4:2

konec (1:2, 0:0, 3:0)

27.09.2016, 03:05 • Rodgers Place, Edmonton • Jaroslav Svoboda (@JarSvoboda)

Já se s vámi pro dnešní večer, tedy spíš ráno, loučím, přeji vám příjemné úterý a zase někdy u přenosu z NHL napočtenou. Za pozornost děkuje Jaroslav Svoboda. (05:45:38)
Do utkání nezasáhl žádný český hráč. Gólem a asistencí se blýskl domácí útočník Pitlick, za hosty si kanadský bod připsal i brankář Jon Gillies.
Je po zápase. V kanadském derby poráží nakonec celek Edmontonu Oilers svého rivala z Calgary 4:2, byť hosté na začátku třetí třetiny ještě vedli 2:1. Pak se však postupně trefili Vesce, Pitlick a v 57. minutě Versteeg a určili tak konečnou podobu výsledku.

59:48

Ještě jedno vyloučení. Freddie Hamilton vystřelil puk mimo ledovou plochu a za zdržování hry dostává dvě minuty.

59:20

Zápas se dohrává, oba gólmani již moc práce nejspíše mít nebudou.

58:32

Domácí kontrolují dění na ledě a míří za vítězstvím 4:2, kterého (nejspíš) dosáhnou díky skvělému obratu ve třetí třetině.

58:05

Tak ještě šance pro hosty žije, dvě minuty dostává i domácí tým, za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Jujhar Khaira.

57:53

Hosté nejspíš přicházejí o poslední šance na zvrat. Linden Vey si pomohl v souboji s Jujharem Khairou hákováním a rozhodčím toto počínání neuniklo. Dvě minuty pro útočníka Flames, do konce třetí třetiny zbývají přitom dvě minuty a sedm vteřin.

56:53

Tentokrát Calgary v útoku, ale Jankowskiho střela neprošla k Laurikainenovi přes tělo Bena Betkera.

56:37

Edmonton právě vstřelil branku!
Teď se ale již skóre mění! KRIS VERSTEEG se dostal k bekhendovému zakončení a tentokrát už byl Gillies na pokus domácího celku krátký! Asistence: Tyler Pitlick.

56:19

Pitlick ještě zkouší navýšit náskok domácího celku, další úspěšný zákrok Jona Gilliese!

55:52

Klefbom bekhendovou střelou zkoušel překonat Gilliese, ten je jistý.

55:01

Laurikainen se sporadicky dostává do pohotovostního režimu, teď ale musel čelit střele Mikkela Aagaarda.

54:34

A následná strkanice si žádá tresty. Lucic a Hathaway to s agresivitou přehnali a oba si půjdou odpočinout na dvě minuty na trestnou lavici, za hrubost.

54:32

Milan Lucic se dostal do zakončení a provětral Gilliese, brankář hostů znovu drží svůj tým nad vodou.

54:02

Sotva se objevil Korpikoski na ledě, tak prakticky mezi dvířky trestné lavice vyfasoval hit od Tylera Pitlicka.

54:01

4:2

Branky a nahrávky: 12. Pakarinen (Moroz, Platzer), 44. Vesce (Benning, Larsson), 46. Pitlick (Beck, Klefbom), 57. Versteeg (Pitlick) – 14. Morrison (Jankowski, Gillies), 15. F. Hamilton

Edmonton Oilers: Talbot (Laurikainen) – Klefbom, Larsson, LaLeggia, Fayne, Niemelainen, Benning – Lucic, Caggiula, Eberle – Pouliot, Vesce, Puljujärvi – Beck, Khaira, Versteeg – Moroz, Platzer, Pakarinen.

Calgary Flames: Gillies (Johnson) – D. Hamilton, Wotherspoon, Kulak, Andersson, Grossman, Morrison – Devane, F. Hamilton, Mangiapane – Higgins, Vey, Poirier – Pollock, Aagard, Hathaway – Korpikoski, Jankowski, Frattin.

Rozhodčí: Skilliter, Hanson – Cameron, Knorr

00:12 CGY 2 F. Hamilton, sevření puku rukou
01:55 EDM 2 Khaira, příliš mnoho hráčů
11:09 EDM 1:0 Pakarinen (Moroz, Platzer)
13:05 CGY 1:1 Morrison (Jankowski, Gillies)
14:38 CGY 1:2 F. Hamilton