4:2

konec (1:2, 0:0, 3:0)

27.09.2016, 03:05 • Rodgers Place, Edmonton • Jaroslav Svoboda (@JarSvoboda)

Já se s vámi pro dnešní večer, tedy spíš ráno, loučím, přeji vám příjemné úterý a zase někdy u přenosu z NHL napočtenou. Za pozornost děkuje Jaroslav Svoboda. (05:45:38)
Do utkání nezasáhl žádný český hráč. Gólem a asistencí se blýskl domácí útočník Pitlick, za hosty si kanadský bod připsal i brankář Jon Gillies.
Je po zápase. V kanadském derby poráží nakonec celek Edmontonu Oilers svého rivala z Calgary 4:2, byť hosté na začátku třetí třetiny ještě vedli 2:1. Pak se však postupně trefili Vesce, Pitlick a v 57. minutě Versteeg a určili tak konečnou podobu výsledku.

59:48

Ještě jedno vyloučení. Freddie Hamilton vystřelil puk mimo ledovou plochu a za zdržování hry dostává dvě minuty.

59:20

Zápas se dohrává, oba gólmani již moc práce nejspíše mít nebudou.

58:32

Domácí kontrolují dění na ledě a míří za vítězstvím 4:2, kterého (nejspíš) dosáhnou díky skvělému obratu ve třetí třetině.

58:05

Tak ještě šance pro hosty žije, dvě minuty dostává i domácí tým, za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Jujhar Khaira.

57:53

Hosté nejspíš přicházejí o poslední šance na zvrat. Linden Vey si pomohl v souboji s Jujharem Khairou hákováním a rozhodčím toto počínání neuniklo. Dvě minuty pro útočníka Flames, do konce třetí třetiny zbývají přitom dvě minuty a sedm vteřin.

56:53

Tentokrát Calgary v útoku, ale Jankowskiho střela neprošla k Laurikainenovi přes tělo Bena Betkera.

56:37

Edmonton právě vstřelil branku!
Teď se ale již skóre mění! KRIS VERSTEEG se dostal k bekhendovému zakončení a tentokrát už byl Gillies na pokus domácího celku krátký! Asistence: Tyler Pitlick.

56:19

Pitlick ještě zkouší navýšit náskok domácího celku, další úspěšný zákrok Jona Gilliese!

55:52

Klefbom bekhendovou střelou zkoušel překonat Gilliese, ten je jistý.

55:01

Laurikainen se sporadicky dostává do pohotovostního režimu, teď ale musel čelit střele Mikkela Aagaarda.

54:34

A následná strkanice si žádá tresty. Lucic a Hathaway to s agresivitou přehnali a oba si půjdou odpočinout na dvě minuty na trestnou lavici, za hrubost.

54:32

Milan Lucic se dostal do zakončení a provětral Gilliese, brankář hostů znovu drží svůj tým nad vodou.

54:02

Sotva se objevil Korpikoski na ledě, tak prakticky mezi dvířky trestné lavice vyfasoval hit od Tylera Pitlicka.

54:01

53:50

Zbytek přesilovky již tak slavný v podání Oilers není, hosté se brání a zdá se, že Korpikoskiho faul přejdou bez gólového trestu.

52:40

A znovu brankář Flames, tentokrát pálil Caggiula!

52:10

Versteeg blízko zvýšení náskoku Oilers, ale Gillies je úspěšný.

52:01

Ale Khaira byl faulovaný, za sekání dostává dvě minuty Lauri Korpikoski.

51:59

Khaira je v posledních minutách aktivní a pálí, Gillies jeho pokus chytá.

51:43

Laurikainen musí snad poprvé v utkání od svého příchodu v úvodu třetí třetiny zasahovat, se střelou Dougieho Hamiltona si však poradil.

50:24

Hosté jsou teď sevřeni ve svém obranném pásmu a nejvíce se musí činit Jon Gillies, další jeho důležitý zákrok, tentokrát po zakončení Taylora Becka!

49:59

Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:59

A znovu Gillies, tentokrát po ráně Jujhara Khairy!

