Hokejová Liga mistrů

Fribourg-Gottéron – KalPa Kuopio

3:2

po prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)

08.11.2016, 19:45 • BCF Arena, Fribourg • 1/16 finále • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 2.25 4.2 2.47 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Nejlepší hráči zápasu: Yannick Rathgeb – Matias Myttynen

To už je z mé strany vše. Přeji hezký zbytek večera! (22:24:38)
Prodloužení nabralo rychlý konec, když po jeho 80 sekundách rozhodl o postupu Fribourgu obránce Yannick Rathgeb. Tým, za který nastupují i Roman Červenka a Michal Birner, se tak může těšit na čtvrtfinále Ligy mistrů.

Střely na branku – 28:34 ((7:12, 9:11, 11:11 – 1:0)

61:20

61:20 Yannick RATHGEB - 3:2

61:20

Fribourg-Gottéron právě vstřelil branku!
Prodloužení 3 na 3 přineslo štěstí domácím! Trojice Roman Červenka, Julien Sprunger a YANNICK RATHGEB soupeře uzavřela v obranné třetině a byl to právě posledně jmenovaný obránce Rathgeb, který se před brankou dostal ke kotouči a bekhendem ho zametl za Godlova záda. Domácí postupují do osmifinále Ligy mistrů! Asistence: Julien Sprunger a Roman Červenka.

60:32

Keränen se šikovně vytočil do zakončení. Conz měl co dělat, aby puk nepropustil do sítě!

60:01

Utkání končí po 60 minutách remízou 2:2 a jelikož první zápas skončil také nerozhodně – 1:1, určí postupujícího až prodloužení.

Střely na branku po 3. třetině – 27:34 (7:12, 9:11, 11:11)

60:00

59:36

Hosté v závěru uzavřeli soupeře v jeho obranném pásmu, Švýcaři se zatím nemohou vymanit.

59:01

Začala už poslední minuta třetí třetiny, vypadá to na prodloužení.

58:22

Chavaillaz se nadechl k odvážnému průniku. Ten zastavil až Lukka.

57:48

Domácí se dostali pod tlak a raději to řeší vyhozením na icing.

57:09

Conz raději podržel puk. Vhazuje se po jeho levici.

56:07

Hosté se ubránili, už jsem kompletní.

55:44

Mottetova bomba jen prosvištěla kolem tyčky. Puk který se odrazil od zadního mantinelu, se snažil vrátit za brankovou čáru Bykov, ale ani on neuspěl!

55:12

Birner trefil jen Jokinena. Puk se odráží do středního pásma.

54:06

Santeri Lukka v mele před brankou fauloval a domácí budou hrát přesilovku. To je pro Fribourg velká šance!

53:45

Po střele Staldera se ještě snažili dorážet Sprunger s Červenkou, ale slovenský gólman puk udržel před brankovou čarou.

53:36

Hostům odpískána přihrávka rukou.

52:50

52:35

Hosté zahráli na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Godlu.

52:02

Do konce třetí třetiny zbývá osm minut. Skóre je stále vyrovnané a to znamená, že by se prodlužovalo.

51:27

Prudkou střelu Jokinena udržel ve výstroji Conz. To bylo důležité, protože před brankou už číhal na dorážku Mankinen.

50:07

Nahození Červenky vyrazil Godla. Následně pálil Sprunger, ale ten netrefil branku.

49:42

Další přerušení. Tentokrát se domácí dopustili zakázaného uvolnění.

48:56

Domácí v postavení mimo hru. Provinil se Bykov.

48:29

Zakázané uvolnění domácích.

48:12

Marchon pálil z mezikruží do betonů Godly. Kotouč za čáru následně nedostal ani dorážející Gustafsson!

47:38

47:09

Hodně zajímavý závar před Godlou. Nikdo z domácích hráčů ale nedostal puk za jeho záda.

45:19

Puk byl sražen mimo hrací plochu. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.

44:21

Střelu od modré se snažil před Godlou tečovat Neuenschwander. Gólman KalPy si poradil

43:51

Po nahrávce Seboka pálil Tommi Jokinen. Conz si pro puk sáhl lapačkou.

43:30

Pěkná akce domácích. Schmutz předal kotouč Stalderovi, který střílel z pravého kruhu, ale Godla byl na svém místě.

43:17

Domácí jsou kompletní.

42:30

Domácí se brání velice dobře. Nyní dokázali vyhodit.

