konec (1:0, 1:1, 0:2)

16.10.2016, 17:30 • Nevoga Arena Znojmo • 10. kolo • Tomáš Teplý

Tipsport: 1.25 7.0 6.94 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ze Znojma je to vše, pěkný večer. (19:36:31)
Zápas je u konce, díky vydařené třetí třetině poněkud překvapivě vítězí Lublaň. Znojmo sice dlouho vedlo, soupeř však výborně zvládl závěrečnou pasáž utkání a utíná vítěznou sérii Orlů.

59:59

Oddechový čas pro hosty.

59:57

Neskutečné! Wronka dostal od Lakose přihrávku před bránu, ale Frazee jeho následnou střelu vyrazil a žádnému ze čtyř domácích hráčů se nepovedlo dorazit za neoblomného brankáře.

59:39

Lakos trefil pouze hráče před sebou, Lublaň vyhazuje.

59:14

Puk letí za branku domácích.

58:35

Nechvátal na střídačce, Znojmo zkouší štěstí v šesti!

58:22

Hosté posílají puk daleko od své kasy.

57:58

Z úhlu to zkusil McMonagle, ale neúspěšně.

57:54

Velká šance na vyrovnání – vyloučení v týmu HDD Olimpija Ljubljana (Bazevics – 2 min., držení protihráče).

57:33

Pokusy Znojma o proniknutí do útočné třetiny končí na holích soupeře.

56:50

Nepovedená rozehrávka končí icingem, hra se přesouvá před Nechvátala.

56:01

Orli se snaží o vyrovnání, lublaňská tvrz na modré se však zdá být neprostupná.

54:39

Opět skvělý Frazee, který zastavil několik znojemský střel.

53:41

Znojmo drželo útočné pásmo, chyběla však střela.

52:58

Ofsajd domácích.

52:19

Tomas sice prokličkoval kolem dvou bránících hráčů, třetího a zároveň poslední se mu ale obejít nepodařilo.

51:50

51:33

Krásným pasem našel Wronka zpoza brány Šuláka, ale ani jeho střela nenašla skulinku ve výstroji brankáře.

50:47

Obrovská šance! Tomáš Plíhal obelstil obranu a dostal se až před samotného Frazeeho, ten se mu však vrhl po puku a neskutečným zákrokem udržel vedení svého týmu.

50:30

A znovu letí puk až za Nechvátalovu branku.

50:13

Da Costa netrefil z voleje puk vůbec ideálně, soupeř vyhazuje.

49:50

Vyloučení v týmu HDD Olimpija Ljubljana (Bazevics – 2 min., držení protihráče).

47:36

Olimpija právě vstřelila branku!
Hosté jdou do vedení. TIM OGRAJENŠEK najel s kotoučem do útočné třetiny, odkud vyslal nečekanou střelou přes obránce přímo nad Nechvátalovo rameno do brány. Asistence: Krispas Bazevics.

47:26

Tomas přenechal ve středním pásmu rozjetému Da Costovi, jehož dělovka nadělala Frazeemu menší problémy.

46:35

Tvrdá rána v podání Planka skončila vysoko nad Nechvátalovou bránou.

46:18

Oddechový čas pro domácí.

44:24

Lublaň vyrovnává, začínáme tedy od nuly. Langkow vypálil od modré, jeho ránu dokázal Nechvátal zkrotit jen před sebe. Před brankou stál připravený ŽIGA PEŠUT, který neměl problém zavěsit do horního růžku. Asistence: Chris Langkow, Adis Alagic.

43:58

Zakázané uvolnění Znojma.

43:25

Lattnerova střela od modré našla umístění v připravené lapačce gólmana.

42:39

Tomas se výborně proháčkoval kolem dotírajících beků, ohrozit Frazeeho bránu se mu ale nepovedlo.

42:26

Zakázané uvolnění domácích.

41:47

Znojmo se drželo v útočném pásmu, do zakončení se však nepropracovalo.

