Děkuji za pozornost a přeji Vám úspěšné vykročení do pracovního týdne! (06:31:56)

Andrej Sekera (EDM) 0+0, 0 střel, čas na ledě 21:57
1. Devan Dubnyk (MNS) 28 zák., 1 gól, 96,6%
2. Jonas Gustavsson (EDM) 31 zák., 2 góly, 93,9%
Střely na branku – 29:33 (13:12, 10:11, 4:9 – 2:1)
Zblokované střely – 13:18
Vyhraná vhazování – 25:37
Trestné minuty – 11:13
Hity – 17:13
V zajímavém prodloužení byli šťastnější hokejisté Minnesoty. Zach Parise sice ještě neproměnil samostatný únik, ale krátce na to už rozhodl Mikko Koivu. Wild tak přerušili sérii tří zápasů bez vítězství a připisují si do tabulky důležité dva body.

63:11

63:11 Mikko KOIVU - 1:2

63:11

Minnesota právě vstřelila branku!
Hosté přesto vítězí! Hned z další akce Wild udeřili, když Charlie Coyle uvolnil MIKKA KOIVUA, který překonal Gustavssona rychlou bekhendovou kličkou. Asistence: Charlie Coyle a Matt Dumba.

62:54

Zach Parise jel sám na Gustavssona. Už šel do bekhendové kličky, ale domácí gólman mu nádherně vypíchl kotouč!

62:14

Puk skončil v brance až po přerušení hry! Pokračujeme.

62:14

Rozhodčí se jedou poradit s videem! Chtějí se přesvědčit, zda hosté nedotlačili puk za brankovou čáru dříve, než po pádu Staala na Gustavssona přerušili hru.

62:14

Do akce musel také Gustavsson. Ten přikryl puk před Ericem Staalem, jenž na něj vzápětí spadl.

61:55

Connor McDavid se natlačil před Dubnyka, který si připsal dobrý zákrok.

61:44

Domácí byli vytlačeni z útočného pásma, zůstali ale u puku.

60:59

Střelu McDavida z vrcholu pravého kruhu vyrazil Dubnyk.

60:17

Granlund přebruslil Eberleho a hledal Koivua. Přihrávka ale neprošla.

60:01

60 minut hry rozhodnutí nepřineslo. Za stavu 1:1 se tedy bude prodlužovat. Včera proti Anaheimu to Edmontonu vyšlo. Uvidíme, kdo se bude radovat dnes.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:43

Tvrdá střela Spurgeona branku minula. Zřejmě uvidíme prodloužení 3 na 3.

59:01

Poslední minuta třetí třetiny.

58:42

Velký závar před domácí brankou. Gustavsson snaze Koivua a jeho spoluhráčů odolal!

58:13

Zblokovanou střelu si připsal také Brodin. Ten zastavil pokus Nugenta-Hopkinse.

57:33

Z otočky střílel Nino Niederreiter. Také teď dobře zapracoval Larsson, jenž jeho střelu zblokoval.

56:57

Coyle se snažil objet domácí branku a u druhé tyčky zasunout puk. V tom mu zabránil Adam Larsson.

56:44

Do velké příležitosti se dostal Connor McDavid! Domácí kapitán ujel po pravém křídle a mířil pod vyrážečku Dubnyka. Ten ale udržel puk na svém těle! Reklamní přestávka.

56:20

Už se hraje poměrně opatrně. Nikdo nechce přijít o jistotu bodu.

55:22

Pomalu se blížíme ke konci třetí třetiny. Uvidíme, zda některý z týmů rozhodne ještě před prodloužením.

54:29

Domácí dobrým forčekingem udrželi hru v útočném pásmu. Na levém kruhu se dostal ke kotouči McDavid, který svou ránu poslal mimo.

53:53

53:30

Od levého mantinelu pálil Jason Zucker. Puk jen prolétl kolem domácí branky.

