David Krejčí (BOS) 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:03
David Pastrňák (BOS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:27
Zdeno Chára (BOS) 0+0, 0 střel, čas na ledě 27:37
1. Tuukka Rask (BOS) 29 zák., 1 gól, 96,7 %
2. Carey Price (MTL) 27 zák., 2 góly, 93,1 %
Střely na branku – 30:29 (8:7, 12:13, 10:7, 0:2)
Zblokované střely – 8:26
Vyhraná vhazování – 28:31
Trestné minuty – 9:17
Hity – 31:34
Boston přerušil sérii tří porážek v řadě, když dokázal v prodloužení zvítězit 1:2 v Montrealu. Hosté se ujali vedení v závěru druhé části, kdy se prosadil Adam Czarnik. Habs se dočkali vyrovnání až v čase 56:48. Před brankou se dostal k odraženému kotouči Paul Byron a uklidil ho za záda jinak výborného Raska. V prodloužení nejprve dopravil puk za brankovou čáru David Krejčí, ale tento gól ještě nebyl uznán pro kontakt Pastrňáka s domácím gólmanem. Bruins to ale mrzet nemusí, neboť v čase 63:20 rozhodl Ryan Spooner.

63:20

63:20 Ryan SPOONER - 1:2

63:20

Bruins právě vstřelili branku!
Gól Krejčího sice uznán nebyl, ale hosté nakonec v prodloužení přeci jen vítězí! Torey Krug v útočném pásmu narazil puk RYANOVI SPOONEROVI, který najížděl sám na Price a překonal ho rychlou forhendovou kličkou, kdy zasunul kotouč mezi roztažené betony domácího gólmana. Asistence: Torey Krug.

62:48

Marchand v útočném pásmu podržel puk a počkal si na Toreyho Kruga. Ten vystřelil prudce, ale Price byl na místě.

62:04

Zakončení Beaulieua bylo sraženo do ochranné sítě. Buly před Raskem.

61:43

Z pravého kruhu střílel Gallagher, zamířil nad.

61:11

Už se opět hraje, útočnou akci rozjíždí domácí trojice.

60:57

Ano, gól neplatí pro nedovolený kontakt Pastrňáka s brankářem Pricem!

60:57

Bude se ale telefonovat. Vypadá to, že puk přeci jen skončil těsně za čárou, ale David Pastrňák v brankovišti atakoval domácího gólmana.

60:57

Neskutečné! Nájezd Davida Pastrňáka zastavil Carey Price, ale David Krejčí už dorážel do zcela odkryté branky. Trefil ale jen tyčku a následně se puk ocitl pod Pricem!

60:25

Hned dva hráči Montrealu se řítili na hostující branku, ale vše vyřešil rychlým vyjetím Tuukka Rask. Ten byl následně sražen Mitchellem, ale vylučovat se nebude.

60:01

Utkání končí po 60 minutách remízou 1:1. Prodloužení domácím zařídil v čase 56:48 Paul Byron. Budeme tedy sledovat atraktivní hru 3 na 3.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:56

Do dobré příležitosti se dostal v samotném závěru Tomáš Plekanec. Zakončení mu vyšlo na bekhend a Rask nemusel zasahovat.

59:24

Hostující kouč Claude Julien si vyžádal oddechový čas.

59:24

Hosté zahráli na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Raskem.

58:53

Po pravé straně se snažil proniknout před branku Paul Byron. zastavil ho Zdeno Chára.

58:02

Do konce třetí třetiny zbývají jen dvě minuty.

57:33

Publikum v Bell Centre ožilo a žene domácí za rozhodujícím gólem.

56:48

56:48 Paul BYRON - 1:1

56:48

Montreal právě vstřelil branku!
Přeci jen se domácí prosazují! Torrey Mitchell sice z mezikruží neprostřelil hostující obranný val, ovšem puk se následně odrazil k PAULOVI BYRONOVI a ten ho zametl za již ježícího Tuukku Raska – 1:1. Asistence: Torrey Mitchell a Andrej Markov.

