David Krejčí (BOS) 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:03
David Pastrňák (BOS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:27
Zdeno Chára (BOS) 0+0, 0 střel, čas na ledě 27:37
1. Tuukka Rask (BOS) 29 zák., 1 gól, 96,7 %
2. Carey Price (MTL) 27 zák., 2 góly, 93,1 %
Střely na branku – 30:29 (8:7, 12:13, 10:7, 0:2)
Zblokované střely – 8:26
Vyhraná vhazování – 28:31
Trestné minuty – 9:17
Hity – 31:34
Boston přerušil sérii tří porážek v řadě, když dokázal v prodloužení zvítězit 1:2 v Montrealu. Hosté se ujali vedení v závěru druhé části, kdy se prosadil Adam Czarnik. Habs se dočkali vyrovnání až v čase 56:48. Před brankou se dostal k odraženému kotouči Paul Byron a uklidil ho za záda jinak výborného Raska. V prodloužení nejprve dopravil puk za brankovou čáru David Krejčí, ale tento gól ještě nebyl uznán pro kontakt Pastrňáka s domácím gólmanem. Bruins to ale mrzet nemusí, neboť v čase 63:20 rozhodl Ryan Spooner.

63:20

63:20 Ryan SPOONER - 1:2

63:20

Bruins právě vstřelili branku!
Gól Krejčího sice uznán nebyl, ale hosté nakonec v prodloužení přeci jen vítězí! Torey Krug v útočném pásmu narazil puk RYANOVI SPOONEROVI, který najížděl sám na Price a překonal ho rychlou forhendovou kličkou, kdy zasunul kotouč mezi roztažené betony domácího gólmana. Asistence: Torey Krug.

62:48

Marchand v útočném pásmu podržel puk a počkal si na Toreyho Kruga. Ten vystřelil prudce, ale Price byl na místě.

62:04

Zakončení Beaulieua bylo sraženo do ochranné sítě. Buly před Raskem.

61:43

Z pravého kruhu střílel Gallagher, zamířil nad.

61:11

Už se opět hraje, útočnou akci rozjíždí domácí trojice.

60:57

Ano, gól neplatí pro nedovolený kontakt Pastrňáka s brankářem Pricem!

60:57

Bude se ale telefonovat. Vypadá to, že puk přeci jen skončil těsně za čárou, ale David Pastrňák v brankovišti atakoval domácího gólmana.

60:57

Neskutečné! Nájezd Davida Pastrňáka zastavil Carey Price, ale David Krejčí už dorážel do zcela odkryté branky. Trefil ale jen tyčku a následně se puk ocitl pod Pricem!

60:25

Hned dva hráči Montrealu se řítili na hostující branku, ale vše vyřešil rychlým vyjetím Tuukka Rask. Ten byl následně sražen Mitchellem, ale vylučovat se nebude.

60:01

Utkání končí po 60 minutách remízou 1:1. Prodloužení domácím zařídil v čase 56:48 Paul Byron. Budeme tedy sledovat atraktivní hru 3 na 3.

1:2

Branky a nahrávky: 57. Byron (T. Mitchell, Markov) – 39. Czarnik (McQuaid, Spooner), 64. Spooner (Krug, Czarnik)

Montreal Canadiens: Price (Montoya) – S. Weber, Jemelin, Petry, Markov (A), Redmond, Beaulieu – Radulov, Plekanec (A), Pacioretty (C) – Gallagher, T. Mitchell, Byron – A. Shaw, Danault, Lehkonen – Carr, Flynn, Andrighetto.

Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – Carlo, Chára (C), McQuaid, Krug, K. Miller, Morrow – Backes (A), Bergeron (A), Marchand – Pastrňák, Krejčí, Schaller – J. Hayes, Czarnik, Spooner – Acciari, Riley Nash, D. Moore.

Rozhodčí: Rehman, Meier – Alphonso, Mills

Diváci: 21288

06:56 BOS 2 McQuaid, hákování
10:02 BOS 2 Marchand, hákování
15:26 MTL 2 Gallagher, bitka