52:38

McDavid s Kassianem najížděli na obránce Spurgeona. Ten zapracoval skvěle, když vystihl McDavidovu nahrávku!

52:23

McDavid vyhrál vhazování a domácí mohli vyhodit.

52:05

Domácí na úvod oslabení vyvezli puk do útočného pásma.

51:52

Bude se ale vylučovat. Za podražení Graovace je potrestán Mark Letestu.

51:52

Pominville našel odrazem o mantinel Tylera Graovace, který ze samostatného úniku nepřekonal Gustavssona! Následně ještě dorážel dojíždějící Zach Parise, který netrefil branku! To byla obrovská šance Minnesoty.

51:15

Když už se domácí do pásma dostali, tak Klefbomovi na modré přeskočil puk hůl.

50:17

Hosté výborně bránili svou modrou čáru a McDavidova lajna se přes tuto hradbu nedokázala dostat.

49:28

Hosté poslali puk za branku soupeře. Domácí rozjíždějí další útočnou akci.

49:09

Eberlemu odskočil puk do rohu. Domácí útočník tak nemohl střílet.

48:42

Střela Erika Hauly byla sražena do ochranné sítě. Vhazuje se v obranné třetině Oilers.

47:59

Charlie Coyle projel po levém křídle až před branku soupeře. Jeho bekhendový pokus vytěsnil Gustavsson.

47:49

Puk se zezadu dotkl brankové sítě za Dubnykem. Následuje reklamní přestávka.

47:34

Hra je nyní trochu rozháraná. Ani jednomu týmu se nedaří rozehrávka.

46:47

Od modré vypálil Benning. Branku netrefil.

46:10

Adam Larsson vypálil jen do Pariseho. Hosté si vedou, co se týče blokování střel, velmi dobře.

45:38

Hosté si teď vytvořili tlak v útočném pásmu. Oilers se osvobodili vyhozením.

44:45

Zakázané uvolnění hostujícího týmu.

44:35

Důležitý obranný zákrok Ryana Sutera! Ten vložil hůl do střely Sekery, který pálil z mezikruží.

43:52

Spurgeon nastřelil puk za domácí branku. Tam si pro něj dojel Gustavsson, který následně rozehrál.

43:27

Kotouč se ocitl mimo hru. Buly je nařízeno ve středním pásmu.

42:48

Dubnykovu pozornost vyzkoušel Kassian. Gólman Minnesoty kotouč vyráží.

41:37

Právě McDavid se dostal ke střele. Domácí kapitán ale nemířil přesně.

41:10

Jason Zucker bleskově objel domácí branku a u druhé tyčky chtěl zasunout kotouč za brankovou čáru. V tom mu ale zabránil levý beton Jonase Gustavssona, který se natáhl jako gymnasta!

40:24

Connor McDavid si prošel povinným lékařským vyšetřením po úderu do hlavy a ve třetí třetině je opět připraven pomoci svému týmu.

Hity – 10:12
Ve druhé třetině jsme gól neviděli. Hosté byli v její první polovině aktivnějším celkem, ale nerozhodný stav zlomit nedokázali. To se poté nepovedlo v přesilových hrách ani Edmontonu. Závěr zase patřil Divočákům, Parise však trefil tyčku a Graovac v pádu nedokázal dorazit puk do odkryté klece.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:41

Dorážející Graovac nedokázal v pádu nahrnout puk za ležícího Gustavssona! Wild se opět snaží udeřit na konci třetiny!

39:02

Poslední minuta druhé třetiny.

38:51

Jason Pominville našel pasem napříč pásmem Zacha Pariseho. Ten zamířil z pravého kruhu do tyčky domácí klece!

38:07

Z pravého kruhu pálil Mark Letestu. Dubnyk si připsal důležitý zákrok a neumožnil dojíždějícímu Kassianovi dorážet.

37:12

Od modré pálil Benning, domácí bek trefil pouze Granlunda.

36:53

Icing hostujícího týmu.

