4:2

konec (1:2, 0:0, 3:0)

27.09.2016, 03:05 • Rodgers Place, Edmonton • Jaroslav Svoboda (@JarSvoboda)

59:48

Ještě jedno vyloučení. Freddie Hamilton vystřelil puk mimo ledovou plochu a za zdržování hry dostává dvě minuty.

58:05

Tak ještě šance pro hosty žije, dvě minuty dostává i domácí tým, za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Jujhar Khaira.

57:53

Hosté nejspíš přicházejí o poslední šance na zvrat. Linden Vey si pomohl v souboji s Jujharem Khairou hákováním a rozhodčím toto počínání neuniklo. Dvě minuty pro útočníka Flames, do konce třetí třetiny zbývají přitom dvě minuty a sedm vteřin.

56:37

Edmonton právě vstřelil branku!
Teď se ale již skóre mění! KRIS VERSTEEG se dostal k bekhendovému zakončení a tentokrát už byl Gillies na pokus domácího celku krátký! Asistence: Tyler Pitlick.

55:01

Laurikainen se sporadicky dostává do pohotovostního režimu, teď ale musel čelit střele Mikkela Aagaarda.

54:34

A následná strkanice si žádá tresty. Lucic a Hathaway to s agresivitou přehnali a oba si půjdou odpočinout na dvě minuty na trestnou lavici, za hrubost.

52:10

Versteeg blízko zvýšení náskoku Oilers, ale Gillies je úspěšný.

52:01

Ale Khaira byl faulovaný, za sekání dostává dvě minuty Lauri Korpikoski.

50:24

Hosté jsou teď sevřeni ve svém obranném pásmu a nejvíce se musí činit Jon Gillies, další jeho důležitý zákrok, tentokrát po zakončení Taylora Becka!

49:59

A znovu Gillies, tentokrát po ráně Jujhara Khairy!

46:00

Další bleskový obrat v zápase, tentokrát v podání domácích! TYLER PITLICK střelou zápěstím překonává Jona Gilliese a Edmonton rázem k radosti publika vede 3:2! Asistence: Taylor Beck, Oscar Klefbom.

43:24

Klefbomovu ránu ještě dokázala zablokovat defenzíva Calgary, na pokus RYANA VESCEHO již ale byli hosté včetně Jona Gilliese krátcí! Původně se zdálo, že vyrovnání zařídil edmontonský rodák Matt Benning, který ještě neodehrál v kariéře ani jedno ostré utkání NHL, ale nakonec to byl právě Vesce, který tedy znovu stanovil nerozhodný stav zápasu, když Oilers využívají přesilovou hru! Asistence: Matt Benning, Adam Larsson.

41:57

Domácí tým má možnost vyrovnat. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Dougie Hamilton, který se provinil vůči Mitchellu Morozovi.

39:47

A Higgins měl na holi dorážku, ale míjí branku!

39:44

A naopak ještě šance hostů na druhé straně, Talbot se musel činit při příklepu Lindena Veye!

39:07

Ryan Vesce, který v posledních letech korzoval po Evropě, se dostal před Gilliesem k zakončení, ale znovu úspěšnější brankář Flames.

35:59

A znovu se vylučuje, opět na straně domácích. Kyle Platzer zahákoval Freddieho Hamiltona a musí na dvě minuty za katr.

35:15

Poprvé výrazněji ukázal svůj potenciál Milan Lucic, kterého ale také Gillies vychytal a domácí si zatím lámou zuby na brankáři Flames.

34:17

A znovu v akci Talbot, tentokrát musel krýt teč Veye, hodně nepříjemnou a nebezpečnou.

32:59

Právě Poirier pálí a Talbot musí zasahovat! A také že zasahuje.

32:20

A znovu se bude vylučovat, na trestnou lavici míří obránce Adam Larsson, který si přidržel v souboji Emileho Poiriera, což neuniklo rozhodčím.

29:41

A chvíli po buly tvrdě pálí Oscar Klefbom! Jon Gillies drží Flames ve vedení!

