tyč. Asistence: Jaroslav Hlinka, Petr Kumstát.

25:19

První přesilovku si zahraje i Sparta. Hosté dostávají dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

23:29

Pohledná akce Sparty, kdy Řepík hledal na pravé straně své spoluhráče. Cingel s Kumstátem si sjížděli před bránu, aby moli tečovat, trefit správně puk se nakonec nepovedlo ani jednomu z nich.

17:21

Je tu první vyloučení utkání! Přesilovou hru si zahraje Mladá Boleslav, Michal Barinka si odpyká dvě minuty za sekání.

15:03

15:03 Andrej KUDRNA - 1:0

15:03

Nicméně zanedlouho se domácí ujímají vedení z brejkové situace. Cingel ve středním pásmu našel najíždějícího ANDREJE KUDRNU, který zcela nehlídán ujel do útočného pásma a s přesností prostřelil Jana Lukáše terfou pod břevno. Asistence: Lukáš Cingel, Dominik Uher.

13:17

Šance i na druhé straně! Z mezikruží vystřelil Trončinský, Pöpperle měl zhoršené vidění v důsledku mnoha hráčů v předbrankovém prostoru, nicméně se mu povedlo kotouč vytěsnit mimo jeho svatyni.

10:27

Obrovská příležitost pro Látala, který se rychle prosmýkl podél pravého mantinelu, překvapil domácího gólmana bekhendovou střelou. Pöpperle zcela kotouč nezastavil, a tak chtěl dostrkat černou pryž za jeho záda ještě Musil, ale nepodařilo se.

04:41

Po nedůslednosti sparťanské obrany zakončoval tvrdou střelou z pravého kruhu Pospíšil, ale Pöpperle dokázal včas zareagovat a vyrazil kotouč.

02:22

Pohledná akce ze strany Sparty. Cingel zavezl puk do útočného pásma, poslal přihrávku napravo na Kudrnu. Ten nahodil puk na bránu, Lukáš nedokázal hned pozastavit hru a ještě nakvap hasil situaci před dorážejícím Cingelem.

Vítejte u dalšího pokračování hokejové Tipsport extraligy, kdy proti sobě v rámci 36. kola nastoupí od 18:30 ve vysočanské O2 areně pražská Sparta a Mladá Boleslav.

4:0

Branky a nahrávky: 16. Kudrna (Cingel, Uher), 27. P. Vrána (J. Hlinka, Kumstát), 37. Ihnačák (Forman), 54. Piskáček (Uher, Cingel)

HC Sparta Praha: Pöpperle (F. Novotný) – Mikuš, Piskáček, Nedomlel, Gernát, Barinka, Švrček, Mikliš – Klimek, P. Vrána (A), J. Hlinka (C) – Forman, Ihnačák, Netík – Kumstát (A), Pech, Řepík – Kudrna, Cingel, Uher.

BK Mladá Boleslav: Lukáš (41. Maxwell) – T. Voráček, Stříteský, Hanzlík (C), Kurka, Štich, Trončinský, Holub, Bernad – Hyka, Musil, Lenc – Jonák, Urban, Látal – Pospíšil, Žejdl (A), Pabiška – Ďurač, Volf, Jiránek.

Rozhodčí: Pešina, Bejček – Rozlílek, Kokrment