04.11.2016, 01:30 • United Center, Chicago • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 3.4 3.8 2.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Michal Kempný (CHI) 0+0, 1 střela,čas na ledě: 18:26
Richard Pánik (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 12:33
Marián Hossa (CHI) 0+2, 2 střely, čas na ledě 19:35 (04:23:18)
Tři hvězdy utkání

1. Corey Crawford (CHI) 38 zák., 0 gólů, 100,0%
2. Marián Hossa (CHI) 2+0
3. Duncan Keith (CHI) 0+2
Statistiky: Střely na bránu: 21-38; Zablokované střely: 11-19; Vhazování: 42%-58%; Hity: 19-33; Přesilové hry: 0/2-0/3; Trestné minuty: 6-4.
Corey Crawford prožil další fantastický večer a po Los Angeles Kings vychytal proti Coloradu v letošní sezóně druhé čisté konto a celkově 21. shutout v kariéře. Blackhawks položili základy svého vítězství v závěru první třetiny, když přečkali tlak Colorada a během pouhých 38 sekund se prosadili Jonathan Toews a Marián Hossa, který na svou úvodní trefu v zápase navázal ve třetí třetině, když ho opět krásnou kolmou přihrávkou našel Duncan Keith. Tečku za zápasem poté udělal Artemij Panarin. Konečný výsledek. Chicago Blackhawks 4 Colorado Avalanche 0.

59:46

Avalanche tvrdě vypálili z levého kruhu pro vhazování mezi betony Coreyho Crawforda, brankář Blackhawks ale zůstal nepřekonán a těsně před koncem si připsal další fantastický zákrok, který udělal tečku za jeho fantastickým výkonem!

59:14

Francois Beauchemin se pokusil připravit Coreyho Crawforda o čisté konto táhlou střelou z levého kruhu pro vhazování, brankář Chicaga se o něj ale nenechal připravit a puk hrudí vyrazil.

59:00

Do konce zápasu zbývá odehrát 1 minuta.

58:08

Blackhawks nebezpečně vypálili z pravého křídla na přední tyč, kde byl připravený Semjon Varlamov a levým betonem puk vyrazil do rohu ledové plochy.

57:18

Zaměřeno na ...

První hvězdou dnešního zápasu bude zřejmě vyhlášen Corey Crawford, který během dosavadního průběhu utkání předvedl 35 zákroků a míří za 21. shutoutem v kariéře NHL!

56:04

Artemij Panarin si dnes připsal druhou asistenci na druhém gólu Mariána Hossy a během posledních čtyř zápasů zaznamenal šest kanadských bodů za 2 góly a 4 asistence.

55:21

Patrik Wiercioch z vrcholu pravého kruhu pro vhazování nahazoval puk před bránu, kde byl jemně tečován, nakonec ale zamířil vedle levé tyče a Corey Crawford zasahovat nemusel.

54:23

Colorado při posledním gólu Chicaga doplatilo na zbytečnou ztrátu puku, za stavu 3:0 to ovšem samozřejmě tolik nebolelo.

52:40

52:40 Artemij PANARIN - 4:0

52:40

Chicago právě vstřelilo branku!
Patrick Kane pláchl po pravém křídle v blízkosti střídaček a poté nádhernou bekhendovou přihrávkou z ostrého úhlu našel na vzdálenější levé tyči ze druhé vlny najíždějícího ARTEMIJE PANARINA, který puk z blízkosti doklepl do odkryté brány. Asistence: Patrick Kane.

52:26

Richard Pánik v závěru oslabení vyhodil puk a je jisté, že ani třetí přesilovou hru Colorado Avalanche nevyužije.

4:0

Branky a nahrávky: 15. Toews (Keith), 16. Hossa (Panarin, Anisimov), 41. Hossa (Keith), 53. Panarin (P. Kane)

Chicago Blackhawks: Crawford – Keith (A), B. Campbell, Forsling, Hjalmarsson, Kempný, Seabrook (A) – Pánik, Toews (C), P. Kane – Panarin, Anisimov, Hossa – Motte, Krüger, Hartman – Rasmussen, Schmaltz, Tootoo. Hlavní trenér: Joel Quenneville.

Colorado Avalanche: Varlamov – Zadorov, E. Johnson, Wiercioch, Ťutin, Beauchemin (A), Barrie – Landeskog (C), Duchene (A), Iginla – Grigorenko, MacKinnon, Rantanen – R. Bourque, Söderberg, Comeau – Martinsen, J. Mitchell, Colborne. Hlavní trenér: Jared Bednar.

Rozhodčí: Sutherland, Hanson – Galloway, Heyer

Diváci: 21 580

07:36 CHI 2 Anisimov, držení protihráče
10:25 CHI 2 P. Kane, držení hole
14:25 CHI 1:0 Toews (Keith)
15:03 CHI 2:0 Hossa (Panarin, Anisimov)