49:54

Klefbom mohl zvýšit náskok domácích, Gillies je proti.

49:49

A na druhé straně Drake Caggiula míjí branku.

49:19

Další šance hostů, Tyler Wotherspoon to zkoušel, ale kotouč se k Laurikainenovi ani nedostal. Úspěšně střelu zablokoval Kris Versteeg.

47:44

Jankowski mohl vrátit Calgary do hry, ale minul branku, stále tak Flames mají gólové manko.

47:07

Možná i vývoj třetí třetiny má podíl na tom, že se na ledě poněkud přitvrdilo a než o gólovky teď není nouze o ostré osobní souboje.

46:00

Další bleskový obrat v zápase, tentokrát v podání domácích! TYLER PITLICK střelou zápěstím překonává Jona Gilliese a Edmonton rázem k radosti publika vede 3:2! Asistence: Taylor Beck, Oscar Klefbom.

44:18

A domácí při chutí, Jordan Eberle se dostal do koncovky, ale trefil jen Bretta Kulaka.

43:24

43:24

Klefbomovu ránu ještě dokázala zablokovat defenzíva Calgary, na pokus RYANA VESCEHO již ale byli hosté včetně Jona Gilliese krátcí! Původně se zdálo, že vyrovnání zařídil edmontonský rodák Matt Benning, který ještě neodehrál v kariéře ani jedno ostré utkání NHL, ale nakonec to byl právě Vesce, který tedy znovu stanovil nerozhodný stav zápasu, když Oilers využívají přesilovou hru! Asistence: Matt Benning, Adam Larsson.

41:57

Domácí tým má možnost vyrovnat. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Dougie Hamilton, který se provinil vůči Mitchellu Morozovi.

41:30

První střelecký pokus poslední třetiny, Matt Frattin ale trefil pouze Markuse Niemelainena.

40:05

Domácí tým vystřídal brankáře, místo Cama Talbota je mezi tyčemi Fin Eetu Laurikainen.

40:01

Třetí třetina dnešního přípravného utkání za pár chvil začne.
Je za námi 40 minut utkání mezi Edmontonem Oilers a Calgary Flames, které se hraje v Edmontonu, domácí tým prohrává stále 1:2, přičemž tento průběžný stav se zrodil již v rozmezí 12. až 15. minuty v úvodní třetině.

40:00

39:47

A Higgins měl na holi dorážku, ale míjí branku!

39:44

A naopak ještě šance hostů na druhé straně, Talbot se musel činit při příklepu Lindena Veye!

39:07

Ryan Vesce, který v posledních letech korzoval po Evropě, se dostal před Gilliesem k zakončení, ale znovu úspěšnější brankář Flames.

37:20

A v dalších chvílích se Oilers úspěšně brání.

36:44

Klefbom se položil do rány, kterou vyslal Emile Poirier, Talbot tak nemusel zasahovat.

35:59

A znovu se vylučuje, opět na straně domácích. Kyle Platzer zahákoval Freddieho Hamiltona a musí na dvě minuty za katr.

35:15

Poprvé výrazněji ukázal svůj potenciál Milan Lucic, kterého ale také Gillies vychytal a domácí si zatím lámou zuby na brankáři Flames.

35:00

Gillies znovu zasahuje, tentokrát to byl Jordan Eberle, kdo jej prověřil.

34:20

34:17

A znovu v akci Talbot, tentokrát musel krýt teč Veye, hodně nepříjemnou a nebezpečnou.

33:32

I v oslabení se dostávají domácí do zakončení, Tyler Pitlick se drze dostal ke střele, Gillies je však dnes jistý a výborný.

33:06

Higgins vzápětí míjí branku Oilers.

32:59

Právě Poirier pálí a Talbot musí zasahovat! A také že zasahuje.

32:20

A znovu se bude vylučovat, na trestnou lavici míří obránce Adam Larsson, který si přidržel v souboji Emileho Poiriera, což neuniklo rozhodčím.