36:45

S ranou Tylera Pitlicka neměl Dubnyk žádné problémy. Poslední reklamní pauza ve druhé třetině.

36:28

Zakázané uvolnění Minnesoty. Hra se stěhuje zpět před Dubnyka.

35:38

A hosté jsou v plném počtu.

35:28

Nyní vypálil Milan Lucic. Netrefil ale branku.

35:19

Domácím schází v přesilovce střelba. Kombinace v útočném pásmu zatím nic nepřináší.

34:20

Hráči Minnesoty dostali puk do středního pásma.

33:47

Hosté jsou ve čtyřech.

33:37

Nate Prosser vyhodil puk do hlediště a domácí čeká krátká přesilovka 5 na 3!

33:32

Connor McDavid je vykázán do do útrob arény, kde bude muset podstoupit lékařskou prohlídku. Při zákroku Spurgeona se totiž udeřil obličejem o led a protokol NHL je v tomhle neúprosný.

33:32

Jeden z hlavních rozhodčích ještě něco řeší u boxu časoměřičů.

33:32

Klefbomovu střelu srazil do ochranné sítě Zach Parise.

32:58

Od brankové čáry se vytočil před branku Milan Lucic. Betony Devana Dubnyka nepřetlačil.

32:12

McDavid uvolnil Leona Draisaitla, který pálil z pravého kruhu mimo.

31:46

Connor McDavid si svým pohybem vynutil faul. Za podražení je vyloučen Jared Spurgeon.

31:09

Ve druhé třetině se Divočáci hodně zlepšili. O tom svědčí i poměr střel na branku v této dvacetiminutovce – 3:10.

30:55

Další reklamní přestávka.

30:26

Jonas Gustavsson byl bez hole, ale hosté ho nedokázali ohrozit. Nyní už svému gólmanovi podal nářadí Kris Russell.

29:26

Zucker s Granlundem se pokoušeli překvapit Gustavssona u jeho přední tyčky. Švédský gólman si tento prostor pohlídal.

28:56

Další puk na hostující branku vyslal Drake Caggiula. Dubnyk zakročil lapačkou a přerušil hru. Reklamní přestávka.

28:34

Pitlick se od zadního mantinelu natlačil až před brankoviště. Dubnyk zakročil úspěšně.

27:34

Až po skončení přesilovky zahrozil Nino Niederreiter. Jedovatou střelu švýcarského útočníka vyrazil Gustavsson.

27:27

Edmonton je v plném počtu.

27:00

Domácí vyhazují a vypadá to, že se ubrání.

26:40

Hostům se přesilovka nedaří, z útočného pásma je vytlačil Sekera.

26:18

V oslabení se vydal dopředu Ryan Nugent-Hopkins. Jeho střelu srazil do ochranné sítě Spurgeon.

25:57

Domácím se podařilo vyhodit.

25:26

Svého kapitána se jal pomstít Milan Lucic, který Prossera sekl. Minnesota si zahraje přesilovku!

25:16

Connor McDavid byl tvrdě dohrán obráncem Prosserem. U kotouče hosté.

25:05

Puk je opět v hledišti. Následuje tedy další přerušení hry.

24:32

Russell trefil jen napadajícího Pominvilla a domácí jsou tedy vytlačeni z útočného pásma.

24:04

Puk nyní opustil hrací plochu. Vhazovat se bude před Gustavssonem.

22:59

Zach Parise jel sám na Gustavssona, který jej vychytal! Hosté začali druhou třetinu velmi dobře.

22:10

Další ránu na Gustavssona vyslal Spurgeon. Brankář Edmontonu byl opět pozorný.

21:52

Z dálky prověřil pozornost Gustavssona Zach Parise. Domácí gólman vyráží kotouč.

21:05

Rána Benoita Pouliota z osy hřiště končí na masce Devana Dubnyka. Gólman i jeho ochrana hlavy zůstali v pořádku.