56:38

Buly bylo nařízeno ve středním pásmu. Tuukka Rask pochytal všech 28 střel Montrealu.

56:21

Do protiútoku se řítil Dominic Moore. Z otočky domácí klec netrefil.

55:32

Habs v postavení mimo hru.

54:59

Pět minut do konce třetí třetiny. Domácí se stále nemohou prosadit.

54:26

Od modré vypálil Shea Weber. Rask puk viděl a schoval ho do lapačky. Je tu poslední reklamní přestávka.

53:42

Zakázané uvolnění Bostonu, hra se stěhuje před Tuukku Raska.

53:28

Po vhazování vystřelil Carlo. Price má puk ve výstroji.

53:25

Acciari vyrazil dopředu po pravém křídle. Jeho střela byla sražena do ochranné sítě.

53:12

I necelých sedm minut před koncem drží hosté nejtěsnější vedení. Obrana Bruins navíc domácí nepouští do šancí.

52:25

Lehkonen schytal čistý bodyček od Adama McQuaida.

51:59

Z levého kruhu vystřelil Brendan Gallagher. Mířil mezi betony, ovšem Rask byl na místě. Reklamní pauza.

51:26

Rask vyjel poměrně daleko ze své branky a odehrál puk z obranného pásma svého celku.

50:38

Blíží se čas, kdy už by měli domácí vše hrnout na branku a zatlačit svého soupeře. Zatím se však nic takového neděje.

49:43

Jeff Petry rozjel křížnou přihrávkou Svena Andrighetta, Carlo jeho střelu vychýlil mimo branku.

49:06

Hosté v plném počtu, tohle oslabení sehráli výborně.

48:35

Tohle je hodně nepovedená přesilovka Montrealu. Domácí zatím Raska neohrozili.

48:04

Marchand znovu posílá puk až Priceově brance.

47:43

Hráči Bostonu vyhazují a mohou vystřídat.

47:09

Hned po buly se opřel do kotouče Weber. Hosté ale zblokovali jeho ránu.

47:05

Dvouminutový trest za vysokou hůl obdržel David Backes. Domácí mají dobrou možnost na vyrovnání.

46:52

Z pravé strany střílel na Raska Danault, finský gólman vyráží puk za branku.

46:29

Jemelin schytal hit od Marchanda. Následně si ruský bek na svého soupeře sám vyšlápl, ale vylučovat se zřejmě nebude. Reklamní přestávka.

45:41

Po levé straně seřítil na Raska Plekanec. Ten jeho střelu vykopl špičkou betonu.

45:06

Jemelinova střela neprošla až na branku. Hosté dnes velmi dobře blokují pokusy soupeře.

44:16

Andrew Shaw se dostával za obranu Bostonu. V tísni nedokázal pořádně zakončit.

43:34

Z levé střely pálil Petry, Raska ale nepřekonal ani on.

43:21

Očekávaný nápor Habs zatím nepřichází. Uvidíme, kdy domácí opravdu otevřou ofenzivní stavidla.

42:39

Patrice Bergeron střílel na domácí branku, ale tenhle pokus nemohl Price překvapit.

42:27

Zakázané uvolnění Montrealu, hra se stěhuje před Price.

41:59

Beaulieu střílel od modré čáry. Rask měl volný výhled a sáhl si pro puk lapačkou.

41:33

Kevan Miller zavážel puk do útočného pásma. Čistým hitem ho zbrzdil Petry.

40:53

Krejčí na útočné modré ztratil puk. Domácí ale nedokázali založit protiakci.

40:17

Price byl prověřen nahozením ze středního pásma. Gólman Habs puk vyrazil.

Hity – 20:19
Také ve druhé třetině jsme sledovali vyrovnaný hokej. Dlouho to vypadalo, že se ani v ní nedočkáme gólu. David Pastrňák na jedné straně nastřelil tyčku a hned z protiútoku Rask fantasticky vychytal Tomáše Plekance. V čase 38:55 se však přeci jen skóre měnilo, když hostující protiútok zakončil přesnou střelou Adam Czarnik. Montreal tak bude muset dohánět jednogólové manko.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:57

Ještě šance, do které se dostával Andrej Markov. Do jeho střely však obětavě skočil David Pastrňák!