32:11

Niemelainen se dostal do koncovky a domácí tým se samozřejmě snaží o vyrovnání, ale tentokrát stál kotouči v cestě Andrew Magniapane.

31:37

Jordan Eberle v solidní šanci míjí branku hostů!

31:28

A znovu Gillies, který teď vychytal Drakea Caggiulu.

31:22

A další zákrok Gilliese, tentokrát po ráně Versteega. Domácí znovu zvyšují tempo.

29:41

A chvíli po buly tvrdě pálí Oscar Klefbom! Jon Gillies drží Flames ve vedení!

29:39

Souběžně tedy oba kohouti na trestné lavici s pětiminutovými tresty za bitku, tedy jak Ben Betker (EDM), tak Garnet Hathaway (CGY). Bude se pokračovat ve čtyřech na obou stranách.

29:39

A diváci ve druhé třetině sice góly ještě neviděli, teď ale menší "kulturní" vložka mezi Benem Betkerem a Garnetem Hathawayem, oba borci si vyměňují názory nejen ústně, ale už i fyzicky. Jestlipak tím "startérem" této bitky byl hit Betkera na Hathawaye před nějakými deseti vteřinami!?

29:04

A na druhé straně se do akce dostal Caggiula, Gillies jej však vychytal.

28:11

Hosté se také vydali vpřed, střílel Nicklas Grossmann, ale jeho pokus zblokoval dřív, než by stačil doletět puk k Talbotovi, obránce Matt Benning.

27:55

A domácí v akci, Gilliies si však se střelou Mitchella Moroze poradil.

27:23

Khaira nejprve proti Freddie Hamiltonovi uspěl na buly, teď zase sestřelil hitem Dougieho Hamiltona.

27:06

Po delším úseku bez přerušení se bude zase vhazovat. Proti sobě se staví Khaira a Freddie Hamilton.

26:00

Neurovnaná hra na obou stranách a čekáme na další šance ať už na jedné, tak na druhé straně.

25:18

Domácí v plném počtu. Flames, zvláště zásluhou svého zadáka Kulaka, byli v přesilovce nebezpečnější než v té předchotí domácí celek, ale ani Calgary se v početní výhodě neprosadilo a stále tak vede jen rozdílem jedné branky.

24:43

Talbot znovu čelí ráně Bretta Kulaka, ale opět je úspěšnější než obránce Flames.

24:40

Freddie Hamilton vyhrál buly a Calgary má ještě nějaký čas cokoliv v přesilovce vymyslet.

24:01

Po následném buly se Edmonton osvobozuje.

23:53

Cam Talbot tasí zákrok proti ráně obránce Bretta Kulaka!

23:18

A bude se znovu vylučovat, tentokrát si to na trestnou lavici namíří domácí Ben Betker, který dostává dvě minuty za faul na Chrise Higginse.

23:03

Naopak to je Talbot, kdo je v pracovním nasazení. Nicklas Grossmann jej provětral tvrdou střelou. Hra přerušena.

22:39

Hosté v plném počtu. V dalších vteřinách přesilovky se již Oilers k zakončení nedostali, Gillies zasahovat nemusel.

20:47

Matt Benning pálí a Jon Gillies se musí činit, nicméně stav se nemění!

20:39

A hosté si zahrají podruhé dnes v oslabení, za hrubost odchází na trestnou lavici hned v úvodu druhé třetiny Dougie Hamilton.

20:01

Prvních dvacet minut utkání je za námi a v Rodgers Place vedou hosté 2:1, když sice domácí šli do vedení zásluhou Pakarinena, ale pak během několika desítek vteřin otočili výsledek Morrison s Freddiem Hamiltonem.

20:00

18:48

Ani jeden z brankářů teď nemá náročnější práce, zdá se, že po úvodní třetině budou ve vedení hráči Calgary.

17:52

Vhazování na útočné modré Calgary vyšlo lépe Olejářům, kteří obracejí hru vpřed.

17:36

Hosté se nakonec usadili na chvíli v útočném pásmu, ale zpětná přihrávka na modrou je nepřesná a hra se tak vrací zpět mimo pásmo.