40:33

40:20

Hosté začali početní výhodou, Orli tak mohou vyhazovat přes všechny čáry.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:04.
Střely na bránu ve 2. třetině – 13:11; střely celkem – 29:18.
Čtyřicet minut je za námi, v právě proběhlé třetině jsme sledovali poměrně vyrovnaný hokej. Orli sice navýšili svoje vedení, soupeř však záhy dokázal vstřelit kontaktní gól. Do třetí třetiny tak vkročíme za stavu 2:1 pro Znojmo.

40:00

39:46

Lublaň ostřeluje Nechvátala, ten však nehodlá kapitulovat!

38:33

Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Stehlík – 2 min., podražení).

38:18

Nechvátal fantastickým zákrokem podržel svůj tým, když Zajc mířil do odkryté klece! Znojemský gólman se ale stihl rychle přesunout a nastavit svoji vyrážečku.
Dnešní utkání sleduje 2653 diváků.

37:33

Lakosova dělovka letěla těsně nad!

37:25

Lattner v situaci dva na jednoho zvolil střelu zápěstím, trefil ale pouze hůl bránícího hráče.

36:30

Da Costovi vypíchli obránci kotouč přímo na hůl Vodného, který okamžitě napřáhl, avšak mimo bránu.

35:50

Opět akční Šulák, jeho rána tentokrát ale letěla hodně vysoko nad brankářovu bránu.

34:34

Obrovský závar! Bartoš se pokoušel procpat kolem tyče Frazeemu do brány, ten však pouze vyrazil před sebe, kde stál Beroun, ale ani jemu se nepodařilo překonat ležícího brankáře.

33:41

Zakázané uvolnění hostů.

33:07

Šeda dostal přihrávku na brusle, musel proto přibrzdit a pouze nahodit puk do útočného pásma.

32:57

Lublaň dostala chuť do hry a atakuje Nechvátalovu bránu.

32:05

Plíhal dostal na levé straně přihrávku do jízdy, jeho střela ale zastavena Frazeem.

31:23

30:35

Hosté snižují v oslabení! ŽIGA PEŠUT nabruslil z vlastního pásma až do útočné třetiny, kde prokličkoval kolem trojice bránících hráčů a střelou mezi beton a ruku překonal brankáře.

30:26

Plíhal dostal přihrávku do dobré pozice na kruhu, místo střely ale zvolil přihrávku a Lublaň se tak přesouvá do protiútoku.

30:02

Tomas najel po pravé straně do pásma a prudkou střelou prověřil Frazeeho.

29:16

McMonaglovi přeskočil puk přes hokejku, Orli musí rozjet novou akci.

27:23

Vyloučení v týmu HDD Olimpija Ljubljana (Gabor – 2 min. + 2 min., vysoká hůl).

27:01

Orli právě vstřelili branku!
Orli jdou do dvoubrankového vedení! DAVID BARTOŠ dostal puk mezi kruhy, popojel s ním a z bezprostřední blízkosti nekompromisně zakončil. Asistence: Radek Číp, Patrik Novák.

26:39

Čtvrtá formace Orlů si vytvořila tlak, nakonec zakončoval Beroun, ale Frazee chytá!

26:09

Vhazování před Nechvátalem.

25:55

Opět střelecky aktivní Libor Šulák prověřil Frazeeho z vrcholu kruhu.

25:39

Nechvátal důležitým zákrokem zasáhl proti nebezpečné teči soupeře.

24:32

Orli drželi delší dobu útočné pásmo, k pořádné střele se ale nepropracovali.

23:29

Šulák je očividně v dobré rozpoložení. Najel si od vlastní modré až do zakončení, které těsně minulo bránu.

22:51

Stehlíkova střela skončila v lapačce Frazeeho, vhazovat se bude po jeho pravici.

22:04

Tomas jel sám na bránu, obránce soupeře mu ale v momentě, kdy se znojemský útočník chystal ke střele, nadzvedl hokejku a zachránil celou situaci.

21:45

Tomas padl obětavým zákrokem do střely, načež kotouč vyletěl ven ze hřiště.

21:38

Tvrdá rána Cepona skončila po zákroku Nechvátala v ochranné síti.