20:33

Hostujícího brankáře prověřil Anton Slepyšev. Dubnyk vyráží.

Hity – 2:8
Skončila první třetina, ve které byli herně o něco lepší domácí Olejáři, ale skóre je nerozhodné 1:1. Domácí poslal dovedení už ve 3. minutě pohotovou dorážkou Patrick Maroon. Wild odpověděli 55 sekund před přestávkou, kdy získali za brankou puk díky dobrému forčekingu a Charlie Coyle vyrovnal.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:05

19:05 Charlie COYLE - 1:1

19:05

Je vyrovnáno! Divočáci získali důrazným forčekingem za brankou kotouč a Eric Staal jej předal Ninovi Niederreiterovi. Ten ještě po vyjetí zpoza branky Gustavssona nepřekonal, ale CHARLIE COYLE už z dorážky uklidil puk za záda domácího brankáře – 1:1. Asistence: Nino Niederreiter a Eric Staal.

19:01

Ohlášena poslední minuta první třetiny.

18:52

Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru.

18:24

Oba kohouti dostali pětiminutové tresty za bitku. Zack Kassian na body vyhrál a sklízí aplaus publika.

18:24

A máme tu bitku! Zack Kassian se pustil do Kurtise Gabriela!

18:24

Po delší době si sáhl na puk Jonas Gustavsson. Ten vyrazil střelu Hauly a Pouliot kotouč následně nahrnul pod svého gólmana.

18:15

Hosté zblokovali také ránu obránce Benninga.

17:43

Z pravého kruhu vypálil Anton Slepyšev. Ruský útočník domácích trefil jen protihráče.

16:58

Hosté pouze nahazují puk za branku soupeře a odcházejí střídat.

16:13

Devana Dubnyka prověřil Letestu. Někdejší gólman Edmontonu má puk v lapačce.

15:57

Patrick Maroon byl před brankou dobře pokrytý. Puku se tak ujímají hráči Wild.

15:26

Hosté by potřebovali zlepšit pohyb. Zatím nemají soupeře čím překvapit.

14:53

Domácím je pískáno postavení mimo hru.

14:47

Na střelu Marka Fayneho měl Dubnyk dobrý výhled. Puk končí v jeho klíně.

14:34

Milan Lucic vyrážel dopředu společně s McDavidem. Nedokázal ale obehrát Scandellu.

14:01

Za hostující obranu si najížděl Connor McDavid. Byl ale až příliš rychlý a tak je pískáno postavení mimo hru. Následuje reklamní pauza.

13:37

Kris Russell schoval svou střelu za klubko těl tak šikovně, že Dubnyk vůbec nereagoval a zachránila jej tyčka! Velké štěstí pro hosty.

13:20

Slepyšev posílal od zadního mantinelu puk před branku. Dubnyk ho dokázal přikrýt.

12:36

Hosté jsou v plném počtu.

12:15

Rychlá kombinace domácích hráčů. Nugent-Hopkins si před brankou narazil puk s Maroonem a po jeho střele musel rychle do rozkleku Dubnyk.

11:46

Teď už se Divočáci osvobodili.

11:23

Andrej Sekera dvakrát skvěle udržel útočné pásmo. Hosté tak nemohou vystřídat.

10:45

Hosté vyhodili. Už se hraje klasická přesilovka 5 na 4.

10:35

Domácí si zahrají přesilovku! Za hákování je vyloučen Jason Pominville.

10:26

Eric Staal srazil do ochranné sítě střelu Russella. Je tu reklamní přestávka.

09:52

Navrátilec do sestavy Minnesoty, Zach Parise, zavezl puk do útočné třetiny a vyzkoušel své štěstí střelou přes obránce. Gustavsson zakročil vyrážečkou.

09:24

Draisaitl netrefil hostující branku. Dopředu vyráží Minnesota.