41:41

Do velmi dobré šance se dostal v oslabení Neuenschwander. Z mezikruží jen těsně minul Godlovu klec!

41:16

Roman Červenka zatáhl za záchrannou brzdu, když zahákoval soupeře, který se dostával do brejku. Hosté budou hrát přesilovku.

40:25

Ránu hostujícího Rissanena zastavil pozorný Conz.

40:08

Hned v úvodu třetí části musel zasahovat Denis Godla, který přikryl kotouč.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 21:32.
Také ve druhé části vstřelily oba týmy po gólu, což znamená, že Fribourg hraje s KalPou nerozhodně 2:2. Ve 25. minutě zaznamenal svou premiérovou trefu za Fribourg Michal Birner, kterému nahrával před odkrytou branku Sprunger. Ve 35. minutě ale srovnal z rychlého protiútoku Tommi Jokinen. Oba soupeři tak stále mají k postupu do osmifinále stejně daleko.

Střely na branku po 2. třetině – 16:23 (7:12, 9:11)

40:00

39:39

Hosté v ofsajdu.

39:09

Sebok nakonec odjel na střídačku po svých. Hra může pokračovat.

39:09

Chavaillaz sestřelil Balazse Seboka, který doklouzal do mantinelu, o který se udeřil. Maďarský útočník KalPy zůstává ležet na ledě.

38:38

Denis Godla přidržel kotouč před dojíždějícím Červenkou. Buly v útočném pásmu Fribourgu.

38:08

Povedlo se jim to až v jejím závěru. Nakonec vypálil z vrcholu pravého kruhu Rissanen, ale Conz si připsal úspěšný zákrok. Domácí jsou kompletní.

37:35

Hosté nehrají dobrou přesilovku, marně se snaží dostat do útočné třetiny.

36:44

Leeger poslal kotouč až za Godlovu branku. Zatím dobrá práce domácích v oslabení.

36:17

Domácím se podařilo vyhodit.

36:06

Nyní to ale domácí Nathan Marchon přehnal. Je vyloučen za podražení.

35:54

Stále sledujeme velmi dobrý hokej. Hraje se v tempu a nechybějí šance, ani tvrdé souboje.

35:04

Stalder vyslal od modré čáry skrytou střelu, na kterou reagoval Godla na poslední chvíli!

34:42

Domácí se snaží odpovědět a usazují se ve své útočné třetině.

34:05

34:05 Tommi JOKINEN - 2:2

34:05

KalPa právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno! Hned tři hostující hráči se řítili na jediného obránce. Balazs Sebok situaci vyřešil nahrávkou na TOMMIHO JOKINENA, který jel sám na Conze a krásnou bekhendovou kličkou nedal domácímu gólmanovi šanci – 2:2. Asistence: Balazs Sebok.

33:48

Červenka vyhrál buly na Birnera, který vystřelil. Denis Godla máchl lapačkou a opět přerušil hru.

33:45

Od modré vystřelil Leeger, Godla svým zákrokem přerušil hru. Je tu reklamní přestávka.

33:16

Rivera to zkoušel od modré čáry. Puk byl sražen vedle hostující klece.

32:38

32:30

Bykov se prokličkoval až mezi kruhy. Jeho bekhendovou střelu vyrážel betonem Godla.

31:31

V oslabení ujeli domácí obraně Jokinen s Mankinenem! Prvně jmenovaný to zkusil sám, ale nepropálil výborného Conze!

31:07

Domácí ztratili kotouč a finský tým může pošetřit cenné sekundy.

30:37

Vyloučení v týmu KalPa Kuopio (Jaakko Rissanen – 2 min., podražení).

30:22

Schmutz byl ve vlastním obranném pásmu podtržen. Domácí ale zatím mají výhodu.

29:51

Z velké dálky nahodil puk na branku Lukka. Conz ho raději podržel.

29:45

Ofsajdu se dopustili také hokejisté z Kuopia.

29:38

Ke střele se dostal Roman Červenka. Puk byl sražen do ochranné sítě.

29:23

Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru. Buly je tedy nařízeno ve středním pásmu.

28:52

Nejproduktivnější hráč hostí, Jesse Mankinen, vypálil přes obránce. Conz ale dokázal zareagovat a má kotouč na hrudi.

28:20

Dobré střídání formace Sprunger – Červenka – Birner. Hosté jsou pod tlakem!

27:23

Obránce Rathgeb se nadechl k individuálnímu průniku a ještě dokázal předložit puk Gustafssonovi. Tomu už zablokoval hokejku hostujícíobránce.