39:38

Hosté v postavení mimo hru. Ještě jedno přerušení.

39:02

Poslední minuta druhé třetiny.

38:55

38:55 Austin CZARNIK - 0:1

38:55

Hosté jdou v závěru třetiny do vedení! Medvědi vyrazili do přečíslení 3 na 2, které vyřešil přesnou střelou zápěstím z levé strany AUSTIN CZARNIK, jenž tak stylově oslavil své 24. narozeniny. Asistence: Adam McQuaid a Ryan Spooner.

38:02

Obě defenzivy si dnes vedou velice dobře. A když už se urodí nějaká šance, tak jsou na místě oba gólmani.

37:21

Od modré vypálil Andrej Markov. Puk až na Raska nedolétl.

36:46

Carey Price zaváhal při rozehrávce za brankou. Pro domácí vše dobře dopadlo.

35:36

Patrice Bergeron ani nadvakrát nedorazil puk za ležícího Price! Zkušený útočník Bruins letos neprožívá bodově dobrou sezónu.

34:56

Domácím se na třetí pokus podařilo přejít do útočného pásma, nyní tam bojují o puk.
Ve druhé třetině pálili hráči Montrealu na branku desetkrát, hosté pak osmkrát. Gól jsme ale stále neviděli.

34:08

Hosté byli vykázáni do středního pásma. Následuje komerční přestávka.

33:27

Po přihrávce Danaulta pálil z pravého kruhu Max Pacioretty. Rask toho moc neviděl, ale dokázal zakročit.

33:01

Je to tak, Boston v plném počtu.

32:47

Domácí přišli o útočné pásmo a ani čtvrtou přesilovku zřejmě nevyužijí.

32:04

Ve vlastním oslabení zamířil dopředu Riley Nash.V tísni zakončoval bekhendem a Price zakročil pravým betonem.

31:44

Z osy kluziště střílel Markov, Rask puk vyrazil a následně i přikryl.

31:29

Rask pokryl střelu Radulova z pravého kruhu i dorážku Andrewa Shawa.

31:10

Puk byl po střele Radulova sražen do ochranné sítě. Vhazuje se před brankou Bostonu.

31:00

Za hákování je vyloučen Torey Krug. Po reklamní pauze začne přesilová hry Canadiens.

30:38

Od modré střílel Adam McQuaid, Price jeho pokus vyrazil.

29:39

Domácí se okamžitě vydali do rychlého protiútoku a z přečíslení 2 na 1 mohl otevřít skóre Tomáš Plekanec. Rask ale dokázal ve skluzu skvěle zasáhnout betony, které stačil naskládat na sebe!

29:31

David Pastrňák byl blízko úvodnímu gólu zápasu! Český útočník dostal nabito na levý kruh a trefil tyčku!

28:47

Dobrou práci odvedl za brankou Lehkonen, jenž puk předložil do šance Andrewovi Shawovi. Proti jeho zakončení se však stačil roztáhnout Tuukka Rask!

28:07

Tuukka Rask má puk ve své lapačce. Následuje reklamní přestávka.

27:41

Lehké nahození Plekance vyrazil Rask za svou svatyni.

27:21

26:51

Domácí vyrazili v oslabení dopředu, ale dostali se do postavení mimo hru.

26:33

Hosté vyslali na branku soupeře hned několik střel. Price nyní přerušil hru po pokusu Davida Krejčího.

26:18

Z ostrého úhlu pálil Bergeron. Price byl natlačený na svojí tyčce.

25:38

Plekanec s Byronem domácím ušetřili cenné sekundy v útočném pásmu.

25:20

Vůbec první přesilovku si zahrají hosté. Andrej Markov podrazil Tima Schallera

25:07

Střelu Dominica Moora zblokoval obránce Redmond. Vhazovat se bude v útočném pásmu Bostonu.