08:44

Zack Kassian a Chris Stewart se před buly vzájemně osekávali. Rozhodčí pro to neměli pochopení a oba hokejisty vyloučili na dvě minuty. Hrát se bude 4 na 4.

08:44

Na druhé straně přikryl Gustavsson puk před dotírajícím Gabrielem.

08:23

Nahození Leona Draisaitla zůstalo pod lapačkou Dubnyka. To bylo důležité, protože McDavid číhal na odražený kotouč.

07:26

Tahle střela Dumby už na branku prošla. Jonas Gustavsson byl ale na místě.

07:17

Nahození Matta Dumby bylo sraženo za domácí branku.

06:46

Puk byl tečován do ochranné sítě za domácí brankou. Vhazovat se bude v útočném pásmu Minnesoty.

06:21

Hosté zahráli na zakázané uvolnění. Edmonton působí živějším dojmem, přestože měl mnohem méně času na odpočinek, než Wild.

06:12

Do velké šance se dostal Zack Kassian! Ten přebruslil hostující obránce a s jeho bekhendovým zakončením si poradil Dubnyk. Kassian ovšem vyražený puk dojel a po objetí branky se jej snažil zasunout za brankovou čáru. Dubnyk byl ale pozorný a rychle se přesunul. Reklamní přestávka.

05:18

K ohrožení hostující branky se dostal Connor McDavid. Mladičký kapitán Oilers nepřekonal Dubnyka.

03:51

Domácí začali zápas velmi dobře. Opět se usazují v útočné třetině.

02:56

02:56 Patrick MAROON - 1:0

02:56

Edmonton právě vstřelil branku!
Domácí se ujímají vedení! Po Fayneově nahození získal puk u zadního hrazení Maroon, jenž ho posunul na Zacka Kassiana. Ten ho vrátil na modrou čáru Markovi Fayneovi a po jeho střele dorážel kotouč do odkryté klece PATRICK MAROON. Asistence: Mark Fayne a Zack Kassian.

02:49

Mark Fayne pálil od modré čáry, hostující klec ale netrefil.

01:46

Od modré vypálil Scandella, Gustavsson má puk ve výstroji.

01:29

Střelu Mikaela Granlunda pokryl Gustavsson, který nastoupil mezi tyčemi Oilers teprve popáté v sezóně.

00:09

Úvodní nahození Benninga chytá Dubnyk do lapačky a hned rozehrává.

00:01

Dozněla kanadská národní hymna. Nyní už je vše připraveno k úvodnímu buly.
V Rogers Place probíhá předzápasová show. Začne se za pár minut.

Edmonton Oilers: Gustavsson (Talbot) – A. Larsson, Russell, Benning, Sekera, Fayne, Klefbom – Draisaitl, McDavid (C), Lucic (A) – Eberle (A), Nugent-Hopkins, Pouliot – Slepyšev, Caggiula, Pitlick – Kassian, Letestu, Maroon.

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Brodin, Prosser, Scandella – Coyle, E. Staal, Parise (A) – Mikael Granlund, M. Koivu (C), Zucker – Pominville, Haula, Niederreiter – Gabriel, Graovac, Stewart.

Rozhodčí: Luxmore, Hebert – Knorr, Murchison.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Československá stopa:
Andrej Sekera (EDM) – 26 zápasů, 10 bodů (3+7)
Edmonton Oilers:
Kanadský celek sice v posledních letech nadraftoval řadu talentovaných mladíků, ale stále se nemohl odlepit ze dna tabulky. To se podařilo až letos a velkou zásluhu na tom má Connor McDavid. Loňská jednička draftu totiž vede kanadské bodování soutěže a celý tým táhne do play off. Olejáři tak dosud uhráli 30 bodů a v tabulce Západní konference se usadili na páté příčce. Poslední dva zápasy se Edmontonu podařily, když nejprve v kanadském souboji zvítězil 6:3 ve Winnipegu a v noci ze soboty na neděli doma přehrál 3:2 po prodloužení Anaheim.