26:22

Hra se rychle přelévá ze strany na stranu. Hostům byl pískán ofsajd, po kterém následuje reklamní pauza. Před tím měl dobrou šanci Neukom, jenž svou bombou pořádně protáhl Godlu.

25:36

Alexander Ruuttu vypracoval dobrou příležitost pro Mikkolu. Ten pálí z osy hřiště do připraveného Conze.

24:02

24:02 Michal BIRNER - 2:1

24:02

Nedáš – dostaneš! Skvěle to udělal domácí kapitán Julien Sprunger, jenž obral váhajícího obránce o kotouč a následně nahrál před úplně odkrytou branku MICHALOVI BIRNEROVI, který už to měl snadné. Účastník Světového poháru tak střílí gól hned ve svém premiérovém utkání za švýcarský tým. Asistence: Julien Sprunger.

23:31

Hostující Ruuttu měl obrovskou šanci! Finský útočník jel sám na Conze, ale brankář Fribourgu byl úspěšnější!

21:54

Domácí oslabení přestáli a jsou v plném počtu.

20:02

Hosté mají před sebou téměř kompletní přesilovou hru. Na trestné lavici sedí Neukom.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 20:35.
Po první třetině se na postupových šancích obou týmů nic nezměnilo. Po remíze 1:1 v Kuopiu totiž platí stejný stav také po první třetině v BCF Areně. Skóre zápasu otevřel v 8. minutě v přesilovce Matias Myttynen, ovšem o 91 sekund později srovnal Greg Mauldin. K vidění byla i řada dalších šancí, ale oba gólmani už další puk za svá záda nepustili.

Střely na branku v 1. třetině – 7:12.

20:00

19:53

Ještě se bude vylučovat. Za podražení je potrestán domácí Benjamin Neukom.

19:12

Střelu z vrcholu pravého kruhu kryje Denis Godla. V brance KalPy nakonec nastoupil tento slovenský gólman, přestože v zápise je jako jednička uveden Kinnunen.

19:00

Začala poslední minuta první třetiny.

17:48

Před brankou tečoval letící kotouč Nuutinen. Bohužel pro Kuopio ho nedokázal usměrnit mezi tyče.

17:23

Od modré čáry pálil Mikkola. Conz dobře viděl a jistým zákrokem přerušil hru.

16:44

Sprunger nabízel kotouč na zadní tyč, kde číhal jeho spoluhráč. Tomu ale puk přeskočil hůl!

16:33

Z velké dálky vypálil Riikola. Domácí brnakář Conz puk podržel v lapačce.

16:16

KalPa je v plném počtu.

16:06

Hosté se výborně brání. Hráčům Fribourgu byl nyní odpískán ofsajd.

15:24

Švýcarům se početní výhoda moc nedaří. Ani teď neudrželi útočné pásmo.

14:48

Hosté vyhazují.

14:15

Domácí budou hrát přesilovku. Niko Mikkola je vyloučen za nedovolené bránění.

13:22

Obrovský závar před Godlou! Hostující gólman vyrážel střelu z mezikruží a následně v sedě odolával dorážkám Sprungera a Birnera!

12:44

Hosté zahráli na zakázané uvolnění.

12:02

Před brankou se natahoval za pukem Keränen. Nabídku spoluhráče ale netrefil.

11:29

Puk skončil na domácí střídačce. Vhazuje se ve středním pásmu.

10:42

Sledujeme hodně rušný zápas. Kromě dvou branek jsme viděli i několik šancí na obou stranách.

09:59

Do velké šance se dostal Sami Mutanen! Hostující útočník se snažil bekhendem poslat puk mezi betony Conze, ale domácí gólman je secvakl bleskurychle!

08:55

08:55 Greg MAULDIN - 1:1

08:55

Je vyrovnáno! Domácím zafungoval bleskový přechod do útoku, když na konci celé akce nahrál Killian Mottet rozjetému GREGU MAULDINOVi, který tváří v tvář Godlovi zamířil k bližší tyčce – 1:1. Asistence: Killian Mottet a Yannick Rathgeb.

08:38

Další šance hostí. Opět z levého kruhu minul bližší šibenici Eetu Sopanen.

07:24

07:24 Matias MYTTYNEN - 0:1

07:24

Hosté využívají klasickou početní výhodu a ujímají se vedení! MATIAS MYTTYNEN projel s kotoučem až na levý kruh a zápěstím zamířil do protějšího horního růžku Conzovy svatyně. Asistence: Santeri Lukka.