17:25

Hathaway se hnal středem kluziště do útoku, ale útočník Calgary přihrávku od svého spoluhráče nedostal.

17:06

A to samé se dá říci i o útočném výpadu hostů, kdy hra skončila v rohu kluziště.

16:49

Domácí se vydali před Gilliesovu branku, ale do zakončení se nedostali.

16:37

Začne nám po reklamní přestávce závěrečná část úvodní třetiny. U první branky Calgary se druhou asistencí podílel i brankář Jon Gillies.

14:38

Calgary právě vstřelilo branku!
Calgary bleskově otáčí skóre utkání! FREDDIE HAMILTON si najel z levého křídla mezi kruhy, když mu v tom pomohla i skutečnost, že Adam Larsson jej musel bránit bez hole, o kterou přišel. Hamilton pak vyslal střelu, která sice nebyla ta nejzdařilejší, ale vzhledem k protipohybu Talbota nakonec skončila u tyčky branky. Bez asistence.

13:05

A je vyrovnáno! Hosté předvedli rychlý přechod do útoku a KENNEY MORRISON obdržel přihrávku za obranu. Se šancí naložil parádně, vymetl rychlou střelou švihem šibenici Talbotovy branky a stav tedy znovu nerozhodný. Asistence: Mark Jankowski, Jon Gillies.

12:12

Davane se snažil srovnat, jeho ránu zblokoval Adam Larsson.

11:09

A domácí teď již jdou do vedení, když se technickou střelou po dalším závaru prosazuje IIRO PAKARINEN! Asistence: Mitchell Moroz, Kyle Platzer.

10:09

Teď už to po několika šancích tyčka byla! Pitlick trefuje levou tyč branky Calgary, tlak domácích roste.

09:55

A Beck v další šanci, to snad byla tyčka nebo nakonec Gilliesův rychlý beton?! Těžko říci, ale Edmonton byl blízko vedení!

09:38

A Gillies si připisuje důležitý zákrok při šanci Ryana Vesceho!

09:08

Po dlouhé době i vzrušení na druhé straně, avšak Puljujärvi míjí branku Gilliese.

08:47

Kenney Morrison se proháčkoval do šance, ale míjí nakonec branku soupeře.

06:27

Grossmann pálí, Klefbom si připisuje zápis do statistik, tedy zblokovanou střelu.

05:49

Morrison pálí a Talbot si připisuje již snad pátý zákrok v utkání.

04:10

Aagard provětral Talbota, registrujeme ještě změny v sestavě Flames proti nahlášenému lineupu, snad se co nejdříve dopídíme toho, jak ve skutečnosti seskládali hosté svůj tým.

03:42

Ještě jednou Korpikoski, tentokrát finský útočník minul branku.

03:35

Ještě jeden zákrok Talbota, tentokrát to proti němu zkoušel jeho loňský spoluhráč Korpikoski.

02:49

I Talbot si připisuje první úspěšný zákrok, když kryje střelu Douga Hamiltona od modré čáry.

02:20

Taylor Beck střílí, Gillies si připisuje první zákrok utkání.

01:55

Poměr sil se na malou chviličku vyrovná, za příliš mnoho hráčů na ledě budou pykat domácí hráči, trest odpyká Khaira.

00:12

Ani se pořádně nezačalo a již na trestnou lavici za zdržování hry zamířil někdo z hráčů Calgary, jméno doplním později, domácí si zahrají přesilovou hru.

00:01

U domácího týmu zdá se došlo k drobné úpravě sestavy, kdy nenastoupí Pouliot, ale místo něj Pitlick.

Edmonton Oilers: Talbot (Laurikainen) – Klefbom, Larsson, LaLeggia, Fayne, Niemelainen, Benning – Lucic, Caggiula, Eberle – Pouliot, Vesce, Puljujärvi – Beck, Khaira, Versteeg – Moroz, Platzer, Pakarinen.