20:59

20:34

Langkow ujížděl sám na bránu, Šulák však byl rychlejší a stihl jej odstavit od kotouče.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:15.
Střely na bránu – 16:7.
Úvodní dvacetiminutovka je za námi, viděli jsme v ní hodně rychlý hokej. Znojmo se dostalo zásluhou Libora Šuláka do brzkého vedení a vývoj utkání kontrolovalo po zbytek třetiny. Do prostřední pasáže tak bude vstupovat se zaslouženým vedením 1:0.

20:00

19:38

Lublaňští hokejisté neměli sílu zaútočit, alespoň proto nahodili kotouč na znojemskou bránu.

18:48

McMonaglovu elegantní kličku doplnil další kličkou Číp, jeho následná střela k bližší tyči už se ale neujala.

18:03

Další Frazeeho zákrok přerušuje hru.

17:23

Pucher přenechal na modré Hughesmanovi, jehož střelu Frazee neudržel, následnou dorážku Bira už ale ve své rukavici podržel.

16:01

Plíhal se ocitl tváří v tvář Frazeemu, jeho příklep ale neskončil pro znojemského centra šťastně.

15:51

Nechvátal podržel puk v lapačce, vhazovat se bude po jeho levici.

15:34

15:33

Až teď mohou v klidu vystřídat.

15:13

Plankova střela vyražena Nechvátalem, Orlům se ale nepodařilo vyhodit.

14:37

Znojmo navzdory oslabení kontroluje hru.

14:00

Vodný skvěle forčekuje, hosté se nemohou dostat z vlastního pásma.

13:34

Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Novák – 2 min., nedovolené bránění).

13:30

Pozor na draky z Lublaně! Nechvátal se po sérii střel a dorážek musel ohánět v brankovišti, naštěstí mu spoluhráči hodně pomohli a všechno dobře skončilo.

12:35

Pucher neobešel svojí kličkou obránce, do útoku se tak přesouvá Lublaň.

11:58

Hartyho prověrka od modré nemohla nadělat znojemského gólmanovi problémy.

11:47

Je přerušeno, Nechvátalova brána byla vychýlena ze svého místa.

10:59

Fantastická spolupráce Čípa s Wronkou pokračuje. Polská raketa dostala u zadního mantinelu zpětnou přihrávku, po které si vybruslila před bránu, ale na Frazeeho nevyzrála.

10:25

Berounova tvrdá rána netrefila bránu a odrazila se od mantinelu až za modrou. Orli tak musí rozjet novou akci.

09:39

Šedův pas před bránou stojícího Hughesmana nenašel, Frazee následně přerušuje.

09:04

Nechvátal schoval nahození ze středního pásma raději do rukavice, následuje komerční přestávka.

07:47

Znojmo je ve skvělé náladě a znovu se tlačí do brány. Číp vyhledal na modré McMonagla, ovšem Frazee znovu ve střehu.

06:50

Autor úvodní branky je znovu hodně vidět. Obkroužil bránu a našel volného Lattnera, který ale střelou z první nevsítil další gól.

06:00

Lakosova dělovka ihned po vhazování ani Berounova dorážka v bráně neskončily.

05:37

Před bránou číhal opět Jan Šeda, ale ani tentokrát na lublaňského brankáře nevyzrál.

05:18

Šeda si nabruslil do mezikruží, odkud prověřil Frazeeho.

04:44

Zakázané uvolnění, hra se vrátí před Patrika Nechvátala.

03:54

Znojmo jde do vedení! Wronka zavezl kotouč do pásma, kde jej přenechal LIBORU ŠULÁKOVI, který udělal dva rychlé kroky dopředu a krásně vymetl pavučinky! Asistence: Patryk Wronka, Sean McMonagle.

03:36

McMonagle vyslal střílenou přihrávku Plíhalovi, tomu ale kotouč utekl.

02:39

Výborné napadání Orlů mohl zužitkovat Novák, který vystihl rozehrávku soupeře. Jeho zakončení ale skončilo na betonech gólmana.

02:12

Wronka z ostrého úhlu trefil pouze připravený beton brankáře.

01:12

Birova střela od modré zastavena protihráčem, který okamžitě přesouvá hru na druhou stranu.

