NHL

Los Angeles Kings – Detroit Red Wings

0:4

konec (0:3, 0:0, 0:1)

06.01.2017, 04:38 • Staples Center, Los Angeles • Lukáš Podleśny (@LukasPodlesny)

Tipsport: 1.75 4.0 4.3 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

S konstatováním, že dnešní utkání ve Staples Center v Los Angeles sledovalo 18 230 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou. (07:14:45)

3. Jared Coreau (DET) 34 zák., 0 gólů, 100%
Dnešní utkání je u konce a dva body si do tabulky Východní konference připisuje Detroit. Tomu se povedla především první třetina, ve které hosté odolali 12 střelám soupeře a sami se třikrát prosadili. V druhé části měli domácí velkou převahu, nicméně ani dalších 13 střel nevedlo k překonání skvěle chytajícího Jareda Coreaua. Ten si nakonec při pátém startu připsal svou první nulu v NHL, neboť v poslední části už se prosadil jen hostující Anthony Mantha.

Střely na bránu po 3. třetině

Los Angeles Kings – 34 (12, 13, 9)
Detroit Red Wings – 22 (14, 2, 6)

59:42

Puk je pouze ve středním pásmu. Zřejmě už se nedočkáme ani žádného nebezpečnějšího zakončení.

58:53

Kopitar to ale ještě zkouší a zaváží puk za Coreauovu bránu. Tam mu jede pomoct jeden ze spoluhráčů, ale Detroit je ve svém pásmu v dostatečném počtu.

58:12

Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny a také poslední dvě minuty celého zápasu. Zdá se, že Gings už rezignovali na nějaké urputné útočení a smíří se s nulou na kontě.

56:34

Další úspěšný zákrok Jeffa Zatkoffa. Nyní si domácí gólman poradil s pokusem Nicka Jensena.

56:17

Do šance se naopak na druhé straně prodíral Athanasiou. Dnes velmi aktivní útočník Detroitu si však tentokrát vylámal zuby na pozorném Zatkoffovi.

55:46

Králům se povedl přechod do útočného pásma. Akce byla zakončena Gáboríkem, nicméně jeho střela znamenala jen další pohodový zákrok Coreaua.

55:29

Hosté předvedli rychlý výpad zakončený svižným nahozením ze středního pásma. Kings následně budou čelit buly ve svém pásmu.

54:57

S dalším nahozením na bránu přispěchal aktivní Nolan. Ani tento pokus však Coreauovi nezpůsobil větší potíže.

54:02

Domácí se dostali pouze ke dvěma slabým nahozením z poměrně velkého úhlu. Hra se následně rychle vrací do neutrální zóny.

53:51

Hra je stále velmi často přerušována. Nyní je odpískán další icing Detroitu, po kterém se bude vhazovat nalevo od Jareda Coreaua.

52:54

Několik desítek vteřin se sice hrálo před hostujícím brankářem, ale Detroit je stále naprosto v pohodě. Kings se vůbec nedostávají do šancí.

52:10

Ani tentokrát se Králům nepodařilo výrazně ohrozit hostujícího gólmana. Puk letěl ze středního pásma přesně ke Coreauovi.

51:56

Slabé nahození si to namířilo přesně do Coreauovy lapačky. Kings už se několik minut nedostali do nebezpečnějšího zakončení.

51:19

Dva nebo tři dobré zákroky si nyní připsal Coreau, který čelil nepříjemným střelám. Teď už ale hosté vyváží puk do středního pásma.

0:4

Branky a nahrávky: 2. Vanek (Nielsen, Athanasiou), 11. Athanasiou (Mantha), 19. Vanek (Athanasiou, Ericsson), 48. Mantha (Tatar, Jensen)

Los Angeles Kings: Zatkoff (Budaj) – Forbort, Doughty (A), Muzzin, Martinez, McNabb, Gravel – Gáborík, Kopitar (C), D. Brown – Pearson, J. Carter, Setoguchi – Clifford (A), Dowd, Lewis – King, N. Shore, Nolan.

Detroit Red Wings: Coreau (Mrázek) – DeKeyser, Jensen, Ericsson (A), Sproul, Ouellet, Marčenko – Tatar, Zetterberg (C), Mantha – Nyquist, Nielsen (A), Vanek – Sheahan, D. Larkin, Glendening – D. Miller, Athanasiou, Ott.

Rozhodčí: Wes McCauley, Tim Peel – Darren Gibbs, Michel Cormier

Diváci: 18 230

01:42 DET 0:1 Vanek (Nielsen, Athanasiou)
07:26 DET TS Athanasiou, sekání
10:02 DET 0:2 Athanasiou (Mantha)
12:36 LAK 2 Doughty, držení protihráče
18:17 DET 0:3 Vanek (Athanasiou, Ericsson)