24:18

Po levé straně ujel domácí obraně Austin Czarnik. Price výborně vykryl prostor ve své brance.

23:38

Alexej Jemelin ztratil v souboji přilbu a musí jít vystřídat.

23:00

Tomáš Plekanec letos zatím nemá střelecké štěstí! Po akci Paula Byrona se český útočník snažil protlačit kotouč za brankovou čáru, ale Tuukka Rask natlačil levý beton na svou tyčku.

22:33

22:16

Beaulieu pálil od modré čáry. Střela mu však nesedla a nenašla si cestu mezi tyčky.

21:43

Domácím se dnes přesilovky nedaří. Opět neudrželi útočné pásmo.

20:56

Hosté vyhazují.

20:32

Vyloučeným hráčem je John Morrow – držení.

20:32

Za hostující obranu si nabruslil Paul Byron. Už nestačil pořádně zakončit, ale to bylo způsobeno především faulem vracejícího se obránce...

20:05

Oba týmy zahajují druhou třetinu se čtyrmi hráči.

Hity – 13:9
V první třetině gól nepadl, ale nemůžeme tvrdit, že bychom se nudili. Oba rivalové hrají ve vysokém nasazení, což potvrdil také pěstní souboj mezi Toreyem Krugem a Brendanem Gallagherem. Největší gólovou příležitost Bostonu měl v úvodu zápasu právě Krug, proti jehož ráně se včas přesunul Price, na druhé straně pak v přesilovce netrefil odkrytou branku Nathan Beaulieu.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:23

Kevan Miller dostal trest na nesportovní chování, Alexandr Radulov zase za krosček. Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.

19:23

Alexandr Radulov něco křikl na Kevana Millera a ten si to s ním chtěl vyřídit ručně. Rozhodčí ale situaci včas uklidnili.

19:23

Domácí zahráli na icing.

19:01

Začíná poslední minuta úvodní části.

18:16

První třetina se pomalu chýlí ke svému konci. Útočnou akci zakládají ze svého obranného pásma domácí.

17:28

Chybu Danaulta mohl trestat Patrice Bergeron. Jeho první střelu ale vyrazil Price a dorážku zblokoval holí obránce.

16:23

Z mezikruží pálil Max Pacioretty. Kapitán Habs netrefil prostor mezi tyčemi.

15:42

David Pastrňák hledal před brankou svého jmenovce Krejčího. Na něho ale kotouč neprošel.

15:26

Krug i Gallagher dostávají tresty za bitku a budou svým týmům pět minut scházet.

15:26

A je tu také bitka! Brendan Gallagher vyzval Toreyho Kruga.

15:14

Tempo hry je vysoké, nasazení tomuto zápasu rozhodně neschází.

14:22

Tomáš Plekanec pálil z poměrně ostrého úhlu, Tuukka Rask byl připraven.

13:47

Zatímco Pastrňák je v pořádku a pokračoval ve hře. Tak Andrew Shaw odešel z ledu hodně otřesený. Nyní už míří na ošetřovnu, kde podstoupí povinné vyšetření.

13:31

Jemelin sestřelil čistým hitem Davida Pastrňáka. Hosté kontrovali Krugem, který poslal k ledu Andrewa Shawa.

12:59

Oba týmy předvedly několik nepřesností ve středním pásmu. Sledujeme trochu neurovnanou pasáž.

12:03

Boston je kompletní, také druhé oslabení hosté přestáli.

11:57

Torrey Mitchell po levé straně hezky prošel až před branku hostí, ale jeho bekhendovou přihrávku zablokoval obránce.

11:43

Domácí v postavení mimo hru. Celek Bostonu ukazuje, že je, co se týče bránění oslabení, jedním z nejlepších v NHL.

10:48

Medvědům se podařilo vyhodit. Před tím prošel Max Pacioretty až před Raska, ale z bezprostřední blízkosti puk nedokázal zvednout.

10:30

Weber u mantinelu neudržel puk v útočném pásmu a musí se pro něj vracet.

