Tipsport extraliga

HC Škoda Plzeň – Mountfield HK

4:3

po prodl. (0:2, 3:0, 0:1 - 1:0)

30.09.2016, 17:30 • Home Monitoring Aréna • 8. kolo • Michal Belšán (@belly11mb)

Tipsport: 2.15 4.3 2.82 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

První třetina zrovna nejpohlednější podívanou nenabídla, k vidění byly dvě branky. Obě vstřelili hosté, nejprve se ve druhé minutě prosadil Roman Kukumberg a v osmnácté minutě na 2:0 navyšoval Rastislav Dej. Plzeň sice měla opticky více ze hry, ale jak praví hokejové klišé – hraje se na góly... A na ty vedl Hradec Králové.

Po druhé třetině už byla v Plzni lepší nálada. Domácí Škoda třemi brankami otočila průběh zápasu a vede 3:2, postupně se prosadili Colton Yellow Horn, Miroslav Indrák a dvacet sekund před koncem prostřední periody Ondřej Kratěna. A pozor – stačilo jí k tomu jen devět střel za čtyřicet minut!

V poslední třetině základní hrací doby se dlouho hrál poměrně klidný hokej, indiáni si v pohodě drželi své vedení. Jenže čtyři a půl minuty před koncem vyrovnal stav zápasu Rudolf Červený a svým zásahem poslal duel do prodloužení. V tom se trefil domácí Jakub Lev a dva body zůstaly v Plzni!

Nejlepším hráčem Plzně se stal Ondřej Kratěna, za Mountfield byl vybrán Rastislav Dej.

Ze západu Čech je to pro dnešní večer všechno, děkuji všem divákům za pozornost a přeji příjemný víkend! U dalšího přenosu se bude opět těšit Michal Belšán. (20:07:10)

64:01

64:01 Jakub LEV - 4:3

64:01

Plzeň právě vstřelila branku!
Přeci jen nakonec domácí tento duel vyhrávají! JAKUB LEV (2+2) se pustil do útočné akce zcela sám. A udělal to nejlépe, jak mohl. Krásnou střelou švihem našel skulinku mezi Kacetlovými betony, indiáni berou bod navíc! Bez asistence.

63:46

Domácí si mohou oddychnou. Nahození Vydareného totiž šlo už ze středního pásma – ofsajd.

63:14

Hradec v prodloužení naprosto dominuje! Po neproměněné šanci Bednáře od modré čáry nepřesně pálil Martin Pláněk. Tlak hostujícího mužstva je opravdu veliký.

62:47

Jaroslav Bednář předložil před bránu parádní přihrávku na Rudolfa Červeného, jenž ale trefil puk špatně. Naštěstí pro indiány, šance to byla veliká!

62:05

Džerinš znovu trápil plzeňské hráče a předváděl dobrou hru v útočném pásmu, k zakončení se ale Mountfield nedostal.

61:39

Až nyní a postaral se o to Nicholas Johnson. Jeho akci však přerušil Ondřej Kacetl, jenž ho obral o puk a přerušil hru.

61:27

Plzeňští sice drží kotouč ve své moci, ještě se jim ale nepodařilo projít do útoku.

60:48

Hodně šikovně se do zakončení prosmýkl Jiří Šimánek, zápěstím ale nakonec zamířil vedle branky Plzně.

60:26

Střela Richarda Jarůška byla ztečována nad branku Machovského, buly následuje po jeho pravé straně.

60:16

Andris Džerinš postupoval dopředu po levém křídle, před branku mu najížděl René Vydarený. Domácí ale pasu dokázali zabránit.

60:01

Střely: 18:33
60 minut základní hrací doby vítěze neurčilo. V 56. minutě totiž tečí Jarůškovy střely srovnával na 3:3 Rudolf Červený, po tříminutové přestávce tak přijde na řadu prodloužení tři na tři.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:46

4:3

Branky a nahrávky: 22. Yellow Horn (Johnson), 33. Indrák (Lev, Kracík), 40. Kratěna, 65. Lev – 2. Kukumberg (Šimánek, Bednář), 18. Dej (Jarůšek), 56. Červený (Jarůšek, Pláněk)

HC Škoda Plzeň: Machovský (Sochůrek) – Pulpán (A), Čerešňák, D. Sklenička, Moravčík, M. Špaček, Slovák – D. Kubalík, Kracík (A), Kratěna (C) – T. Svoboda, Hrnka, Indrák – Johnson, Lev, Yellow Horn – Schleiss, Koreis, Švarc. Trenér: Michal Straka.

Mountfield HK: Kacetl (J. Pavelka) – Vydarený (A), Pláněk, Gregorc, Štajnoch, Dietz, Pavlas, Čáp – Červený (A), Džerinš, Jarůšek – Dej, Kukumberg, Bednář (C) – Šimánek, Potulny, Köhler – Pavlík, T. Knotek, Nedvídek. Trenér: Václav Sýkora.

Rozhodčí: Šír, Krob – Flegl, Polonyi.