Calgary Flames: Gillies (Johnson) – D. Hamilton, Wotherspoon, Kulak, Andersson, Grossman, Morrison – Bouma, F. Hamilton, Ferland – Higgins, Vey, Poirier – Pollock, Bailey, Hathaway – Korpikoski, Jankowski, Frattin.
Jsou již známy soupisky obou týmů pro toto utkání hrané v Edmontonu, zatímco oba týmy se střetnou souběžně, samozřejmě se zcela jinými výběry, i v Calgary.

Calgary Flames stejně jako Edmonton odehrají první zápas v sezóně a ostatní se prakticky neliší. I zde těžko soudit, v jakém nakonec složení formací a v jakém kádru se dnes Flames představí. Chybět však bude Ladislav Šmíd, který vynechá nadcházející sezónu.

Vybrané příchody: B. Elliott (ze St. Louis), A. Chiasson (z Ottawy), T. Brouwer (ze St. Louis), Ch. Johnson (z Buffala), L. Vey (z Vancouveru), L. Korpikoski (z Edmontonu), L. Adam (z Rangers), M. Grigorjev (z Jaroslavle/KHL).

Vybrané odchody: P Sieloff (do Ottawy), T. Elson (do Colorada), J. Colborne (do Colorada), K. Agostino (do St. Louis), D. Grant (do Buffala), M. Raymond (do Anaheimu), J. Jooris (do Rangers).

Prodloužení smlouvy: T. Wotherspoon, S. Monahan, F. Hamilton
Edmonton Oilers se dnes představí v přípravném období poprvé. A i proto těžko předpovídat, v jakém složení se Oilers představí. Podrobnější informace tedy přineseme až před zápasem.

Ve velmi širokém kádru je mimo jiné i slovenský obránce Andrej Sekera, ale i další borci.

Jedno je však jasné. Po šesti letech se bude muset Edmonton obejít bez Taylora Halla, který zamířil do New Jersey. Tým pak opustil i finský útočník Lauri Korpikoski, který nakonec zakotvil v Calgary, tedy v kádru dnešního soupeře Oilers.

Vybrané odchody: A. Clendening (do Rangers), A. Miller (do Caroliny), B. Hunt (do St. Louis), A. Cracknell (do Dallas), L. Gazdic (do New Jersey), A. Pardy (do Floridy), N. Nikitin (do Omsku/KHL)

Vybrané příchody: A. Larsson (z New Jersey), M. Lucic (z LA Kings), J. Gustavsson (z Bostonu), M. Fraser (z Ottawy), T. Beck (z Colorada), K. Versteeg (z LA Kings), R. Vesce (z Minsku/KHL).

Prodloužené smlouvy: C. Talbot, D. Musil, Z. Kassian, T. Pitlick, J. Oesterle, I. Pakarinen, E. Gryba.
Dámy a pánové, dovolte mi vás opět přivítat u dění v zámořském hokeji, když vám dnes nabídnu přípravný duel NHL, a to mezi Edmontonem Oilers a Calgary Flames. Zápasem vás bude provázet Jaroslav Svoboda a těším se na příjemný hokejový zážitek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:05.

4:2

Branky a nahrávky: 12. Pakarinen (Moroz, Platzer), 44. Vesce (Benning, Larsson), 46. Pitlick (Beck, Klefbom), 57. Versteeg (Pitlick) – 14. Morrison (Jankowski, Gillies), 15. F. Hamilton

Calgary Flames: Gillies (Johnson) – D. Hamilton, Wotherspoon, Kulak, Andersson, Grossman, Morrison – Devane, F. Hamilton, Mangiapane – Higgins, Vey, Poirier – Pollock, Aagard, Hathaway – Korpikoski, Jankowski, Frattin.

Rozhodčí: Skilliter, Hanson – Cameron, Knorr

00:12 CGY 2 F. Hamilton, sevření puku rukou
01:55 EDM 2 Khaira, příliš mnoho hráčů
11:09 EDM 1:0 Pakarinen (Moroz, Platzer)
13:05 CGY 1:1 Morrison (Jankowski, Gillies)
14:38 CGY 1:2 F. Hamilton
20:39 CGY 2 Hamilton, hrubost