00:31

Znojmo začalo v roli favorita aktivněji a ihned se vrhlo do útoku. První šanci zápasu si vytvořil Číp, jenž si sjel od zadního mantinelu před bránu a bekhendem prověřil Frazeeho.

00:01

Nástup hráčů na led

HDD Olimpija Ljubljana: Frazee (Raisp) – Harty, Guimond, Selan, Planko, Čepon K., Bazevics, Groznik – Pešut, Langkow, Alagic – Ropret, Pem, Zajc – Ograjenšek, Hadžić, Gabor – Chvatal, Čepon M., Potočnik.

Rozhodčí: Nikolić, Siegel – Kaspar, Gatol.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY:

26.12.2015 Znojmo – Lublaň 8:0
20.12.2015 Lublaň – Znojmo 3:4
13.11.2015 Lublaň – Znojmo 3:5
4.10.2015 Znojmo – Lublaň 7:2
ZNOJMO

Znojmo začíná vypadat velice suverénně a měli bychom začít mít obavy. To zřejmě začíná znít z táborů týmů skrz naskrz EBEL po čtyřzápasové spanilé jízdě Orlů, kdy svěřenci trenéra Jiřího Režnara ztratili jediný bod. O to víc by měli být znepokojeni v Lublani, té se podařilo Znojmo porazit naposledy v prosinci 2014 3:2 po nájezdech.

V minulém vystoupení si český tým vyšlápl na Linz, proti kterému předvedl famózní partii. V první třetině totiž znojemský tým čtyřikrát skóroval, z čehož se už Rakušané nevzpamatovali. Ve druhé třetině přidalo Znojmo ještě pátý gól, Černým křídlům se oproti tomu podařilo skórovat za celý zápas jen dvakrát. Dvěma zásahy se blýskl Radek Číp.

"Poslední zápasy se hrají už ve stejné sestavě a všem útokům to klape. Začátek sezóny nebyl dobrý, ale teď už jsme ve středu tabulky a doufáme, že půjdeme ještě výše," řekl útočník Michal Vodný po pátečním duelu.
LUBLAŇ

Lublaň po loňském fiasku spojeném s nedostatkem peněz na letošek hodně zbrojila. Někteří rakouští odborníci ji dokonce nazývali „černým koněm“ letošního ročníku, ale slovinský klub prozatím tuto roli ani náhodou neplní. Se čtyřmi body se krčí na samém dně tabulky, což po devíti kolech není vůbec žádná sláva. To si uvědomují i v Lublani, prozatím ale žádné personální změny nepřišly.

Po čtyřech zápasech bez bodu, ve kterých draci inkasovali dvacet gólů, se jim v posledním kole podařilo bodovat. V napínavém zápase proti Grazu dlouho vedli 1:0, soupeř ale ještě v základní hrací době vyrovnal a utkání dospělo až do prodloužení. V něm byli úspěšnější domácí Slovinci, kteří tak získali dva body.
Příjemný den! V desátém kole EBEL na sebe narazí rozjeté Znojmo a poslední Lublaň. Orlům jde o dosažení první šestky, drakům zase o odlepení ze z posledního místa, což je se ztrátou tří bodů na Dornbirn již jen kousek. Určitě tak bude se na co dívat!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

2:3

Branky a nahrávky: 4. Šulák (Wronka, McMonagle), 28. Bartoš (Číp, Novák) – 31. Pešut, 45. Pešut (Langkow, Alagic), 48. Ograjenšek (Bazevics)

HC LERAM Orli Znojmo: Nechvátal (Schwarz) – Šulák, Lakos, Řezníček, Lattner, Stehlík, Biro, McMonagle – Číp, Plíhal, Wronka – Vodný, Da Costa, Tomas – Hughesman, Pucher, Šeda – Beroun, Bartoš, Novák – Špaček.

HK SŽ Olimpija Lublaň: Frazee (Raisp) – Harty, Guimond, Selan, Planko, Čepon K., Bazevics, Groznik – Pešut, Langkow, Alagic – Ropret, Pem, Zajc – Ograjenšek, Hadžić, Gabor – Chvatal, Čepon M., Potočnik.

Rozhodčí: Nikolić, Siegel – Kaspar, Gatol