29:39

Souběžně tedy oba kohouti na trestné lavici s pětiminutovými tresty za bitku, tedy jak Ben Betker (EDM), tak Garnet Hathaway (CGY). Bude se pokračovat ve čtyřech na obou stranách.

29:39

A diváci ve druhé třetině sice góly ještě neviděli, teď ale menší "kulturní" vložka mezi Benem Betkerem a Garnetem Hathawayem, oba borci si vyměňují názory nejen ústně, ale už i fyzicky. Jestlipak tím "startérem" této bitky byl hit Betkera na Hathawaye před nějakými deseti vteřinami!?

23:53

Cam Talbot tasí zákrok proti ráně obránce Bretta Kulaka!

23:18

A bude se znovu vylučovat, tentokrát si to na trestnou lavici namíří domácí Ben Betker, který dostává dvě minuty za faul na Chrise Higginse.

20:47

Matt Benning pálí a Jon Gillies se musí činit, nicméně stav se nemění!

20:39

A hosté si zahrají podruhé dnes v oslabení, za hrubost odchází na trestnou lavici hned v úvodu druhé třetiny Dougie Hamilton.

14:38

Calgary právě vstřelilo branku!
Calgary bleskově otáčí skóre utkání! FREDDIE HAMILTON si najel z levého křídla mezi kruhy, když mu v tom pomohla i skutečnost, že Adam Larsson jej musel bránit bez hole, o kterou přišel. Hamilton pak vyslal střelu, která sice nebyla ta nejzdařilejší, ale vzhledem k protipohybu Talbota nakonec skončila u tyčky branky. Bez asistence.

13:05

A je vyrovnáno! Hosté předvedli rychlý přechod do útoku a KENNEY MORRISON obdržel přihrávku za obranu. Se šancí naložil parádně, vymetl rychlou střelou švihem šibenici Talbotovy branky a stav tedy znovu nerozhodný. Asistence: Mark Jankowski, Jon Gillies.

11:09

A domácí teď již jdou do vedení, když se technickou střelou po dalším závaru prosazuje IIRO PAKARINEN! Asistence: Mitchell Moroz, Kyle Platzer.

10:09

Teď už to po několika šancích tyčka byla! Pitlick trefuje levou tyč branky Calgary, tlak domácích roste.

09:55

A Beck v další šanci, to snad byla tyčka nebo nakonec Gilliesův rychlý beton?! Těžko říci, ale Edmonton byl blízko vedení!

09:38

A Gillies si připisuje důležitý zákrok při šanci Ryana Vesceho!

01:55

Poměr sil se na malou chviličku vyrovná, za příliš mnoho hráčů na ledě budou pykat domácí hráči, trest odpyká Khaira.

00:12

Ani se pořádně nezačalo a již na trestnou lavici za zdržování hry zamířil někdo z hráčů Calgary, jméno doplním později, domácí si zahrají přesilovou hru.

4:2

Branky a nahrávky: 12. Pakarinen (Moroz, Platzer), 44. Vesce (Benning, Larsson), 46. Pitlick (Beck, Klefbom), 57. Versteeg (Pitlick) – 14. Morrison (Jankowski, Gillies), 15. F. Hamilton

Edmonton Oilers: Talbot (Laurikainen) – Klefbom, Larsson, LaLeggia, Fayne, Niemelainen, Benning – Lucic, Caggiula, Eberle – Pouliot, Vesce, Puljujärvi – Beck, Khaira, Versteeg – Moroz, Platzer, Pakarinen.

Calgary Flames: Gillies (Johnson) – D. Hamilton, Wotherspoon, Kulak, Andersson, Grossman, Morrison – Devane, F. Hamilton, Mangiapane – Higgins, Vey, Poirier – Pollock, Aagard, Hathaway – Korpikoski, Jankowski, Frattin.

Rozhodčí: Skilliter, Hanson – Cameron, Knorr

00:12 CGY 2 F. Hamilton, sevření puku rukou
01:55 EDM 2 Khaira, příliš mnoho hráčů
11:09 EDM 1:0 Pakarinen (Moroz, Platzer)
13:05 CGY 1:1 Morrison (Jankowski, Gillies)
14:38 CGY 1:2 F. Hamilton