10:02

Další přesilová hra pro domácí! Brad Marchand zbytečně zahákoval Sheu Webera a oslabuje tedy svůj tým.

09:48

Od modré střílel Shea Weber, puk ale neprošel na hostujícího gólmana.

08:57

08:36

A najednou si domácí vytvořili obrovskou šanci! Předvedli rychlou kombinaci, na jejímž konci netrefil úplně odkrytou branku Nathan Beaulieu!

08:15

Také nyní se Habs vůbec nedostali do útočné třetiny.

07:50

Bostonu se podařilo vyhodit. Domácím se přesilová hra zatím vůbec nedaří.

07:24

Alexandr Radulov udělal před modrou čarou kličku a jeden ze spoluhráčů mu přejel do postavení mimo hru.

07:02

Hosté vyhráli buly a vyhodili.

06:56

Za hákování je vyloučen Adam McQuaid. Po reklamní přestávce začne přesilovka Montrealu.

06:20

Domácí předvedli kvalitní obranu na své obranné modré. Zastavili tam dvojici Marchand – Bergeron.

05:28

Od modré vypálil Markov, Rask puk vyrazil do rohu.

05:12

Prudkou ránu na Price vyslal Brandon Carlo. Brankář Montrealu svým zákrokem přerušil hru.

04:55

Rask musel krotit nepříjemné nahození. Puk před ním ještě poskočil, ale gólman Bruins ho dokázal alespoň dostat za svou klec.

04:08

Nádherná akce hostí! Ti doslova vyšachovali defenzivu Bostonu a Torey Krug už pálil na poloodkrytou branku, ovšem Price se proti jeho střele bleskově přesunul!

03:51

Domácí zahráli na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Careyho Price.

02:57

Nathan Beaulieu podpořil domácí akci a snažil se dostat puk před branku na Plekance či Paciorettyho. Na ně ale nahrávka neprošla.

02:40

Žádnou větší šanci jsme zatím neviděli. Útočné akce na obou stranách zastavují obrany.

01:52

Zakázané uvolnění Bruins.

01:35

Andrew Shaw bojoval o puk v rohu kluziště, ale tam ho získali hosté. Ti mohou založit další útočnou akci.

00:58

00:52

Puk byl po ráně Kruga sražen mimo hřiště. Další buly v obranném pásmu Canadiens.

00:50

První přerušení hry. Vhazovat se bude před Pricem.

00:31

Marchand s Bergeronem nedokázali překonat domácí obranu na modré čáře. Dopředu může Montreal.

00:01

Dozněly hymny Spojených států amerických a Kanady.

Montreal Canadiens: Price (Montoya) – S. Weber, Jemelin, Petry, Markov (A), Redmond, Beaulieu – Radulov, Plekanec (A), Pacioretty (C) – Gallagher, T. Mitchell, Byron – A. Shaw, Danault, Lehkonen – Carr, Flynn, Andrighetto.

Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – Carlo, Chára (C), McQuaid, Krug, K. Miller, Morrow – Backes (C), Bergeron (A), Marchand – Pastrňák, Krejčí, Schaller – J. Hayes, Czarnik, Spooner – Acciari, Riley Nash, D. Moore.

Rozhodčí: Rehman, Meier – Alphonso, Mills.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Československá stopa:
Tomáš Plekanec (MTL) – 28 zápasů, 13 bodů (2+11)
David Pastrňák (BOS) – 24 zápasů, 24 bodů (18+6)
David Krejčí (BOS) – 29 zápasů, 17 bodů (4+13)
Zdeno Chára (BOS) – 23 zápasů, 6 bodů (1+5)
Montreal Canadiens:
Letošní sezóna jasně ukazuje, jaký je rozdíl, když stojí v brance Canadiens Carey Price, a když ne. Zatímco v úvodu loňského ročníku se Price zranil a Habs pak ani nepostoupili do play off, tak letos vedou se 41 body tabulku Východní konference. Poslední dva domácí zápasy kanadský celek jasně ovládl, naposledy doma deklasoval Colorado 10:1.