06:38

Domácí jsou ve čtyřech.

06:31

Jeden z hostujících hráčů napálil od modré tyčku!

06:13

Další trest na domácí straně. Podražením se provinil Chris Rivera.

04:55

Ta ale neměla dlouhého trvání. Za podražení je vyloučen Greg Mauldin a síly na ledě se vyrovnají.

04:37

Trest za vysokou hůl dostává hostující Sami Mutanen. Švýcaři budou hrát přesilovku.

02:57

Také hráči Fribourgu prověřili pozornost hostujícího gólmana. Denis Godla byl na místě.

01:24

Zápas začali aktivněji hosté. Conz už má na kontě první zákrok.

00:01

Fribourg-Gottéron: Conz (Saikkönen) – Rathgeb, Picard, Abplanalp, Maret, Leeger, Stalder, Chavaillaz – Schmutz, Gustafsson, Marchon – Mauldin, Bykov, Mollet – Sprunger (C), Červenka, Birner – Rivera, Neuenschwander, Neukom – Chiquet.

KalPa Kuopio: Kinnunen (Godla) – Leskinen, Timonen (C), Lukka, Mikkola, Sopanen, Riikola – Rissanen, Ruuttu, Keränen – Mankinen, Sebok, Jokinen – Myttynen, Mutanen, Junnila – Pipponen, Nuutinen, Pitkänen.

Rozhodčí: Brüggemann (GER), Kubus (SVK) – Kovacs, Progin (oba SUI).
Zápas v BCF Areně začne v 19:45, takže si na tuto dobu nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
První zápas

Úvodní duel osmifinále byl velmi napínavý a otázku, kdo bude postupu blíže, moc nerozlouskl. KalPa sice vedla os 38. minuty trefou Mankinena, ale Fribourgu se podařilo před koncem utkání srovnat Sprungerem. Fribourg sice bude mít výhodu domácího prostředí, ale v takto vyrovnaném duelu to nemusí vůbec nic znamenat.

KalPa Kuopio – Fribourg-Gottéron 1:1 (0:0, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 38. Mankinen (Riikola) – 56. Sprunger (Rathgeb).

Rozhodčí: Hejduk, Hribik – Neva, Surmunen

KalPa Kuopio: Godla (Kinnunen) – Leskinen, Timonen, Lukka, Mikkola, Sopanen, Riikola, Ruuskanen – Rissanen, Ruuttu, Keranen – Mankinen, Sebok, Jokinen – Myttynen, Mutanen, Junnila – Pipponen, Nuutinen, Pitkanen

Fribourg-Gottéron: Saikkonen (Conz) – Rathgeb, Picard, Leeger, Stalder, Chavaillaz, Maret – Mottet, Sprunger, Bykov – Rivera, Neuenschwander, Neukom – Mauldin, Schmutz, Gustafsson – Chiquet, Fuchs, Marchon
Dobrý večer u odvetného osmifinálového utkání hokejové Ligy mistrů. Společně se nyní podíváme na duel mezi týmy Fribourg-Gottéron a KalPa Kuopio.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.

3:2

Branky a nahrávky: 9. Mauldin (Mottet, Rathgeb), 25. Birner (Sprunger), 62. Rathgeb (Sprunger, Červenka) – 8. Myttynen (Lukka), 35. Jokinen (Sebok)

Fribourg-Gottéron: Conz (Saikkönen) – Rathgeb, Picard, Abplanalp, Maret, Leeger, Stalder, Chavaillaz – Schmutz, Gustafsson, Marchon – Mauldin, Bykov, Mottet – Sprunger (C), Červenka, Birner – Rivera, Neuenschwander, Neukom – Chiquet.

KalPa Kuopio: Godla (Kinnunen) – Leskinen, Timonen (C), Lukka, Mikkola, Sopanen, Riikola – Rissanen, Ruuttu, Keränen – Mankinen, Sebok, Jokinen – Myttynen, Mutanen, Junnila – Pipponen, Nuutinen, Pitkänen.

Rozhodčí: Brüggemann (GER), Kubus (SVK) – Kovacs, Progin (oba SUI)

První zápas: Kuopio - Fribourg 1:1

04:37 KAL 2 Mutanen, vysoká hůl
04:55 FRI 2 Mauldin, podražení
06:13 FRI 2 Rivera, podražení
07:24 KAL 0:1 Myttynen (Lukka)